Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Ακουσαμε ακούσαμε καρδούλαααα!!! 99 παλμούς ήδη στις 5 εβδ +6... και είπε ότι τώρα άρχισε.. Κλαίγαμε για ώρες με τον αντρα μου.. Αχχχχχχχχχ... Πως θα περάσει η βδομαδα για να το ξαναδούμε... ? !?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι στην κοσμαρα μου ημουν στο πρωτο!!!!! 26 χρονων μας ετυχε κιολας και δεν ειχα ενημερωθει-διαβασει τπτ την ευχαριστηθηκα ποιο πολυ απολες!!!!! μετα βρηκα εδω το καφε και το φορουμ και οσο διαβαζεις τοσο ποιο πολυ ανχος εχεις!:roll::roll:

Ετσι είναι.. Αλλά είναι εθιστικό ρε γαμώτο.. Θελω να τα ξέρω όλα.. Σήμερα συμπλήρωνα τα λόγια του γιατρού μου και μου είπε ''κοψε το πολύ διαβασμα γτ σε αγχώνει'' ..χαχα.. Ασε που έπαιρνα σαλοσπιρ προληπτικά απο μόνη μου και μου είπε να πάρω κι αυτος και του είπα οτι παίρνω ήδη και πεθανε στα γέλια..

:-D:grin:


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ναι και εγω στην προηγουνενη εγκυμοσυνη ειχα δει λιγο αιμα και επαιρνα προγεστερονη τοβπρωτο τριμηνο. Ολα καλα πηγαν. Τι αγχος και αυτο.

Εχετε κανενα συμπτωμα;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ναι και εγω στην προηγουνενη εγκυμοσυνη ειχα δει λιγο αιμα και επαιρνα προγεστερονη τοβπρωτο τριμηνο. Ολα καλα πηγαν. Τι αγχος και αυτο.

Εχετε κανενα συμπτωμα;

Καλημέρα Τιτιν.. Εχεις τόσο άγχος κι ας μην προκειται για πρώτη εγκυμοσύνη ε? Ε ρε τι τραβάμε οι μάνες.. .δεν ηρεμούμε ποτέ!! Από συμπτώματα αισθάνομαι μια σχετική αηδία κάποιες στιγμές τις ημέρας, ταχυπαλμία, πρηξιμο στο στήθος που έρχεται και φευγει(πραγμα που μ αγχωνει ιδιαιτέρως), εδώ και κανα δυο μέρες έχουν πεταχτεί λίγο οι ρώγες μου και πονάνε, πόνους σαν αυτους τις περιόδου και εξαψεις όταν τσαντίζομαι.. δεν αφησα και τίποτα.. Εμμετό βέβαια δεν έχω κανει ακόμα και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι..

Θα φάμε όλη τη ζέστη στη μάπα ... το ξέρετε ε? καλό μας κουράγιο..χαχα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ας ειναι και το δευτερο αγχος εχω για την χοριακη μου. Μετα ο πρωτος υπερηχος, μετα καρδια κτλ. Ετσι και μαθεις για εκγυμοσυνη δεν ηρεμεις ποτε!

Περιμενω την αυριανη μερα πως και πως.

Εγω ειχα τα τραβηγματα σαν περιοδου και ακομα εχω απο κει καταλαβα εγκυμοσυνη. Αφηστε που ειμαι κρυωμενη!

Μουστοκουλουρο πως εισαι; ποτε εχετε γιατρο;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κορίτσια!!! Είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα σας με ΤΕΠ 24/10 και ΠΗΤ 2/8! Δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδούλα, αλλά έχουμε δει σάκο και έχω πάλι ραντεβού στις 13 Δεκεμβρίου! Έχω μεγάλη αγωνία!

Miss marple, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε ζηλεύω (με την καλή έννοια, βέβαια)! Να σου ζήσουν τα αγγελούδια σας και με το καλό και το πέμπτο! Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πει ότι και οι δύο θα θέλαμε τρίτο, οπότε θα το προσπαθήσουμε και μακάρι να μας το χαρίσει ο Θεός. Εγώ θέλω σίγουρα και τέταρτο, αλλά ο άντρας μου είναι ακόμα επιφυλακτικός. Πιστεύω όμως ότι θα τον πείσω!

Josephine, θυμάσαι που μιλούσαμε και πριν από καιρό; Μείναμε έγκυες σχεδόν ταυτόχρονα! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το δεύτερο!

Χαιρετώ και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας, ένα ένα!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ας ειναι και το δευτερο αγχος εχω για την χοριακη μου. Μετα ο πρωτος υπερηχος, μετα καρδια κτλ. Ετσι και μαθεις για εκγυμοσυνη δεν ηρεμεις ποτε!

Περιμενω την αυριανη μερα πως και πως.

Εγω ειχα τα τραβηγματα σαν περιοδου και ακομα εχω απο κει καταλαβα εγκυμοσυνη. Αφηστε που ειμαι κρυωμενη!

Μουστοκουλουρο πως εισαι; ποτε εχετε γιατρο;

Καλημέρα...Λίγα πονάκια και λίγες ζαλάδες.. Εχουμε γιατρό την άλλη Τρίτη.. Είμαι λίγο πιο ήρεμη απ όταν ακούσαμε καρδούλα κι ας είναι πολύ νωρίς..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Josephine, θυμάσαι που μιλούσαμε και πριν από καιρό; Μείναμε έγκυες σχεδόν ταυτόχρονα! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το δεύτερο!

Rosali μου, εννοείται σε θυμάμαι! Να χαίρεσαι το μικρό σου το αντράκι και με το καλό και το δεύτερο κι εσύ! Εμένα ήταν βιοχημική η εγκυμοσύνη, ήταν αναπάντεχη αλλά ευπρόσδεκτη, οπότε θα ξαναπροσπαθήσουμε τους επόμενους μήνες. Ωραία διαφορά θα έχουν τα μικράκια σου, με το καλό εύχομαι όσα επιθυμείτε και μια εύκολη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες για τα αυγουστιάτικα μπεμπάκια!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rosali μου, εννοείται σε θυμάμαι! Να χαίρεσαι το μικρό σου το αντράκι και με το καλό και το δεύτερο κι εσύ! Εμένα ήταν βιοχημική η εγκυμοσύνη, ήταν αναπάντεχη αλλά ευπρόσδεκτη, οπότε θα ξαναπροσπαθήσουμε τους επόμενους μήνες. Ωραία διαφορά θα έχουν τα μικράκια σου, με το καλό εύχομαι όσα επιθυμείτε και μια εύκολη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες για τα αυγουστιάτικα μπεμπάκια!

Σε ευχαριστώ πολύ, καλή μου! Κι εσύ εύχομαι να μείνεις σύντομα εγκυούλα και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα από το γιορτινά στολισμένο Λονδίνο!

Μου αρέσει να διαβάζω τα ευχάριστα νέα σας.

Μουστοκούλουρό μου, εφόσον άκουσες καρδούλα, άρα πρέπει και εγώ να ακούσω όπου να'ναι. Αλλά εδώ δεν τολμώ να πάω ιδιωτικά γιατί είναι ένα σκασμό λεφτά ο υπέρηχος μόνο.

Καλωσορίζω και τις νέες μανούλες!

Μια χαζή ερωτησούλα: ξέρω ότι οι περισσότερες νιώθετε κουρασμένες και προσπαθείτε να κοιμάστε όσο πιο πολύ μπορείτε. Έχει καμιά αυπνίες? Διότι ξυπνάω στη μέση της νύχτας και μου είναι αδύνατο να ξανακοιμηθώ! Ενώ νιώθω κουρασμένη όλη τη μέρα!

Φιλάκια μανούλες μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το γιορτινά στολισμένο Λονδίνο!

Μου αρέσει να διαβάζω τα ευχάριστα νέα σας.

Μουστοκούλουρό μου, εφόσον άκουσες καρδούλα, άρα πρέπει και εγώ να ακούσω όπου να'ναι. Αλλά εδώ δεν τολμώ να πάω ιδιωτικά γιατί είναι ένα σκασμό λεφτά ο υπέρηχος μόνο.

Καλωσορίζω και τις νέες μανούλες!

Μια χαζή ερωτησούλα: ξέρω ότι οι περισσότερες νιώθετε κουρασμένες και προσπαθείτε να κοιμάστε όσο πιο πολύ μπορείτε. Έχει καμιά αυπνίες? Διότι ξυπνάω στη μέση της νύχτας και μου είναι αδύνατο να ξανακοιμηθώ! Ενώ νιώθω κουρασμένη όλη τη μέρα!

Φιλάκια μανούλες μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ευτυχως ανεβηκε καλα η χοριακη! απο 18,6 πηγε 1215,75 ! Την επομενη εβδομαδα εχω ραντεβου με την γυναικολογο!

Πως ειστε;

Ritsalondon και εγω εχω παρατηρησει πως αν ξυπνησω πχ 7 το πρωι δυσκολα ξανακοιμαμαι... τι στο καλο...


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το γιορτινά στολισμένο Λονδίνο!

Μου αρέσει να διαβάζω τα ευχάριστα νέα σας.

Μουστοκούλουρό μου, εφόσον άκουσες καρδούλα, άρα πρέπει και εγώ να ακούσω όπου να'ναι. Αλλά εδώ δεν τολμώ να πάω ιδιωτικά γιατί είναι ένα σκασμό λεφτά ο υπέρηχος μόνο.

Καλωσορίζω και τις νέες μανούλες!

Μια χαζή ερωτησούλα: ξέρω ότι οι περισσότερες νιώθετε κουρασμένες και προσπαθείτε να κοιμάστε όσο πιο πολύ μπορείτε. Έχει καμιά αυπνίες? Διότι ξυπνάω στη μέση της νύχτας και μου είναι αδύνατο να ξανακοιμηθώ! Ενώ νιώθω κουρασμένη όλη τη μέρα!

Φιλάκια μανούλες μου!

Καλημέρα στο όμορφο Λονδίνο!

Εγώ εγώ.. ζήτημα να κοιμάμαι 4 ωρες.. χθες σκεφτόμουν οτι μάλλον θα αποβάλλω γτ είχε πεσει η θερμοκρασία μου και είχε σταματησει να ποναει το στήθος μου και ξύπνησα 1, 2:30, 3, 4, 6:30 ... Αστα να πάνε..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...