Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μάρτη μου, κι εγω ρυζάλευρο δεν έδωσα καθόλου. Η παιδίατρος μου είπε ή άμυλο κινόα, μακαρόνια, βρώμη κλπ. ή το μεσημεριανό. Κι εγώ δεν θέλω να δώσω ζάχαρη μέχρι τα δύο.

Jo, είσαι τυχερή. Ο από θηλασμός θα είναι εύκολος, είναι ήδη έτοιμος. Αντίθετα, η δική μου το ζητάει το γάλα της, όχι ότι δεν προσφέρω κι εγω. Χτυπάει το στήθος, βέβαια, το κάνει και σε άλλες μαμάδες που θηλάζουν :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Κοιμάται και μόνο με γάλα και στην αγκαλιά μου τη μέρα. Γι αυτό το σκέφτομαι από τώρα. Ο ύπνος ο ημερήσιος είναι που με αγχώνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσιαααααααα, συγγνωμη που χαθηκα, αλλά μετά αποδύο μερες χάσαμε τη γιαγιά μου και ήμουν σε φάση αφασία....μηχανικά τα εκανα οοοολα!Ασε που το έριξα στη δουλειά για να μην σκεφτομαι ότι τελικά μου ηρθε η περίοδος κι αυτο με τη γιαγιά μου!!!

Τα θερμά μου συγχαρητηρια σε Τονια και Jo!!! χάρηκα παααααρα πολύ κοριτσάκια μου!! με το καλό να έρθουν τα μωράκια σαςστην αγκαλιά σας!!! Μουτζούρα θα χαλαρώσουμε τα Χριστούγεννα και ποτέ δε ξέρεις τι δώρο θα μας φέρει ο Αη Βασίλης!!!

Όσα κορίτσια αναμένουν τους εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικό το αποτέλεσμα!!!! Και επίσης δε το βάζουμε κάτω σε αποτυχίες!! Άλλωστε και οι μεγάλοι επιστήμονες λένε πως για να φτάσουμε στην επιτυχία πρέπει να περάσουμε από πολλές αποτυχίες!!! Θα έρθει το θαυματάκι κορίτσιααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; εμείς πήγαμε πλατεία χθες καρουζέλ κ ένα καφεδάκι στο όρθιο κ νιώθω πολύ καλύτερα!

Μαμά θα ευχαριστηθειτε καθαρό σπιτάκι!

Εγώ μετά το χρόνο ακολούθησα δ προσφέρω αρνούμαι κ της έδινα κ φρέσκο γάλα σαν επιλογή γευματος, 3κυριως,2σνακ κ γάλα προ ύπνου. Τελικά μας πήρε ένα χρόνο αλλά πολύ ομαλά.

Σανγκρε σε καταλαβαίνω.. Μάλλον είσαι αγχωμενη.εγω μέχρι κ που μου έκανε την ραχιαία ο αναισθησιολογος σκεφτόμουν το βάρος του Μπεμπη κ πως θα κοιμηθεί η Ιωάννα εκείνη τη μέρα που δ θα την εβλεπα(ενώ είχε κοιμηθεί ήδη ένα βράδυ χωρίς εμενα)

Μάρτη κ γω προτείνω βρώμη, κινοα, κεχρι , φαγοπυρο , σιμιγδαλι η σπιτικό ρυζαλευρο. Ανάλογα τι επιτρέπει κ ο παιδίατρος σας. Αλλιώς έχει κ βιολογικά της hipp η holle χωρίς ζαχαρη

Δ θυμάμαι τι άλλο είπατε. Φιλιά σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Πιπη μου να σας ζήσει ο πρίγκιπας σας! Περιμένουμε νέα..

Μάλλον κ το ζαμιακι γνώρισε τον έρωτα της. Προχθές μετά από πολύ περπάτημα είχε καφέ. Κ μετά δ ξαναμπηκε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιπι,πολλα συγχαρητηριαααα!να σας ζησει!!!!!!!αχ να γεμισουμε μωρακια!!

Η ζαμια μας γεννησε!!!!ζει ανεπαναληπτες στιγμες με τον γιοκα της!θα σας τα πει αυτα η ιδια καλυτερααα!!να τους ζησει ο παιδαρος!!γερος & καλοτυχος!!!

Αχ βρε κοριτσια,ποτε μεγαλωσε η νασια μας,που γιορταζει κιολας,δεν το καταλαβα!δεν ειναι νινακι πια!κλαψ!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μουτζουριτσα καλημερα!!!!!

και εδω καιρος τελειος και προβλεπετε το ιδιο και για σκ!!!!! bye bye συννεφια!!!!

καλησπερα κοριτσια τι κανετε??35 γινομαι το φεβρουαριο αλλα δεν το κοβω για δυδιμα αν κ απο την πλευρα του αντρα μου υπαρχουν στο σοι..

Συμφωνω τζο μου καλημερες. Συμφωνω απολυτα Αλλα και η βρωμη το ιδιο γρηγορα με τη κρεμα γινεται και ειναι φυσικη και χωρις ζαχαρη.

εγω πολλες φορες φτιαχνω κουακερ με γαλα κ λιγο ζαχαρη κ γινετε σαν ρυζογαλο μοσχομυριζει το σπιτι ..η αληθεια ακομα δεν εχω δωσει το μικρο..

Πιπι,πολλα συγχαρητηριαααα!να σας ζησει!!!!!!!αχ να γεμισουμε μωρακια!!

Η ζαμια μας γεννησε!!!!ζει ανεπαναληπτες στιγμες με τον γιοκα της!θα σας τα πει αυτα η ιδια καλυτερααα!!να τους ζησει ο παιδαρος!!γερος & καλοτυχος!!!

Αχ βρε κοριτσια,ποτε μεγαλωσε η νασια μας,που γιορταζει κιολας,δεν το καταλαβα!δεν ειναι νινακι πια!κλαψ!

μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας χαμπαρι δεν περνουμε..εδω ο δικος μου 2 κ βλεπω μεγαλη αλλαγη απο μωρακι εγινε παιδακι αλλα για μενα θαναι παντα ο μικρουλης μου..με το καλο να κανετε τα πρωτα της γενεθλια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ζαμιακι μου να σας ζήσει ο παίδαρος!! Ευτυχία ε;; Με το καλό να βρείτε ρυθμούς στο σπίτι σας!! Περιμένουμε νέα!ν

Ειρήνη χρόνια πολλά να την χαιρεστε! Ειδες πόσο γρήγορα μεγαλώνουν;; Χαμπαρι εν πήρα κι εγώ!!

Μάρτη μου κι εγώ δεν έδωσα ρυζαλευρο και γενικά καμία κρέμα εμπορίου διότι έχουν ζάχαρη και συντηρητικά και δεν υπάρχει λόγος να φάνε κάτι σε σκόνη ,κι εγώ έδωσα βρώμη και κινόα βέβαια ή Μελίνα είναι ακόμη δύσκολη με το φαγητό αν και γενικά καλυετερευσε σς σχέση με πριν, με τον θηλασμό εγώ κορίτσια μάλλον δεν θα αποθηλασω ποτέ....επίσης δεν είναι τόσο απλό να κοπει ο θηλασμός ή Μελίνα είναι κολλημένη με το βυζι και δεν τρώει ικανοποιητικά ώστε να ξεχνιέται, θηλάζει και νερά και νύχτα φουλ, δεν δοκίμασα να της δώσω φρεσκο γιατί θεωρώ ότι δεν προσφέρει τίποτα και ειδικά ενώ θηλάζω επίσης δεν πήρε ποτέ μπιμπερο οπότε κι αυτό είναι ένα θέμα πίνει με το καλαμάκι και κάποιες φορές από ποτήρι αλλά επειδή θέλει μόνη της τα κάνει χαλια οπότε τόσο υγρά δεν την αφήνω να πιει μόνη της εκτός από το ποτηράκι της, ζάχαρη και ζάχαρη δεν έδωσα ακόμα αν και έφαγε κάποιες ξωφαλτσες μουκιες από μας όταν τρώμε κάτι και ζηλεύει, σκέφτομαι ότι μέχρι τα δύο τουλάχιστον να μην της δώσω

Τό σπίτι το καθάρισα και πριν γίνει ή ζημία αλλά τώρα το καθάρισα επί δύο γιατί δεν γινόταν

Σαγκρε έκανες καρδιοτοκογραφημα;; Μην αγχωνεσαι τόσο και το αγχωνεις κι αυτό!!

Τζο όντως είσαι τυχερή με το γάλα θα αποθηλασει εύκολα

Μπουμπου συλλυπητήρια για την γιαγιά σου!! Και για την περιοδο δεν πειράζει ο επόμενος κύκλος να ναι τυχερός!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα μετα το χρνο το γαλα της μαμας δεν ειναι τοσο θρεπτικο και ο λογος που δεν αποθηλαζουμε ειναι καθαρα συνσισθηματικος αστην να λερωθει δε πειραζει αν θες να δωσεθς φρεσκο μη το δωσεις αντι γθα μητρικο αλλα σε ασχετη φαση και προτιμησε κατσικισιο

Link to comment
Share on other sites

Σαγκρε το ξέρω ότι είναι το δέσιμο αλλά αν δεν τρώει κιόλας είναι ένα παραπάνω, για κατσικίσιο γάλα αν κρίνω από το γιαούρτι μάλλον δεν θα το πιει μία φορά που έτρωγε ο άντρας μου δημητριακά με γάλα δοκίμασε αγελαδινό και της άρεσε αλλά ειδικά με τόσες ορμόνες που φορτώνουν τις αγελάδες δεν θέλω να δώσω και σίγουρα είναι πιο καλό το μητρικό γάλα, άσε που με ξενίζει να δώσω φρεσκο ενώ έχω δικό μου, μου φαίνεται ότι έχω φρέσκο και δίνω κονσέρβα ή εμπιστεύομαι πιο πολύ από εμένα μία αγελάδα ...χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κανετε κοριτσια μου?

ζαμια και πιπη να σας ζησουν κοριτσια μου!!!!!!!

μπουμπου μου συλλυπητήρια για τη γιαγιακα. οσο για την περιοδο μη στενοχωριεσαι.. αναμενουμε κ τον επομενο μηνα...

σανγκρε ελπιζω να ειναι ολα καλα?

Μαρτακο δίδυμα? ουτε εγω το ηξερα... ποσο υπεροχαααα

τζο οποτε ειναι να ερθει, μη βαζεις ορια κ χρονικα περιθωρια.. ποτε δεν ερχονται οπως ακριβως τα σχεδιαζουμε τελικα..

μαμα αντε να στολισετε κ εσεις να χαρειτε...

διαβαζω τις συζητησεις σας αλλα δεν εχω ιδεα.. ρυζαλευρα, αποθηλασμος, κρεμες... τι ωραιες συζητησεις, ποσο θα ηθελα να συμμετείχα. με επιασαν τα κατω μου...

καθολου διαθεση, πονους στην κοιλια, νευρα κ η περιοδος πουθενα...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια μου?

ζαμια και πιπη να σας ζησουν κοριτσια μου!!!!!!!

μπουμπου μου συλλυπητήρια για τη γιαγιακα. οσο για την περιοδο μη στενοχωριεσαι.. αναμενουμε κ τον επομενο μηνα...

σανγκρε ελπιζω να ειναι ολα καλα?

Μαρτακο δίδυμα? ουτε εγω το ηξερα... ποσο υπεροχαααα

τζο οποτε ειναι να ερθει, μη βαζεις ορια κ χρονικα περιθωρια.. ποτε δεν ερχονται οπως ακριβως τα σχεδιαζουμε τελικα..

μαμα αντε να στολισετε κ εσεις να χαρειτε...

διαβαζω τις συζητησεις σας αλλα δεν εχω ιδεα.. ρυζαλευρα, αποθηλασμος, κρεμες... τι ωραιες συζητησεις, ποσο θα ηθελα να συμμετείχα. με επιασαν τα κατω μου...

καθολου διαθεση, πονους στην κοιλια, νευρα κ η περιοδος πουθενα...

Ρενάκι μου σε ευχαριστώπολύ για τη γιαγιά μου!

Εύχομαι να μην ερθει η "κιουρία" αυτό το μήνα και να είσαι εγκυούλα!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...