Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

44 minutes ago, xaroumenh mama said:

γιαυτο κοριτσια ας περιμενουμε να μαθουμε το φυλο του μωρου απο τον γιατρο  για να μην επιρεαζομαστεε.... και εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα ψηλη χοριακη και καουρες σε ολη μα ολη την εγκυμοσυνη..!!! ααα και ενας κινεζικος πινακας για το φυλο του μωρο....http://www.mothersblog.gr/tha-gino-mama/item/33720-koritsi-i-agori-kinezikos-pinakas-provlepei-to-fylo-tou-m

Και πάλι αγόρι μου βγαίνει..χιχι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια και από εμένα ! Ωραιο το κινέζικο πινακάκι! Ειχε τυχει πιο παλια σε κουβεντα να μου αναφερει μια κοπελα κατενθουσιασμενη πως ειναι έγκυρο. Εμενα κοριτσακι βγαινει , όμως στην περιπτωση των διδυμων τι γινεται; :):)Γερα να ειναι τα σπορακια μας και ας ειναι οτι να ναι !

Εμενα αρχισαν οι ναυτιες, εχω μια μονιμη ανακατοσουρα κ αηδια.Εκανα χθες και τον πρωτο μου εμετο και χαρηκα. Πρωτογνωρα ολα αυτα για εμενα καθως στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ενιωθα τιποτα. Ευχομαι ολοψυχα ολα να μας πανε καλά κορίτσια μου μεχρι το τέλος.

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην δίκη μου περίπτωση ολα ανάποδα ηταν αχαχχα γτ τον μικρο τον επιασα μετα τις γόνιμες 21-22η μερα σε κυκλο 31 ημερων ...

Εμενα μου βγαίνει κοριτσι...εντωμεταξύ κοίταξα κ για τον μικρο μου κ ειχε πεσει μεσα για να δουμε!!!

 

Εγω κοριτσια ειμαι άρρωστη εχω βηχα κ τον λαιμό μου...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου calliope  το στηθος εμενα με πονουσε τις πρωτες εβδομαδες μετα μου περασε στη πρωτη εγκυμοσυνη και δε μου μεγαλωσε ηταν οπως οταν περιμενω περιοδο δλδ σουτιεν δε πηρα μεγαλυτερο νουμερο τωρα σε αυτην θα δειξει.. παντως ειναι και αναλογα καθε οργανισμο σε αλλες κοπελες δε ποναει καθολου..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, moustokoulouro said:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απευθύνομαι στις κοπέλες που είναι ήδη μανούλες.. Το στηθος σας σας πονούσε όλο το 9μηνο? Το 3μηνο? 

Στην 1η εγκυμοςυνη δεν πρηστηκε ιδιαίτερα αλλα ουτε κ πονούσε ενω τωρα εχει πρηστεί κ με πονάει πολυ...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; Σύμφωνα με τον κινέζικο πίνακα, αγόρι έβγαινε το πρώτο μου, όπως και ήταν. Τώρα μου βγαίνει κορίτσι. Για να δούμε...

Περαστικά σου, Καλλιόπη. Πολλοί είναι με βήχα αυτόν τον καιρό. Μάλλον κυκλοφορεί κάποια ίωση.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, moustokoulouro said:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απευθύνομαι στις κοπέλες που είναι ήδη μανούλες.. Το στηθος σας σας πονούσε όλο το 9μηνο? Το 3μηνο? 

Εμένα καθόλου. Ούτε τώρα πονάει.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πανω που συνηλθα απο κρυωμα τωρα παλι και χειροτερα  ρε γμτ. 

Λενε οτι θα χιονισει πολυ στην Αθήνα αυτες τι μερες! Αντε να δουμε άσπρη μερα! Τι ωραια που θα ειναι πρωτοχρονια με χιονι! 

Πηρα και τις εξετάσεις εχθες, χαμηλη κρεατινινη εχω και αλλα δυο. Τα αλλα ειναι οκ. 

Ανυπομονω για αυριο που εχω γιατρο!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Titin said:

Καλημερα κοριτσια! Πανω που συνηλθα απο κρυωμα τωρα παλι και χειροτερα  ρε γμτ. 

Λενε οτι θα χιονισει πολυ στην Αθήνα αυτες τι μερες! Αντε να δουμε άσπρη μερα! Τι ωραια που θα ειναι πρωτοχρονια με χιονι! 

Πηρα και τις εξετάσεις εχθες, χαμηλη κρεατινινη εχω και αλλα δυο. Τα αλλα ειναι οκ. 

Ανυπομονω για αυριο που εχω γιατρο!

Καλό δεν είναι να έχεις χαμηλή κρεατινίνη;

Μου φαίνεται ότι όλες αύριο έχετε γιατρό.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καλο, υποθετω το ανεβασμενο ειναι χειροτερο. 

Οσο για το στηθος που καποια κοπελα ρωτησε, στην προηγουμενη εγκυμοσυνη λιγες μερες αφου ειχα μαθει για την εγκυμοσυνη αρχισα να εχω τσιμπηματα και ευαισθησια κρατησε λιγο καιρο μετα τπτ, απλα μεγαλωνε το στηθος χωρις πονο ομως. Τωρα παλι τα ιδια αλλα ακομα ποναει. 

Παντως παρατηρω εγκυμοσυνη με εγκυμοσυνη εχουν διαφορες. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Πως είσαστε? Περαστικά Titin! Ειχα κι εγώ βήχα χθες και τρέμω μην πάθω πάλι αποκόλληση τόσο ευκολα που παθαίνω..

Για το στήθος σας ρωτάω γιατί τις 2 τελευταίες μέρες έχει υποχωρήσει ο πόνος.. Το πρήξιμο υπάρχει λέει ο άντρας μου.. Οπως καταλαβαίνεται το πασπατευω κάθε μέρα κι αν κάτι αλλάξει τρέμω απ το φόβο..  Ισως είμαι υπερβολική.. 

Με αγχώνει πιο πολύ φυσικά  το ότι είχα και αίμα στη 5η και στην 8η εβδομάδα καθώς και ανα διαστήματα πονάκια περιόδου ή τσιμπήματα και καμιά κοπέλα στο κύκλο μου δεν έχει πάθει τίποτα τέτοιο.. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και για μένα και για όλες μας..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...