Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Eυάκι την μαστιτιδα την καταλαβαίνεις μην ανησυχείς!! Αν και ευχομαι να μην την μαθεις ποτε!! Με βοηθησαν πολύ τα σαιτ που σου ειπα καθως και το βιβλιο της Παπατσουρου. Και το σημαντικότερο.. βλέπεις αυτό το λινκ; http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=89 εε τα εχω διαβάσει ολαααα.. σελιδα προς σελίδα!! Κραταγα μάλιστα και σημειώσεις!! Κοιτα ποτε δεν ήμουν φανατική του θηλασμου πριν γεννησω. Υπήρχε μια περιοδος μαλιστα που με είχαν φοβισει τοσο πολύ πως δεν θα εχω γάλα (δεν θα πω γκαντεμιασει) που είχα πει πως δεν θα την θηλάσω.Φοβόμουν για το πώς θα την φροντιζω όταν γεννηθει, πως θα την κανω μπανιο, πως θα την πιανω και όλα τα σχετικα!! Όλα ηρθαν απολυτα φυσικά και έγιναν μονα τους, χωρις φοβο και αγχος!! Ηταν λες και τα εκανα από παντα!! Τελικα το μητρικο ενστικτο και το δεσιμο μανας παιδιου είναι ότι χρειαζομαστε!!

Η μικρη μου ετρωγε καλα!! Βρε αντι να κανω 6-8 θηλασμους το 24ωρο εγω εκανα 12-14!!! Υπήρχαν φορες που ειχαμε προβληματάκια, αλλα τον αλλον μηνα το αναπληρώναμε!! Οι μετρησεις και το βαρος που πρεπει να παρει ένα μωρο που θηλάζει αποκλειστικα είναι πολύ διαφορετικές!! Μην ξεχνας πως παιρνει μονο βιταμίνες και όχι λιπος!! Η παιδιατρος δεν ηταν εναντιων μου, αλλα και να ηταν δεν με ενοιαζε!! Εδώ παλευα με συγγενεις δεν θα παλευα με την παιδιατρο;

Γεωργια θα τον παρω τηλ να κλεισουμε ραντεβου. Αν και το ελληνικο μας πεφτει λιγο μακρια!! Σʼευχαριστω πολύ!! Τωρα μενουμε Ευβοια αλλα αν πανε καλα λιγες μερες μετα την γεννα θα φυγουμε για Ορεστιάδα!! Τελευταια στιγμή θα μάθουμε!!

Ευχαριστω Σου μου. Εχεις δικιο σʼαυτό που λες!! Τιποτα δεν μετραει μπροστα στο παιδι σου!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σου το εξακλινο 2100;; πολλα μου φαινονται!! Εμεις στο μητερα για οικονομικο τρικλινο με καισαρικη δώσαμε 2663 αν θυμάμαι καλα.Περιλαμβάνετε η καισαρική η επισκληριδιος και τα 330 ευρω που δωσαμε για τις εξετασεις του παιδιου. μια φιλη μου που γεννησε τον Δεκέμβριο. Ιδιο δωμάτιο, καισαρική με επισκληριδιο και εξετασεις παιδιου εδωσε 2180. Δηλαδη 483 λιγότερο!!

Η αμοιβη του γιατρου ειναι εξτρα φυσικα. Εμας φιλικη τιμη μας πηρε 2000!! Κανονικα επαιρνε γυρω στα 2500-2700. Στην φιλη μου τον Δεκεμβριο της πηρε 2200!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?αλλη μια εβδομαδα περασε!πως τα περασατε το σκ?εγω εχω δυο μερες ζαλιζομαι ανα διαστηματα,αυριο θα παω για εξετασεις!ελπιζω να μην ειναι στα βαθη ο αιματοκριτης,γιατι με το σιδηρο δεν τα παμε πολυ καλα!δεν το παιρνω και με πολυ ευχαριστηση!χαχαχαχ!

maria σε ευχαριστω πολυ για τα site καποια τα γνωριζα,θα τα ξεκοκαλισω και εγω!καλη η ιδεα σου να κρατας σημειωσεις!θα την εφαρμοσω!

πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα κοριτσακια!!!

Περασαμε ωραια το ΣΚ, ειχαμε φυγει οικογενειακως και ανανεωθηκαμε!

Η κοιλια μου φουσκωνει, αλλα το μωρο τιποτα ακομη...Δεν το χω καταλαβει... Κατι φορες νιωθω κατι στο υψος του αφαλου το οποιο το ενιωθα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη οταν το μωρο ηταν μεγαλο.Μαλλον το εντερο θα ειναι...Αντε να να παμε κι εμεις στο γιατρο την Πεμπτη να το δουμε το μικρουλι μας...Αααχχ!

Σημερα θα παω επισκεψη σε ενα νεογεννητο στο ΜΗΤΕΡΑ! Προβλεπω συγκινηση!! Θα σας πω εντυπωσεις!

Ελπιζω να στε ολες καλα!

Εvi μου ζαλαδες ειχα κι εγω τους προηγουμενους μηνες, τωρα εχουν αραιωσει.Να κανεις εξετασεις και να παιρνεις το σιδηρο μαζι με χυμο πορτοκαλι για να γινεται καλη απορροφηση!

Σας φιλω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Κι εμένα η κοιλιά φουσκώνει σιγά σιγά και έχω αρχίσει να τα ακούω κιόλας-κάτι σαν γαργαλητό κάτω από τον αφαλό. Την β'επιπέδου θα την κάνω κι εγώ στο embryocare. Πολύ καλός ο γιατρός! Να ρωτήσω κάτι; Ξέρετε αν δικαιολογεί το ΙΚΑ κάποιο ποσό για τους υπερήχους;


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσια;

Εγω εχω σκασει γιατι είναι η Τρίτη μερα που δεν εχω ακουσει καθολου την μικρη μου!!!

Εκλεισα για δεκα Μαρτίου την Β΄επιπέδου και αυριο θα πάρω τηλ τον γιατρο στο Αττικο να δω αν ξεγενναει Αττικο, αν δεχεται εκει επισκεψεις κτλ κτλ κτλ..

Νάνι απʼ ότι ξερω από το ικα παιρνεις ένα ελαχιστο ποσο. Πχ για την αυχαινικη διαφανεια παιρνεις μονο 16 ευρω!! Μπορεις να κανεις ενσταση και να ζητησεις παραπάνω. Εδώ παντως δεν δινουν ευρω παραπάνω!!Αθήνα ξερω πως δινουν!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!ασε μαρια και εγω εχω να νιωσω χτυπημα απο χθες το πρωι και αρχιζω να ανησυχω!ξερω οτι κοιμουνται πολλες ωρες!ελπιζω ναναι ολα καλα!!!!αν γινοταν κατι ασχημο δεν θα το καταλαβαιναμε?αχ!υπομονη!

πηγα και για εξετασεις αιματος σημερα!εκνευριστικα με αυτο το ικα που περιμενουμε 100 ατομα σε ενα διαδρομο να μας θεωρησουν τις εξετασεις!περιμενα ποση ωρα ορθια και σηκωθηκα και εφυγα!παλι θα τις πληρωσω!ετσι και αλλιως για το ερπη δεν τις δικαιολογει οποτε τα 50 ευρω ηταν σιγουρα!τσαμπα πληρωνουμε ασφαλεια μου φιανεται!τελος παντων μην μας χαλασει η διαθεση πρωι πρωι!πολλα φιλια να εχετε μια ομορφη μερα!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Μην μου αγχωνεστε, νομιζω ειναι ακομη μικρουλια για να τα καταλαβαινουμε συνεχεια οταν κινουνται.Δεν θα γινονται αντιληπτες ολες οι κινησεις.Και εξαλου θα κοιμουνται και αρκετα..Ελπιζω σημερα να τα ακουσετε και να ηρεμησετε!

Ειναι ταλαιπωρια, το ΙΚΑ,οντως.αν ειχα ΙΚΑ θα πληρωνα ολες τις εξετασεις γιατι δεν θα χα το κουραγιο να στηνομαι στις ουρες με τις ωρες..Εχω ξεσυνηθισει..Εχω αλλο ταμειο, υπαλληλων ΜΜΕ, οπου δεν εχει καθολου κοσμο και μαλιστα μας κανει εξυπηρετηση η εταιρια και στελνω το βιβλιαριο για θεωρηση με τους υπαλληλους μας που πανε για αλλες δουλειες της εταιριας.Γι' αυτο εχω καλομαθει!

Ειδα εχτες ενα μικρουλι νεογεννητο αγορακι που ηταν τοοοσο γλυκουλι και μικροσκοπικο...!!!Πολυ συγκινηθηκα!!! Ετσι οπως ανοιγοκλεινε το στοματακι του και κουναγε τα δαχτυλακια του...Και του αρεσε τοσο η αγκαλια που μολις το εβαλαν στο καλαθι αρχισε να κλαιει σαν κουταβι!!!Ειχε περιεργο, διαφορετικο κλαμα!!!Και φτερνιστηκε κιολας η ψυχουλα μου...!!!

Ααχχ αυτα, σας δελεασα λιγακι? Θα δειτε τι υπεροχο θα ειναι οταν θα παρατηρειτε τα δικα σας μωρα απο κοντα....


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!τι κανετε?πως ειστε σημερα?το ενιωσα ευτυχως το μπεμπακι μου χθες το απογευμα!ελπιζω να αρχιεσει σιγα σιγα να γινεται πιο ζωηρο!χαχαχαχ!πηρα και τις εξετασεις μου!ολες καλες,ο αιματοκριτης ειναι 34 βεβαια,θα δω τι θα μου πει ο γιατρος,η μικροβιολογος μου ειπε οτι δεν πρεπει να πεσει κατω απο 30,θα δουμε!

εχω αλλο θεμα σημερα!αρχισε να με ενοχλει πουλ το σουτιεν,με σφιγγει και με πιεζει,τι να κανω?να αγορασω εγκυμοσυνης?ή κανονικιο αλλο μεγεθος?

sue το μωρακι πρεπει να ηταν μια γλυκα ε?πως ηταν η φιλη σου?ειχε καλη γεννα?πες μας λεπτομερειες!

οι αλλες μανουλες που ειναι?ανθη καλα ειστε?

πολλα φιλια σε ολες!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εvi μπραβο για τις εξετασεις! Σουτιεν εγω περισυ ειχα παρει απλο, χωρις μπανελες και ενισχυσεις γιατι κι εμενα με ενοχλουσαν..Παρε ενα τωρα και αργοτερα παιρνεις κι αλλο γιατι θα φουσκωσει κι αλλο το στηθος..

Το μπεμπακι ναι ηταν γλυκα! Πολυ ευθραυστο! Ηταν το 2ο παιδακι της φιλης μου η οποια γενικα ειναι πολυ ζαμαν φου και ηταν μια χαρα.Γεννησε πιο γρηγορα και πιο ευκολα απο την πρωτη φορα, φυσιολογικα, με τεχνητους πονους.Με το θηλασμο δυσκολευοταν λιγο γιατι την ειχε πληγιασει και χρησιμοποιουσε θηλες σιλικονης. Το μπεμπακι τελειο!

Κοριτσια οι υπολοιπες που ειστε? μαρια ολα καλα?

Σας χαιρετω για σημερα, φιλακια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσια; Εγω εχω πολλους πονους, τραβηγματα και καψιματα στην τομη μου αυτές τις ημερες!! Πηγαμε σημερα σε έναν γυναικολογο εδώ στην Χαλκιδα για να μην τρεχουμε Αθήνα!! Ο πλακούντας μου είναι ακομα χαμηλα, οπισθιος όπως ηταν και με την Μαρίνα!! Η μήτρα μου όμως στην τομή αντι να είναι 7χιλιοστα είναι 4,5 λογω της προσφατης καισαρικης και της κούρασης!! Πόρισμα; Ξεκουραση και δυστηχως γιουτοπαρ!! Μʼαρεσει που όταν εμεινα εγκυος ελεγα πως σʼαυτή την εγκυμοσυνη δεν θα πονεσω, δεν θα παρω ουτροσεσταν, δεν θα παρω γιουτοπαρ, δεν θα αφησω κανεναν να με πληγωσει καιιιιιιιι θα παρω και λιγα κιλα!! Μονη μου τα ελεγα, μονη μου τα ακουγα!!!

Ευακι μην ανησυχεις είναι απολυτα φυσιολογικο να μην τʼ ακουμε συνεχεια!! Αυτά κινουνται ακομα και όταν κοιμουνται, απλα όταν κανουν χαλαρες κινησεις εμεις δεν τα καταλαβαινουμε!! Οσο για το ικα το αφηνω παντελως ασχολιαστο!! Εχω παρει εδώ και καιρο αποφαση πως θα πληρωνω εξω!! Σουτιεν στηριξης να αγορασεις. Αν σε πονανε και οι ρογες σου φροντισε να μην εχει ραφη σʼαυτό το σημειο!! Αν καποια στιγμή προς το τελος αποφασισεις να αγορασεις σουτιεν θηλασμου, για οικονομια, υπολογισε πως μετα την γεννα θα θέλεις ένα νουμερο μεγαλυτερο!!

Σου καλο αυτό με το ταμειο σας!! Την Κυριακη είναι τα πρωτα γενεθλια της κορης μου και σκεφτομαι συνεχεια την γεννα της αυτές τις ημερες!! Ποσο συγκινουμαι, και ποσο τυχερη ειμαι που την εχω!! Ευγνωμονώ καθημερινά τον θεο και προσευχομαι να την προστατευει και να της χαρισει ότι καλυτερο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου..τι κάνετε?

Εγω ετρεχα αυτες τις μέρες γιατι ο αντρουλι μου εκοψε το τενωντα του δακτυλου του και επρεπε να κανει χειρουργειο..ευτυχως όλα καλα...

Προχτες ειχα παει και εγω στο Αττικο γιατι με παρακολουθει αιματολογος επειδη κανω αντιπηκτικες ενεσεις και εκανα τις εξετάσεις μου...με εβαλε βεβαια και ακανα ξανα και για θυρωιδη επιειδη εχει η αδερφη που και καποιες αλλες..

αυτε που βγηκαν ηταν ευτυχως καλες..μονο και εμενα ο αιματοκρίτης ειναι 32...

Και το καλο ενω μου ειπε αν θες τις αλλες ακτος απο τη γενικη αιματος και την anti-xa (απειδη ηθελε να τις δει αμεσα )καντες στο Ικα για να μην σου ερθουν ποιο ακριβα εγω λεω ποιος στηνεται στο ΙΚΑ ετσι και αλλιως εξω θα τις κανω..λεω θα τις κανω ολες στο Ατιτικο..λοιπον τις εκενα όλες εκει πληρωσα 90 ευρω και μετα λεω δεν παω στο ΙΚΑ μηπως μου δωσουν τιποτα πισω...και ναι πηρα πισω 71..μια χαρα...χιχιχι

Τωρα οσον αφορα τα μωράκια μας ειναι μικρουλια ακομα γι αυτο δεν τα ακουμε συνέχεια....οταν μεγαλωσουν θα μας δωσουν για τα καλα....

Evi μου..σουτιενακι να παρει κανενα μεγαλυτερο ..και εγω το ιδιο προβλημα ειχα..πηρα δυο μεγαλητερο νουμερο και όλα οκ...

Sue μου..αντε να δουμε και τα δικα μας πως θα νιαουριζουν...

Μαρια μου..υπομονη αγαπουλα μου και ξεκούραση....με το γιατρο τι εκανες ..πηρες να μαθεις?

Σας φιλω και σας ευχομαι μια υπέροχη μερα...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia παραστικα στον αντρουλη σου!! Κι εσυ ολα καλα με τις εξετασεις σου, μπραβο..Καθε ποτε κανεις ενεσεις?

Μαρια μου μην μου στενασωριεσαι...Καλως η κακως πρεπει να κανουμε θυσιες για τα αγγελουδια μας οταν προκειται για την υγεια τους...Και τις κανουμε με μεγαλη ευχαριστηση...Για το καλο του μωρου και το δικο σου θα παρεις τα γιουτοπαρ ακι θα ξεκουραζεσαι και θα δεις ολα θ απανε κατ' ευχην!Κι εγω Μαρια μου θα παρω αντιβοωση γιατι εχω ενα ηλιθιο μικροβιο που δεν λεει να ξεκολησει, το ουρεοπλασμα.Εχτες πηρα τα αποτελεσματα των κολπικων εξετασεων που ειχα κανει και μου βγηκε παλι θετικο...Και λεω παλι γιατι το ειχα και περισυ στην αρχη της εγκυμοσυνης μου, ενω παραλληλα ειχα και ουρολοιμωξη!!! Εντωμεταξυ το ιδιο μικροβιο το ειχε περισυ και η αδερφη μου και το ειχε παλι φετος που ειναι εγκυος. Στο ιντερνετ ειχα διαβασει πολλα ασχημα πραγματα για το ουρεοπλασμα, αλλα και μαρτυριες γυναικων που το ειχαν και γεννησαν μια χαρα.Ετσι εγινε και με μενα περισυ, γεννησα ενα γερο παδακι και ετσι πιστευω οτι θα γινει και φετος, θα γεννησω αλλο ενα γερο παιδακι!

Πηγαμε στο γιατρο εχτες και ειδαμε το μικρακι μας επιτελους!!!Κουνιοταν ολη την ωρα!! Μια χαρα το ειδε ο γιατρος και μας ειπε και παλι οτι ειναι κοριτσακι!Θα συνηθισω σιγα σιγα στην ιδεα στου κοριτσιου γιατι το ματι μου παντα παει στα αγοριστικα!

Για το μικροβιο δεν με αγχωσε, μου ειπε να παρω αντιβιωση και να ξανακανω εξετασεις σ ενα μηνα να δουμε αν περασε..

Μαρακι τι καλα που πλησιαζουν τα γενεθλια της μικρης σου! Φανταζομαι πως θα νιωθεις! Εγω ηδη αυτες τις μερες ολο τις ημερες που γεννησα σκεφτομαι...Θελω να κρατησω παντα στο μυαλο μου αυτη την αναμνηση...

Φιλια κοριτσακια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!πως ειστε σημερα?

μαρια μαλλον πρεπει να ξεκουραζεσαι περισσοτερο,τωρα βεβαια που εχεις και τη μικρη δεν μπορω να σε συμβουλευσω τπτ,εσυ ξερεις καλυτερα!αχ τι ωραια που εχετε γενεθλια??εμενα παντως η μητερα μου που με γεννησε με καισαρικη,καθε χρονο στα γενεθλια μου κοντα μου λεει οτι την ποναει η τομη της!μηπως ειναι κατι τετοιο και εσενα μαρακι?αν και πιστευω μου το λεει για να συγκινηθω!

περαστικα στον αντρουλη σου georgia,και με το καλο οι εξετασεις σου!τις αντιπηκτικες τις κανεις γιατι εχεις χρονιο προβλημα?ποτε το καταλαβες?καλα μπορει να ειναι και χαζα αυτα που ρωταω αλλα το εχω απορια!γιατι δεν νομιζω οτι ολοι κανουμε εξιδεικευμενες εξετασεις!οσο για τον αιματοκριτη συμπασχουμε!ελπιζω να μην πεσει και αλλο!χθες ενιωθα πτωμα ολο το απογευμα,αφου κοιμαμαι με τις κοτες!χαχαχα!

πολλα φιλια σε ολες!:-D


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...