Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου

Μαρακι μου συχνα σε σκεφτομουν.μεγαλο το σοκ δ λεω.αλλα σημασια εχει να γινεις μανουλα οχι ο τροπος

Καλου κακου δ παιρνεις μια δευτερη γνωμη;απο καποιον γιατρο εξωσωματικο;μια κ σου ειπε οτι ειναι μονοδρομος;τωρα ο συζηγος παιρνει βιταμινες;ποτε ξανακανει σπερμο;ελπιζω το σπερμο να το κανατε σε ειδικο κεντρο κ οχι απλο μικροβιολογικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!! Ευχαριστώ για τα ωραια σας μυνηματα! 

Εννοειται πως το αποτέλεσμα μετράει, κ αυτο που θελουμε όλες ειναι να κρατήσουμε ενα γερό μωρο στην αγκαλιά μας! Αλλα δεν ειναι κ λίγες οι φορες που ακούμε γύρω μας για ζευγάρια που προσπαθούν κ ταλαιπωρούνται  χρονια με εξωσωματικές, οτι κάνουν ενα σωρό προσπαθειες, οτι βεβαια ολα αυτα στοιχίζουν τόσα χρήματα (που προσπαθώ να μην με αγχώνει το οικονομικό, αλλα το ουσιαστικό κομμάτι της υπόθεσης)! Γενικα ειπα να το παρω βήμα βήμα, σκαλοπάτι σκαλοπάτι, κ να μην με αγχώνουν πράγματα που μπορεί κ να μην συμβούν! Επίσης ειναι καλο το οτι ξέρουμε τι μας συμβαίνει κ παμε κατευθείαν να το αντιμετωπίσουμε! Κ τέλος, αν κ αυτο το σκέφτομαι με τη φτωχή μου λογική για να παιρνω κουράγιο, λεω πως αν δεν εχω εγω κάποιο γυναικολογικό θεμα, ισως ειναι πιο εύκολα τα πράγματα! 

Νινι μου θα σου πω αυτο που ανέφερα μόλις! Σιγουρα ολα αυτα που περιέγραψες ειναι ψυχοφθόρα, αλλα οταν ξερεις τι έχεις ν αντιμετωπίσεις κ να πολεμήσεις, περνάς το λούκι σου αλλα τελικα ο στόχος ισως ειναι πιο εύκολος!! Καλη ανάρρωση σου εύχομαι, ψυχολογική κ σωματική! 

Βικακι μου ναι, πήγαμε σε ειδικό κεντρο, medi mall λέγεται! Εκει έκανε σπερμοδιαγραμμα κ καλλιέργεια σπέρματος (για να δούμε αν υπάρχει μικρόβιο απο τυχόν φλεγμονή, αλλα ηταν καθαρή)! Έκανε κ υπέρηχο σε ουρολόγο κ δεν του βρήκαν κυρσοκηλη! Μιλησα με δυο γυναικολόγους που μ εχουν παρακολουθήσει! Κ οι δύο μου είπαν πως η εξωσωματική ειναι μονόδρομος!! Όσον αφορά το συζυγο, επειδη το σπερμα ανανεώνεται ανα 100 μερες, για ενα τρίμηνο θα παρει μια αγωγή σαν βιταμίνες, κ μετα θα ξανακάνει την εξέταση! Μεσολαβησε το πασχα κ εχω να μιλήσω απο πριν με το γιατρό! Τωρα μένει να του δωσει την αγωγή! Λογω σεζόν κ οι δυο θα δουλεύουμε φουλ μεχρι τον Οκτώβρη, οποτε τοτε θα μπορούμε ν αφοσιωθουμε, να παμε παλι σε γιατρούς κλπ! 

Παντως, ο ένας γιατρός συνεργάζεται με το medimall κ τον κύριο Ξυδιά, κ ο αλλος με τον κύριο Βασιλόπουλο, που κανει την εξωσωματική στο ΙΑΣΩ! Κ ειμαι σε δίλημμα για το τι να επιλέξω!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου σιγουρα χρειαζεται επανελεγχος

Γιατρο δ εχω να σου πριτεινω

Εισαι μικρη κ θα πιασεις ευκολα

Για το οικονομικο αν ειστε παντρεμενοι μπορεις να περασεις επιτροπη.αλλιως μπορεις να δεις κ για δημοσιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;; Νινακι μου γλυκο περαστικα σου ευχομαι!! ποτε δεν περιμενεις περιοδο;; Μαρακι καλωσηρθες ξανα στην παρεα!! εγω δεν σε ξερω αλλα εδω ειμαστε για να ακουει η μια την αλλη!! σου ευχομαι ολα να σου πανε τελεια και τον χειμωνα να ακουσεις τα ευχαριστα νεα!!! τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν;; Ρενακι μου πως πας εσυ;; σας φιλω ολες!!!!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την εγκυούλα!!! Καλά είμαι Μυρτουλίτα μου. Μακάρι να ήξερα πότε δεν περιμένω... Περίπου στις 3-4 Μαίου υπολογίζω. Αλλά επειδή έχω το κυστικό μπορεί να μου κάνει διάφορα η περίδος. Θα δείξει.

Εσύ πώς είσαι;;;Πότε έχεις ξανά γιατρό Μυρτουλίτα;; Να μας λες γιατί ξεχνάμε λίγο...Άρχισες να αισθάνεσαι τίποτα στην κοιλίτσα ή είναι νωρίς;;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντρεμένοι ειμαστε, κ σιγουρα θα δω τι δικαιολογεί το ταμείο μας, αν κ εχω ακούσει για τρελα ποσα, ιδιαίτερα φαρμάκων, ενέσεων κλπ.. να δω βεβαια τι θα χρειαστει η δικη μας περιπτωση, είπαμε, βήμα βήμα..

Myrtoulita καλώς σας ξαναβρήκα! Απ οτι καταλαβαίνω εισαι εγκυουλα! Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα maraki. Ποσό σε καταλαβαίνω πριν τέσσερα χρόνια κάπως έτσι ξεκινήσαμε και εμείς και μετά από αρκετές προσπάθειες έχουμε το θαύματακι μας. Σου εύχομαι πολύ σύντομα να το ζήσεις και συ γιατί στο τέλος το αποτέλεσμα μετράει και πίστεψε με αξίζει!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Μαρακι μου!! Νινακι μου ευχομαι να μην σου ρθει η ρουφιανα η κοκκινομουρα!! εγω εχω αυχενικη την Τεταρτη!! θα σας ενημερωσω μην μου ανησυχειτε καθολου!! ακομα ειναι πολυ νωρις για να νιωσω κατι...ισα ισα που ξεχωριζει λιγο η κοιλιτσα σιγα σιγα!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, BEBOULI είπε:

Καλησπέρα maraki. Ποσό σε καταλαβαίνω πριν τέσσερα χρόνια κάπως έτσι ξεκινήσαμε και εμείς και μετά από αρκετές προσπάθειες έχουμε το θαύματακι μας. Σου εύχομαι πολύ σύντομα να το ζήσεις και συ γιατί στο τέλος το αποτέλεσμα μετράει και πίστεψε με αξίζει!!!!

 

Σ ευχαριστώ πολυ! Εσείς πως οδηγηθήκατε στην εξωσωματική; Ποιος απ τους δυο ειχε το θεμα; κ που την κάνατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρακι μου χαιρομαι που γυρισες.λυπαμαι με τα νεα σου αλλα σιγουρα θα βρεθει ακρη.παρε το χρονο σου κ ολα θα γινουν....να εισαι αισιοδοξη κ δεμενη με τον αντρα σου....κοριτσια μου εμεις καλα τα ιδια.φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια οι μερες ανοιξαν κ δεν μαζευομαστε μεσα.νινακι μου ολα καλα???σε δεκα μερες περιμενουμε???το μαρακι μας πως ειναι???σας ειπα οτι ηρθε δασκαλα κ μπορει να παμε σχολειο????!!!!μεγαλωσε το αντρακι μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...