Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Angot said:

      ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

      Σε καταλαβαινω απόλυτα άστο …

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Είδαμε το μπεμπάκι μας χθες.. Είναι πολύ γλυκούλι και κουνιόταν συνεχώς .. Το βγάζει λίγο μεταλύτερο ο γιατρός και η μαία είπε ότι είδε τσουτσούνι, ο γιατρός δεν είπε κάτι.. Είναι δυνατόν απ τις 10+2 έστω κι αν είναι σαν 11 εβδομάδων να έχει φυτρώσει τσουτσούνι? χαχαχαχα.. 3,5 εκατοστά άνθρωπος με τσουτσούνι? θα τρελαθω.. Σημερα πλακώθηκα στη δουλεια με μια καρια προισταμενη και μου έρχεται να ξαναγυρίσω όταν γίνει το παιδι 1 ετους. Το ξέρει απ τη πρώτη στιγμή κι ολο αγγαριες μου βαζει  και  ολο νευρα είναι.. της είπα ''καλά αλήθεια γιατί έχεις τόσα νεύρα, πίστευες ότι δεν θα λείψω ποτέ και δε θα κανω παιδί ποτε?''  πως και δεν της πέταξα κανα κλασερ στο κεφάλι η ψυχή μου το ξέρει.. και μετά εκλαιγα εκλαιγα εκλαιγα και στεναχωρησα και το παιδακι μου εξαιτίας της καριας.. καλά κάνουν όλοι και τη λενε μερκελ

Α και αυχενική έχω στις 18/1 στο Ρεα. Θα δούμε εκει καλύτερα τι γίνεται με το μωλο! :) 

Γινεται κ εμεις 11 εβδομάδων το είχαμε δει το τσουτσουνι...αν η εγκυος ειναι τυχερή κ το παιδι σε καλη θέση ολα φαινονται...

Παντως εγω θα έλεγα να εισαι αδιάφορη δεν εχεις να κερδίσεις τπτ κ στην τλκ παρε καμια αναρρωτική να της σπάσεις τα νευρα.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε καταλαβενω απολυτα μουστοκουλουρο! ο λογος που δε το εχω πει και εγω ακομα στην δουλεια μου ειναι γιατι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου κανανε πολεμο το αφεντικο μου μου ειχε πει να περνω αναρωτηκες και να μη πηγενω στη δουλειαα..! και αποτι ειχα ενημερωθει θελανε και να με διωξουνε τελικα ολα πηγαν καλα γιατι εμεινε η αλη κοπελα εγκυος και οταν εφευγε αυτη γυρνουσα εγω και ετσι με δεχτηκαν με ανοιχτες αγκαλες που λενε.. και τωρα οταν θα επιστρεψει στη δουλεια πρωτα ο θεος θα πρεπει να φυγω παλι εγω εγκεφαλικο βλεπω να παθενει το αφεντικο μου..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας....κ εμεις σπίτι σημερα δεν θα κανουμε τπτ...

Εγω ξανα πήγα σε Ωρλ κ μου ειπε να παρω αντιβίωση αλλα το σκέφτομαι...απο την μια δεν γίνομαι καλα κ απο την αλλη σκέφτομαι οτι ειναι 1ο τρίμηνο κ κολλάω...θα δω τις επόμενες μερες πως θα παει κ ανάλογα θα πράξω...

Την Πέμπτη έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο κ εχω πολυ αγωνια.

Εσεις κοριτσια με τα βάρη τι κανετε ειδικα οσες εχετε κ παιδακι;

Εγω καποιες φορες δεν μπορω ν αυτο αποφύγω κ μετα εχω πονάκια.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Και εμεις χαλαρωνουμε στο σπιτι..ζυμωσα κατι τυροπιτακια και κουραστηκα λιγακι απο την ορθοστασια. Εγω βαρη δεν σηκωνω ουτε για πλακα και ο αντρας μου με βοηθαει πολυ ευτυχως..να βαλει ηλεκτρικη,πληντυρια,απλωματα,οτι περιλαμβανει σκυψιμο δηλ.φυσικα δεν εχω και αλλο μικρο παιδακι αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα σε αυτη την περιπτωση...η μονη σαχλαμαρα ειναι πως το σπιτι μου εχει σκαλες για να πας στα δωματια και της ανεβαινω μόνο μία φορά την ημέρα.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Κ εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη προσέχα πιο πολύ. Τώρα κ δουλειές κάνω κ βάρη σηκώνω λίγο πιο προσεκτικά βέβαια.κ τον μικρό σηκώνω τελείως δεν μπορώ να το αποφύγω. Κ εμείς σπίτι σήμερα είμαι χάλια με αναγουλες. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα τι να σας πω τα παντα εκανα  στην πρωτη εγκυμοσυνη τα παντα κανω και τωρα σε ποιο αργους ρυθμους φυσικα σκουπισμα με ηλεκτρικη σφουγκαρισμα τη λεκανη τη γεμιζω με νερο μεχρι ενα σημειο που μπορω να τη συκωσω και μετα συμπληρωνω με ενα μπουκαλι...απλωμα τον ρουχων μαζεμα καθαρισμα βεραντας οταν δεν βρεχει..το μονο που δεν κανω τωρα ακομα δε παω τη λεκανη με τα ρουχα εξω επειδη τωρα ειμαστε σε μεζονετα και το πληντηριο ειναι πανω φοβαμε τα σκαλια πιο πολυ.. στην προηγουμενη εγκυμοσυνη γεμιζα τη μιση λεκανη με τα ρουχα τα απλωνα και μετα εβαζα και τα υπολοιπα..!! θυμαμαι οταν ειχε φουσκωσει η κοιλια μου και δε μπορουσα να σκηψω να καθαρισω το μπανιο ειχα παρει μια σκουπα και το καθαριζα με αυτη....οσο για το μωρο δεν εχει αλλαξει κατι οτι εκανα και πριν κανω και τωρα το μονο που σκεφτομαι οταν φουσκωσει η κυλιτσα και δε θα μπορω να σκυψω πως θα τον κανω μπανιο αλλα θα βρω ληση και σε αυτο αυτα..!!!! kat περαστικα σου οι αναγουλες ειναι απο την εγκυμοσυνη η καμια γαστρεντεριτιδα;;;

3 hours ago, Calliope* είπε:

Καλημερα σας....κ εμεις σπίτι σημερα δεν θα κανουμε τπτ...

Εγω ξανα πήγα σε Ωρλ κ μου ειπε να παρω αντιβίωση αλλα το σκέφτομαι...απο την μια δεν γίνομαι καλα κ απο την αλλη σκέφτομαι οτι ειναι 1ο τρίμηνο κ κολλάω...θα δω τις επόμενες μερες πως θα παει κ ανάλογα θα πράξω...

Την Πέμπτη έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο κ εχω πολυ αγωνια.

Εσεις κοριτσια με τα βάρη τι κανετε ειδικα οσες εχετε κ παιδακι;

Εγω καποιες φορες δεν μπορω ν αυτο αποφύγω κ μετα εχω πονάκια.

ρωτα τον γυναικολογο σου και αν σου δωσει το οκ παρε την αντιβιωση... γιατι δε ξερω μηπωςδε κανει καλο για  το μωρο το να εισαι αρωσστη τοσες μερες απο το να παρεις αντιβιωσει..;;;;;; και εγω την πεμπτη εχω ραντευου παλι με τον γυναικολογο μου...!!! μου φενεται πως οι πεμπτες εχουν την τιμητηκη τους


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Αυτή τη φορά κ εγώ πέμπτη έχω ραντεβού! Πάντως η αμοξιλ επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Είχα πάρει κ στην προηγούμενη. Μπα από την εγκυμοσύνη είναι xaroumenh mama δεν έχω άλλα συμπτώματα. Ελπίζω δηλαδή!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτε αυτο ναι μεν δεν ειναι και τοσο χαρουμενο για σενα αλλα τουλαχιστων η εγκυμοσυνη σου εξελισετε μια χαρα.....!!!!!!! κοριτσια εσεις που εχετε παιδακια στη δικια μου ηλικια δλδ γυρω στους 14 μηνες σκεφτεστε τωρα οταν με το καλο ερθει και το νεο μωρακι να βαλετε το πρωτο παιδακι σε μονο κρεβατι;;;; εγω εχω ξεκινηση σιγα σιγα να το σκεφτομαι και να φτιαχνω ενα πλανο στο μυαλο μου εαν ολα πανε καλα φυσικα φτου φτου φτου.. να τον βαλω τον Μαιο  μεχρι τοτε θα εχουμε κανει και την β επιπεδου λογικα......

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε να παρω την ζιναντολ που ειναι συμβατή αλλα νοιωθω καλυτερα οποτε θα το παλέψω.

Εγω τον μικρο τον εχω βαλει σε κρεβάτι απο οταν ηταν 14 μηνων γτ ηταν μεγαλωσομος κ δεν χωρούσε στην κουνια κ σημερα παρέλαβα το καινούριο κρεβάτι του ημιδιπλο για να μην του έρθει απότομα οταν θα χρειαστεί να του παρω την κουνια...δεν θα ηθελα να το συνδυάσει.

Εγω ρουχα δεν απλώνω εχω στεγνωτήριο σκούπα ενταξει βάζω αλλα δεν σκύβω βάζω τον άντρα μου κ κανει κατω απο τα έπιπλα..

Παλι ολες ναζί θα εχουμε νεακια; Ωραια!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλλιοπη πιστευεις οτι αγορασα στεγνωτηριο το καλοκαιρι και δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα; Σε εχει βολέψει καθως καταλαβαινω ε; Σου εχει μαζέψει ποτέ κανένα ρούχο;

Και εγω πέμπτη πρωι πρωι εχω ραντεβου...


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Karmaki είπε:

καλλιοπη πιστευεις οτι αγορασα στεγνωτηριο το καλοκαιρι και δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα; Σε εχει βολέψει καθως καταλαβαινω ε; Σου εχει μαζέψει ποτέ κανένα ρούχο;

Και εγω πέμπτη πρωι πρωι εχω ραντεβου...

Να σου πω 6 χρονια το εχω κ δεν εχω ξανα απλώσει ρουχα...

Ναι μαζεύουν κ καποια αρκετα αλλα οταν ειχα τον μικρο μωρο με βόλευε γτ το στεγνωτήριο με τις υψηλές θερμοκρασίες σκότωνε τυχόν μικρόβια κ ετσι δεν χρειαζόταν να τα σιδερώνω μέσα εξω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Calliope* είπε:

Να σου πω 6 χρονια το εχω κ δεν εχω ξανα απλώσει ρουχα...

Ναι μαζεύουν κ καποια αρκετα αλλα οταν ειχα τον μικρο μωρο με βόλευε γτ το στεγνωτήριο με τις υψηλές θερμοκρασίες σκότωνε τυχόν μικρόβια κ ετσι δεν χρειαζόταν να τα σιδερώνω μέσα εξω...

Το αγορασα για να γλιτωσω το απλωμα το χειμωνα κυρίως αλλα που μυαλό! Εχω της miele και τα προγραμματα στη συσκευη πανω ειναι στα γερμανικα.Μολις έκατσα να διαβασω το βιβλιο οδηγιων, εχει λεει και κρυο αερα :shock:..θα το δοκιμασω σημερα κιολας μολις μου τελειωσει το πλυντηριο.

Να σαι καλα που μου το θύμησες !

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

 Κ εμένα με έχει βολεψει το στεγνωτηριο ιδίως τώρα το χειμώνα. 

Όταν ήταν περίπου 14 μηνών είχα κάνει την κούνια του κρεβάτι γιατί σκαρφάλωνε ο Ταρζάν. Κ εμείς ακριβώς το ίδιο. θα του βάλουμε ημιδιπλο για να πάρουμε τη κούνια του κ λέγαμε κατά το Πάσχα για να μη το συνδυασει. Αν και για την ώρα το έχει πάρει τόσο καλά. Όλο φιλάει τη κοιλιά μου κ τη χαϊδεύει κ λέει για το μωράκι!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

για να μη το συνδιασει γιαυτο το σκεφτομαι...!!! και εγω θα ηθελα τωρα να του ειχα κανει την κουνια του κρεβατι για να ειναι ποιο ανετος και να μην ειναι σαν φυλακισμενος αν και δεν εχει ξεκινησει να σκαρφαλωνει ακομα αλλα αν για πλακα το πω στον αντρα μου θα παθει εγκεφαλικο οπως και τα πεθερικα μου ειναι λιγο ποιο υπερπροστατευτικη αποτι ειμαι εγω γενικα σαν ανθρωπος.... τωρα για το σιδερωμα των ρουχων η νεογνολογος κ παιδιατρος μας μας ειχε πει να μη τα σιδερονουμε μεσα εξω μονο μπρος πισω... αν και αποτι βλεπω το στεγνωτηριο για τωρα τον χειμωνα ειναι σωτηριοο.....!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...