Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

ελα κοπελια καλησπερα και απο μενα....ωχ εχεις τετοιο θεμα με τη μαμα σου;;;;καταλαβα...ας τους να λενε....αν εισαι εσυ ευχαριστημενη ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια...δοκιμασε με λεμονι λενε οτι βοηθαει πολυ εγω δεν εχω τετοια ευτυχως...

τα ψωνια συνεχιζονται...το σαββατο θα παω jumbo για κατι ψιλα....εσυ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα τα επισκεφτω και εγω τα jumbo τωρα που θα παμε για λαμπαδες για τα αναδεκτουδια,οποτε θα παρουμε κατι και τα μωρο μας,το καροτσι θελουμε να οριστικοποιησουμε ποιο θα παρουμε,και μετα συνεχιζονατι οι αγορες για ρουχαλακια....τη δευτερα θα παω mothercare γιατι εχω ενα εκπτωτικο κουπονι,λεω να παρω εσωρουχακια κια τπτ για τον υπνο!και βλεπουμε....

φιλακια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

1106352vr7oqchjb0.gif

901772c7v5ryq4b1.gif

Καλημέρα κοπελουδια μου...καλο μηνα..τι κάνετε??? Σας έγραψα και εχτες αλλά καπου κόλλησε και με πεταξε εξω...μετα βαρεθηκα να τα γραφω ξανα...χιχιχι

Ελλακι μου...φυσικα και να ανανεώνουμε την λιστα..να προσθέτετε και να αφαιρείτε οτι πιστευετε..μπας και καταλήξουμε σε καμια ...χιχιχι...

Αν και κάποια πραγματα ειναι αναλογα το τι θελει η καθε μια και πως θα ανταποκριθεί το καθε μωράκι μας....

Ευακι μου...μην σκας μικρο μου...απο το ενα να μπαινει και απο το αλλο να βγαινει....πες της εσυ τα παιδια σου τα εκανες οπου ηθελες..για το δικο μας ασε μας να αποφασισουμε εμεις..και λήγει η κουβεντα..και πες της να μην σου κανει κανα κουβεντα γιατι δεν πρόκειται να της λες για οτιδήποτε κανεις απο εδω και μπρος...πες της θα τα μαθαίνει τελευταια..μπας και την φοβησεις:D:D:D

με τις καουρες δεν ξερω εμενα φτου..φτου δεν εχω..υπαρχουν κανα δυο φορες που αισθάνομαι σαν να καίγεται ο οισοφαγος μου αλλα δεν μου συμβαινει καθημερινα...απλα τοτε πινω αρκετο νερο και τρωω λιγο και φαγητα λιγοτερα λιπαρα...κυριως φρουτακια...δοκίμασε και λιγη σοδα με λεμονι..η περιε με λεμονι μπορει να σε ανακουφίσει.....

Τα αλλα κοριτσουδια που χάθηκαν???


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια......καλό μήνα......:P:p

πως έιναι τα μωράκια μας??????

εμείς μεγαλώσαμε αρκετά και δεν σταματάει να κουνιέται η μπεμπουλίνα:tongue::tongue:

αρχίσαμε και τα ψώνια τωρα που δεν έχει πολύ ζέστη για να αρχίσουμε μετά το Πάσχα πλύσιμο και σιδέρωμα.........:D

περνάει ο καιρός γρήγορα........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα, εγω κλοτσια δεν εχω φαει ακομα...:(:(αλλα κατι σαν κυματακια βεβαια εχθες το βραδυ με ταραξε ο μπεμπης....εγω αυριο θα παω για κατι πραγματα...παντως τα ρουχαλακια δεν ειναι τιποτα,τα υπολοιπα ειναι πολλα:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάκια......καλό μήνα......:P:p

πως έιναι τα μωράκια μας??????

εμείς μεγαλώσαμε αρκετά και δεν σταματάει να κουνιέται η μπεμπουλίνα:tongue::tongue:

αρχίσαμε και τα ψώνια τωρα που δεν έχει πολύ ζέστη για να αρχίσουμε μετά το Πάσχα πλύσιμο και σιδέρωμα.........:D

περνάει ο καιρός γρήγορα........

linaki εσυ γεννας αρχες ε;;;εγω τελη με εχει αλλα ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

linaki εσυ γεννας αρχες ε;;;εγω τελη με εχει αλλα ποτε δεν ξερεις...

λογικά γεννάω μέχρι 8/7 αλλά μάλλον θα φτάσω τις 18:tongue:

και όπως είπες ποτέ δεν ξέρεις.......γιαυτό ας είμαστε έτοιμες Ελλη μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα κοριτσια!!!!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι μολις πηρα τα αποτελεσματα της μεγαλυτερης καμπηλης ζαχαρου και ολα ειναι μια χαρα!!!!!!ουφφφφφφφφ!!!βεβαια απο το αγχος μου θα ελαττωσω το ψωμι και τα μακαρονια που ετρωγα!!!!

αντε βουρ για ψωνια τωρα!!!

εσεις καμπυλη κανατε?

φιλακια!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου χαιρομαι πολυ που διαβαζω τα νεα σας! Εγω τελειωσα και με τη β επιπεδου και τον υπερηχο καρδιας εμβρου.Ευτυχως ολα καλα με τη μπεμπα. Παρα την ινσουλινη που εχω αρχισει εδω και 2 βδομαδες και εγω ειμαι καλα. Τωρα ειμαι στην 23η εβδομαδα! Νοιωθω καποια εντονα πεταρισματα κυριως χαμηλα και ευχομαι να μην ειναι συσπασεις αλλα η παρουσια της μικρης. Ξεκινησα και εγω τις αγορες. Οτι ρουχαλακια μου αρεσουν για την ωρα και το συστημα μεταφορας απο το ιντερνετ σε πολυ καλη τιμη!!Κουνια και στρωμα και προκια οκ.Για το παιδικο δωματιο αποφασισα αλλα εχω αγωνα διοτι μετακομιζουμε σε μεγαλυτερο σπιτι , ελπιζω ως τελος Μαιου και θα γινουν ολα απο την αρχη. Τωρα βασανιζομαι για τα γυρω γυρω.. Ποιον αποστειρωτη , ποιον βραστηρα?ΠΟιο θηλαστρο καλου κακου, απο που.. ποια κουνια'ρηλαξ,ποιο mobile, ποιο θερμαντηρα... Μ¨αρεσουν καποια πολυ οπως τις αβεντ οι αποστειρωτες και συναφη , αλλα χωρανε μπουκαλια ντοκτορ μπραουν που με εχουν ξετρελλανει?Για ενδοεπιοινωνια μαλλον angelcare και μαρσιπο baby bjorn. Θα χαρω πολυ να ακουσω και τις δικες σας σκεψεις και αγορες ισως με βοηθησουν να αποφασισω. Σε λιγες μερες θα αρχισω και α σεμιναρια θηλασμου και φροντιδας μωρου . Ο,τ ι συγκλονιστικο θα το μεταφερω αμεσα. Σας φιλω ολες και στελνω την αγαπη μου στις φουσκωμενες σας κοιλιτσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ..καλημερα..καλημερα..τι κανουν τα κοριτσακια μου???

ladida μου χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την Β..επιπεδου..μπραβο κοριτσακι μου...οσο για τα φτερουγισματα σιγουρα ειναι η κοριτσαρα σου μην αγχωνεσαι....

Βρε εσυ εισαι πολυ προχωριμενη..ξερεις και μαρκες ..παιδια εγω δεν εχω ιδεα καθόλου..πωπω...εγω πελαγωνω τελικα...

Ευακι μου ειδες που τζαμπα αγχωθηκες..ολα καλα ..εγω καμπύλη θα κανω σε καν δύο βδομάδες...

Λινακι μου τι κανεις κοριτσακι μου?..κλωτσαει το μικρουλι σου ε?? τι ωραια και οδικος μου ειναι ασταματητος..μερικες φορες κοριτσια μου ριχνει μερικες προς τα κατω αφου νομιζω θα βγει το ποδι του απο κατω ..ασε που πονανε...πωπω..το σκατουλι μου..

Ελλακι μου..βλέπω ψωνιζεις ασταμάτητα..χιχιχι...

Εμενα ρε παιδια μου λεν ολοι οτι ειναι νωρις για ψωνια...ετσι και εγω ειπα να ξεκινησω στα μεσα Μαϊου που δεν θα δουλευω κιολας και θα εχω ετοιμασει και το δωματιο του μικρου...Θελω να ξεστρωσω κιολας μετα το Παχα να κανω μια γενικη και μετα να παρω τα πραγματακια του να τα πλυνω και να τα τακτοποιησω....

Α...κοριτσακια μου εσεις κυριως που κανετε μαθηματα..να μας δινετε και εμας συμβουλες οσον αφορα τον θηλασμο..με ενδοιφερει και εμενα πολυ..

Ladida απο που εισαι ..και που τα κανεις αυτα τα σεμινάρια??

Αγορασατε κανα καλο βιβλιο για το θηλασμο??

Φιλακια ...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια και μωρακια!!!!!!!!τι κανετε?

εμεις καλα!εφαγα πολυ το μεσημερι και φουσκωσαααααα!!!!!!

συγχαρητηρια ladida για τις εξετασεις σας!!!!!!τις μαρκες που εγραψες για ενδοεπικοινωνια κια μαρσιπο δεν τις ξερω καν(η ασχετη) μαλλον εσυ θα μας συμβουλεψεις!!!!!!!χιχιχιχι!εγω σλινγκ σκεφτομαι να παρω παντως!!!

georgia εγω ψαχνω το βιβλιο της αννας πατσουρου για το θηλασμο αλλα δεν το βρισκω,εχει εξαντληθει!!!!!!πουφ!!!!!θα δουμε!!!!

σημερα στο μαθημα ανωδυνου τοκετου καναμε γυμναστικη και τις ανασες τοκετου!πολυ ωραια!!!!!εκεινη τη στιγμη να δουμε βεβαια!!!!χαχαχαχ!ψωνισα μετα και κατι ρουχαλακια για το μπεμπη!χι!

πολλα φιλια!!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

gergia kai evi μου γεια σας. Αθηνα μενω μελισσια φετος τωρα με τον ερχομο της μπεμπας μετακομιζουμε νεα ερυθραια να χωραμε.Εσυ που εισαι ? Τα μαθηματα θα τα κανω στο Ελενα αν και δε θα γεννησω εκει, ειναι καλο μαιευτηριο, αλλα ο γιατρος μου ειναι στο Μητερα.Κανω τρελλο ψαξιμο στο ιντερνετ περναω και αρκετες ωρες ετσι οποτε οτι βρισκω θα σας λεω. Και εμενα η μπεμπα σημερα κλωτσησε τοσο που ειπα αμαν καποιος ζηταει καρτα εξοδου! Για μαθηματα θηλασμου εχω ακουσει οτι κανει και ο μητρικος κομβος για το θηλασμο thilasmos net σε διαφορα μερη τις Ελλαδας.

Κοριτσια πως αισθανεστε τις τελευταιες μερες? Εγω οχι πολυ κλα . Ειμαι ευσυγκινητη και θελω να κλαιω. Εχει καμια παρομοια συμπτωματα? Σας φιλω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;;

εγω χαθηκα λιγο γιατι δεν ειχα λαπτοπ το ειχε ο αντρας μου!

αχ ειμαι πολυ χαρουμενη που ψωνισα μερικα πραγματακια για το μπεμπη μου.

καθιστε να σας πω τι ψωνισαμε τι μας ψωνισε η γιαγια βεβαια!

μια προικα ολοκληρη απο τα μινι ραξεβσκι αυτη που σας ειχα δειξει πριν καμια εβδομαδα.ακριβη βεβαια αλλα ειχε μεσα αρκετα

2 πετσετες μπανιου

ενα μπουρνουζι

ενα σετ σεντονια 3 τμχ

μια κουβερτα πικε λικνου

μια κουβερτα πικε κουνιας

ενα παπλωμα

αυτα 300 ευρω και μας τα αφησε 260

επισης 8 πανες αγκαλιας

12 εσωρουχα κοντομανικα και αμανικα αναμικτα απο τα μαδερ κεαρ

4 φορμακια ολοσωμα

ενα σκουφακι

2 φορμακια κοντομανικα χερακια και μπουτακια εξω

και μια κουβερτουλα πολυ απαλη και δροσερη για το καροτσι.

προς το παρον αυτα. τα υπολοιπα πιο μετα!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

τωρα θελω να παρω κατωσεντονα με λαστιχο για το λικνο αλλα το δικο μου αυτο που παρηγγειλα δηλαδη ειναι οβαλ και δεν ξερω αν τα κανονικα θα μου καθονται καλα οποτε θα περιμενω να ερθει πρωτα η παραγγελια σε κανα 20μερο και μετα θα παω να παρω ενα να το δοκιμασω και βλεπω αλλιως θα απρω υφασμα να παω να τα ραψω.


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...