Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Georgia παραστικα στον αντρουλη σου!! Κι εσυ ολα καλα με τις εξετασεις σου, μπραβο..Καθε ποτε κανεις ενεσεις?

Μαρια μου μην μου στενασωριεσαι...Καλως η κακως πρεπει να κανουμε θυσιες για τα αγγελουδια μας οταν προκειται για την υγεια τους...Και τις κανουμε με μεγαλη ευχαριστηση...Για το καλο του μωρου και το δικο σου θα παρεις τα γιουτοπαρ ακι θα ξεκουραζεσαι και θα δεις ολα θ απανε κατ' ευχην!Κι εγω Μαρια μου θα παρω αντιβοωση γιατι εχω ενα ηλιθιο μικροβιο που δεν λεει να ξεκολησει, το ουρεοπλασμα.Εχτες πηρα τα αποτελεσματα των κολπικων εξετασεων που ειχα κανει και μου βγηκε παλι θετικο...Και λεω παλι γιατι το ειχα και περισυ στην αρχη της εγκυμοσυνης μου, ενω παραλληλα ειχα και ουρολοιμωξη!!! Εντωμεταξυ το ιδιο μικροβιο το ειχε περισυ και η αδερφη μου και το ειχε παλι φετος που ειναι εγκυος. Στο ιντερνετ ειχα διαβασει πολλα ασχημα πραγματα για το ουρεοπλασμα, αλλα και μαρτυριες γυναικων που το ειχαν και γεννησαν μια χαρα.Ετσι εγινε και με μενα περισυ, γεννησα ενα γερο παδακι και ετσι πιστευω οτι θα γινει και φετος, θα γεννησω αλλο ενα γερο παιδακι!

Πηγαμε στο γιατρο εχτες και ειδαμε το μικρακι μας επιτελους!!!Κουνιοταν ολη την ωρα!! Μια χαρα το ειδε ο γιατρος και μας ειπε και παλι οτι ειναι κοριτσακι!Θα συνηθισω σιγα σιγα στην ιδεα στου κοριτσιου γιατι το ματι μου παντα παει στα αγοριστικα!

Για το μικροβιο δεν με αγχωσε, μου ειπε να παρω αντιβιωση και να ξανακανω εξετασεις σ ενα μηνα να δουμε αν περασε..

Μαρακι τι καλα που πλησιαζουν τα γενεθλια της μικρης σου! Φανταζομαι πως θα νιωθεις! Εγω ηδη αυτες τις μερες ολο τις ημερες που γεννησα σκεφτομαι...Θελω να κρατησω παντα στο μυαλο μου αυτη την αναμνηση...

Φιλια κοριτσακια!

Μπραβο το μικρούλι σου..στασιο ε...άντε να κοιταζεςι και κανα ροζουλι...

οσο για το ουρεοπλασμα μην αγχωνεσαι ..πολλες κοπελες ειχαν και ολα ηταν μια χαρα....

Εγω τις ενεσεις τις κανω μία καθε βραδυ...

καλημερα κοριτσια!!πως ειστε σημερα?

μαρια μαλλον πρεπει να ξεκουραζεσαι περισσοτερο,τωρα βεβαια που εχεις και τη μικρη δεν μπορω να σε συμβουλευσω τπτ,εσυ ξερεις καλυτερα!αχ τι ωραια που εχετε γενεθλια??εμενα παντως η μητερα μου που με γεννησε με καισαρικη,καθε χρονο στα γενεθλια μου κοντα μου λεει οτι την ποναει η τομη της!μηπως ειναι κατι τετοιο και εσενα μαρακι?αν και πιστευω μου το λεει για να συγκινηθω!

περαστικα στον αντρουλη σου georgia,και με το καλο οι εξετασεις σου!τις αντιπηκτικες τις κανεις γιατι εχεις χρονιο προβλημα?ποτε το καταλαβες?καλα μπορει να ειναι και χαζα αυτα που ρωταω αλλα το εχω απορια!γιατι δεν νομιζω οτι ολοι κανουμε εξιδεικευμενες εξετασεις!οσο για τον αιματοκριτη συμπασχουμε!ελπιζω να μην πεσει και αλλο!χθες ενιωθα πτωμα ολο το απογευμα,αφου κοιμαμαι με τις κοτες!χαχαχα!

πολλα φιλια σε ολες!:-D

Σε καταλαβαινω και εγω μια απο τα ιδια ..εχω και τις δυο δουλειες και το βραδυ με το που γυριζω μπορει να κοιμηθω και απο τις 10..μιλαμε δεν προλαβαινω να ξαπλωσω κλεινουν τα ματια μου...

Τι ενεσεις τις κανω προληπτικα λογω των προηγουμενων παλλινδρομων..

Βασικα ειχα κανει όλες τις εξετασεις για θρομβοφιλια...αυτες δειχνουν ποσο πηκτο ειναι το αιμα και αν δημιουργουνται θρομβοι...

βασικα εγω τις ειχα επαναλαβει πολλες φορες και ολα ηταν οκ...

και αυτη την εγκυμοσυνη την ξεκινησα χωρις ενεσεις και ολα ηταν καλα ..απλα γυρω στις 10 εβδομαδες με ποναγαν πολυ τα ποδια μου σαν να θελω να τεντωθω ..ο γιατρος μου επειδη φοβηθηκε με εβαλε να κανω τριπλεξ στα ποδια το οποιο παλι ηταν μια χαρα ..αλλα αυτος για προληπτικους λογους μου ειπε να μπουμε στην διαδικασια να τις κάνουμε..

και ετσι καθε βραδυ βαράω και απο μια...τι να κανω η δολια η μανα..θυσίες...

Βασικα εγω πιστευω οτι τα ποδια μου μπορει να με ποναγαν και απο αβιταμινωση γιατι εκεινο το διαστημα δεν ετρωγα τιποτα και ειχα πολλους εμετους...αλλα δεν το διακινδυνευα...

τεσπα..τα μπεμπακια μας να ειναι καλα και ολα γινονται...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσαρες μου γεια σας!!!

τι κανετε? συγνωμη που χαθηκα ετσι αλλα στα πεθερικα μου δεν εχουμε ιντερνετ(ναι, μενω μαζι με τα πεθερικα) κ μπαινω οποτε παω στην μανα μου ή στο μαγαζι μας.

εμεις ειμαστε παρα πολυ καλα! σημερα ημασταν στο γιατρο. αναπτυσσομαστε πολυ καλα! το φυλο δεν το ειδαμε πολυ καθαρα αλλα ο γιατρουδακος μου ειπε πως εχει υποψιες για κοριτσακι!

το καημενο εδω κ 3 μερες εχει γινει φραπε επειδη εχω παρα πολυ βηχα, ευτυχως χωρις πυρετο κ συναχι!

αυτα προς το παρον τα νεα μας! φιλακια πολλααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου γεια σας!!!

τι κανετε? συγνωμη που χαθηκα ετσι αλλα στα πεθερικα μου δεν εχουμε ιντερνετ(ναι, μενω μαζι με τα πεθερικα) κ μπαινω οποτε παω στην μανα μου ή στο μαγαζι μας.

εμεις ειμαστε παρα πολυ καλα! σημερα ημασταν στο γιατρο. αναπτυσσομαστε πολυ καλα! το φυλο δεν το ειδαμε πολυ καθαρα αλλα ο γιατρουδακος μου ειπε πως εχει υποψιες για κοριτσακι!

το καημενο εδω κ 3 μερες εχει γινει φραπε επειδη εχω παρα πολυ βηχα, ευτυχως χωρις πυρετο κ συναχι!

αυτα προς το παρον τα νεα μας! φιλακια πολλααααα!!!

μπραβο κοπελα μου και ολα καλα θα ειναι μεχρι τελος,και κοριτσακι ε;;;;εγω θα παω για υπερυχο την τριτη ελπιζω να το δουμε....ευτυχως ακομα δεν αρρωστησα.

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία περαστικα΄στον ανδρούλη σου!! Πως είναι; Πήρα τηλέφωνο στον γιατρο και πηρα και σε έναν άλλο που μου συστησαν και είναι στους Αμπελοκηπους, οποτε είναι αρκετα πιο κοντα σε εμας!! Θα τους δουμε και θα αποφασισουμε, αν και μαλλον τον δευτερο θα επιλέξουμε, λογω αποστασης! Αα βρε τι τραβαμε για τα βλασταρια μας!!!

Α βρε Σου τι περνας και εσυ; Με την αδελφη σου εχετε και τις δυο φορες παραλληλες εγκυμοσυνες αν καταλαβα καλα; Πολύ ομορφο αυτό!!! Αχ ναι, αυριο είναι και ανυπομωνω.. ελπιζω να μην με απογοητευσει το σωμα μου και να με αφησει λιγο από τους πονους ώστε να το χαρω το παρτακι μας!! Πάντως μια γνωστη μου που το ειχε γεννησε μια χαρα τα διδυμακια της!! Δεν ειχε κανενα προβλημα!!

Ευακι νομιζω πως είναι συναισθηματικό της μαμας σου!!! Μαλλον ολες οι μανουλες το ιδιο θα λεμε..

Ανθή περαστικά σου!!! Πότε θα πατε ξανα στον γιατρο;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Στον γιατρο τωρα θα ξαναπαμε κατα τις 15 του αλλου μηνα! κ θα κλεισουμε κ ραντεβου για τον Β' επιπεδου! Επισης οταν πηγαμε στον γιατρο του ειπα οτι δεν μπορω να γεννησω στην κλινικη που συνεργαζεται λογω του οτι δεν αντεχει η τσεπη μας αλλα θα με παρακολουθει μεχρι να γεννησω κ μετα φυσικα. κ δεν εχε κανενα απολυτως προβλημα κ μου ειπε επισης πως οταν ερθει με το καλο εκεινη η ωρα να μη διστασουμε να τον ενοχλησουμε αν τον χρειαστουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανθη μπραβο στο γιατρο..γιατι ακουσα οτι καποιοι γιατροι εχουν προβλημα σε αυτο....

κοριτσια να σας ρωτησω κατι....εγω ηδη αρχασα να κοιταω τι θα ψωνισω...πηγα στα jumbo και ειδα κατι μπουκαλια της chicco καινουργια μου ειπαν που ειναι μπιμπερο με φυσικη μεθοδο (ετσι γραφει επανω)εχουν καμια διαφορα με τα κανονικα;εχουν και διαφορα στην τιμη 3 ευρω παραπανω το μεγαλο μπουκαλι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα να εχουμε!

μαρια χρονια πολλα για τη μικρη σας,σας ευχομαι να τη βλεπετε παντα ευτυχισμενη με υγεια πανω απο ολα!πρεπει να ειναι πολυ συγκινητικα τα πρωτα γενεθλια!ελπιζω να περασατε ωραια στο παρτακι!καταλαβε η μικρη τι γινοταν?

πρεπει να ανανεωσουμε το πινακακι sue!προσθεστε τα κοριτσακια σας!

με το καλο ανθη η ζουζουνα σας!

επειδη και εγω ειμαι ασχετη απο αγορες και μπορει να μας πιασουν και κοροιδο,μηπως οι δευτερομανουλες να αρχισουν να δινουν συμβουλες για τον οδηγο αγορων οταν εχουν χρονο?

εγω που το εχω βαλει σκοπο να θηλασω λεω να μην παρω ουτε μπιμπερο,ουτε πιπιλες,χαζομαρα?θαρθει η ωρα και δεν θαχει να φαει το παιδι?χαχαχαχ

πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Το μωρο μου δεν είναι μωρό πια είναι νήπιο!!!!!! Ενας χρόνος!!! Και δεν την εχω ευχαριστηθει ούτε στο ελάχιστο!! Ουτε που τον καταλαβα αυτό τον χρονο, αν με ρωταγες θα σου ελεγα πως με το ζορι μου φαίνεται να εχει περασει ενας μηνας!!! Η καρδουλα μου το ευχαριστήθηκε!!! Επαιξε, γελασε.. Ηταν μια πανεμορφη μικρη πειρατίνα!!!!!! Και εγω το διασκέδασα μαζι της!!! Ειχα παρει 2 παυσίπονα για να αντέξω!!!το ειχα δηλώσει πως την χθεσινη μερα θα την ευχαριστηθώ!!!!!!

Ανθή μπράβο του γιατρου σου!!! Δεν έχω λόγια!!

Ελλη αν θηλάσεις θα χρειαστείς μόνο ένα μπιμπερο!! Για εμένα τα καλύτερα μπιμπερό και θήλαστρο είναι της Αβεντ!! Εγω ειμαι πολύ ικανοποιημένη από αυτά!! Πιστευω όμως πως το κάθε μπεμπάκι μπορει να βολευτεί διαφορετικό μπιμπερο εξου και δεν πρέπει να παρεις πολλα από τώρα!! Εμεις στην αρχη ειχαμε τις κικο για να πίνει το μητρικο αλλα δεν την βολεψαν ιδιαίτερα!!

Ευάκι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Σε λίγο καιρο θα κάνουμε ολες λιστες για τα γενέθλια των καλοκαιρινών μωρών μας!!! J

Για εμένα ένα μπιμπερο και μια πιπιλα πρεπει να παρεις!! Από εκει και περα βλεποντας και κάνοντας!! Για αρχή μπορεις να τα αποστειρωνεις στην κατσαρολα και να μην παρεις αποστειρωτή!! Επισης θα χρειαστείς θήλαστρο και σακουλες ή κυπελλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος!! Πάρε επιθέματα στήθους και οπωσδήποτε μαξιλάρι θηλασμου!! Το θεωρω απαραίτητο!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εvi2010 : 04/07/2011 - ΜΗΤΕΡΑ ΑΡΤΑΣ -ΑΓΟΡΙ

mariamg : 08/07/2011 ΕΛΕΝΑ (Κ.Τ.) - ΚΟΡΙΤΣΙ

nani :10/7/2011 - ΔΙΔΥΜΑ

Georgia.g :12/7/2011 - ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ? - ΑΓΟΡΙ

Anthi_1987 : 29/7/2011 ΓΕΝ. ΝΟΣ. ΞΑΝΘΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ?

ΕΛΛΗ 2 : 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

Γυναικοκρατια προβλεπεται....Για να δουμε...

Διορθωστε με αν εχω καποια παραλειψη...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρια, τις πιο γλυκες ευχες μου για το κοριτσακι σου!!!!! Να ναι παντα γερη και ευτυχισμενη!!!!Τι καλα που περασατε ομορφα!!!Και του χρονου με τα δυο κοριτσακια σας!!!! Ναι ειναι και η αδερφη μου εγκυος στο πρωτο, δυο εβδομαδες μικροτερη απο μενα!!!!Ωραια θα ειναι, απλα με χαλαει που δεν θα μπορω να της βρεθω τις πρωτες μερες αφου κι εγω θα μαι φρεσκογεννημενη...

Ανθη και Ελλη, πιστευω ειναι λιγο νωρις να κανουμε αγορες, μην σας κοβω ομως τον ενθουσιαμο...!Οπως λεει και η Μαρια, μην παρετε πολλα πραγματα γιατι καποια απο αυτα θα ειναι περιττα, δεν θα τα χρησιμοποιησετε, ενα μπουκαλι και μια πιπιλα ειναι καλα για αρχη...Αυτο της chicco δεν το χρησιμοποιησα, δεν ξερω αν βολευει..Να προμηθευτειτε και θηλαστρο, αν θελετε να θηλασετε..Εγω ειχα παρει της medela.Αρκετα σελτεδακια να παρετε, πανακια αγκαλιας και μικρα πανακια(δεν θυμαμαι πως τα λενε) για να ακουμπατε το μωρο στον ωμο σας.Στην πραξη θα δειτε τι μπορει να σας βολεψει και να χριεαστειτε..Εγω θυμαμαι εστελνα τον αντρα μου και την μανα μου για ψωνια τον πρωτο μηνα...Αν ομως δεν εχετε κοντα σας καταστηματα βρφικων ειδων και ειναι δυσκολο να τρεχει καποιος δικος σας, τοτε θα πρεπει να εχετε οσα περισσοτερα γινεται...Θα σας κανουμε μια αναλυτικη λιστα σιγα σιγα...

Την Παρασκευη το βραδυ ενιωσα το μωρακι μου που κουνηθηκε!!!!Ειμαι συγουρη οτι ηταν αυτο, αλλα τις επομενες μερες δεν καταλαβα παλι κινηση:cry:..Ξερω οτι ειναι νωρις, ελπιζω συντομα να το ξανανιωσω!!

Σας φιλω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφες τι κάνετε?

Μαράκι μου να χαιρεσαι την ομορφια σου...να ειναι παντα γερη και καλοτυχη και του χρονου με τα δυο σου κοριτσουδια θα πετας...

Sue μου ωραια αισθηση ε...σε κλωτσησε το κοριτσάκι σου...εγω πλεον νομιζω ότι τον καταλαβαινω εστω και απο λιγο καθε μερα...τι καλα...οσο για τις αγορες εχεις πολυ δικιο..καλο θα ηταν εσεις που ειστε ηδη μανουλες να μας βοηθησετε,,,

Ανθη και Ελλη δεν τα εχουμε πει ξανα..με το καλο τα μπεμπάκια σας...

Ευακι μου τι κάνεις? Προς το παρον βλεπω ειμαστε η δυο αγορομάνες τις παρέας...χιχιχ

Σας φιλω γλυκα.....


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες! τι κανετε?κανει λιγο κρυο αυτες τις μερες εδω!

ξυπνησα με λιγο πονοκεφαλο και λιγο πονο στην κοιλιτσα,που ευτυχως τωρα εφυγε,θα φτιαξω ενα χαμομηλακι εδω στο γραφειο!

στατιστικα georgia τα αγορια ειναι παντα λιγο λιγοτερα απο τα κοριτσια καπου το εχω ακουσει!θα εχουν πολλες επιλογες οι αντρες μας να βρουν νυφες!χαχαχαχ!

να περιμενουμε να δουμε και τα διδυμακια της nani τι ειναι.

πολλα φιλια θα τα ξαναπουμε αργοτερα!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!!!!

Εχτες βραδυ το ξανανιωσα το μικρουλακι μου και πολυ χαρηκα!!!! Τι ωραια αισθηση....Αντε να μεγαλωνουμε.... Παντως νομιζω τωρα ειμαι στην καλυτερη φαση της εγκυμοσυνης, δεν με ενοχλει ουτε μεση ουτε λεκανη ιδιαιτερα, ουτε πονακια περιοδου και νιωθω οτι εχω αντοχες περισσοτερες..Αν ειμαι αρκετη ωρα ορθια ομως κουραζομαι, δε λεω...Τον γιο μου ομως δεν αντεχω να τον κραταω πανω απο τρια λεπτα αγκαλια ορθια...Εχει βαρυνει, ειναι 9,5 κιλα σχεδον...Ο γιατρος μου ειπε να το αποφευγω οσο μπορω, οχι οτι θα παθω τιποτα, αλλα ποτε δεν ξερεις...

Περισυ το πρωτο 6μηνο του 2010 οι 9 στις 10 γνωστες μου εγκυες εκαναν αγορια και μετα το καλοκαιρι οσες ξερω εκαναν κοριτσια! Στο γκρουπ του Μαιου παντως που ημουν εγω ειχαμε γυρω στα 15-16 αγορια και 5-6 κοριτσια.. Οποτε θα υπαρχουν γαμπροι μεγαλυτεροι για τα κοριτσακια μας φετος... χιχι!

Σας φιλω για την ωρα!

Καλημερα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου μου ευχαριστω πολύ!! Καιεσυ να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!! Συγχαρητηρια για το πρωτο χτυπηματάκι σας!!!!!!! Το ακουσε ξανα;

Ευχαριστώ Γεωργία μου!! Μεγαλη χαρα και συγκίνηση στα πρωτα της γενέθλια!! Αν και πιστευω πως σε όλα το ιδιο θα νιωθω!!!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα, εντος και εκτος κοιλιας!!! Η μικρη ειναι αρκετα ησυχη αλλα στο παρτυ της αδελφης της χορεψε!!!! Η μεγαλη χθες που αφησα για λιγο ανοιχτη την πορτα του μπανιο για να βγάλω την πανα της στο μπαλκονι, πηγε στο δωματιο μας, πηρε το κινητο μου απο την σιφινιερα, πηγε στο μπανιο, ανοιξε το καπακι της λεκανης και το πεταξε μεσα!!! Παει το κινητο..πανε οι επαφες.. πανε οι σημειωσεις πανε ολαααααααααααααα


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...