Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημερα σε όλες τις μανούλες!!!!!Τι κάνετε?Πώς τα περασατε το σκ?αγκαλιτσα με τα παιδάκια σας και τις κοιλίτσες σας?Εγώ τα σαββατοκύριακα προσπαθώ να χαλαρώνω όσο μπορώ!

Μαρία,δηλαδή τα παιδάκια σας αλλά και εσείς είστε γνήσιοι Ηπειρώτες?Να τα φέρετε μόλις μεγαλώσουν να γνωρίσουν τον τόπο καταγωγής τους!!!!όσο για τα ρουχαλάκια που μου είπες,τα δύο ζιπουνακια 0-3 τα πήρα,αλλα μου ειπαν να μην παρω πολλα τετοια,αλλα 3-6!τωρα μπερδευτηκα,τι πρεπει να αγορασουμε τελικα?πολλα φιλια!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εβάκι, εγω ειμαι η μιση απο Ηπειρο, η μαμα μου ειναι απο Ερμιονη!! Αν ολα πανε οπως υπολογίζουμε η τελευταια μεταθεση του ανδρα μου σε 14 χρόνια θα ειναι Γιαννενα. Θα μεινουμε εκει μεχρι να βγει σε συνταξη, οποτε αυτη θα ειναι η μονιμη κατοικια μας!! Θέλουμε να ελπιζουμε τουλαχιστον!!

Κοίτα, στην μικρή μου ειχα παρει και φορμάκια για νεογεννητο αλλα δεν της πηρα πολλα γιατι γεννηθηκε 3400. Τα φορεσαμε ένα μηνα σχεδον. Της αρεσαν πολυ γιατι ήταν στο νουμερο της και δεν επλεαν πανω της εξου και ενιωθε ασφάλεια!!! Στην αρχη θα χρειαστεις αρκετα ζιπουνακια διοτι λιγο οι γουλιτσες, λιγο τα μαλακά κακα του θα λερώνεται!! Τα ζιπουνακια πανω αναγράφουν και κιλά και υψος. Περίμενε μεχρι τον 8ο-9ο μήνα για να δεις τι θα σας φέρουν καθώς και την αναπτυξη του μωρου και τοτε αγορασε. Μονο μην ξεχνας πως σε οτι αφορα το υψος θα προσθετεις 2-4 ποντους λογω πανας!!!

Εμεις περασαμε καλα το σκ μας, η μικρη ευχαριστηθηκε βολτες!! Με εξαντλησε!!! Το σπορακι ηταν παρα πολυ ησυχο αυτο το σκ σε σημειο να ανησυχησω καποια στιγμή και να χτυπαω μαλακα την κοιλιτσα μου μπας και κουνηθει!! Οι καουρες είχαν την τιμητική τους χθες!!! Σημερα θα παμε Αθηνα να το δουμε επιτέλους και την Τεταρτη το απογευμα θα επιστρεψουμε σπιτακι μας!!!

Τι κανετε οι υπολοιπες; Πως τα περασατε;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Καλη εβδομαδα!!

Κοριτσια ολες ειστε απο το "αυλακι και πανω"... Εμενα μπαμπας μαμα και συζυγος ειναι απο Πελοποννησο, Αρκαδια.Δυστυχως Ηπειρο και βορεια Ελλαδα δεν εχω ερθει, μονο Αρτα και Θεσ/νικη και πολυ θελω να γνωρισω και τα μερη σας!Αλλα αφου μενουν και συγγενεις μας Αρκαδια, ολο εκει παμε, ειδικα τωρα με τα μωρα που δεν θα μπορουμε να μετακινηθουμε και πολυ...

Ρουχαλακια εγω δεν πηρα απο νωρις, ουτε και τωρα θελω να παρω ακομη καινουρια κοριτσιστικα.Να το σιγουρεψουμε πρωτα το κοριτσι, να φουσκωσω πρωτα για τα καλα, να αρχισω να νιωθω κλωτσιες, και μετα...

Το δωματιακι του Μαρινου ειναι γαλαζιο με πρασινο και ειναι λιγο μικρο για να βολευτουν 2 κουνιες, οποτε αφου μαλλον θα ειναι και διαφορετικο φυλο, θα το βαλω σε αλλο δωματιο το δευτερο...Να το κανω και σε αποχρωσεις λιλα που πολυ μου αρεσουν..:tongue::tongue:


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου περιμενουμε τα νεα σου απο το σπορακι μολις το δειτε!!!!

Κι εμεις ησυχα περασαμε το ΣΚ.Ξεκουραστα!Δεν ζοριζομαι ιδιαιτερα.Προσπαθω να ασχολουμαι με το μωρο μου οσο μπορω και για τις δουλειες δεν τρελαινομαι...

Αυτο που λες Μαρια για τις μερες της γεννας που θα μας λειπουν τα μεγαλα ζουζουνια κι εγω το σκεφτομαι...Και οταν επιστρεψουμε δεν θα μπορουμε να καλυψουμε αμεσως το κενο, γιατι θα εχουμε τα νεα μωρουλια που θα θελουν μεγαλυτερη αφοσιωση...Να δουμε...

Αντε Μαρια περιμενουμε νεα απο το σπορακι μολις πατε στ γιατρο!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ποπο κοριτσια τι πρεπει να τρωμε επιτέλους!!!!!!ψιλοχαλια παλι το στομαχι!μια φουσκωμαρα θα εκραγω!!!!βεβαια εφαγα παστιτσιο το μεσημερι!αλλα τι να κανω?ποσο ψητα?τωρα εφτιαξα ενα χαμομηλακι μπας και ηρεμησει!!!

με το καλο η επισκεψη στο γιατρο μαρια!και εμεις αυριο θα παμε να δουμε το κολοκυθακι!την προηγουμενη φορα το βλεπαμε που καταπινε αμνιακο υγρο!πολυ πλακα!!φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου...δεν ειχα παρει πρεφα ότι εχει ανοιξει καφε Ιουλιου..λοιπον βάλτε με και εμένα στην παρέα σας...Ειμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και εχω ΠΗΤ 12/07/2011...Βεβαια ειχα 3 πελλινδρομες κυησεις στο παρελθον αλλα ευχομαι τωρα να παν όλα καλα...

Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν και αλλα κοριτσακια στην ιδια φαση με εμενα για να μπορω να μυραζομαι τις σκεψεις μου ...

Ευχομαι σε όλες μια τελιομηνη εγκυμοσυνη και στις μανουλες που έχουν ηδη και αλλο παιδακι να το χαιρονται.....

Σας φιλω γλυκα...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στην παρέα μας georgia!!!!!όλα καλα θα πάνε αυτη τη φορά!κοντεύουμε στα μισά έτσι και αλλιώς!!!!το φύλλο του μωρού σας το μάθατε?που γεννάς με το καλό?

αντε να μεγαλώνει η παρεούλα μας!!!!!

πολλά φιλια!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στην παρέα μας georgia!!!!!όλα καλα θα πάνε αυτη τη φορά!κοντεύουμε στα μισά έτσι και αλλιώς!!!!το φύλλο του μωρού σας το μάθατε?που γεννάς με το καλό?

αντε να μεγαλώνει η παρεούλα μας!!!!!

πολλά φιλια!!!!!!!

Δεν μας κανει τη χαρη το μικρουλι μας..αλλα την Πεμπτη εχουμε ραντεβου στο γιατρο και ελπιζω να το δούμε......

Ευτυχως που ειμαστε στο δευτερο τριμηνο γιατι τους πρωτους μηνες ημουν πολυ άσχημα...έκανα μέχρι και 15 εμετους την ημερα..δεν μπορουσα ουτε να κουνιθω και μου μυριζαν τα πάντα...Ευτυτχωε εδω και δυο εβδομαδες εχω συνελθει ...απλα τωρα ότι τρωω μου πεφτει σας πέτρες....

Οσον αφορα που θα γεννησω ακομα δεν ξερω σιγουρα ..ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω και το Αττικο και δεν το εχω συζητησει ακομα μαζι του αλλα απο ότι το κόβω μαλλον Ιασω....

Λογω παρελθοντος όμως οπως σας ανεφερα θα γεννησω με καισαρικη αρα δεν ξερω αν θα μου μεταφερει την ημερομηνια νωριτερα....

Χαρηκα πολυ που ειμαι στην παρεουλα σας...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

χα!και άλλη στην παρεα με εμετους!τελικα δεν ειμαι μονη!αλλα μαλλον εσυ ησουν χειροτερα!ουτε εγω μπορουσα να παρω τα ποδια μου το πρωτο τριμηνο,το απογευμα σηκωνομουν με ενα βαρυ στομαχι και την εβγαζα στην τουαλετα αλλα εως 5 εφταναν οι εμετοι!σου δινω τα συγχαρητηρια μου που αντεξες!!!!!τι αλλο μπορουμε να κανουμε βεβαια??τωρα ελπιζω να ηρεμησες!οπως και εγω!αν και καθε μερα εχω ενα ψιλοαγχος ακομα μηπως με πιασουν παλι αναγουλες!

θα φτιαξει και ο καιρος οπου ναναι οποτε πιστευω θα περασει σφαιρα ο καιρος!να σε ρωτησω κατι?αν επιτρεπεται?τι σχεση εχουν οι παλινδρομες κυησεις με την καισαρικη?συνδεονται αυτα τα δυο?πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

χα!και άλλη στην παρεα με εμετους!τελικα δεν ειμαι μονη!αλλα μαλλον εσυ ησουν χειροτερα!ουτε εγω μπορουσα να παρω τα ποδια μου το πρωτο τριμηνο,το απογευμα σηκωνομουν με ενα βαρυ στομαχι και την εβγαζα στην τουαλετα αλλα εως 5 εφταναν οι εμετοι!σου δινω τα συγχαρητηρια μου που αντεξες!!!!!τι αλλο μπορουμε να κανουμε βεβαια??τωρα ελπιζω να ηρεμησες!οπως και εγω!αν και καθε μερα εχω ενα ψιλοαγχος ακομα μηπως με πιασουν παλι αναγουλες!

θα φτιαξει και ο καιρος οπου ναναι οποτε πιστευω θα περασει σφαιρα ο καιρος!να σε ρωτησω κατι?αν επιτρεπεται?τι σχεση εχουν οι παλινδρομες κυησεις με την καισαρικη?συνδεονται αυτα τα δυο?πολλα φιλια!

Αστα να πανε σου λεω υπέφερα...αλλα ευτυχως πέρασαν..τωρα μπορει απλα να τυχει καμιά φορά να κανω κανένα αλλα ουτε που μου φαινεται...

Καισαρικη θα κανω όχι για τις παλλινδρομες αλλα γιατι μετα και απο την τελευταια παλλινδρομη εκανα λαπαροσκόπιση -υστεροσκόπηση και αφαιρέσαμε κατι συμφυσεις και κατι αλλα υπολλοιματα που βρισκόντουσαν κοντα στην σαλπιγγα και επειδη εκει το σημειο ειναι λεπτο και σκαφτηκε και αλλο με την επεμβαση μου ειπε ο γιατρος οτι καλο θα ηταν να κανουμε καισαρικη επειδη εκεινο το σημειο καταπονειται πολυ με τις οδυνες και προκειμενου να εχουμε καποιο θεμα ας το αποφυγουμε...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Georgia καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!!! Σου ευχομαι να πανε ολα πολυ καλα στην εγκυμοσυνη σου και να αποκτησεις ενα γερο μωρακι!!! Να σκεφτεσαι θετικα!Εχω περασει κι εγω ασχημα στο παρελθον με μια ατυχη εγκυμοσυνη και καταλαβαινω ποσο πολυ λαχταρας αυτο το μωρο..!Θετικη διαθεση και ολα θα πανε καλα!!!

Εvi μου ειναι ενα θεμα και το φουσκωμα...Κι εγω δεν μπορω ολο ψητα...Θα το δεις στην πραξη τι μπορει να σε ενοχλει και τι οχι και θα τρως αναλογα...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εvi2010 : 04/07/2011 - ΜΗΤΕΡΑ ΑΡΤΑΣ -ΑΓΟΡΙ

mariamg : 08/07/2011 ΕΛΕΝΑ (Κ.Τ.)

Georgia.g :12/7/2011 - ΙΑΣΩ

Anthi_1987: 29/7/2011 ΓΕΝ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΛΛΗ 2 : 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Μόλις ανακάλυψα κι εγώ το τόπικ αυτό, είχα δει του Ιουνίου, του Αυγούστου...και λέω καλά! Καμία δεν θα γεννήσει τον Ιούλιο;;; Λοιπόν εγώ έχω διδυμάκια και μου είπαν ότι θα γεννήσω γύρω στις 37 εβδομάδες, άρα ΠΗΤ μέχρι 10/7/11.

Αυχενική έχω κάνει, όλα ήταν καλά, και τώρα περιμένω με ανυπομονησία στις 25/02 να τα ξαναδώ τα σκατούλια μου! Ελπίζω πια να μου πουν και το φύλο!!! Αλλά πρωτα απ' όλα να είναι καλά!

Το πρώτο τρίμηνο είχα πολλές αναγούλες, τώρα έχω καούρες- όχι πάντα- αλλά πολύ συχνά. Εδώ και 2 μέρες νιώθω το βράδυ όταν ξαπλώνω κάτι σαν μυρμηγκάκια στην κοιλιά μου για λίγο. Λέω μήπως είναι τα μωρά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα. Πονάκια έχω που και που, κάτι σαν τσιμπίματα αριστερά κυρίως και ανησυχώ,γιατί δουλεύω πολύ και οδηγώ πολύ. Είμαι το πρωί στο σχολείο και το απόγευμα πηγαίνω με το τουτού στα ιδιαίτερα. Έχω αρχίσει όμως και ψιλοκουράζομαι και κάποιοι έρχονται πια στο σπίτι για μάθημα. Φοβάμαι κυρίως γιατί είναι δύο και δεν θέλω να τα γεννήσω πρόωρα...

Αχ, χάρηκα που σας βρήκα!!!


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!πηγαμε και ειδαμε το μικρο μας!!!!!!!ολα μια χαρα ευτυχώς/!ολες οι μετρησεις αντιστοιχουσαν στην εβδομαδα και σιγουρεψαμε και το φυλλο!το εχουμε και σε φωτο καθιστο,απο κατω οποτε φαινονται όλα!χαχχαχα!τωρα θα παμε 27 φλεβαρη για β-επιπεδου!

ελπιζω ολες να ειστε καλα και να εχουμε μονο ευχαριστα απο εδω και εμπρος!πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα nani!με το καλο τα διδυμακια σου!σου ευχομαι να πανε ολα τελεια! εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι χρειαζεται ξεκουραση!και εγω οταν εχω κατι πονακια ή τσιμπηματα και ξαπλωνω φευγουν!να μου πεις ποσο ευκολο ειναι αμα δουλευουμε? αλλα εσυ ειδικα που μεγαλωνεις μεσα σου δυο μωρακια μαλλον πρεπει να ξεκουραζεσαι περισσοτερο!ενα εχουμε και δε μπορουμε να ειμαστε καλα ωρες ωρες!

στον ιδιο σακο ειναι τα μωρα?

πολλα φιλια!και καλη μας συνεχεια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...