Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Τσιμπηματα και ψιλοπονακια και καφε ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, δεν ειχα ομως αποκολληση, ειχαν παει ολα μια χαρα! 

Μην αγχωνεσαι! Και εγω ελεγχω το στηθος μου! 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Titin said:

Τσιμπηματα και ψιλοπονακια και καφε ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, δεν ειχα ομως αποκολληση, ειχαν παει ολα μια χαρα! 

Μην αγχωνεσαι! Και εγω ελεγχω το στηθος μου! 

Θα προσπαθήσω :)

Γιατρό πότε έχετε? Εγώ είχα πάει το Σαββατο πρωι στο Ρεα λόγω του ότι είχα δει αιματάκι στο σκούπισμα και τώρα ξαναέχουμε ραντεβού στις 5/1 ... μου φαίνεται βουνό η αναμονή της μιας βδομάδας και μιας μέρας..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Titin said:

Αυριο! 

 

Σαν τους φανταρους μετραμε τις μερες!

Τυχερή!!!! Σκεφτομαι να βρω και εναν γυναικολόγο στη γειτονιά μου να πηγαίνω για υπερηχο όταν αγχώνομαι.. Του δικού μου του τα χω πρηξει


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Titin said:

Εμενα μου εχει πει οποτε θελω να πηγαινω ! 

Αληθεια σας παιρνουν επισκεψη; αν επιτρεπεται ποσο; εχετε μιλησει και για αμοιβες κτλ;

Κι εμένα έτσι μου έχει πει ο ερμος αλλα μέχρι τώρα πήγαινα ανα βδομαδα και συχνότερα .. τωρα μου το έκανε 2 εβδομάδες.. Επίσκεψη μου χρέωσε μόνο στη πρώτη επίσκεψη στις 4 εβδομάδες και 2 μέρες που είχαμε δει μόνο αμνιακό σακο και μου είπε ότι θα τον ξαναπληρώσω στην αυχενική.. Απο τότε τον έχω δει στις  5 + 1 στις 5+6 στις 6+5 στις 8+1 στις 8+3 και δεν μου εχει παρει euro..Τώρα θα τον δω στις 10 +1 που πάλι δεν θα μου πάρει euro και μετά αν όλα πάνε καλά θα μου κλείσει ραντεβού για την αυχενική στις 12. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και μόνο λιγούρης με τα χρήματα δεν είναι.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Titin said:

Τα ιδια και σε μενα! Χρεωνει 1 επισκεψη ανα τριμηνο οσες φορες και να παω! 

 Ρε μπας κι εχουμε τον ιδιο? χαχαχα ...

Οι πιο πολλοι χρεώνουν κάποιες επισκεψεις παραπάνω....


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναγκαστικά πληρώνω το εισιτήριο των απογευματινών ιατρείων. Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά για τυχόν αμοιβή στο τέλος. Ήθελα να πάω οπωσδήποτε στον συγκεκριμένο γιατρό για να αποφύγω τυχόν καισαρική. Εσείς, κορίτσια, που έχετ ήδη ένα παιδί, πώς γεννήσατε το πρώτο σας;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ ανατριχιάζω και μου κοβονται τα πόδια πιο πολύ στην ιδέα του φυσιολογικού τοκετού?

Εχω ακούσει ότι :

α) κάνουν τομή απο κάτω και ότι

β) μετά χαλαρώνει και δεν απολαμβανεις το ίδιο το σεξ

Μπορεί να είναι μύθοι γιατι δεν έχω τροπο να τα επαληθευσω καθώς ολες μου οι φίλες έχουν κάνει καισαρικές, αλλα με έχουν στοιχειώσει και τα δυο
(α+β)..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια και από εμένα. 

Καλα μουστοκούλουρο εμένα μια φιλη που γεννησε φυσιολογικα υποστηριζει πως ειναι κλειστή οπως πριν σαν να μη γεννησε. Τωρα αν ισχυει ή μας το λεει ετσι δεν ξερω..παντως μου φαινεται εξωπραγματικο να μην υποστεις μια κάποια αλλαγή.

Εγω φοβαμαι την καισαρικη περισσοτερο, γενικα τα τρεμω τα χειρουργεια !!!Και μετεγχειριτικά νομιζω πονας λιγάκι


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moustokoulouro said:

Μόνο εγώ ανατριχιάζω και μου κοβονται τα πόδια πιο πολύ στην ιδέα του φυσιολογικού τοκετού?

Εχω ακούσει ότι :

α) κάνουν τομή απο κάτω και ότι

β) μετά χαλαρώνει και δεν απολαμβανεις το ίδιο το σεξ

Μπορεί να είναι μύθοι γιατι δεν έχω τροπο να τα επαληθευσω καθώς ολες μου οι φίλες έχουν κάνει καισαρικές, αλλα με έχουν στοιχειώσει και τα δυο
(α+β)..

Να σου πω: Κατ' αρχάς θεωρώ ότι πρέπει να ψάξεις πολύ σε ποιο γιατρό θα πας, ειδικά αν θες οπωσδήποτε να κάνεις φυσιολογικό, καθώς, όπως όλες ξέρουμε, οι περισσότεροι γιατροί βρίσκουν αφορμή για να κάνουν καισαρική κι ας δηλώνουν υπέρμαχοι του φυσιολογικού τοκετού. Ως προς το α και β που λες:

α) Ο προηγούμενός μου γιατρός (αστέρι πραγματικά), μου είπε ότι θα μου κάνει τομή από κάτω γιατί δεν θέλει να ρισκάρει να γίνει κάποιος τραυματισμός και μετά να χρειαστούν περισσότερα ράμματα ή να υπάρξει πρόβλημα. Μου είχε πει βέβαια ότι αν το μωρό είναι μέχρι 3 κιλά δεν θα κάνει ούτε τομή, αλλά επειδή ο δικός μου ήταν 3,5 (και με μεγάλο κεφάλι) χρειάστηκε. Δεν επέμεινα όμως να μην μου κάνει και, εξάλλου, δεν κατάλαβα τίποτα (μάλλον σου βάζουν τοπικά κάποιο αναισθητικό).

β) Δεν χαλαρώνει καθόλου, σε πληροφορώ! Εμένα με έραψε, λόγω της τομής, και ήμουν (και είμαι) πολύυυυ πιο σφιχτή από πριν. Καμία σχέση! Το λέει και ο άντρας μου. Ελπίζω και ο τωρινός μου γιατρός να κάνει την ίδια καλή δουλειά.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι γυναικα η γιατρος δεν ειναι αντρας! 

Ηθελα εξ αρχης καισαρικη! Παρακαλαγα για καισαρικη! Η μαια με επεισε για φτ για να ειναι και ο αντρας μου μεσα! Ετσι με επεισαν φτ. Τον ηθελα μαζι μου! Λογω διαβητη κυησης ο πλακουντας αρχισε να μας αφηνει σιγα σιγα. Ετσι, ειπαμε να μπω με προκληση. 38 +2. Εβγαζε τον μικρο 3κιλα οποτε ειμασταν μια χαρα! Η προκληση επιασε, γεννησα στις 8 ωρες με "επισκληριδιο".

Η αληθεια ειναι πως σου κανουν ραμματα και εσωτερικα και λιγα εξωτερικα. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Titin said:

 

Η αληθεια ειναι πως σου κανουν ραμματα και εσωτερικα και λιγα εξωτερικα. 

Να αυτο.. θα λιποθυμησω

Ολική νάρκωση νομίζω θα ήταν το καλύτερο στη περίπτωσή μου..χαχαχαχα..

4 minutes ago, Titin said:

Εμενα ειναι γυναικα η γιατρος δεν ειναι αντρας! 

Ηθελα εξ αρχης καισαρικη! Παρακαλαγα για καισαρικη! Η μαια με επεισε για φτ για να ειναι και ο αντρας μου μεσα! Ετσι με επεισαν φτ. Τον ηθελα μαζι μου! Λογω διαβητη κυησης ο πλακουντας αρχισε να μας αφηνει σιγα σιγα. Ετσι, ειπαμε να μπω με προκληση. 38 +2. Εβγαζε τον μικρο 3κιλα οποτε ειμασταν μια χαρα! Η προκληση επιασε, γεννησα στις 8 ωρες με "επισκληριδιο".

Η αληθεια ειναι πως σου κανουν ραμματα και εσωτερικα και λιγα εξωτερικα. 

Και μια ερώτηση ακόμα... ήταν όντως 3 κιλά ο μικρός? Εχω ακούσει εντυπωσιακές διαφορές της τάξης του μισού κιλού

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

 

Σου κανουν τοπικη αναισθησια η αν εχεις κανει επισκληριδιο και εχεις το καθετηρακι σου ριχνει μια δοση εκει. 

χαχαχα Οχι δεν ηταν 3 ηταν 3.500 ! Μου λεει η γιατρος καλα πως τον εβγαλα 3; 

Ε τωρα ειναι στο περιπου οποτε μας την εφερε ο μικρουλης! 

Παντως επειδη η επισκληριδιος δεν με επιασε, με τρυπησαν 3 φορες για το καθετηρακι, ωσπου πετυχαν μονο την δεξια πλευρα να μην νιωθω αλλα αριστερα ολα τα ενιωθα, οταν με εβγαλαν να με δειξουν στους δικους μου, ειχα παθει σοκ. Εκλαιγα και ελεγα οτι δεν θελω αλλο παιδι. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...