Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Έβρεξε χθες; Σ' εμάς δεν έβρεξε, εμένα μ' αρέσουν γενικώς όλα τα καιρικά φαινόμενα και κυρίως τα ακραία, χαχαχα, χιόνια, καταιγίδες κ.λπ., πετάω τη σκούφια μου!

Μουτζούρα μου, σε μικρή πόλη μένεις, πιο ανθρώπινες οι συνθήκες και ιδανικές για να μεγαλώσεις παιδιά! Από Δυτικά ξέρω γιατί Ζάκυνθο είναι το χωριό μου, καταλαβαίνεις βροχή! Για μέεερες! Τι Λονδίνο, εκεί ψεκάζει, στη Δυτική Ελλάδα ρίχνει καρέκλες. Υπομονή να τελειώσει η θεραπεία με τα χάπια και μετά θα φτιάξουν οι κύκλοι σου, άσε που θα γίνουν κάποια στιγμή ένας ενιαίος κύκλος 9 μηνών :tongue:

Νινι, δεν υπάρχουν 2 θετικά τεστ ωορρηξίας. Στα ωορρηξίας ισχύει ότι το θετικό είναι αυτό που είναι το ίδιο έντονο ή και πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου. Μόλις το δεις αυτό επίκειται ωορρηξία τις επόμενες 48 ώρες χοντρικά. Όσο είναι πιο αχνή η γραμμή απλώς συγκεντρώνεται η ορμόνη γιατί θα γίνει ωορρηξία τις επόμενες μέρες ή μόλις πέρασε η ωορρηξία κι αρχίζει να μειώνεται η ορμόνη. Μπερδευόμαστε καμιά φορά με τα εγκυμοσύνης που και αχνό να δεις θετικό θα είναι! Καλή σας επιτυχία!

Τόνια μου, καλή επιτυχία στη συνάντηση με το σποράκι σας, είναι η πιο όμορφη και χαλαρωτική στιγμή της εγκυμοσύνης!

Εβελινάκι, θα κυλήσει ο καιρός, βρες εσύ τακτικές, σε νιώθω, μοιάζουν ατελείωτες, αλλά βοηθάει η δουλειά, οι γιορτές, τα ψώνια, η μικρή σου!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έβρεξε χθες; Σ' εμάς δεν έβρεξε, εμένα μ' αρέσουν γενικώς όλα τα καιρικά φαινόμενα και κυρίως τα ακραία, χαχαχα, χιόνια, καταιγίδες κ.λπ., πετάω τη σκούφια μου!

Μουτζούρα μου, σε μικρή πόλη μένεις, πιο ανθρώπινες οι συνθήκες και ιδανικές για να μεγαλώσεις παιδιά! Από Δυτικά ξέρω γιατί Ζάκυνθο είναι το χωριό μου, καταλαβαίνεις βροχή! Για μέεερες! Τι Λονδίνο, εκεί ψεκάζει, στη Δυτική Ελλάδα ρίχνει καρέκλες. Υπομονή να τελειώσει η θεραπεία με τα χάπια και μετά θα φτιάξουν οι κύκλοι σου, άσε που θα γίνουν κάποια στιγμή ένας ενιαίος κύκλος 9 μηνών :tongue:

Νινι, δεν υπάρχουν 2 θετικά τεστ ωορρηξίας. Στα ωορρηξίας ισχύει ότι το θετικό είναι αυτό που είναι το ίδιο έντονο ή και πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου. Μόλις το δεις αυτό επίκειται ωορρηξία τις επόμενες 48 ώρες χοντρικά. Όσο είναι πιο αχνή η γραμμή απλώς συγκεντρώνεται η ορμόνη γιατί θα γίνει ωορρηξία τις επόμενες μέρες ή μόλις πέρασε η ωορρηξία κι αρχίζει να μειώνεται η ορμόνη. Μπερδευόμαστε καμιά φορά με τα εγκυμοσύνης που και αχνό να δεις θετικό θα είναι! Καλή σας επιτυχία!

Τόνια μου, καλή επιτυχία στη συνάντηση με το σποράκι σας, είναι η πιο όμορφη και χαλαρωτική στιγμή της εγκυμοσύνης!

Εβελινάκι, θα κυλήσει ο καιρός, βρες εσύ τακτικές, σε νιώθω, μοιάζουν ατελείωτες, αλλά βοηθάει η δουλειά, οι γιορτές, τα ψώνια, η μικρή σου!

ωωωω ναι Τζο πολυ νερο 4 μερες τωρα μας εχει ταραξει!τον ασταματητο!

ναι ειναι πολυ ανθρωπινες οι συνθηκες...οι αποστασεις μικρες...ολα ειναι ιδανικα για οταν εχεις μικρακια!εζησα και την Αθηνα φοιτητρια!και αυτην την αγαπω ομολογω...απλα τωρα την εχουμε συνδυασει με τη βολτα μας στην πρωτευουσα..ξερεις την καλοπεραση ενος 3ημερου και μετα επιστροφη στην ζωη μας εδω ;)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Λετε τα βρε κοριτσια μπας και ξεσηκωθω ξερω γω χιλια καλα εκτος αθηνας αλα αμα καλομαθεις σου φαινεται καπως απο την αλλη ειναι και οι ντοπιοι καποιες φορες σαν να μη θελουν να σε δουν στα ματια τους.τα σκεφτομαι συνεχεια και στα δυο υπαρχουν καλα και ασχημα. Αλλα οταν εχεις μικρα τα ασχημα της πρωτευουσας φανταζουν περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έβρεξε χθες; Σ' εμάς δεν έβρεξε, εμένα μ' αρέσουν γενικώς όλα τα καιρικά φαινόμενα και κυρίως τα ακραία, χαχαχα, χιόνια, καταιγίδες κ.λπ., πετάω τη σκούφια μου!

Μουτζούρα μου, σε μικρή πόλη μένεις, πιο ανθρώπινες οι συνθήκες και ιδανικές για να μεγαλώσεις παιδιά! Από Δυτικά ξέρω γιατί Ζάκυνθο είναι το χωριό μου, καταλαβαίνεις βροχή! Για μέεερες! Τι Λονδίνο, εκεί ψεκάζει, στη Δυτική Ελλάδα ρίχνει καρέκλες. Υπομονή να τελειώσει η θεραπεία με τα χάπια και μετά θα φτιάξουν οι κύκλοι σου, άσε που θα γίνουν κάποια στιγμή ένας ενιαίος κύκλος 9 μηνών :tongue:

Νινι, δεν υπάρχουν 2 θετικά τεστ ωορρηξίας. Στα ωορρηξίας ισχύει ότι το θετικό είναι αυτό που είναι το ίδιο έντονο ή και πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου. Μόλις το δεις αυτό επίκειται ωορρηξία τις επόμενες 48 ώρες χοντρικά. Όσο είναι πιο αχνή η γραμμή απλώς συγκεντρώνεται η ορμόνη γιατί θα γίνει ωορρηξία τις επόμενες μέρες ή μόλις πέρασε η ωορρηξία κι αρχίζει να μειώνεται η ορμόνη. Μπερδευόμαστε καμιά φορά με τα εγκυμοσύνης που και αχνό να δεις θετικό θα είναι! Καλή σας επιτυχία!

Τόνια μου, καλή επιτυχία στη συνάντηση με το σποράκι σας, είναι η πιο όμορφη και χαλαρωτική στιγμή της εγκυμοσύνηςχ!

Εβελινάκι, θα κυλήσει ο καιρός, βρες εσύ τακτικές, σε νιώθω, μοιάζουν ατελείωτες, αλλά βοηθάει η δουλειά, οι γιορτές, τα ψώνια, η μικρή σου!

Jo sephine σ'ευχεριστώ για την πληροφορία για τα τεστ ωορρηξίας. Πολύ χρήσιμη.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 8.30 γιατί δουλεύω. Έχω τόσο άγχος! ! Τρέμω. Όλο το πρωί έφτιαχνα χριστουγεννιατικα δώρα για να μην το σκέφτομαι. Τώρα ετοιμαζομαι να πάω στη δουλειά.

Tονι μου όλα καλά θα πάνε :P:p:p:p όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι :tongue::tongue::tongue::tongue: όλα θα είναι super το απόγευμα!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια τι κανετε ?ελπιζω νασται ολες καλα..εγγυουλες κ μη...εγω ακομα να ρθει η περιοδος ο αντρας μου ελπιζει εγω οχι γιατι απο το πρωι μεχρι το βραδυ ποναω κ κρυωνω οπως περιμενω καθε φορα..απλως ειμαι γκαντεμα ειναι ικανη ναρθει στις γιορτες..εχω τεστ που λεω να το κανω την παρασκευη της αγ.Αννης μονο κ μονο για να ξεαγχωθω μπας κ ερθει..ο κυκλος μου παντα ηταν οπως ναναι απλως πριν μεινω εγγυος κ μετα πηγες στις 44 με 45 μερες πρεπει παλι να ξερυθμιστηκε οτι ναναι..σημερα ειμαι στην 50η μερα..αν δεν ερθει κ κανω το τεστ κ βγει αρνητικο θα παρω κ γω πριμολουτ για να ρθει κ να ηρεμησω..

Link to comment
Share on other sites

Οχι αν βγει αρνητικο θα κανεις χοριακη και θα παρεις τον ντοκ τηλ να σας ξαναπω οτι δεν υπαρχει διαφορα στα συμπτωματα περιοδου και εγγυμοσυνης απλα καποιες ξερουμε καποια προσωπικα πιο εντονα να κανεις ροτε που λες και να μας πεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρυσα μου!ακριβως αυτο που ειπε η Σανγκρε πρεπει να κανεις!οχι φαρμακα ετσι!ειδικα σε κυκλους σαν τους δικους μας μεγαλους που παιζει παντα το ενδεχομενο καθυστερημενης συλληψης!!!εμενα με ρωτησε κ αν εκανα χοριακη κ ποτε και με ειδε και στον υπερηχο!θα παρεις τον γιατρο σου!βεβαια ευχομαι απο ψυχης την Παρασκευη να δεις ενα θετικοτατο τεστακι κ ολα αυτα που λεμε να ειναι περιττα κοριτσι μου!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

τονια ελπιζω ολα να πηγαν καλα στον ντοκ!!!!!!

σαγκρεμου ειχαμε τσιριδες επι δυο το απογευμα και επειδη ο ενας εφαγε λαιμαργα και φαι (γλυκοπατατα καροτο) και γαλα μετα μια ωρα και τα εβγαλε!!!!!!!

η κορη μεσα εκανε χημεια... και μεις αλλαζαμε πλυνομασταν και τα σχετικα...... ξερεις εσυ σαγκρε μου!!!!!!!!!!

ειμαι χωμα καληνυχτα.......

καλα γεννητουρια στην ζαμια μας!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρτη μου τι κανεις;

Τα ζουζουνια μεγαλωνουν ε; θα ειναι γλυκες?

Αληθεια σου μοιαζουν;;;;;

Sangre με ενα πονο κουκλα, καλη λευτερια!!

Εμεις καλα ειμαστε. Η Εμμανουελα καλυτερα δοξα το θεο. Κ ο Νικόλας ζωηρευει!!

Καλο ξημερωμα.

Σας φιλω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα με πολύ πολύ αέρα!!

Τόνι μου, τι έγινε χθες στο γιατρουλη;;όλα καλα;;

Μουτζουρα μου τι ωραία περιγραφή είναι αυτή!!!! τέλειος προορισμός για κάνα Σ/Κ.. :wink:

Μακάρι Τζο μου ,να κυλισουν γρήγορα γιατί είμαι αγχωμενη..κάνω κ σκέψεις ότι μπορεί να μην πηγαινει καλά κ φοβάμαι...ουφ..αγκαλιτσα τη ζουζουνα μου κ θα περιμένω..

Chrysa μου εννοείται κ θα μιλησεις πρώτα με το γιατρό ότι κ να γίνει..δε παίρνουμε χάπια ,πριν αποκλειστεί τελείως το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Όπως σου είπαν τα κορίτσια, καλύτερα μία χοριακη πρώτα..

Αχ Μαρτη μου, τα αγόρια σου!!! Λαιμαργα, ε..;; Αφού είναι φοβερό κ το γαλατάκι της μαμάς!!

Ή Pipi μας που είναι , να μας πει νέα... :-)

Τα φιλια μου σε όλα τα κορίτσια!!!!


DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς εχθές είδαμε το σακο αλλά το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμα λόγω ηλικίας μας είπε η γιατρός . Μου είπε ότι για την εβδομάδα που είμαι είναι ευχαριστημενη και θα ξαναπάω σε 2 βδομάδες. Μου έγραψε εξετάσεις και μου έδωσε και utrogestan και μου είπενα ξεκουράζομαι.

Αυτά από εμένα. Εσείς τι νέα? ?? Πως είστε σήμερα? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μαρτη μου...αχχχ τα λαιμαργα σου!

καλημερα Εβελινακι αγκαλια τη μπεμπα σου και οι μερες κυλανε προς το καλυτερο που ειναι το αδερφακι που ερχεται!θετικες σκεψεις!!!

καλημερα Τονια μου!!μια χαρα τα νεακια απο τη γιατρο!!!εσυ ακολουθεις οδηγιες!και ξεκουραση!σε δυο εβδομαδες θα το δεις και το σπορακι σου!!!!

καλημερα και σε ολα τα υπολοιπα κοριτσακια!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια, κορίτσια μου, κι από μένα!

Τόνια, μπράβο σας που είδατε ότι όλα πάνε όπως πρέπει και είναι και στη θέση τους, η γιατρός ξέρει. Εσύ χαλάρωσε όσο μπορείς και σκέψου αυτό το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου, μίλα του και καλωσόρισέ το! Έτσι μου έλεγε η μαία μου στην εγκυμοσύνη και πραγματικά μπορεί να μην κατανοούν φυσικά, αλλά διαισθάνονται την αγάπη της μαμάς και τα συναισθήματά της. Και πηγαίνουν όλα ρολόι. Θα σε βοηθάει κι εσένα να μπεις σε αισιόδοξη διάθεση.

Εβελινάκι, τα ίδια λέω και σ' εσένα! Μήπως επηρεάζεσαι από εδώ; Να μη σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό, να στείλεις πολλή αγάπη στο μωράκι σου.

Ακούγομαι γλυκανάλατη και πιστέψτε με δεν είναι του χαρακτήρα μου, αλλά όντως όλα ξεκινούν από την ενδομήτρια ζωή και η διάθεσή της μαμάς παίζει τεράστιο ρόλο.

Μουτζουρίτσα, καλημέρα!!!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...