Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , vikib είπε:

Τονακι πως εισαι;δ πας ενα τοκογραφο;

Βικακι μου είμαι πολύ καλύτερα και η γιατρός μου είπε ότι μάλλον ήταν το έντερο που έκανε τη δουλειά.  Κοίτα.  Αν δεν έπαιρνα 2- 3 trofocard τη μέρα θα πήγαινα.  Αλλά λέω να μην πανικοβαλλομαι αφού η γιατρός είπε έτσι.  Εσύ τι λες?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Βικακι μου είμαι πολύ καλύτερα και η γιατρός μου είπε ότι μάλλον ήταν το έντερο που έκανε τη δουλειά.  Κοίτα.  Αν δεν έπαιρνα 2- 3 trofocard τη μέρα θα πήγαινα.  Αλλά λέω να μην πανικοβαλλομαι αφού η γιατρός είπε έτσι.  Εσύ τι λες?

Μετα το ειδα οτι περασε με το μπουσκοπαν.αφου παιρνεις κ μαγνησιο εισαι οκ.απλα να ξερεις οτι μπορει λιγο πριν ξεκινησει ο τοκετος να πηγαινεις πολυ συχνα τουαλετα.αδειαζει το εντερο

Το μαγνησιο να το κοψεις 34-36εβδ.ρωτα κ τη γιατρο

10 ώρες πρίν, ranki23 είπε:

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να την αποψη σας.. ειμαι 20 χρονων και εδω και μια βδομαδα εχω τσιμπηματα κατω στην κοιλια, πρησμενο στηθος και την κοιλια μου οταν κουμπωσω το ψιλοκαβαλο παντελονι την νιωθω πρησμενη, στο στηθος εβγαλα αυτα τα ''montgomery'' (σαν σπυρακια ειναι σε εμενα, δεν ξερω) πολυ συχνα τουαλετα δεν κρατιεμαι, ενω πριν μπορει να το αφηνα ολο το βραδυ..  περιμενω περιοδο σημερα αλλα ακομη τιποτα.. υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?? ο κυκλος μου ειναι σταθερος παντα..τελευταια περιοδο ειχα 11/05.. 

Με σταθερο κυκλο η χοριακη θα δειξει.τα σπυρακια που λες ειναι υποπτα για να δειχνουν εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , vikib είπε:

Μετα το ειδα οτι περασε με το μπουσκοπαν.αφου παιρνεις κ μαγνησιο εισαι οκ.απλα να ξερεις οτι μπορει λιγο πριν ξεκινησει ο τοκετος να πηγαινεις πολυ συχνα τουαλετα.αδειαζει το εντερο

Το μαγνησιο να το κοψεις 34-36εβδ.ρωτα κ τη γιατρο

Με σταθερο κυκλο η χοριακη θα δειξει.τα σπυρακια που λες ειναι υποπτα για να δειχνουν εγκυμοσυνη

Το ξέρω Βικακι μου αυτό για την τουαλέτα.  Και έχω το νου μου να σου πω την αλήθεια. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! Πώς τα περνάτε;  Χάθηκα, γιατί αφενός η μικρή οργώνει το σπίτι και εγώ τρεχω πίσω της αφετέρου κοιμάται μόνο μια φορά τη μέρα και μέχρι να κάνω καμιά δουλειά ξυπνάει.  Το βράδυ μέχρι να την κοιμίσω, με παίρνει ο ύπνος.  

Τόνια μου, είσαι καλύτερα σήμερα;  Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!  Vicky, Nini, Rena,  Μάρτη,  τί κάνετε;  Σας φιλώ όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

ALEX σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Την ώρα της γέννας εννοείς στη φάση των ωδινων? 

Καλημέρα! Στις 36 εβδομάδες είχα 5'συσπασεις ήμουν καθοδόν για μαιευτήριο ένιωσα ένα δυνατό στρίψιμο/τούμπα γιατί είχαμε μείνει σε ισχιακη προβολή .. φθάνω μαιευτήριο βλέπουν έναρξη τοκετού...ε κ γέννησα..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλημέρα! Στις 36 εβδομάδες είχα 5'συσπασεις ήμουν καθοδόν για μαιευτήριο ένιωσα ένα δυνατό στρίψιμο/τούμπα γιατί είχαμε μείνει σε ισχιακη προβολή .. φθάνω μαιευτήριο βλέπουν έναρξη τοκετού...ε κ γέννησα..! 

Καλησπέρα...μόλις έκανα άλλο ένα τεστ αρνητικο... άρα ανωμαλία του κύκλου για την ώρα πρώτη φορά τόσο μεγάλη καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2017 at 1:33 ΜΜ, nini84 είπε:

Γεια σου Αλεξ!! Μάλλον ανωμαλία λογικά. Ακόμη δεν έχει έρθει;;

Όχι τίποτα... άφαντη ακόμη... αύριο το πρωί θα κάνω χοριακη κ το απόγευμα θα ξέρω αν είναι αρνητικό θα πάω μάλλον αύριο το βράδυ στο γιατρό αν είναι θετικό από εβδομάδα...τι να πω?!? σύμπτωματα περιόδου δεν έχω αλλά ούτε κ εγκυμοσύνης παρά μόνο μια ευεξία..!τι να πω?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Όχι τίποτα... άφαντη ακόμη... αύριο το πρωί θα κάνω χοριακη κ το απόγευμα θα ξέρω αν είναι αρνητικό θα πάω μάλλον αύριο το βράδυ στο γιατρό αν είναι θετικό από εβδομάδα...τι να πω?!? σύμπτωματα περιόδου δεν έχω αλλά ούτε κ εγκυμοσύνης παρά μόνο μια ευεξία..!τι να πω?!

Αλεξ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!! Να μπεις να μας πεις!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Αλεξ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!! Να μπεις να μας πεις!!!

Αρνητικη χοριακη.Πηγα γυναικολόγο έχω μια κύστη αλλά άνευ λόγου με τον ερχομό της περιόδου θα απορροφηθεί μου είπε.. είναι πεπεισμένος ότι τα κιλά που έχω πάρει οφείλονται για την καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουργια στην παρεα και θα ηθελα την αποψη σας.παντα ειχα κυκλο 27 -28 ημερων.μικρη καθυστερηση ειχα μερικες φορες στη ζωη μου οταν αλλαζε ο κυκλος μου.τον απριλιο ομως ειχα 10-12 μερες καθυστερηση.εκανα τεστ και ηταν αρνητικο.με τον αντρα μου περναμε προφυλαξεις απλα στην αρχη της πραξης καναμε και λιγο χωρις.μετα απο την καθυστερηση αδιαθετησα κανονικα και τον μαιο παλι (κυκλος 26 ημερων.)απο τις 17 μαιου λοιπον δεν εχω αδιαθετησει.ειμαι τωρα στις 30 μερες.αυριο 31. ειχαμε πρωτη φορα στις 5 ιουνιου ελευθερη επαφη καθως αποφασισαμε να προσπαθησουμε για το πρωτο παιδακι μας ετσι πολυ χαλαρα ομως.1 κ 2 ιουνιου ειχα υγρα σαν ζελε διαφανα που εχω σε καθε κυκλο και μαλλον εχουν σχεση με την ωορρηξια..δεν ξερω αν σημαινουν την ημερα της ωορρηξιας η ειναι λιγο πριν απο αυτην.εχω χαλαρους πονους περιοδου,πονο στη μεση και πρησμενο στηθος που συνηθως ξεπρηζεται 1-2 μερεσ πριν την περιοδο..επισης μια βδομαδα ακριβως απο την επαφη ειχα αναγουλες ξυνιλες και δεν μπρορουσα τις μυρωδιες.αυτο ομως για δυο μερες.συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ απλα θα ηθελα τις σκεψεις σας.μπορει να εχω καποιο προβλημα και ας ηταν ο τελευταιος  κυκλος μου ενταξει η εχω πιθανοτητες για εγκυμοσυνη?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , orianna είπε:

καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουργια στην παρεα και θα ηθελα την αποψη σας.παντα ειχα κυκλο 27 -28 ημερων.μικρη καθυστερηση ειχα μερικες φορες στη ζωη μου οταν αλλαζε ο κυκλος μου.τον απριλιο ομως ειχα 10-12 μερες καθυστερηση.εκανα τεστ και ηταν αρνητικο.με τον αντρα μου περναμε προφυλαξεις απλα στην αρχη της πραξης καναμε και λιγο χωρις.μετα απο την καθυστερηση αδιαθετησα κανονικα και τον μαιο παλι (κυκλος 26 ημερων.)απο τις 17 μαιου λοιπον δεν εχω αδιαθετησει.ειμαι τωρα στις 30 μερες.αυριο 31. ειχαμε πρωτη φορα στις 5 ιουνιου ελευθερη επαφη καθως αποφασισαμε να προσπαθησουμε για το πρωτο παιδακι μας ετσι πολυ χαλαρα ομως.1 κ 2 ιουνιου ειχα υγρα σαν ζελε διαφανα που εχω σε καθε κυκλο και μαλλον εχουν σχεση με την ωορρηξια..δεν ξερω αν σημαινουν την ημερα της ωορρηξιας η ειναι λιγο πριν απο αυτην.εχω χαλαρους πονους περιοδου,πονο στη μεση και πρησμενο στηθος που συνηθως ξεπρηζεται 1-2 μερεσ πριν την περιοδο..επισης μια βδομαδα ακριβως απο την επαφη ειχα αναγουλες ξυνιλες και δεν μπρορουσα τις μυρωδιες.αυτο ομως για δυο μερες.συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ απλα θα ηθελα τις σκεψεις σας.μπορει να εχω καποιο προβλημα και ας ηταν ο τελευταιος  κυκλος μου ενταξει η εχω πιθανοτητες για εγκυμοσυνη?

Εχεις  πιθανοτητες  να εισαι εγκυος αν κ η επαφη σου εγινε αργα για κυκλο 28 ημερων αλλα αν εχεις ασταθειες στους κυκλους ειναι πιθανο να εκανες αργα ωορηξια. Οποτε αν δεν σου ερθει κ το σκ κανε ενα τεστακι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.αυτα σκεφτομουν και εγω.επιτηδες ειχαμε επαφη στις 20 μερες για να συνηθιζουμε στην ιδεα της ελευθερης επαφης πρωτα και αν τυχαινει φυσικα μια εγκυμοσυνη αμεσως θα μας εκανε πολυ χαρουμενους.απλα αγχωνομαι και με την προπροηγουμενη περιοδο που αργησε μηπως δλδ υπαρχει καποιο προβλημα και ξανα αργει αυτη.η ενδιαμεση ηταν κανονικη γι αυτο ειπα να πηγαινα λιγο αργοτερα για τον ετησιο ελεγχο και το αφησα.επισης η μαμα μου στα δυο απο τα τρια παιδια της ειχε περιοδο μεχρι τον 4ο.αν δεν ερθει το σ/κ λεω να παω για χοριακη τη δευτερα.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , orianna είπε:

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.αυτα σκεφτομουν και εγω.επιτηδες ειχαμε επαφη στις 20 μερες για να συνηθιζουμε στην ιδεα της ελευθερης επαφης πρωτα και αν τυχαινει φυσικα μια εγκυμοσυνη αμεσως θα μας εκανε πολυ χαρουμενους.απλα αγχωνομαι και με την προπροηγουμενη περιοδο που αργησε μηπως δλδ υπαρχει καποιο προβλημα και ξανα αργει αυτη.η ενδιαμεση ηταν κανονικη γι αυτο ειπα να πηγαινα λιγο αργοτερα για τον ετησιο ελεγχο και το αφησα.επισης η μαμα μου στα δυο απο τα τρια παιδια της ειχε περιοδο μεχρι τον 4ο.αν δεν ερθει το σ/κ λεω να παω για χοριακη τη δευτερα.

Ε ο κυκλος κανει που κ που τα δικα του χωρις κ ιδιαιτερους λογους. Αν εχεις να κανεις τον ετησιο ελενχο σου καλο ειναι αφου ξεκινησες προσπαθειες να πας να τον κανεις αν σου ερθει περιοδος κ δεν σε προλαβουν τα ευχαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...