Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια, κορίτσια μου, κι από μένα!

Τόνια, μπράβο σας που είδατε ότι όλα πάνε όπως πρέπει και είναι και στη θέση τους, η γιατρός ξέρει. Εσύ χαλάρωσε όσο μπορείς και σκέψου αυτό το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου, μίλα του και καλωσόρισέ το! Έτσι μου έλεγε η μαία μου στην εγκυμοσύνη και πραγματικά μπορεί να μην κατανοούν φυσικά, αλλά διαισθάνονται την αγάπη της μαμάς και τα συναισθήματά της. Και πηγαίνουν όλα ρολόι. Θα σε βοηθάει κι εσένα να μπεις σε αισιόδοξη διάθεση.

Εβελινάκι, τα ίδια λέω και σ' εσένα! Μήπως επηρεάζεσαι από εδώ; Να μη σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό, να στείλεις πολλή αγάπη στο μωράκι σου.

Ακούγομαι γλυκανάλατη και πιστέψτε με δεν είναι του χαρακτήρα μου, αλλά όντως όλα ξεκινούν από την ενδομήτρια ζωή και η διάθεσή της μαμάς παίζει τεράστιο ρόλο.

Μουτζουρίτσα, καλημέρα!!!

Καλημέρα Josephine μου. Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Ήλπιζα ότι θα το έβλεπα εχθές αλλά δεν πειράζει αφού μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια η εφαρμογή στο κινητό λέει ότι εχθές ήμουν 5w4d όπως και το τικερακι. Η γιατρός μου είπε ότι είμαι 5w3d. Δεν την ρώτησα γιατί και δεν έχει τόσο σημασία. Αλλά ΠΗΤ μου έβγαλε κι αυτή 6 Αυγούστου. Να είμαστε καλά να φτάσουμε μέχρι εκεί.

Ευχαριστώ πολύ όλες σας για το ενδιαφέρον! !:D


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Ζοζεφινακι μου γλυκο...

Τονακι μου κατανοω τις ανησυχιες σου(μεταξυ μας κ εγω ετσι με κοβω να κανω και χειροτερα) αλλα μαλλον οι πιο εμπειρες και ηδη μανουλες καλα τα λενε!χαλαρωσε και απολαυσε καθε στιγμη της μοναδικης αυτης εμπειριας που ζεις!ολα για την ηρεμια και την υγιη αναπτυξη του μπιζελιου σου!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Σάνγκρε μου! Εντάξει, όλα χθες; Εμείς εύκολα κοιμηθήκαμε, 100 φορές ξυπνήσαμε :tongue:

Τόνια, παίζει ρόλο ο κύκλος που χρησιμοποιεί η εφαρμογή, 26 μέρες, 28; Η γιατρός υπερηχογραφικά θα σου πει το σωστό! Αν και ακρίβεια στην πητ φυσικά δεν υπάρχει, αφενός θ' αλλάξει από το μέγεθος του εμβρύου μέσα στο 1ο τρίμηνο (και αυτήν θα ακολουθείτε όσο κι αν αλλάξει έπειτα το μέγεθός του), αφετέρου ακόμα κι αν προσδιοριστεί με τη μέγιστη δυνατή ακρίβεια, το μωράκι θα έρθει όποτε το οδηγήσει η φύση, μπορεί και 2 εβδομάδες νωρίτερα, μπορεί και 2 εβδομάδες αργότερα, λήξη στην εγκυμοσύνη δεν υπάρχει ούτε στις 40 (που είναι η πητ) ούτε και στις 42 εβδομάδες. Όλα σχετίζονται με την ωορρηξία, τη σύλληψη και τον κύκλο σου, που δύσκολο να προσδιοριστούν ακριβώς. Γι' αυτό ακολουθείται η ηλικία εμβρύου που προσδιορίζεται υπερηχογραφικά στο πρώτο τρίμηνο. Αυτά! Αλλά όπως λέει κι η Σάνγκρε είναι τόσο ασήμαντες οι διαφορές μιας μέρας, θα κυλήσουν όπως τα οδηγεί η φύση και θα γίνει το καλύτερο για το μωράκι σας!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς εχθές είδαμε το σακο αλλά το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμα λόγω ηλικίας μας είπε η γιατρός . Μου είπε ότι για την εβδομάδα που είμαι είναι ευχαριστημενη και θα ξαναπάω σε 2 βδομάδες. Μου έγραψε εξετάσεις και μου έδωσε και utrogestan και μου είπενα ξεκουράζομαι.

Αυτά από εμένα. Εσείς τι νέα? ?? Πως είστε σήμερα? ?

καλημερα κοριτσια τι κανετε??εγω αδιαθετησα πρωι πρωι τουλαχιστον δεν προλαβα να κανω το τεστ...καθε μανουλα απο ενστικτο γνωριζει τον οργανισμο της κ εμενα μου ελεγε δεν ειμαι...δεν πειραζει νεες προσπαθειες απο την νεα χρονια...ευχομαι το 2017 ναχουμε πολλα νινακια στην παρεαουλα μας...

τονι μου στο μικρο μου ειχα καθυστερημενη συλληψη αφου οταν ειπα το γιατρο ποσο καθυστερηση ειχα μου λεει μην κανεις χοριακη θα ακουσουμε κ καρδουλα κ οταν καναμε τον υπερηχο ο μικρουλης ηταν ακομα κυτταρο μετα απο 1 εβδομαδα ειδαμε το σακο..οποτε θετικα κ το σπορακι θα κανει την εμφανιση του

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ!! Ήρεμη είμαι. Δεν ανησυχώ. Απλά είναι όλα καινούργια και προσπαθώ να καταλάβω. Όσο για τις ημερομηνίες προφανώς στο τέλος δεν θα έχουν σημασία γιατί αυτό θα έρθει όταν το αποφασίσει.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε??εγω αδιαθετησα πρωι πρωι τουλαχιστον δεν προλαβα να κανω το τεστ...καθε μανουλα απο ενστικτο γνωριζει τον οργανισμο της κ εμενα μου ελεγε δεν ειμαι...δεν πειραζει νεες προσπαθειες απο την νεα χρονια...ευχομαι το 2017 ναχουμε πολλα νινακια στην παρεαουλα μας...

τονι μου στο μικρο μου ειχα καθυστερημενη συλληψη αφου οταν ειπα το γιατρο ποσο καθυστερηση ειχα μου λεει μην κανεις χοριακη θα ακουσουμε κ καρδουλα κ οταν καναμε τον υπερηχο ο μικρουλης ηταν ακομα κυτταρο μετα απο 1 εβδομαδα ειδαμε το σακο..οποτε θετικα κ το σπορακι θα κανει την εμφανιση του

καλημερα Χρυσακι μου!δεν πειραζει!παμε για νεες προσπαθειες και μπορει ο μαγικος αυτος μηνας που ειναι μεσα στο φωτακια μεσα στα δωρακια μεσα σε ολη αυτη την χαρουμενη διαθεση να μας φερει φουσκωμενες κοιλιτσες!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρτη μου τι κανεις;

Τα ζουζουνια μεγαλωνουν ε; θα ειναι γλυκες?

Αληθεια σου μοιαζουν;;;;;

Sangre με ενα πονο κουκλα, καλη λευτερια!!

Εμεις καλα ειμαστε. Η Εμμανουελα καλυτερα δοξα το θεο. Κ ο Νικόλας ζωηρευει!!

Καλο ξημερωμα.

Σας φιλω.

που εισαι τονια μου!!!!!! σε εψαχνα αλλα δεν εβρισκα νεα σου και ανησυχουσα..... ειστε στο μυαλο μου συνεχεια!!!!! να μου φιλησεις τα ζουζουνια σου και να αγκαλιασεις την εμμανουελα και να της πεις πως ο Παντοδυναμος Θεος ειναι μαζι της δεν την αφησε λεπτο... ουτε θα την αφησει ποτε!!!!!

σε φιλω γλυκεια μανουλα...... σου στελνω μια δυνατη αγκαλια!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου! πως ειστε?

τονια μου κ καλα θα εισαι κ μεχρι το τελος θα φτασεις !! μην ασχολεισαι με λεπτομερειες, απολαυσε το κ κανε οτι λεει ο γιατρος σου! θα ειναι γιορτινη η συναντηση σε 2 βδομαδες!!!!

μουτζουριτσα πιο μερος περιγραφεις τοσο ομορφο?

πουλακι μου πως εισαι? σε συχαριστω για τις ευχες, μακαρι!

χρυσα μου δεν πειραζει, τον επομενο μηνα μαζι...

εγω ακομα περιοδο αλλα πονοι κ νευρααααα φουλ!

φιλακια σε ολες!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα με πολύ πολύ αέρα!!

Τόνι μου, τι έγινε χθες στο γιατρουλη;;όλα καλα;;

Μουτζουρα μου τι ωραία περιγραφή είναι αυτή!!!! τέλειος προορισμός για κάνα Σ/Κ.. :wink:

Μακάρι Τζο μου ,να κυλισουν γρήγορα γιατί είμαι αγχωμενη..κάνω κ σκέψεις ότι μπορεί να μην πηγαινει καλά κ φοβάμαι...ουφ..αγκαλιτσα τη ζουζουνα μου κ θα περιμένω..

Chrysa μου εννοείται κ θα μιλησεις πρώτα με το γιατρό ότι κ να γίνει..δε παίρνουμε χάπια ,πριν αποκλειστεί τελείως το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Όπως σου είπαν τα κορίτσια, καλύτερα μία χοριακη πρώτα..

Αχ Μαρτη μου, τα αγόρια σου!!! Λαιμαργα, ε..;; Αφού είναι φοβερό κ το γαλατάκι της μαμάς!!

Ή Pipi μας που είναι , να μας πει νέα... :-)

Τα φιλια μου σε όλα τα κορίτσια!!!!

εβελινακι καλημερα!!!!! ηταν απο νεογεννητα λαιμαργα και τους εμεινε..... ο 1 γελαει και κανει χαρες μολις του το σερβιρω... μουρμουρωντας κατι δικα του κι ολας!!!!!!! φιλακια στην κουκλα σου!!!!!

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς εχθές είδαμε το σακο αλλά το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμα λόγω ηλικίας μας είπε η γιατρός . Μου είπε ότι για την εβδομάδα που είμαι είναι ευχαριστημενη και θα ξαναπάω σε 2 βδομάδες. Μου έγραψε εξετάσεις και μου έδωσε και utrogestan και μου είπενα ξεκουράζομαι.

Αυτά από εμένα. Εσείς τι νέα? ?? Πως είστε σήμερα? ?

χαλαρωσε οοοολα καλα θα πανε!!!!!

καλημερα Μαρτη μου...αχχχ τα λαιμαργα σου!

καλημερα Εβελινακι αγκαλια τη μπεμπα σου και οι μερες κυλανε προς το καλυτερο που ειναι το αδερφακι που ερχεται!θετικες σκεψεις!!!

καλημερα Τονια μου!!μια χαρα τα νεακια απο τη γιατρο!!!εσυ ακολουθεις οδηγιες!και ξεκουραση!σε δυο εβδομαδες θα το δεις και το σπορακι σου!!!!

καλημερα και σε ολα τα υπολοιπα κοριτσακια!

καλημερουδια κοριτσακι μου!!!!!! εδω συννεφια!!!! εκει ακομα ηλιο??

η μαμα μου ειναι απο πατρα... κι εχουμε συγγενεις στην αμαλιαδα... κοντα σου νομιζω...????

Καλημερούδια, κορίτσια μου, κι από μένα!

Τόνια, μπράβο σας που είδατε ότι όλα πάνε όπως πρέπει και είναι και στη θέση τους, η γιατρός ξέρει. Εσύ χαλάρωσε όσο μπορείς και σκέψου αυτό το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου, μίλα του και καλωσόρισέ το! Έτσι μου έλεγε η μαία μου στην εγκυμοσύνη και πραγματικά μπορεί να μην κατανοούν φυσικά, αλλά διαισθάνονται την αγάπη της μαμάς και τα συναισθήματά της. Και πηγαίνουν όλα ρολόι. Θα σε βοηθάει κι εσένα να μπεις σε αισιόδοξη διάθεση.

Εβελινάκι, τα ίδια λέω και σ' εσένα! Μήπως επηρεάζεσαι από εδώ; Να μη σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό, να στείλεις πολλή αγάπη στο μωράκι σου.

Ακούγομαι γλυκανάλατη και πιστέψτε με δεν είναι του χαρακτήρα μου, αλλά όντως όλα ξεκινούν από την ενδομήτρια ζωή και η διάθεσή της μαμάς παίζει τεράστιο ρόλο.

Μουτζουρίτσα, καλημέρα!!!

Καλημερα τζο μου αυτο που λες αποδικνυεται επιστημονικα απο τη στιγμη της συλληψης η δθαθεση της μητερας διαμορφωνει το εμβρυο.

τζο τι γλυκαναλατη καλε!!!!!

εγω μετα την ετ..... το τι χαδια εκανα στην κοιλια μου... το τι χαρες... τι λογια..... σαν να ηταν σχηματισμενα μωρα και τα επαιζα.... ετσι τα ηθελα στην φαντασια μου..... ελπιδα.... τους ελεγα ποοοοσο πολυ τα θελω.... ποοοσο θα τα περιποιουμαι..... ποοοσο ωραια θα περναμε..... τι βολτες ελεγα τι παραμυθια... τι ταξιδια.... τι τραγουδια.....

υπαρχει και μουσικη για εμβρυα..... βρες στο youtube και κατεβασε την να ακους!!!!!

και βεβαια εχουν αποδεικτει επιστημονικα..... εδω κι αλλα που ανακαλυπτουν..... και αποδεικνυονται δεκαετιες μετα..... το ενστικτο της κυοφορουσας και η αγαπη της για το εμβρυο κανει θαυματα!!!!!!!!

Καλημέρα Josephine μου. Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Ήλπιζα ότι θα το έβλεπα εχθές αλλά δεν πειράζει αφού μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια η εφαρμογή στο κινητό λέει ότι εχθές ήμουν 5w4d όπως και το τικερακι. Η γιατρός μου είπε ότι είμαι 5w3d. Δεν την ρώτησα γιατί και δεν έχει τόσο σημασία. Αλλά ΠΗΤ μου έβγαλε κι αυτή 6 Αυγούστου. Να είμαστε καλά να φτάσουμε μέχρι εκεί.

Ευχαριστώ πολύ όλες σας για το ενδιαφέρον! !:D

απολαυσε αυτο που ζεις στο σταδιο που εισαι..... χαλαρωσε!!!! ζησε το!!!!

καλημερα Χρυσακι μου!δεν πειραζει!παμε για νεες προσπαθειες και μπορει ο μαγικος αυτος μηνας που ειναι μεσα στο φωτακια μεσα στα δωρακια μεσα σε ολη αυτη την χαρουμενη διαθεση να μας φερει φουσκωμενες κοιλιτσες!!!!

καθε ευχη σας κοριτσια μου και δικη μου ευχη μεσα απο την καρδια μου για σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα εχουμε παιδατρο!!!! η μαμαμολις λουστηκε!!!! να δω ποτε θα τα στεγνωσω γιατι βαζω αφρο και τα φορμαρω επειδη ειναι σγουρα!!!!!

τα αγορια αρχιζουμε ταισματα και μετα μπανιο ενα ενα..... ουφ!!

φιλακια σε ολες!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...