Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κάνετε; Εμείς ετοιμαζόμαστε για μπανάκι.

Βρε κορίτσια δεν ισχύει ότι τα υγρά των γόνιμων ημερών είναι διάφανα κ όσο πλησιάζουμε προς την περίοδο γίνονται όλο κ πιο λευκά;;;

Kαλησπέρα κορίτσι μου έχουμε φοβερή τηλεπάθεια!!Μόλις μπήκα και γω να ρωτήσω αυτό χαχαχχα!!Τι ζώδιο είσαι?Λοιπόν εγώ όπως είχα ξαναπεί είχα υγρά ωοορηξίας για 8 μέρες.Από 8/6-15/6 .Την 20 μέρα έγιναν γαλακτερά.Και έχω την εξής απορία:Οταν γίνονται γαλακτερά σημαίνει προηγήθηκε η ωορρηξία είναι να υπολογίζω την περίοδο ότι θα ρθεί 14 μέρες μετά το τέλος των υγρών?Πάντως σε μένα πάντα κρατούν 3-4 μέρες τα υγρά και πάντα είναι μόνο διαφανή.Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας απαντήσειιι!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η περίοδος ερχετε από 12 έως 16 μέρες μετά που θα γίνει η ωοριξια δλδ υγρά μπορεί να έχεις λίγες μέρες κ μετά την ωοριξια ανάλογα βέβαια κ τον κάθε οργανισμό....!!!! Τώρα για τα γαλακτερα υγρά κάποιες κοπέλες έχουν πει πως όταν είχαν τέτοια υγρά ήταν έγκυες αλλά κ αυτό δεν υσχιει σε όλες εγώ δλδ ποτέ δεν είχα πάντως  αυτά τα υγρά ιδικά αν μυρίζουν μπορεί να είναι κ καμία κολπιτιδα γι'αυτό αν επιμείνουν καλό είναι να το κοιτάξετε...!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου χαρούμενη μαμάα!!Πρόσφατα έκανα καλλιέργεια κολπικού και βγήκε καθαρή και επίσης δεν μύριζαν.Η απορία μου είναι στις τόσες μέρες υγρών η ωοορηξία γίνεται όταν τελειώνουν τα υγρά?Είχα για 8 μέρες.Επίσης παρατηρημένο μου έρχεται 14-15 μέρες μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σου χαρούμενη μαμάα!!Πρόσφατα έκανα καλλιέργεια κολπικού και βγήκε καθαρή και επίσης δεν μύριζαν.Η απορία μου είναι στις τόσες μέρες υγρών η ωοορηξία γίνεται όταν τελειώνουν τα υγρά?Είχα για 8 μέρες.Επίσης παρατηρημένο μου έρχεται 14-15 μέρες μετά.

δε ξερω να σου πω με συγουρια σε αυτο αλλα νομιζω πως γινεται οταν εχεις τα υγρα (αλλα δεν ειμαι συγουρη!!!!) τωρα μετα την ωοριξια η μερα που θα σου ερθει η περιοδο ειναι στανταρ δλδ αν σου ερχετε πχ μετα απο 14 μερες παντα ετσι θα σου ερχετε 14 μερες μετα την ωοριξια οχι τη μια 14 και την αλη 15 ...

αν και θα σου προτεινα για να εισαι σιγουρη ενα μηνα να παρακολουθεις το σωμα μου πως λειτουργει αλλα και την ωοριξια να τη δεις με υπερυχο τον ιδιο μηνα.. ετσι ωστε τους επομενους μηνες να εισαι ποιο σιγουρη για το ποτε κανεις ωοριξια και μετα απο ποσες μερες σου ερχετε η περιοδο..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

δε ξερω να σου πω με συγουρια σε αυτο αλλα νομιζω πως γινεται οταν εχεις τα υγρα (αλλα δεν ειμαι συγουρη!!!!) τωρα μετα την ωοριξια η μερα που θα σου ερθει η περιοδο ειναι στανταρ δλδ αν σου ερχετε πχ μετα απο 14 μερες παντα ετσι θα σου ερχετε 14 μερες μετα την ωοριξια οχι τη μια 14 και την αλη 15 ...

αν και θα σου προτεινα για να εισαι σιγουρη ενα μηνα να παρακολουθεις το σωμα μου πως λειτουργει αλλα και την ωοριξια να τη δεις με υπερυχο τον ιδιο μηνα.. ετσι ωστε τους επομενους μηνες να εισαι ποιο σιγουρη για το ποτε κανεις ωοριξια και μετα απο ποσες μερες σου ερχετε η περιοδο..!!!

Mάλιστα δεν γνώριζα ότι κάθε μήνα είναι άκριβώς πχ 14 ή 15.Εχω μια εφαρμογή στο κινήτο που μου δίνει σαν ωορρηξία είτε την πρότελευταία ή την τελευταία μέρα των υγρών.Βέβαια κι αυτά δεν είναι εμπιστοσύνης.Δεν θα έμπαινα στη διαδικασία υπερήχου ή τεστ ωορρηξίας γιατί είμαι που είμαι αγχώδης θα τρελαθώ μετα.Εχεί τύχει μια φορά να το δω με υπέρηχο αλλά γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο που σημαίνει τρέξιμο και χρήματα.Τώρα αυτό με το σώμα έχεις δίκιο και πάντα το παρατηρώ.Συνήθως τα υγρά μου κρατουν 4 μέρες.Αυτό το μήνα 8.Ισως άλλαξε κάτι μετά την παλίνδρομη.Αρά πάλι δεν βγαίνει άκρη.Θα δείξειιιι.Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@marillia κ @xaroumenh mama σε εμένα μέχρι τώρα ήταν στάνταρ... διαφανα υγρά στις γόνιμες μέρες που όσο πλησίαζα προς την ωορρηξία αυξανόταν κ σταματούσαν 1-2 μέρες μετά την ωορρηξία κ περίπου 5 μέρες πριν την περίοδο άρχιζαν τα λευκά... Τώρα είμαι περίπου μία εβδομάδα πριν την ωορρηξία κ έχω λευκά υγρά!! 

Μαρίλια μου Σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο είμαι χαχα


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , KarMar84 είπε:

περίπου 5 μέρες πριν την περίοδο άρχιζαν τα λευκά... Τώρα είμαι περίπου μία εβδομάδα πριν την ωορρηξία κ έχω λευκά υγρά!! 

Μαρίλια μου Σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο είμαι χαχα

Εγώ δεν έχω ποτέ πριν την περίοδο.Αυτό που λες λευκά υγρά πριν την ωορρηξία ξανά είχες?

Πως πήγε το μπανάκι?Δεν τα χω καλά με τους Σκορπιούς αλλά εσένα σε πάω χαχαχχα.Εγώ είμαι Υδροχοος με Λέων!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Εγώ δεν έχω ποτέ πριν την περίοδο.Αυτό που λες λευκά υγρά πριν την ωορρηξία ξανά είχες?

Πως πήγε το μπανάκι?Δεν τα χω καλά με τους Σκορπιούς αλλά εσένα σε πάω χαχαχχα.Εγώ είμαι Υδροχοος με Λέων!!

Όχι δεν θυμάμαι να ξαναεχω λευκά τόσο νωρίς γι αυτό μου έκανε εντύπωση...Ε ρε τι κόλπα μου έχει κάνει αυτο το μήνα!! Εσύ τέλη του μήνα δεν περιμένεις;;;

Αχ καλά πάνε τα μπανάκια :D Υδροχόος είναι ο άντρας μου κ η αδερφή μου!! Ισχύει ότι δεν τα πάμε καλά γενικώς σαν ζώδια αλλά αν κάτσει είναι κάτι που αξίζει :)


Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Όχι δεν θυμάμαι να ξαναεχω λευκά τόσο νωρίς γι αυτό μου έκανε εντύπωση...Ε ρε τι κόλπα μου έχει κάνει αυτο το μήνα!! Εσύ τέλη του μήνα δεν περιμένεις;;;

Αχ καλά πάνε τα μπανάκια :D Υδροχόος είναι ο άντρας μου κ η αδερφή μου!! Ισχύει ότι δεν τα πάμε καλά γενικώς σαν ζώδια αλλά αν κάτσει είναι κάτι που αξίζει :)

Τέλειααα.Είμαστε λίγο τρελοί οι Υδροχοοι!!!Σε καμιά βδομάδα έχω ακόμααα!!!Ελα ντε καινούργια κόλπαααα!!!Εν τω μεταξύ θέλουμε να πάμε τριημεράκι τέλη του μήνα και εκτός ότι θα με πιάσει κάτι όταν αδιαθετήσω θα χάσω και το ταξίδι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Δ ξερω να πω για τα υγρα.το μονο που εχω διαβασει ειναι οτι της ωορρηξιας ειναι σαν νερο η σαν ασπραδι αυγου

Στη δευτερη εγκυμοσυνη απο την ωορρηξια κ μετα δ σταματησαν καθολου κ ετσι το υποψιαστηκα

Γενικα η ωχρινικη φαση ειναι απο 12-16μερες

Εγω θα υπολογιζα την τελευταια που θεωρουσα γονιμη +16,εκτος αν εχετε διαπιστωσει οτι ειναι 14πχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , marillia είπε:

Τέλειααα.Είμαστε λίγο τρελοί οι Υδροχοοι!!!Σε καμιά βδομάδα έχω ακόμααα!!!Ελα ντε καινούργια κόλπαααα!!!Εν τω μεταξύ θέλουμε να πάμε τριημεράκι τέλη του μήνα και εκτός ότι θα με πιάσει κάτι όταν αδιαθετήσω θα χάσω και το ταξίδι.

Να μη σε πιάσει τπτ κ να κοιτάξεις να ευχαριστηθεις το ταξίδι σας κ να περάσεις υπέροχα ότι κ αν γίνει αλλά εμείς τώρα πάμε με θετική διάθεση ότι θα πάτε 3 ταξιδακι χιχι

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

κοριτσια τι κανετε πως ειστε;;;; τονια μου εσυ πως εισαι εχεις μπει στη τελικη ευθεια πλεων;;; σε λιγο καιρο θα εισαι αγκαλιτσα με την κορουλα σου;;;;

Γειά σου χαρούμενη μανούλα.. σε 5 μέρες μπαίνω στο μήνα μου και έχω αρχίσει να έχω αγωνία.  Όχι απαραίτητα αρνητικά αλλά πολύ έντονα.  Από τη μία ανυπομονώ πολύ.  Από την άλλη νιώθω ότι έρχεται μια τεράστια αλλαγή στη ζωή μου σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από όλους τους προηγούμενους μήνες. Γενικά είχα και ένα πολύ κουραστικό τριήμερο και τώρα η ψυχολογία μου είναι πολύ αμφίρροπη.  Εν τω μεταξύ έχω αρχίσει να έχω  και αρκετά συχνές συσπάσεις και το όλο πρέπει γίνεται πολύ ρεαλιστικό.  Ευτυχώς το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο. Αυτές τις μέρες θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα μου  .

Εσύ πως είσαι? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Τόνια μου με το καλό!!! Αντε να ετοιμάσεις και τη βαλιτσούλα σου να είσαι έτοιμη.

Καλημέρα Νινι μου. Αυτό κάνω αυτή τη στιγμή για να είμαι σίγουρη.  Έχω αρκετά πονακια περιόδου σήμερα και το βράδυ θα πάω στη γιατρό να μου δει τον τράχηλο προληπτικά όπως μου είπε. .θα σας ενημερώσω 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...