Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Γεια σας βρε κοριτσια!!!Τι κανουν τα μωρακια σας? Ευχομαι να ειναι ολα καλα και να σας χαρισουν υπεροχες στιγμες!

Εμεις ειμαστε μια χαρα!Ειμαι πολυ ευτυχισμενη με τα δυο μου παιδακια, ειδικα οταν τα βλεπω ποσο χαιρονται το ενα με το αλλο!Η μπουμπου μου οταν την ξαπλωνω διπλα στον αδερφο της γυριζει στο πλαι, τον πιανει με τα χερακια της και ξεκαρδιζεται στα γελια!Κι εκεινος την ζηταει συνεχεια! Τρωει ρυζαλευρο 3 εβδομαδες τωρα και ξεκινησαμε και φρουτακι.Μου ειχε κανει μια καμψη στο βαρος 2 μηνες και τωρα πηρε τα πανω της παλι.Ειχε συνηθισει το στηθος και μετα απο ενα μηνα προσπαθειων ηπιε γαλα απο το μπιμπερο.Καλη ειναι γενικως αλλα πιο ζορικη απο το γιο μου στην ιδια ηλικια.

Νεα απο κανενα αλλο μωρακι??


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 2011.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ,ΒΑΡΟΣ 3730 ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ..ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΚ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΕΦΙ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια μου ..τι κάνετε??? Καλη Χρονια σας ευχομαι ..να χαιρομαστε τα παιδάκια μας...

Εμεις ειμαστε τωρα 7 μηνων και ειμαστε μια χαρα...Ο αντρουλις μου πλεον τρωει φρουτοκρεμα ..φαγητουλι..μοσχαρακι και κοτοπουλακι και την κρεμουλα μας...γλατακι πινει ακομα απο την μαμα ..αλλα επιδη ξεκινησα δουλεια προσπαθουμε να το κοψουμε αλλα δεν το θελει το ξενο..αντε να δουμε...τον προηγουμενο μηνα που ειχαμε παει για το εμβολιο ειμασταν 70 πόντους και 8300Kg.. τωρα θα παμε παλι την αλλη βδομαδα...κατα τα αλλα ειμαστε ησυχοι..καθεται μόνος τους απλα μας περνει το βαρος καμια φορα και σκαμε σαν το καρπουζι...κανουμε βηματακια οταν μας κρατάει η μαμα...στηριζομαστε στα ποδαρακια μας...λεμε...μαμα και μπαμπα αλλα μαλλο δεν ξερουμε τη συμαινουν αλλα αλλαμπλαμπλαδιζουμε...μας τρωνε πολυ ταουλα μας αλλα δεν εχουμε βγαλει δοντακια....τρωμε τα παντα που θα βρεθουν μπροστα μας και αλλα τετοια...

Περιμενω και τα δικα σας τα νέα ..πολλα πολλα φιλάκια σε όλες.....:D:D:D:D:D:D:D:D


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GEORGINA.ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ,72 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 9500.ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΕΣΕΙΣ ΤΡΩΤΕ ΚΑΛΑ; ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ΑΠ΄ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GEORGINA.ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ,72 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 9500.ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΕΣΕΙΣ ΤΡΩΤΕ ΚΑΛΑ; ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ΑΠ΄ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ..

Να σου ζησει το αντρακι σου Φωτεινούλα μου....Μπραβο του ειναι μια χαρα βλέπω...και εμεις δεν εχουμε προβλημα με το φαγητό ευτυχως...τα τρωμε όλα...Εσεις καλε βγαλατε και δοντάκια ..εμεις τζιφος τιποτε ακομα και γι αυτο μαλλον εχει αρχισει και η γκρινια ..αλλιως δεν μπορω να το εξηγισω...

Ηταν ενα πολυ ησυχο μωράκι ..μαλλον τον ματιασα..την Πεμπτη πέρασε μια ιωσουλα ..πρωτη φορα αρρωστησε ο κακομοιρης...εκανε πυρετουλι..του δωσαμε Ντεπονάκι και ολα καλα...αφου περασαν κανα 2-3 μερες απο τοτε που ξεκινησε η Ιωση..εβγαλε μια γκρινια απιστευτη...δεν καθεται ουτε να παιξει ..κλαιει οταν τον βαζω να κοιμηθει θελει να κοιμαται αγκαλια και μολις παω να τον βαλω κατω αρχιζει πάλι..και γενικα απο ενα αγγελουδι που ηταν εχει μεταμορφωθει σε διαβολακι..με μια μουρμουρα συνέχεια...

Τον ειχαμε πάει στον γιατρο την Πεμπτη και ειχε πάει 72 πόντους και 9κιλα...ηταν να κανουμε και το εμβολιο αλλα δεν το καναμε τελικα...Την Δευτέρα πήγαμε ξανα στον γιατρο λόγω γκρινια ..ηθελε να δει τα αυτακια του μηπως φταιει κατι..αλλα όλα οκ. Ο γιατρος ειπε οτι μαλλον ειναι απο την ιωση, λιγο απο τα δοντακια αν και δεν φαινεται κατι ακομα...και λιγο κωλοπαιδισμος:lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτα ..ελπιζω να τελειωνει η γκρινια γιατι δεν αντεχετε...

Εσεις ειχατε γκρινια που βγαζατε τα δοντάκια???


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα. Τωρα πήρα είδηση αυτό το τόπικ. Έχω κι εγώ ένα γιο που γεννήθηκε τον Ιούλιο. Είμαστε 8,5 κιλά και 71 εκ ύψος. Σήμερα που κάναμε το εμβόλιό μας μετρηθήκαμε κιόλας.

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Στην κρεατοχορτόσουπα βάζετε και ρύζι; Σήμερα που μου ειπε να ξεκινήσω και ψάρι. Αλήθεια τί ψάρι παίρνετε;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

GEORGIA ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΓΚΡΗΝΙΑ..ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΜΕ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ,ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ..

TAMAR ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΕΜΕΙΣ ΡΥΖΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΨΑΡΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ..

ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..tamar καλως ηρθες να σου ζησει ο γιοκας σου...γεννηθηκε 2/7 ε..εχουμε 1 μέρα διαφορα...χιχιχ...Λοιπον και εμας ψαρι μας ειπε οχι ακομα ..μαλλον μετα το χρονο...τωρα για ρυζι ουτε παλι..εμεις ριχνουμε κανα μανεστρικο μεσα στην κοτοσουπα η μοσχαροσουπα..λιγο κριθαρακι..λιγο πεπονακι...σουσαμακι ..κατι τετοιο...

Φωτεινουλα βαλε και εσει υπογραφουλα απο κατω να βλεπουμε ποσο ειναι το νινι...φιλακια...

Οι αλλες οι κυριες που εχετε χαθει..κανε νέοοοοοοοοοοοοοοο...σας τρεχουν τα μικρά σας???


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια τους

Τι ωραία η στιγμή που ξεκινάνε να τρώνε φαγάκι..Εμείς ακόμα γαλατάκι μόνο...Πότε μπαίνει και καμιά κρεμούλα??


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aκόμα γάλα; Από 6 μηνών τρώμε φρούτα και κατόπιν φαγητό και γιαουρτάκια.

Μπουσουλάνε τα μωρά σας; Εμάς στέκεται στα 4, τουρλώνει ποπό και πηγαίνει-σέρνεται προς τα πίσω.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι βλέπουν τα ματακια μου,εχουμε κινηση στο καφε μας?Εγω νομιζα οτι το κλεισαμε.

Μια χαρα τα μπεμπακια σας απ'οτι βλέπω.Πανω κατω ειμαστε στα ίδια επιπεδα.Και εμενα ο μικρος την προηγούμενη βδομαδα που πήγαμε παιδιατρο ήταν 71 πόντους και 8600.

Στις αρχες ειχαμε καποια προβληματακια γιατι ο μικρός μου ειχε γοπ και έκανε συνεχεια εμετο και γουλιες και ήμασταν όλη την ωρα αγκαλια για να μην μας ανεβαινει το γαλα και ποναμε.Πήραμε για 5 μηνες σηροπακι και τωρα με τις στερεες το κοψαμε και ειμαστε πολυ καλύτερα.Κατα τ'αλλα καλα.

Το τρωμε όλο μας το φαγητο και έχουμε κανει μαγουλακια.Με τα φρουτα καποια στιγμη ειχαμε θεμα αλλα τωρα του δινω χωριστα το μηλο-αχλαδι-πορτοκαλι και χωριστα την μπανανα και ετσι τα τρωει,αλλιως όλα μαζι με τιποτα,εκλεινε το στόμα και εκανε μμμμμ μμμμ μμμμ.Πολυ γελιο.

Το μεσημεριανο το τρωμε όλο και ειναι και πολύ,πανω κατω 300γρ.Του αρεσουν τα πάντα,και μοσχαρι και κοτοπουλο και πολλα λαχανικα.Εχουμε βαλει,καροτο,πατατα,κολοκυθι,σπανακι,μπροκολο,σελινο,οχι όλα μαζι πάντα,κανουμε συνδιασμους και βαζουμε καιωλίγο αβοκάντρο στο τελος στο άλεσμα,ειναι πολυ θρεπτικο.Εχουμε παρει της avent ενα ατμομαγειρα-μιξερ και τα κανουμε ολα εκει.Πολυ γρηγορα και θρεπτικά.Λαδακι δεν εχουμε βαλει ακομα,οταν πλησιαζουμε τον 8 μας ειπε.Φαγαμε και φακες οι οποιες και αυτες μας αρεσαν πολύ.Παμφαγο το παιδι μου.

Για απογευματινο μας ειπε ο παιδιατρος να αρχισουμε νηφαδες δημητριακών,οπως βρωμη, σηταρι,κρηθαρι,κεχρι κτλ και να μην παρω ετοιμες κρεμες γιατι εχουν ζαχαρι.

Δοκιμασαμε βρωμη και του αρεσε(μαζι με αχλαδι).Θα φαμε και γιαουρτακι προβειο την αλλη εβδομαδα.

Εσας κοριτσια ποια διατροφη σας εχει πει,ο παιδιατρος, να κανετε στα μωρα σας?Εμενα ειναι πολυ της υγειηνης και των βιολογικων.

Τον θηλασμο τον κοψαμε αποτομα όταν εγινε 5 μηνων γιατι νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο και έφαγα βαρβατες αντιβιωσεις και ακτινοβολίες γιατι έπαθα οξεια χολυκιστητιδα(απο πέτρες στη χολή).

Αφηστε κοριτσια τι πέρασα....απο 16 Δεκεμβρη που αρχησε η περιπετεια αυτη,ξεμπερδεψα την προηγουμενη εβδομαδα.Μια βδομαδα με κρατούσαν στο νοσσοκομειο μονο με ορο,αντιβιωσεις και παυσιπονα και με το που εβγαινα ξαναέμπαινα παλι με επεισοδιο κολικου,και αντε παλι τα ιδια.Και επειδη καθε φορα που με επιανε ο πονος δεν εφημερευε το ιδιο νοσοκομειο,ετσι αλλαξα στις 4 φορες που μπηκα 3 νοσοκομεια.

Στο τελευταιο εκανα και την αφαιρεση της χολης παροτι η φλεγμονη δεν ειχε υποχωρησει αλλα φοβόντουσαν για τα χειροτερα και δεν ηθελαν να περιμενουμε 2 μηνες (τοσο χρειαζοταν για να φυγει η παλιοφλεγμονη) και ετσι μπηκα για εκτακτο χειρουργειο.Τωρα ειμαι στην αναρωση αλλα εχω μια ουλη βρε κοριτσακια μου πανω απο την κοιλια που δεν νομιζω να φυγει και εχω στεναχωρεθει πολυ γιατι θαφαινεται με το μαγιο το καλοκαιρι..

Εχασα 9 κιλά και εχω μεινει πετσι και κοκκαλο.Τεσπα.,εμεινα,λοιπον, συνολικα 20 μερες μακρια απο το ζουζουνακι μου που λίγο ακόμα και θα με ξεχνουσε....Τωρα προσπαθω να αναπληρωσω το χαμενο χρονο.

Καθόμαστε στο πωπουδακι μας αλλα μεχρι εκει,ούτε να μπουσουλισει θελει,ουτε να ειναι μπρουμητα για πολύ ωρα.Απο λεξουλες τιποτα ακομα,μονο μμμμ,αααααα,εεεεε και μα,μεχρι εκει.Αφηστε που εκει που ηταν πολυ κινωνικος με ολους τωρα φοβαται σχεδον τους πάντες και στην αρχη κλαιει.Αλλα ρε κοριτσια τοσο καιρο που ελειπα,τον ειχαν τα πεθερικα μου και δεν τον ειχαν βγαλει καθολου απο το σπιτι να δει κοσμο γιατι φοβοντουσαν το κρυο.Πως να μην φοβαται???Αφηστε που με το που πήγαινε να κλαψει τον ειχαν συνεχεια αγκαλια και γι'αυτο τωρα μας εχει βγει λιγο τεμπελακος.Το οτι καθετε στο πωπουδακι του το καταφερε αυτη την εβδομαδα που τον εχω εγώ.

Αυτα θυμαμαι να σας πώ για εμας.Θα μπαινω οταν προλαβαινω να τα λεμε.

Να καλωσορισω και τα νεα μας κοριτσακια και να τους ευχηθω να τυς ζησουν τα ζουζουνια τους.

Αληθεια για βαφτιση ποτε λέτε?Εμεις τον Ιουνιο,αλλα ακομα δεν εχω σκεφτει θεμα.Θελω να κανω τα προσκλητηρια και τις μπομπονιέρες μονη μου.Ηθελα κατι σε στρουμφακια αλλα δεν βρησκω υλικα.Για πειτε καμια αλλη ιδεα βρε κοριτσια.

Λοιπον σαν να εγραψα παα πολλα μου φαινεται.Συγνωμη αν σας ζαλισα.Φιλακια πολλα σε όλλες σας και στα παιδακια σας.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

nasy περαστικά ήταν μην τα σκέφτεσαι.Και η ουλή μην σε απασχολεί το τελευταίο είναι,όλο και λιγότερο θα φαίνεται.Αναπλήρωσε τον χρόνο με το ζουζούνι σου που του έλειψες.Γι αυτό άλλαξε και η συμπεριφορά του..Βάφτιση κι εμείς Ιούνιο θα κάνουμε.Το θέμα που σκέφτηκες πολύ καλό.Σκέφτηκα κι εγώ να κάνω προσκλητήρια και μπομπονιέρες μόνη μου αλλά επειδή είναι και γάμος μαζί,βγαίνουν πάρα πολλά κομμάτια.


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι έγινε βρε κορίτσια,πάλι νεκρα στο καφέ μας,εκεί που πήγε να ξαναζωντανέψει.....

Κάτια μου με το καλό ο γάμος σας και η βάπτιση της μικρής.

Εμείς εδώ,τα ίδια.Προσπαθώ να χαρώ τον μικρό όσο μπορώ περισσότερο,γιατί σε ένα μήνα αρχίζω δουλεία και μου έχει κακοφανει...


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...