Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μάρτη μου, ακόμα κάνετε εμβόλια; εμάς μας είπε τα υπόλοιπα από το χρόνο. Ρυζάλευρο θα δώσεις εμπορίου ή θα φτιάχνεις δικό σου; Σκέφτεσαι καθόλου τον αποθηλασμό;

Σάνγκρε μου, υπομονή υπομονή. Η ζωή με παιδιά θέλει να είσαι λίγο ζα μαν φου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και απο μένα! Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω και να γράψω!ν

Καταρχήν Σαγκρε χαλάρωσε όλα καλά θα πάνε και με τα τρία σου μαγκακια!! Προσπάθησε τώρα που είσαι στο τέλος να ξεκουράζεσαι, ξέρω είναι δύο μαγκακια που δεν κάθονται λεπτό

Χρυσά μου με το καλό τον επόμενο μήνα, δεν πειράζει που ήρθε!!

Τζο μου ξέρω είναι στεναχωρο όλο αυτό αλλά τουλάχιστον δεν ήταν επώδυνο , το επόμενο θα έρθει γρήγορα και θα μείνει!

Μουτζουρα πολύ σε ζορισε ή άτιμη αυτήν την φορά, ελπίζω να έρθει γρήγορα και να προχωρησετε σε επόμενες προσπάθειες!

Μάρτη μου μπράβο στα αγοράκια σου!!

Ιοιο εμείς μέχρι και τον έβδομο κάναμε εμβόλιο κάθε μήνα και ενώ ο παλιός παιδίατρος έλεγε κάθε μήνα μέχρι τον χρόνο και μετά ανά δύο μήνες εμβόλιο μετά λλαξαμε παιδίατρο και ο παπαβεντζης μας έβγαλε άλλο πρόγραμμα, αυτόν τον μήνα ξαναεχουμε εμβόλιο και μετά όταν θα είναι 21 μηνών και βλέπουμε

Τι κάνει το κορίτσι σου;;

Ή Πίπη μας γέννησε και έχει τον πρίγκηπα της αγκαλιά δεν μπόρεσα με να πούμε πολλά άλλα είναι καλά και οι δύο θα μας πει την ιστορία τοκετού της όταν τακτοποιήθει!!

Το ζαμιακι ακόμα αναμένει ε;; Αχ αυτή ή αναμονή!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι και πολλά από όσα διάβασα όσες ξεχναω συγχωρέστε με

Εμείς εδώ είχαμε έναν κακό χαμό από προχθες μπήκαμε στο σπίτι μας το οποίο ήταν χαλια και καθαριζα μέχρι εχθες το βράδυ ασταμάτητα, έμειναν μόνο τα μπαλκόνια που θα κάνω σήμερα...τι ταλαιπωρία! Μόνο τους τοίχους που δεν καθάρισα...ουφ

Αύριο θα στολισουμε το σπίτι και την κυριακη επιτέλους θα έρθουν οι μικροί και μεγάλοι μα ςφιλοι να στολισουμε και το δεντράκι μας!!

Φιλάκια πολλά!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Σάνγκρε μου, τι άγχος είν' αυτό; Τώρα στον τρίτο μάγκα τον πιο μάγκα απ' όλους;;; Κι εγώ είχα ανεβασμένους παλμούς, αλλά την ώρα του τοκετού, βέβαια, μου έκανε επισκληρίδιο και ηρέμησα κι εγώ κι ο μπέμπης και εξελίχθηκε ο τοκετός πολύ γρήγορα. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, αλλά συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες. Αυτός δηλ. τι είπε μετά το νστ; Δεν ξέρω και πολλές ήρεμες και ετοιμόγεννες παράλληλα!

Ιοιο, απαντάω κι εγώ από σπόντα. Κι εμείς εμβόλια μέχρι τον 7ο και έπειτα από 12,5 μηνών ξανά! Ηρεμήσαμε εδώ και μήνες και πραγματικά είναι τέλεια η αποχή απ' τα εμβόλια μισό χρόνο. Επίσης, εγώ λέω να αποθηλάσω πια σιγά σιγά, σε 1 μήνα να το 'χουμε κόψει. Θα κρατήσω μόνο 1 νυχτερινό που κάνουμε και βλέπουμε.

Για μπεμπάκι λέμε ξανά από Μάρτιο χοντρικά να γεννάω χειμώνα και έπειτα.

Άντε, βρε μαμά μου, τουλάχιστον τα έκανες μαζεμένα και ξεμπέρδευες, μετά θα απολαμβάνεις καθαρό και καινούριο σπίτι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα! Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω και να γράψω!ν

Καταρχήν Σαγκρε χαλάρωσε όλα καλά θα πάνε και με τα τρία σου μαγκακια!! Προσπάθησε τώρα που είσαι στο τέλος να ξεκουράζεσαι, ξέρω είναι δύο μαγκακια που δεν κάθονται λεπτό

Χρυσά μου με το καλό τον επόμενο μήνα, δεν πειράζει που ήρθε!!

Τζο μου ξέρω είναι στεναχωρο όλο αυτό αλλά τουλάχιστον δεν ήταν επώδυνο , το επόμενο θα έρθει γρήγορα και θα μείνει!

Μουτζουρα πολύ σε ζορισε ή άτιμη αυτήν την φορά, ελπίζω να έρθει γρήγορα και να προχωρησετε σε επόμενες προσπάθειες!

Μάρτη μου μπράβο στα αγοράκια σου!!

Ιοιο εμείς μέχρι και τον έβδομο κάναμε εμβόλιο κάθε μήνα και ενώ ο παλιός παιδίατρος έλεγε κάθε μήνα μέχρι τον χρόνο και μετά ανά δύο μήνες εμβόλιο μετά λλαξαμε παιδίατρο και ο παπαβεντζης μας έβγαλε άλλο πρόγραμμα, αυτόν τον μήνα ξαναεχουμε εμβόλιο και μετά όταν θα είναι 21 μηνών και βλέπουμε

Τι κάνει το κορίτσι σου;;

Ή Πίπη μας γέννησε και έχει τον πρίγκηπα της αγκαλιά δεν μπόρεσα με να πούμε πολλά άλλα είναι καλά και οι δύο θα μας πει την ιστορία τοκετού της όταν τακτοποιήθει!!

Το ζαμιακι ακόμα αναμένει ε;; Αχ αυτή ή αναμονή!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι και πολλά από όσα διάβασα όσες ξεχναω συγχωρέστε με

Εμείς εδώ είχαμε έναν κακό χαμό από προχθες μπήκαμε στο σπίτι μας το οποίο ήταν χαλια και καθαριζα μέχρι εχθες το βράδυ ασταμάτητα, έμειναν μόνο τα μπαλκόνια που θα κάνω σήμερα...τι ταλαιπωρία! Μόνο τους τοίχους που δεν καθάρισα...ουφ

Αύριο θα στολισουμε το σπίτι και την κυριακη επιτέλους θα έρθουν οι μικροί και μεγάλοι μα ςφιλοι να στολισουμε και το δεντράκι μας!!

Φιλάκια πολλά!!

Μπράβο mama μου επιτέλους τελειώνετε με τις δουλίτσες και την ταλαιπωρία και σιγά σιγά θα μπείτε σε εορταστική ατμόσφαιρα :)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μολις ηρθα κι εγω το μικρο μου εχει ταχυπαλμια και μας ειπε να παμε να το δουμε με νστ..

θα παω το σαββατο το απογεμα κατα τα αλλα καλα. Αλλα αγχωθηκα λιγο

Γλυκιά μου Sangre και εγώ πιστεύω ότι δεν θα είναι τίποτα πιθανόν να έχεις κουραστεί και στρεσαριστεί με τα 2 μαγκάκια και το 3 στον δρόμο :tongue::tongue::tongue:

Φιλιά πολλά και όσο μπορείς να είσαι ήρεμη :)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!

Σάνγκρε μου, τι άγχος είν' αυτό; Τώρα στον τρίτο μάγκα τον πιο μάγκα απ' όλους;;; Κι εγώ είχα ανεβασμένους παλμούς, αλλά την ώρα του τοκετού, βέβαια, μου έκανε επισκληρίδιο και ηρέμησα κι εγώ κι ο μπέμπης και εξελίχθηκε ο τοκετός πολύ γρήγορα. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, αλλά συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες. Αυτός δηλ. τι είπε μετά το νστ; Δεν ξέρω και πολλές ήρεμες και ετοιμόγεννες παράλληλα!

Ιοιο, απαντάω κι εγώ από σπόντα. Κι εμείς εμβόλια μέχρι τον 7ο και έπειτα από 12,5 μηνών ξανά! Ηρεμήσαμε εδώ και μήνες και πραγματικά είναι τέλεια η αποχή απ' τα εμβόλια μισό χρόνο. Επίσης, εγώ λέω να αποθηλάσω πια σιγά σιγά, σε 1 μήνα να το 'χουμε κόψει. Θα κρατήσω μόνο 1 νυχτερινό που κάνουμε και βλέπουμε.

Για μπεμπάκι λέμε ξανά από Μάρτιο χοντρικά να γεννάω χειμώνα και έπειτα.

Άντε, βρε μαμά μου, τουλάχιστον τα έκανες μαζεμένα και ξεμπέρδευες, μετά θα απολαμβάνεις καθαρό και καινούριο σπίτι!

κι εγώ τον αποθηλασμό εκεί κοντά στο χρόνο το σκέφτομαι. Πρακτικά, ξέρεις πώς θα χειριστείς τη μέρα, όταν σπυ ζητάει γάλα; Σκέφτομαι τη μέθοδο δεν αρνούμαι δεν προσφέρω, μου φαίνεται ανώδυνο σχετικά

Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει η μια να εμψυχωνει την αλλη..οταν καποιος ειναι πεσμενος ψυχολογικα εμεις να την αναιβαζουμε...

καλε θα τρελαθω εχεις διδυμακια να σου ζησουν ..παντα ηθελα να κανω διδυμα αλλα επειδη δεν εχω βοηθεια κ ειχα παθει επιλογχεια καταθλιψη δεν θα την παλευα αλλα ο θεος σου δινει τοση δυναμη κ τα καταφερνεις..ξεκινατε σιγα σιγα να τρωτε στερες τροφες καλη αρχη..

κι εγω ηθελα παντα διδυμα.... η προγιαγια μου ηταν διδυμη!!! εμενα οφειλεται βεβαια στα δυο ωαρια που μου εβαλαν... ομως ελεγαν οτι συχνα το ενα απορροφαται.....η γινεται μιτωση και βγαινουν τρια....

ευτυχως παρ'ολους τους κινδυνους που περασαμε βγηκαμε σωοι και αβλαβεις.... και τα γιοκαρινια μου καλα και εγω!!!!!!

δεν ξερω την ηλικια σου αλλα οσο πιο μεγαλη εισαι μεγαλωνει η πιθανοτητα για διδυμα... γιατι η γυναικα οταν αρχιζουν οι ορμονες να ανεβοκατεβαινουν εχει πιθανοτητες να βγαλει δυο και παραπανω κπ μηνες ωαρια....

η φιλολογος της κορης μου εβγαζε καθε μηνα απο νεα 5-7 ωαρια!!!!! χωρις φαρμακα!!!!! ηταν απο την φυση της!!!!

σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις!!!!!

παντως την ωρα της αναγκης μας... ο Θεος μας δινει κι αλλη δυναμη να ανταπεξελθουμε.... και εγω ειμαι απο αυτες που δεν μπορουν τα δυσκολα... ειμαι ολιγοψυχη... και φυγοπονη απ την φυση μου!!!! κι ομως απορω....!!!!!

Μάρτη μου, ακόμα κάνετε εμβόλια; εμάς μας είπε τα υπόλοιπα από το χρόνο. Ρυζάλευρο θα δώσεις εμπορίου ή θα φτιάχνεις δικό σου; Σκέφτεσαι καθόλου τον αποθηλασμό;

Σάνγκρε μου, υπομονή υπομονή. Η ζωή με παιδιά θέλει να είσαι λίγο ζα μαν φου.

ιωαννα μου αργησαμε να κανουμε το πρωτο εμβολιο γιατι ειχαν ελλειψη!!!!!

ετσι εχουμε ακομα ενα...... σε ενα μηνα...... το τελευταιο!!!!

τον αποθηλασμο δεν τον σκεφτομαι καθολου!!!!

για ρυζαλευρο........μμμμμμ.....θα δω στο ιντερνετ σημερα...... και θα σου πω..... δεν βιαζομαι..... γαλα εχω.....σκεφτομαι μηπως παρω για εναμηνα το επαγγελματικο θηλαστρο παλι να βγαζω γαλα και να αποταμιευω.... να ανακατευω στις κρεμες... θα δουμε!!!!

πουλανε ετοιμο ρυζαλευρο τα σουπερ η τα μαγαζια με τα βιολογικα και τα βοτανα????????

εσυ τι δινεις????? ναμου φιλησεις την κουκλιτσα σου???? εχετε μαλακια???? απο δοντακια πως πατε????

σαγκρε μου βοηθεια κοινου για την κρεμα!!!!!! σημερα πως εισαι?????

Καλημέρα και απο μένα! Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω και να γράψω!ν

Καταρχήν Σαγκρε χαλάρωσε όλα καλά θα πάνε και με τα τρία σου μαγκακια!! Προσπάθησε τώρα που είσαι στο τέλος να ξεκουράζεσαι, ξέρω είναι δύο μαγκακια που δεν κάθονται λεπτό

Χρυσά μου με το καλό τον επόμενο μήνα, δεν πειράζει που ήρθε!!

Τζο μου ξέρω είναι στεναχωρο όλο αυτό αλλά τουλάχιστον δεν ήταν επώδυνο , το επόμενο θα έρθει γρήγορα και θα μείνει!

Μουτζουρα πολύ σε ζορισε ή άτιμη αυτήν την φορά, ελπίζω να έρθει γρήγορα και να προχωρησετε σε επόμενες προσπάθειες!

Μάρτη μου μπράβο στα αγοράκια σου!!

Ιοιο εμείς μέχρι και τον έβδομο κάναμε εμβόλιο κάθε μήνα και ενώ ο παλιός παιδίατρος έλεγε κάθε μήνα μέχρι τον χρόνο και μετά ανά δύο μήνες εμβόλιο μετά λλαξαμε παιδίατρο και ο παπαβεντζης μας έβγαλε άλλο πρόγραμμα, αυτόν τον μήνα ξαναεχουμε εμβόλιο και μετά όταν θα είναι 21 μηνών και βλέπουμε

Τι κάνει το κορίτσι σου;;

Ή Πίπη μας γέννησε και έχει τον πρίγκηπα της αγκαλιά δεν μπόρεσα με να πούμε πολλά άλλα είναι καλά και οι δύο θα μας πει την ιστορία τοκετού της όταν τακτοποιήθει!!

Το ζαμιακι ακόμα αναμένει ε;; Αχ αυτή ή αναμονή!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι και πολλά από όσα διάβασα όσες ξεχναω συγχωρέστε με

Εμείς εδώ είχαμε έναν κακό χαμό από προχθες μπήκαμε στο σπίτι μας το οποίο ήταν χαλια και καθαριζα μέχρι εχθες το βράδυ ασταμάτητα, έμειναν μόνο τα μπαλκόνια που θα κάνω σήμερα...τι ταλαιπωρία! Μόνο τους τοίχους που δεν καθάρισα...ουφ

Αύριο θα στολισουμε το σπίτι και την κυριακη επιτέλους θα έρθουν οι μικροί και μεγάλοι μα ςφιλοι να στολισουμε και το δεντράκι μας!!

Φιλάκια πολλά!!

μαμα μπραβο σου!!!! τωρα εχεις ενα πεντακαθαρο σπιτι!!!!! και σκ θα ερθουν τα φιλαρακια σας να στολισετε..... και ολα τελεια για το μελινακι!!!!

αληθεια πως παει????? βγαζει δοντακια???? με το φαι τι γινεται????

φιλησε μουτο μελινακι πολυ πολυ!!!!!

η γνωμη σου για το ρυζαλευρο βανιλια..... μετραει... περιμενω να μου πεις!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα κοριτσακια μου!!!πως ειστε σημερα?

Σανγκρε μου καλυτερα?ευχομαι να εχεις ηρεμησει και εσυ και το μπεμπακι!λιγο ακομα υπομονη θα τον κρατας και θα σαι πιο ηρεμη απο ποτε!

Μαμα μου επιτελους να τακτοποιηθεις!με το καλο να στολισετε!

Ζοζεφινακι μου καλημερα!!!

Χρυσα μου!

Τονια μου!

Μαρτακι με το καλο να ερθετε προς τα μερη μας και πιστευω θα το απολαυσετε ολη η οικογενεια!

Ιοιο μου καλημερα!

Ρενακι μου τωρα περασαν ολα τα εμποδια κ ερχεται το μπεμπακι!εξαλλου μπροστα σε αυτο ολα τα αλλα που μπορει να περναμε μεχρι να ερθει μοιαζουν μηδαμινα!!!

να της ζησεις ο πριγκιπας της Pipi μας!

Ζαμιακι με εναν πονο!!!

καλημερα και στο πουλακι!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο mama μου επιτέλους τελειώνετε με τις δουλίτσες και την ταλαιπωρία και σιγά σιγά θα μπείτε σε εορταστική ατμόσφαιρα :)

πουλακι μου γλυκο καλημερα!!!!!!

κι εγώ τον αποθηλασμό εκεί κοντά στο χρόνο το σκέφτομαι. Πρακτικά, ξέρεις πώς θα χειριστείς τη μέρα, όταν σπυ ζητάει γάλα; Σκέφτομαι τη μέθοδο δεν αρνούμαι δεν προσφέρω, μου φαίνεται ανώδυνο σχετικά

για λεγε...... εαν εχεις ετοιμο λινγκ περασε το μου!!!!!

τζο μου καλημερα!!!!! εσεις λετε απο μαρτη..... αυτο το ρωτησατε????? κι αν ερθει????? θα περνετε προφυλαξη εννοεις!!!! ασε να βγουν και ανοιξιατικα και καλοκαιρινα μωρα..... μην γεμισουμε χειμωνες....τσ...τσ.... θυμασαι κι εγω γεναρη!!!!!! φιλακια στην αγορινα σου!!!!

πες για την κρεμα ρυζαλευρου με βανιλια???? εμποριου???? αλλιως πως ειναι η συνταγη??? πως βρησκω το σακουλι στο σουπερ???


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιοιο μου, ναι αυτή είναι η μόνη μέθοδος ομαλή και ανώδυνη. Εγώ προσφέρω βέβαια, γιατί αν δεν εμένα δεν θα ζητήσει ποτέ αυτός! Είναι μπαρακούντα όπως λέει κι ο Παπαβέντσης, χτυπάει για 2 λεπτά και φεύγει. Δεν ζητάει, απασχολείται με άλλα, κι άλλωστε αν δεις τι τρώει σε στερεές δεν υπάρχει χώρος για γάλα πια. Μέχρι 10ο μήνα έδινα 2-3 φορές και μες στη μέρα γάλα γιατί φοβόμουν μην κοπεί επειδή το βράδυ έδινα από τράπεζα με μπουκάλι, αλλά τώρα δεν δίνω πια και επίσης δεν έχει κοπεί, αντιθέτως βρίσκει για πιο πολλή ώρα στα 2 γεύματα που κάνει. Αλλά έχει χάσει το ενδιαφέρον εδώ και κάνα 2μηνο να ζητήσει μόνος του.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον.... Μαρτη περιμενω τηλ παιζει να σε δουμε σαββατο απογεμα προς τα μερη σου;

Ρυζαλευρο γιατι να δωσετε;εγω πρωτη τροφη πορτοκαλι μηλο αχλαδι μετα κουακερμπανανα.

Οσον αφορα τον αποθηλασμο τζο μου με προσοχη καθε θηλασμος παταει σε ενα γευμα καθε που ζηταει δινεις φαι φρουτο η κατι τετοιο

Εγω προσπαθω οχι ηρεμει δεν το λες αλλα θα ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη και μουτζούρα μου, καλημέρες!!!

Μάρτη μου, κι εγώ ρυζάλευρο δεν θα έδινα, ειδικά αν δεν υπάρχει θέμα βάρους. Κρέμες με βρώμη, γιαουρτάκι και διάφορα άλλα που θα βρεις στο ίντερνετ άπειρα, κεχρί, κινόα, φαγόπυρο, ένα σωρό. Απ' την άλλη επειδή έχεις να φέρεις και 2 βόλτα αν πέσεις και στην ανάγκη έτοιμης κρέμας πότε πότε για λόγους βιασύνης δεν έγινε και τίποτα δα! Χαρούμενη και στοργική μαμά, αυτό έχουν ανάγκη τα μικράκια.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...