banner?webspace=19581&auto=1&rnd=[timest

advertorial_notice_172.gif 
 @@@@@@@   Νέo Advertorial   @@@@@@@
Inglesina:  Zippy Light
To πανάλαφρο καρότσι, από 0+, που στέκεται όρθιο όταν είναι κλειστό και ανοιγοκλείνει με ένα χέρι!
Διαστάσεις Zippy Light: Ανοιχτό 49 x 101,5 x 80 cm, Κλειστό 31 x 96 x 32 cm, Βάρος 6,9 kg.  Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες ! 

admin

Καφέ εξωσωματικής

122 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το θέμα αναζήτησης κέντρου εξωσωματικής. Πριν 6 μήνες ξεκινήσαμε προσπάθειες με το σύζυγο για να αποκτήσουμε μωράκι, οι οποίες αποδείχθηκαν άκαρπες..Αφού το ψάξαμε ανακαλύψαμε ότι η κινητικότητα και η ποσότητα των σπερματοζωαρίων δεν είναι επιθυμητές οπότε και μας ενημερώσανε πως πρέπει να κάνουμε εξωσωματική, λόγω του ότι δεν έχουμε τα χρονικά περιθώρια για άλλες μεθόδους (σπερματέγχυση, φαρμακευτική αγωγή για ενίσχυση του σπέρματος) επειδή είμαστε σε ηλικία άνω των 35 ετών. Καταλαβαίνετε ότι η απογοήτευσή μας μεγάλη και η ψυχολογία χάλια και ειδικά του συζύγου. Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας (γνώμες, συστάσεις και προσωπικές εμπειρίες) γιατί ψάχνω για το κατάλληλο(καλύτερο) κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης. Δεδομένου του ότι βρισκόμαστε σε ακριτική περιοχή της βορείου Ελλάδος κάνει την κατάστασή μας ακόμη ποιο δύσκολη, όπως επίσης και τα χρονικά περιθώρια στενεύουν.

Ψάχνω εδώ και μέρες στο Internet αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα...όλα ίδια μου φαίνονται...

Κάπου άκουσα για τον κ. Μανιά Νικόλαο και το κέντρο Μητρότης..Γνωρίζετε κάτι???

Το θέμα μας δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμη στους γονείς. Στους φίλους και συγγενείς δεν θέλουμε να το ανακοινώσουμε...οπότε καταλαβαίνεται ότι είναι δύσκολο να ζητήσω βοήθεια, γνώμες και απόψεις από το οικείο περιβάλλον μας. Έχω αναρτήσει 2 δημοσιεύσεις και δυστυχώς δεν έλαβα καμία απάντηση από κανέναν. Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Ήλπιζα πως από εδώ μέσα θα έβρισκα λίγη βοήθεια...Είμαι καινούρια στο parentsCafe και ψιλοχάθηκα εδώ μέσα...Αν κάτι κάνω λάθος σας παρακαλώ να μου το πείτε...

Καλησπερα κ καλως ηρθες στο καφε. Αν κ δεν ειμαι απο βόρεια Ελλάδα κ φανταζομαι οτι ψαχνεις για κεντρο κοντα σου....θα σου πω ποιο εχω ακουσει για παρα πολυ καλο κεντρο μετα απο χρονια επικοινωνιας σε διαφορα φορουμ με κοπελες που ειναι στην ιδια θεση με μας. Ψαξε στο ιντερνετ πληροφοριες για το emvryolab στη Θεσσαλονίκη.

Εγω ειμαι χαλια....βγηκαν σημερα τα αποτελεσματα του κατακερματισμου. Σχεδον 75%....προβλεπω βιοψια ορχεων. Ραντεβου με τον γιατρο εχω 30 του μηνα θα σκασω!!!

oFnup3.png

Καλησπέρα κορίτσια. Μαρίτσα10 λυπάμαι πολύ για τα άσχημα νέα που έλαβες έχε πίστη κορίτσι μου και μην απελπίζεσαι....ξέρω πως το χειρότερο από όλα είναι αυτή η αναμονή και καταλαβαίνω πόσο δύσκολες είναι για εσένα αυτές οι 18 ημέρες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία... ψάχνω στο internet εδώ και 1 εβδομάδα και το είδα και το συγκεκριμένο, απλά δεν έχω πληροφορίες από κάποιες κοπέλες που έχουν είδη πάει και θα ήθελα να μάθω από προσωπικές εμπειρίες (πως ήταν το περιβάλλον, συμπεριφορά, ποσοστά επιτυχίας, αντιμετώπιση κ.α.)Όσο για την απόσταση είμαστε διαθετημένοι και στην Αθήνα να πάμε αν χρειαστεί . Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι όσο γίνεται να έχουμε επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια λόγω του ότι ηλικιακά δεν μας παίρνει για πολλά <<πειράματα>> γιατί έχουμε που έχουμε το πρόβλημα της κινητικότητας και της χαμηλής ποσότητας αντιμετωπίζουμε και το θέμα του χρόνου στο θέμα της ηλικίας...

Εμείς δυστυχώς καθυστερήσαμε να παντρευτούμε και δεν περιμέναμε πως θα είχαμε πρόβλημα ΥΠΟγονιμότητας και είμαστε και οι δύο χάλια και το καλό είναι ότι ο ένας προσπαθεί να το κρύψει από τον άλλο χωρίς επιτυχία.......

Ειχα ρωτησει τον γιατρο τον Ιουνιο αν τα αποτελεσματα βγουν χαλια να στεναχωρηθω; και μου ειχε πει οτι υπαρχουν κανα δυο τεχνικες. Η μια ειναι η γνωστη σε ολους βιοψια ορχεων. Την αλλη δεν την καταλαβα...κατι εργαστηριακα γινεται. Περιμενουμε το ραντεβου να μαθουμε την λυπητερή.

oFnup3.png

Ειχα ρωτησει τον γιατρο τον Ιουνιο αν τα αποτελεσματα βγουν χαλια να στεναχωρηθω; και μου ειχε πει οτι υπαρχουν κανα δυο τεχνικες. Η μια ειναι η γνωστη σε ολους βιοψια ορχεων. Την αλλη δεν την καταλαβα...κατι εργαστηριακα γινεται. Περιμενουμε το ραντεβου να μαθουμε την λυπητερή.

Μαρίτσα μου ότι καλύτερο σου εύχομαι μην απογοητεύεσαι και μην χάνεις τις ελπίδες σου όλα θα γίνουν θα το δεις αρκεί να το πιστεύεις :P:p:p

ZOAQp2.png UsxGp2.png

Mαρίτσα όταν ο κατακερματισμός βγαίνει υψηλός συνήθως η θεραπεία είναι βιταμίνες, διατροφή κτλ, επίσης αν ο σύζυγος καπνίζει θα βοηθήσει η διακοπή καπνίσματος.

Ευτυχώς που κάνατε την εξέταση γιατί πολύ λίγοι γιατροί την συστήνουν.

Μην απογοητεύεσαι, μίλησε με τον γιατρό σου και θα δεις τι θα σου πει, εκείνοι ξέρουν καλύτερα από τον καθένα.

fact και εγώ για αυτό το κέντρο έχω ακούσει στην Θεσσαλονίκη.

IKukp3.png

Ευχαριστω πουλακι μου. Εσυ μετα απο ποσες προσπαθειες τα καταφερες?

Καλημέρα Μαρίτσα μου :tongue::tongue:

Έχω κάνει τα τελευταία 2 χρόνια 6 σπερματεγχύσεις ( 1 εγκυμοσύνη παλίνδρομη) και τώρα έμεινα με την 2 εξωσωματική προσπάθεια :D:D. Ελπίζω αυτήν την φορά να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος :cool::cool::cool:

ZOAQp2.png UsxGp2.png

Πουλακι να εισαι αισιόδοξη. Ολα καλα θα πανε.

Σε σχεση με τον κατακερματισμο...δεν νομιζω οτι πλεον πρεπει να μιλαμε για θεραπεια του σπερματος αλλα για μεθοδο εξωσωματικης με καλα αποτελεσματα. Το λεω γιατι ο αντρας μου βιταμινες κ γενικοτερα θεραπειες σπερματος εχει δοκιμασει τα παντα κ ποτε δεν σταματησε να προσπαθει αλλα τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα πάντα. Ουτε πινει ουτε καπνίζει.

oFnup3.png

καλημερα.....παλια....πελατισσα εδω!!! χαχαχαχα

λοιπον .εκ μερουσ φιλησ που σαφωσ θελει να κρατησει την ανωνυμια της ....χαριζονται φαρμακα για εξωσωματικη..(υπο πρυποθεσεις...σε πμ..)

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα