admin

Καφέ εξωσωματικής

872 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Μαριτσα ελπιζω να μην παρεξηγησες τον προβληματισμο μου...Στο εγραψα οπως θα το ελεγα στην αδερφη μου...

Για τους γιατρους ειμαστε νουμερα..αβεξαρτητα απο το θεμα ηθικης που φυσικα δεν αμφισβητω οταν πετυχαινουμε ειμαστε μια επιτυχια οταν αποτυγχανουμε απο οτι ειδες δινουν μια διμαιολογια ο,τι να ναι κ τελος.

Εγω μπηκα στο φορουμ ξανα για σενα κυριως γιατι θελω να σε δω να πετυχαινεις...προσωπικα θα εψαχνα ολες τις παρεμετρους..για μενα ολα μετρανε και σου εγραψα ακριβως την εμπειρια μου με δυο γιατρους...το τι θα κανεις απι κει κ περα ειναι καθαρα θεμα δικο σου κ του γιατρου.προσωπικα οταν εκατσα για ετ ηθελα ολες τις φορες να ξερω οτι εψαξα τα παντα κ στο μετρο των οσων ξεραμε ηταν ολα καλα..αν χρειαχοταν δευτερη υστεροσκοπηση θα εκανα..πως θα ξερω αν απεδωσε η θεραπεια κ καλως η κακως λιγο το ενα λιγο το αλλο στην περιπτωση μας ολα μετρανε..

Ξαναλεω αυτοι ειναι οι δικοι μου προβληματισμοι κ δεν θα στους ξαναγραψω...σου ειπα ακριβως οτι σκεφτομουν..

Καλη δυναμη κ καλη επιτυχια ..

Δεν σε παρεξηγώ κ εγω πιστευα οτι θα μου ακυρωνε την προσπαθεια αλλα οταν τον ρωτησα μας ειπε οτι αυτου του ειδους οι φλεγμονες δεν περνουν ποτε και αυτο που μπορουμε να κανουμε για να μειωσουμε την δραση τους ειναι η παραλληλη αντιβιωση. Για τα ωαρια δεν ηξερα οτι υπαρχει πιθανοτητα μειωσης της ποιοτητας αλλα σε μια γρηγορη ερευνα που εκανε εχει ξανασυμβει η παραλληλη ληψη αντιβιωσης κ διεγερσης με καλα αποτελεσματα. Εχει συμβει κ φυσιολογικη συλληψη με αντιβιωση μαζι. Οποτε δεν νομιζω οτι πρεπει να με αγχωσει αυτο ως ενδεχομενος λογος αποτυχιας.

Οι γιατροι πολλες φορες εχουν εντελως διαφορετικη αποψη. Θα σου πω ενα παραδειγμα. Στο κεντρο που ειμαι τωρα ειναι συχνο φαινομενο η τοποθετηση εμβρυων 4ης μερας με καλα αποτελεσματα ειδικα σε γυναικες που εχουν αποτυχει αρκετες φορες. Ο Μαντουδης κ αλλοι γιατροι ποτε δεν βαζουν εμβρυα 4ης μερας. Αυτο δεν σημαινει οτι κ οι αλλοι δεν ειναι σωστοι γιατροι απλα εχουν διαφορετικη φιλοσοφια. 

4ης μερας θα βαλω εμβρυα κ εγω! Παμε αντιθετα με οτι εχουμε κανει ως τωρα.

Δεν ειμαι υπερ των πολλων επεμβασεων οπως ειναι η υστεροσκοπηση διοτι κ στη διαρκεια αυτων ειναι επικινδυνο να παθεις λοιμωξη. Ως τωρα υπαρχει μια εικονα με τις δυο φορες που εχω κανει.

Τωρα εφοσον ξεκινησα με αυτο το ρυθμο θα ειναι ασχημο να μπω στη διαδικασια να του λεω οτι αμφιβαλλω με τις οδηγιες του. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να διωξω το αγχος κ να εμπιστευτω το σωμα μου οτι θα ανταποκριθει θετικα. 

Ευχαριστω για τις ευχες! 

oFnup3.png

καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε???

Μαριτσα μου πως πας με τις ενεσουλες??? εκανες υπερηχο??

Νησακι μου???? πως πας?? απο συμπτωματα πως εισαι?? εχεις??

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Καλημερα!

Κρυο πολυ!! αν κ ειμαι μεσα τοσο καιρο ψιλοσυναχψθηκα.Απο συμπτωματα μονο υπνηλια κ συχνοουρια η υπνηλια μπορει να ναι κ θεμα ουτροτζεσταν αλλα ξεπερναει καθε οριο..το πρωι ηρθε η αδερφη μου με το γαμπρο μου για καφε κ με πηρε ο υπβος στο καναπε..

Εσεις τι κανετε;

Ουτε εγω ειχα συμπτωματα....το μονο που ειχα ηταν οι ανεβασμενοι παλμοι...που κ εκει αρχισα να υποπτευομαι οτι ημουν εγκυος...ουτε πρισμενο στηθος ουτε ζαλαδες,,,,υπνηλια ειχα κ γω αλλα κ γω ριχνω το βαρος στη προγεστερονη...

Εμεις κοριτσια ειμαστε χωρις σπιτι...απο το κρυο δεν εχουμε ουτε θερμανση ουτε νερο....με το μωρο εγω κοιμαμαι στους γονεις μου κ ο αντρας μου στη πεθερα μου..κ ετσι οπως το κοβω την αλλη εβδομαδα θα παμε σπιτι μας

NKQXp2.png

Τιποτα ιδιαιτερο Μαρία μου. Ειμαι στη φαση καταστολης ακομα. Μονο οιστραδιολη θα κανω σε αυτη τη φαση. Αργοτερα υπέρηχο.

oFnup3.png

Καλημερα κοριτσια

Τι κανετε? πως ειστε? Μαριτσα?

Εμεις καναμε α αυχαινικη διαφανεια σημερα κ ολα ηταν πολυ καλα! Εκλεισε κ το αιματωμα κ η αποκολληση εχεδον τελειως κ μου εδωσε το οκ για καμια μικρη βολτα ανα 3 μερες! Μας ειπε οτι μαλλον ειναι κοριτσακι αλλα θα το σιγουρεψουμε στον αλλο μηνα

16 hours ago, Μαρίτσα10 είπε:

Τελεια ολα καλα θα πανε! Με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου.

Τιποτα ιδιαιτερο συνεχιζω με τις ενεσεις.

Με το καλο και στα δικα σου ομορφα νεα που περιμενουμε με αγωνια!

Ποσο κραταει το μακρυ πρωτοκολλο;

1 hour ago, Μαρίτσα10 είπε:

Σε ευχαριστω! Κραταει αρκετα γυρω στις 20 μερες κ μπορει κ παραπανω μεχρι την ωοληψια.

Οποτε εχεις δρομο ακομα ε?????

Υπομονη κ επιμονη!!! φιλια πολλα

ωωωωωωωω τι ωραια νεαααα τι ειναι αυτα!!!!!!!!!!!!!! κοριτσαρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο νησακι μου για τα ωραια σου νεα κ αντε με το καλο και η βολτουλα σου!!!!!!!!!!!!!!

μαριτσα μου!!!!!!!!!! αααχχχ ποσο σε νιωθωωωω..καταλαβαινω τωρα εισαι σε αναμενα καρβουνα!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε αγαπη μου !!!!!!!!!θα το δεις!!!!!!!!!!

NKQXp2.png

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Καινούρια εδώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Σήμερα που σας γράφω είμαι στη 10η μέρα εμβρυομεταφοράς! 1η εξωσωματική που έγινε ύστερα από παρότρυνση του γιατρού μου, ύστερα από λαπαροσκόπηση και κλείσιμο μιας σάλπιγγας. Μακρύ πρωτόκολλο και δύο εμβρυάκια τοποθετήθηκαν, Με πολλές ενέσεις, πολλά φάρμακα,φτάσαμε στη σημερινή μέρα και αναμένω με απίστευτη αγωνία τη 12η για τη β' χοριακή.Χθες που μίλησα με το γιατρό για τα συμπτώματα, που είναι πρησμένο στήθος, πόνοι περιόδου, αναγούλες κάποιες φορές, υπνηλία (θεωρώ λόγω φαρμάκων), μου είπε κάνε υπομονή αλλά κάνε και ένα τεστ ούρων... μην απογοητευτείς όμως με το αποτέλεσμα, τα λέμε την Πέμπτη.

Και φυσικά το τεστ βγήκε αρνητικό και λογική πιστεύω και αναμενόμενη η απογοήτευση,.. σήμερα οι πόνοι περιόδου είναι έντονοι και εδώ όσο ποτέ... μάλλον δεν θα προλάβω καν την β΄χοριακή...

Αλλά η ελπίδα είναι αυτή που πρέπει να μας κρατά.. και που διαβάζω πως σας κρατά..Η ελπίδα και η θέληση!!

Και πάλι τα καλύτερα σας εύχομαι, σε όλες!!! Σας φιλώ! :)

καλημεραααααααα,, τι κανετε????

Μαριτσα μου αντε με το καλο να φτασει η μερα της αυγουλοπαραγωγης και να εχουμε πολλα και καλα εμβρυακια!!!!!!!

Λενα καταρχας καλη σου επιτυχια στην προσπαθεια σου.....τωρα για το δικο θεμα θα σου πω πρωτον ειναι πολυ νωρις να κανεις τεστ εγκυμοσυνης με τα ουρα...να εκανες χοριακη κ να ηταν 0 να πω ναι...αλλα τεστ εγκυμοσυνης ειναι τζιζ κακο κ τζαμπα στεναχωριουνται οι κοπελες...εκανες δεκα μερες υπομονη κανε αλλες δυο...στην τελικη αν δεν κρατιεσαι κανε αυριο μια χοριακη...

η ελπιδα πεθαινει τελευταια κ συνεχισε κανονικα να παιρνεις τα φαρμακα σου..στο λεω επειδη σχολιασες οτι δεν θα προλαβεις την χοριακη..μην ανησυχεις καρδουλα μου!!!!!!!!

NKQXp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα