Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τελικά η αιμορραγία κράτησε 5 μέρες (τις 2 τελευταίες με ελάχιστο αίμα), πράγμα που εν μέρει ρίχνει τις ελπίδες μου για μωράκι.. (αν και τα συμπτωματα συνεχιζουν). Παρ όλα αυτά θα πάω μες στη βδομαδα να κάνω μια χοριακη γιατί όσο αργω τόσο περισσότερο θα απογοητευτω. Θα σας ενημερώσω άμεσα, και πάλι ευχαριστώ. Φιλάκια κορίτσια μου καλά να περνάτε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10 Ιουλίου 2017 at 6:21 ΜΜ, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;;; Εμεις καναμε β κι ολα καλα Δοξα τον Θεο!!! Ειναι κοριτσακι!!! 

Νινακι μου καλα να περασεις στις διακοπες σου!! Να περασετε τελεια!!! 

Μυρτουλιτα μου!!! Με το καλο!!! Εχεις μια ωραια κουκλιτσα στην κοιλιτσα σου!!! Τι κανει;;; Κλωτσαει;;;

Εγω αδιαθετησα παλι...

On 15 Ιουλίου 2017 at 0:59 ΠΜ, Τονι@ είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Γειά σου χαρούμενη μανούλα. .Καλά είμαι σε γενικές γραμμές.  Υποφέρω από την ζέστη και το πρήξιμο παρ όλα αυτά. Επίσης εχθές έκανα καρδιοτοκογραφημα το οποίο βγήκε φυσιολογικό κατά τα λεγόμενα του προσωπικού στο μαιευτήριο.  Την Τετάρτη έχω ραντεβού στη γιατρό.  Έχω αρχίσει και κουράζομαι λιγάκι.  Περνάω την περισσότερη μέρα στον καναπέ και προσπαθώ να κοιμάμαι γιατί τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά. Εσύ τι κάνεις? 

Τονακι μου!!! Υπομονη με την ζεστη!!! Να ξεκουραζεσαι τωρα..απολαυσε αυτην την περιοδο!! Πως εισαι αυτες τις ημερες;; 

On 11 Ιουλίου 2017 at 4:33 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Καλησπερα σε ολες..

Ειμαι εντελως καινουρια..διαβαζω καιρο αυτα που γραφεται αλλα τωρα καταφερα να γραψω και θελω τη βοηθεια σας..

Προσπαθω με το συζηγο μου περιπου εναμισι χρονο ειμαι 26 χρονων και εχω αρχισει και ανησυχω

Εχω απολητα σταθερο κυκλο 28 ημερων και λογο ελαχιστου χρονου ηρθαμε μια φορα σε επαφη την 11πςριπου μερα του κυκλου μου περιμενω να αδιαθετησω αυριο κανωνηκα νιωθω κατι σουβλιτσες αλλα μεχρη εκεί εχω καμια ελπιδα??

Ungry girl καλωσήρθες στην παρεα!!! Σου ευχομαι γρηγορα ενα σπορακι στην κοιλιτσα. Τι εγινε τελικα;;; Αδιαθετησες ή οχι;;Εγω ειμαι 33 κ προσπαθουμε απο τον Δεκεμβριο του 15. Πες μας περισσοτερα για σενα. Εχετε κανει καμια εξεταση;;;Αυτον τον εναμιση χρονο προσπαθειτε εντατικα καθε μηνα ή πιο χαλαρα; Εχεις εντοπισει τις γονιμες ημερες σου;;;εγω πια χρησιμοποιω τεστ ωορρηξιας. 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Μυρτουλιτα μου!!! Με το καλο!!! Εχεις μια ωραια κουκλιτσα στην κοιλιτσα σου!!! Τι κανει;;; Κλωτσαει;;;

Εγω αδιαθετησα παλι...

Τονακι μου!!! Υπομονη με την ζεστη!!! Να ξεκουραζεσαι τωρα..απολαυσε αυτην την περιοδο!! Πως εισαι αυτες τις ημερες;; 

Ungry girl καλωσήρθες στην παρεα!!! Σου ευχομαι γρηγορα ενα σπορακι στην κοιλιτσα. Τι εγινε τελικα;;; Αδιαθετησες ή οχι;;Εγω ειμαι 33 κ προσπαθουμε απο τον Δεκεμβριο του 15. Πες μας περισσοτερα για σενα. Εχετε κανει καμια εξεταση;;;Αυτον τον εναμιση χρονο προσπαθειτε εντατικα καθε μηνα ή πιο χαλαρα; Εχεις εντοπισει τις γονιμες ημερες σου;;;εγω πια χρησιμοποιω τεστ ωορρηξιας. 

Καλημέρα Νινι μου.  Τα ίδια είμαι. . ζεσταινομαι και κάθε μέρα νιώθω πιο βαριά. Λίγες μέρες μείνανε όμως. .μεθαύριο θα πάω να δω και το σπορακι να δούμε που βρισκόμαστε. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Μυρτουλιτα μου!!! Με το καλο!!! Εχεις μια ωραια κουκλιτσα στην κοιλιτσα σου!!! Τι κανει;;; Κλωτσαει;;;

Εγω αδιαθετησα παλι...

Τονακι μου!!! Υπομονη με την ζεστη!!! Να ξεκουραζεσαι τωρα..απολαυσε αυτην την περιοδο!! Πως εισαι αυτες τις ημερες;; 

Ungry girl καλωσήρθες στην παρεα!!! Σου ευχομαι γρηγορα ενα σπορακι στην κοιλιτσα. Τι εγινε τελικα;;; Αδιαθετησες ή οχι;;Εγω ειμαι 33 κ προσπαθουμε απο τον Δεκεμβριο του 15. Πες μας περισσοτερα για σενα. Εχετε κανει καμια εξεταση;;;Αυτον τον εναμιση χρονο προσπαθειτε εντατικα καθε μηνα ή πιο χαλαρα; Εχεις εντοπισει τις γονιμες ημερες σου;;;εγω πια χρησιμοποιω τεστ ωορρηξιας. 

καλημερααα καλως σας βρικα αδιαθετησα και τελειωσα κι ολας τωρα περιμενω να περασουν οι μερες να μπουμε στο ψητο!χαχαχχαχα

και εγω προσπαθω απο τον 2 του 16 

εξετασεις μονο ο αντρας μου εγω ακομα τπτ..τωρα αυτο το μηνα θα ξεκινησω και εγω με τατεστακια 

Σου ευχωμαι και εσενα γρηγορα με ενα μωρακι!!!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! πως ειστε;; Νινακι μου εισαι διακοπες;; πως περνας;; η μπουμπουκα μου κλωτσαει τωρα πια συνεχεια...χιχι εχει πολυ πλακα!!! Ηδη εχω αρχισει να ανυπομονω να την γνωρισω απο κοντα :Ρ !!! Αντε Τονακι μου με το καλο!!! κοριτσια περναει ο καιρος νερο!!! Με το καλο σε ολα τα κοριτσια συντομα με νινακια!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ο καιρός περνάει μέχρι να μπεις στον 9ο. Μετά δεν περνάει με τίποτα !!   Την περιμένω πως και πως!! Της λέω "μπεμπουλα μου θες να βγεις?" Και απαντάει ο μπαμπάς της αντ αυτής " αστην λίγο ακομα "! !! Δεν μπορώ να περιμένω άλλο.  Μετράω τις μέρες μια μια.

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

καλημερααα καλως σας βρικα αδιαθετησα και τελειωσα κι ολας τωρα περιμενω να περασουν οι μερες να μπουμε στο ψητο!χαχαχχαχα

και εγω προσπαθω απο τον 2 του 16 

εξετασεις μονο ο αντρας μου εγω ακομα τπτ..τωρα αυτο το μηνα θα ξεκινησω και εγω με τατεστακια 

Σου ευχωμαι και εσενα γρηγορα με ενα μωρακι!!!:-D

Ευχαριστώ για τις ευχές σου Ungry girl!Να μείνεις στην παρέα να μας λες τα νέα σου!!! Και να μην αγχώνεσαι είσαι μικρούλα, έχεις χρόνο μπροστά σου!!!

Κορίτσια εγώ τους τελευταίους 3 μήνες κράτησα θερμοδιάγραμμα των κύκλων μου και μάλλον υπάρχει κάποιο προβλημα με την ωορρηξία μου. Μόλις επιστρέψω από τις διακοπές θα επισκεφθώ την γιατρό μου για να το συζητήσουμε και να δούμε πώς θα προχωρήσουμε!! 

18 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου ο καιρός περνάει μέχρι να μπεις στον 9ο. Μετά δεν περνάει με τίποτα !!   Την περιμένω πως και πως!! Της λέω "μπεμπουλα μου θες να βγεις?" Και απαντάει ο μπαμπάς της αντ αυτής " αστην λίγο ακομα "! !! Δεν μπορώ να περιμένω άλλο.  Μετράω τις μέρες μια μια.

Τονάκι μου καλο!!!Πόσο ωραιό που της μιλάς της μπέμπας σου!!! Ποια ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός για τοκετό;;;

 

19 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! πως ειστε;; Νινακι μου εισαι διακοπες;; πως περνας;; η μπουμπουκα μου κλωτσαει τωρα πια συνεχεια...χιχι εχει πολυ πλακα!!! Ηδη εχω αρχισει να ανυπομονω να την γνωρισω απο κοντα :Ρ !!! Αντε Τονακι μου με το καλο!!! κοριτσια περναει ο καιρος νερο!!! Με το καλο σε ολα τα κοριτσια συντομα με νινακια!!!

Μυρτουλίτα μου γλυκιά!!! Θα την γνωρίσεις τη μπέμπα σου όταν ερθει η ωρα της!!!με το καλο ολα!!! Εγω περναω καλα, χαλαρώνω!!! Το χρειαζόμουν για να ηρεμησω ιδίως φέτος με όλα αυτά!!Δώσε γλυκό χαδακι στην μπουμπού σου στην κοιλίτσα από μενα!!! 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Ευχαριστώ για τις ευχές σου Ungry girl!Να μείνεις στην παρέα να μας λες τα νέα σου!!! Και να μην αγχώνεσαι είσαι μικρούλα, έχεις χρόνο μπροστά σου!!!

Κορίτσια εγώ τους τελευταίους 3 μήνες κράτησα θερμοδιάγραμμα των κύκλων μου και μάλλον υπάρχει κάποιο προβλημα με την ωορρηξία μου. Μόλις επιστρέψω από τις διακοπές θα επισκεφθώ την γιατρό μου για να το συζητήσουμε και να δούμε πώς θα προχωρήσουμε!! 

Τονάκι μου καλο!!!Πόσο ωραιό που της μιλάς της μπέμπας σου!!! Ποια ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός για τοκετό;;;

 

Μυρτουλίτα μου γλυκιά!!! Θα την γνωρίσεις τη μπέμπα σου όταν ερθει η ωρα της!!!με το καλο ολα!!! Εγω περναω καλα, χαλαρώνω!!! Το χρειαζόμουν για να ηρεμησω ιδίως φέτος με όλα αυτά!!Δώσε γλυκό χαδακι στην μπουμπού σου στην κοιλίτσα από μενα!!! 

Νινι μου 6 Αυγούστου έχω ΠΗΤ.    Θα δούμε. ..

Για το θερμοδιαγραμμα να σου πω ότι και εγώ είχα κρατήσει μια φορά και τελικά καμιά σχέση με την πραγματικότητα. .δεν το εμπιστεύομαι και πολύ σαν μέθοδο. Ρώτα και το γιατρό σου βέβαια 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νινακι μου γλυκο να χαλαρωσεις και να ξεκουραστεις γιατι το χρειαζεσαι...και κατα την γνωμη μου οσο εισαι διακοπες μην σκεφτεσαι τιποτα και που ξερεις μπορει να γυρισεις με ενα σπορι στην κοιλιτσα σου...εσυ κοιτα να απολαυσεις τις ζουζουνιες με τον αντρουλη σου και να χαρειτε τις διακοπες σας!!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου?  Εγώ έχω φτάσει 2 βδομάδες πριν την ΠΗΤ μου και περιμένω την μπεμπουλα με ανυπομονησία.  Δενέχει πάρει θέση ακόμα οπότε είναι πολύ δύσκολο πια. Την Πέμπτη θα πάω για τοκογραφημα και αν δεν μας προλάβει η μπέμπα θα κλείσουμε ραντεβού για 4 Αυγούστου.  Ο τραχηλος μου προχθές ήταν 1.8 εκατοστά.  Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι αυτό .

Εσείς τι κάνετε?  Διακοπές? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο Τονια μου η κορακλα σου!! πως περασε ο καιρος!! Να στε γερες κι οι 2 και να χετε καλη ανταμωση!! ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!! 

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω μια απορια;; εσεις τις συσπασεις απο ποτε τις ειχατε η τελος παντων ποτε τις αντιληφθηκατε;; και πως ειναι σαν αισθηση;; γιατι ειμαι λιγο μπερδεμενη με αυτο το θεμα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Με το καλο Τονια μου η κορακλα σου!! πως περασε ο καιρος!! Να στε γερες κι οι 2 και να χετε καλη ανταμωση!! ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!! 

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω μια απορια;; εσεις τις συσπασεις απο ποτε τις ειχατε η τελος παντων ποτε τις αντιληφθηκατε;; και πως ειναι σαν αισθηση;; γιατι ειμαι λιγο μπερδεμενη με αυτο το θεμα!!

Μυρτουλα μου σε ευχαριστώ.  Εγώ πρώτη φορά έπαθα συσπαση στον 4ο μήνα.  Είχα πάει στο χωριό μου και το βράδυ έτρεμα από το κρύο και ξαφνικά ένιωσα την κοιλίτσα μου να πετρωνει.  Με βαθιες ανάσες πέρασε.  Από τότε και μετά το έπαθα ξανά λίγες φορές μέσα στις επόμενες μέρες.  Το είπα στη γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα.  Τον επόμενο μήνα που αρρωστησα και εβηχα πάρα πολύ άρχισα πάλι να έχω πετρώματα κι έτσι το έπαιρνα πλέον 3 φορές την ημέρα το μαγνήσιο το οποίο βοήθησε πάρα πολύ.  Μόλις μπήκα στο μήνα μου το σταμάτησα κι από τότε έχω αρχίσει και έχω προπαρασκευαστικες κάθε μέρα. 

Σαν αίσθηση εγώ νιώθω ότι η κοιλιά μου γίνεται πέτρα και πλέον πονάει και χαμηλά.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω που κ που νιωθω ενα τραβηγμα στην κοιλια κι επειτα πετρωνει για δευτερολεπτα και μετα επανερχεται...λογικα αυτο θα ναι!! εγω παιρνω ετσι κι αλλιως 2 φορες μαγνησιο την ημερα απο τον 5ο μηνα γιατι δουλευω κιολας!! θα παω στον γιατρο αυτην την εβδομαδα για το καθιερωμενο μας ραντεβου κι ελπιζω να κατατοπιστω!! παντως εμενα η κοιλιτσα μου ειναι γενικα σφιχτη...κι αυτο θα του το πω απο κοντα...αυτο λετε να εχει σχεση στο οτι δεν ειναι πολυ μεγαλη και δεν εχει πολλα υγρα;; παντως στη β που εκανα αρχες του μηνα ολα ηταν πολυ καλα!! δεν ξερω τι μου εχει κολλησει...μαλλον ενιωσα μερικες συσπασουλες κι αγχωθηκα για το πως πρεπει να ειναι κι αν ειναι καλο!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Εγω που κ που νιωθω ενα τραβηγμα στην κοιλια κι επειτα πετρωνει για δευτερολεπτα και μετα επανερχεται...λογικα αυτο θα ναι!! εγω παιρνω ετσι κι αλλιως 2 φορες μαγνησιο την ημερα απο τον 5ο μηνα γιατι δουλευω κιολας!! θα παω στον γιατρο αυτην την εβδομαδα για το καθιερωμενο μας ραντεβου κι ελπιζω να κατατοπιστω!! παντως εμενα η κοιλιτσα μου ειναι γενικα σφιχτη...κι αυτο θα του το πω απο κοντα...αυτο λετε να εχει σχεση στο οτι δεν ειναι πολυ μεγαλη και δεν εχει πολλα υγρα;; παντως στη β που εκανα αρχες του μηνα ολα ηταν πολυ καλα!! δεν ξερω τι μου εχει κολλησει...μαλλον ενιωσα μερικες συσπασουλες κι αγχωθηκα για το πως πρεπει να ειναι κι αν ειναι καλο!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.  Όντως είναι συσπάσεις αυτό που νιώθεις.  Το καλύτερο είναι να ξεκουραζεσαι και να ξαπλώνεις όσο μπορείς.  Πρότεινε στο γιατρό να κάνεις 3 τα μαγνησια.  Δεν νομίζω να πει όχι.  Κι εγώ δούλευα μέχρι πριν ενάμιση μήνα και στο τέλος ήταν πολύ ζόρι. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...