Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα! 

Χαθηκα λογω τραπεζωμάτων, εκανε και αναβάθμιση το φορουμ και ξεχαστηκα λιγο ! 

Το Σαββατο πηγα εκανα τον προγεννητικο και σημερα το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα, οντως την Πεμπτη εχουμε την τιμητική μας και εγω εχω γιατρο! 

 

Αυχενικη ειχα κανει στο Ρεα. Μου ειχε συστησει η γιατρος μου 2 συγκεκριμενους που ειναι πιστοποιημενοι. Μου ειχε πει αν θελω να παω αλλου δεν την πειραζει αρκει να τις κανω. Ειχα παρει το πακετο που ειχε 300 ευρω με αυχενικη,β επιπεδου και ντοπλερ. Στην αυχενικη ειχε ενα σωρο αποτελεσματα οχι μονο για την τρισωμια 21. Απ οτι ακουσα πριν καμια βδομαδα αρχισαν να γραφονται οι εξετασεις αυτες και η κυστικη ινωση. Θα ρωτησω την Πεμπτη αν ισχυει. Σε ιδιωτη δεν θα πηγαινα με τπτ για τον εξης λογο: Δεν ξερεις αν θα ειναι εγκυρα τα αποτελεσματα σε σχεση με ενα νοσοκομειο. Ετυχε στην κουμπαρα μου που ηταν εγκυος στην βαφτιστηρα μου σε πιστοποιημενο ιδιωτη συστημενο απο τον γιατρο της, να τους βγαζει την αυχενικη υψηλη, να κανει τελικα ληψη τροφοβλαστη (800 ευρω) και τελικα να μην εχει τπτ το παιδι. Ωστοσο επεμενε μετα ξανα αυτος οτι το παιδι εχει μεγαλο οστο μυτης κτλ το κοριτσακι ειναι μια κουκλα και καμια σχεση με τα αποτελεσματα του γιατρου. Τελικα τωρα που η μπουμπου ειναι λιγων μηνων το λεει ο αντρας της οτι κακως ειχαν παει εκει. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ο γιατρός μου μου είπε να κάνω εξετάσεις για κυστική ίνωση και ένα υπέρηχο στήθους αυτες τις μέρες.

Πιστευω την αυχενική θα μου την κάνει ο ίδιος στο Ρέα. Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα γιατί έχουμε κι άλλο ραντεβού στις 5/1 (στις 10 εβδομάδες) και μετά ακολουθεί το ραντεβού της αυχενικής.. Βήμα βήμα..

Αλλο άγχος αυτό της αυχενικής..  Πότε θα ηρεμισουμε??? πφφφφφφφφφφ


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Titin said:

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα! 

Χαθηκα λογω τραπεζωμάτων, εκανε και αναβάθμιση το φορουμ και ξεχαστηκα λιγο ! 

Το Σαββατο πηγα εκανα τον προγεννητικο και σημερα το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα, οντως την Πεμπτη εχουμε την τιμητική μας και εγω εχω γιατρο! 

 

Αυχενικη ειχα κανει στο Ρεα. Μου ειχε συστησει η γιατρος μου 2 συγκεκριμενους που ειναι πιστοποιημενοι. Μου ειχε πει αν θελω να παω αλλου δεν την πειραζει αρκει να τις κανω. Ειχα παρει το πακετο που ειχε 300 ευρω με αυχενικη,β επιπεδου και ντοπλερ. Στην αυχενικη ειχε ενα σωρο αποτελεσματα οχι μονο για την τρισωμια 21. Απ οτι ακουσα πριν καμια βδομαδα αρχισαν να γραφονται οι εξετασεις αυτες και η κυστικη ινωση. Θα ρωτησω την Πεμπτη αν ισχυει. Σε ιδιωτη δεν θα πηγαινα με τπτ για τον εξης λογο: Δεν ξερεις αν θα ειναι εγκυρα τα αποτελεσματα σε σχεση με ενα νοσοκομειο. Ετυχε στην κουμπαρα μου που ηταν εγκυος στην βαφτιστηρα μου σε πιστοποιημενο ιδιωτη συστημενο απο τον γιατρο της, να τους βγαζει την αυχενικη υψηλη, να κανει τελικα ληψη τροφοβλαστη (800 ευρω) και τελικα να μην εχει τπτ το παιδι. Ωστοσο επεμενε μετα ξανα αυτος οτι το παιδι εχει μεγαλο οστο μυτης κτλ το κοριτσακι ειναι μια κουκλα και καμια σχεση με τα αποτελεσματα του γιατρου. Τελικα τωρα που η μπουμπου ειναι λιγων μηνων το λεει ο αντρας της οτι κακως ειχαν παει εκει. 

 

Χρόνια πολλά! Καλά, αυτό που λες δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητα λάθος του γιατρού, πολλές φορές είναι πράγματι υψηλή η τιμή της αυχενικής και ο γιατρός οφείλει να στο πει. Αυτό συνέβη στην αδερφή μου. Έκανε αυχενική στο Ιασώ, σε πιστοποιημένο γιατρό, και της βγήκε πολύ υψηλή. Έκανε μετά αμνιο γιατί δεν μπορούσαν να ηρεμήσουν, και το μωρό είναι μια χαρά. Νομίζω ότι είναι αρκετά συχνό φαινόμενο.

Αν μπορείς ρώτα πάντως για το αν γράφεται η κυστική και πες μας, γιατί κι εγώ το άκουσα. Αν μπορούμε να γλιτώσουμε κάτι, ας το γλιτώσουμε.

6 minutes ago, moustokoulouro said:

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ο γιατρός μου μου είπε να κάνω εξετάσεις για κυστική ίνωση και ένα υπέρηχο στήθους αυτες τις μέρες.

Πιστευω την αυχενική θα μου την κάνει ο ίδιος στο Ρέα. Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα γιατί έχουμε κι άλλο ραντεβού στις 5/1 (στις 10 εβδομάδες) και μετά ακολουθεί το ραντεβού της αυχενικής.. Βήμα βήμα..

Αλλο άγχος αυτό της αυχενικής..  Πότε θα ηρεμισουμε??? πφφφφφφφφφφ

Μετά την αυχενική θα πάρουμε μια μικρή ανάσα, ελπίζοντας ότι θα είναι καλή. Εμείς έχουμε στις 3/1 ραντεβού και μετά αυχενική.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως σε τρωει το αγχος οταν ακους οτι κατι δεν ειναι στο οριο που θα επρεπε. 

Προσωπικα εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη σε ενα νοσοκομειο, παρα σε εναν ιδιωτη. 

Στο προηγουμενο ραντεβου ειχα ρωτησει και μου ειχε πει οτι ναι μεν το ανακοινωσανε αλλα δεν ειχε μπει σε ισχυ, τωρα καπου διαβασα οτι ξεκινησαν. Πιο εγκυρα θα μου πει η μαια της που τα γραφει κιολας. 

Ουτε εγω ειχα κανει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη για την κυστικη ινωση. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα μεχρι να διορθώσω το λινκ μου έσπασε τα νευρα γτ στην αντιγραφή εδω στο φορουμ ετσι οπως εχει γινει εβγαζε κ κατι αλαμπουρνέζικα πφφφ τα κατάφερα ...

βεβαια παλιά έβαζα λινκ κ εβγαζε  την φωτο τωρα πρεπει να πατήσετε το λινκ κ να σας την ανοίξει...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα πας πανω δεξια στο προφίλ σου πατάς signature κ βαζεις το λινκ βέβαια δες μήπως σου βγαλει στο λινκ κ αλαμπουρνέζικα κ εσενα για αυτο κ δεν εμφανίζεται το τικερακι σου

1 minute ago, Titin said:

Ειναι στο προφιλ η ρυθμιση για την επικολληση; Γτ και σε μενα χαλασε η υπογραφη

 

Πας πανω δεξια μπαίνεις στο προφίλ σου κ εκει αριστερά λεει signature εκει κανεις επικόλληση το λινκ...απλα αυτο που ειπα κ πανω κατι παίζει κ δεν βγαζει επακριβώς το λινκ...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Calliope* said:

Μετα πας πανω δεξια στο προφίλ σου πατάς signature κ βαζεις το λινκ βέβαια δες μήπως σου βγαλει στο λινκ κ αλαμπουρνέζικα κ εσενα για αυτο κ δεν εμφανίζεται το τικερακι σου

Πας πανω δεξια μπαίνεις στο προφίλ σου κ εκει αριστερά λεει signature εκει κανεις επικόλληση το λινκ...απλα αυτο που ειπα κ πανω κατι παίζει κ δεν βγαζει επακριβώς το λινκ...

check


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, moustokoulouro said:

check

NΆι οπως το ειπα σου βγαζει κ αλαμπουρνέζικα για αυτο δεν εμφανίζεται το λινκ

κανε διορθώσεις κ θα βγει 

ειδες το λινκ που ανέβασα; βγαζει φωτο ποιο λινκ να πάρεις....μπαίνεις εκει που λεει forum κ μετα Ubb code and bb code


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lilypie

Κοριτσια.. μια ερώτηση σε όσες είσαστε ήδη μανούλες απλά απο περιέργεια όχι ότι έχω κάποια ιδιαίτερη προτιμήση.

Ισχυσε σε εσας αυτό με τους παλμούς.. Οτι και καλά στα κορίτσια ειναι περισσότεροι οι παλμοί σε σχέση με τα αγόρια?

Εμένα ήταν 175 και ο γιατρός λέει ''ετοιμάζουμε τη κόρη?'' ...


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

εξεταση για κυστικη ινωση εχα κανει στο πρωτο μου παιδι γιατι στη β επιπεδου ο γιατρος που ειχαμε παει ειχε βρει υπερυχογενες εντερο που μπορει να ηταν απο υγρα που ειχε καταπιει το μωρο εως οτι δηποτε αλλο.... τελικα τελος καλο ολα καλα..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, moustokoulouro said:

Lilypie

Κοριτσια.. μια ερώτηση σε όσες είσαστε ήδη μανούλες απλά απο περιέργεια όχι ότι έχω κάποια ιδιαίτερη προτιμήση.

Ισχυσε σε εσας αυτό με τους παλμούς.. Οτι και καλά στα κορίτσια ειναι περισσότεροι οι παλμοί σε σχέση με τα αγόρια?

Εμένα ήταν 175 και ο γιατρός λέει ''ετοιμάζουμε τη κόρη?'' ...

Τόσους ειχε ο γιος μου .....Αχαχαχχα δεν ισχυει...

Κοριτσια οσες θελετε στείλτε μου πμ κ πείτε μου που κάνατε αυχενική να το δω λιγο για να κλείσω κ εγω ραντεβού..

επισης στο Ιασώ ειναι πιστοποιημένοι οι γιατροί;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Calliope* said:

Τόσους ειχε ο γιος μου .....Αχαχαχχα δεν ισχυει...

Κοριτσια οσες θελετε στείλτε μου πμ κ πείτε μου που κάνατε αυχενική να το δω λιγο για να κλείσω κ εγω ραντεβού..

επισης στο Ιασώ ειναι πιστοποιημένοι οι γιατροί;

Καλυτερα που μου το πες γιατί είχα αρχίσει να το φαντάζομαι και δεν είναι ωραίο μετά να μου τ αλλάξουν


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...