Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε ολα καλα;; εγω για την ωρα περνω το φολλικο και πολυβυταμινες τις neogravigil που δεν εχουν γλουτενη οταν κλεισω τον τριτο μηνα θα παρω σιδυρο και σβεστιο ετσι τουλαχιστων εγινε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, Calliope* said:

Να ρωτησω κατι;

οταν πατε να γράψετε απαντηση σας βγαζει το τελευταίο κείμενο που είχατε δημοσιεύσει;

Συνήθως όχι. Μερικές φορές μου το έχει κάνει όμως.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Calliope* είπε:

Να ρωτησω κατι;

οταν πατε να γράψετε απαντηση σας βγαζει το τελευταίο κείμενο που είχατε δημοσιεύσει;

εμενα οχι δε μου βγαζει κατι τετοιο...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xaroumenh mama said:

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε ολα καλα;; εγω για την ωρα περνω το φολλικο και πολυβυταμινες τις neogravigil που δεν εχουν γλουτενη οταν κλεισω τον τριτο μηνα θα παρω σιδυρο και σβεστιο ετσι τουλαχιστων εγινε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου..!!

Δεν τις ήξερα. Τώρα τις είδα που τις γκούκλισα. Καλές είναι; Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τη γλουτένη. Τα πάντα τρώω. Άσε που δε μου πολυαρέσει αυτή η μάχη ενάντια στη γλουτένη που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια. Μου φαίνεται ότι τα τρόφιμα γίνονται όλο και πιο επεξεργασμένα. Γενικά μιλάω, βέβαια, δεν αναφέρομαι στις βιταμίνες.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθε φορα που πατάω να απαντήσω μου εμφανίζει το τελευταίο κείμενο...καποια επιλογή εχει στις ρυθμίσεις αλλα δεν ξερω ποια ειναι...

οποτε υπάρχουν βιταμίνες για εγκύους ωραια.

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 minutes ago, Rosali είπε:

Δεν τις ήξερα. Τώρα τις είδα που τις γκούκλισα. Καλές είναι; Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τη γλουτένη. Τα πάντα τρώω. Άσε που δε μου πολυαρέσει αυτή η μάχη ενάντια στη γλουτένη που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια. Μου φαίνεται ότι τα τρόφιμα γίνονται όλο και πιο επεξεργασμένα. Γενικά μιλάω, βέβαια, δεν αναφέρομαι στις βιταμίνες.

στην προηγουμενη εγκυμοσυνη που ειχα αναγουλες μου τις ειχε δωσει ο γιατρος μου απο το ιατρειο του σε δειγματακια που ειχε και ετσι τις καθιερωσα. μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλες μιας και δεν ειμαι λατρης της υγιηνης διατροφης δλδ φρουτα δε τρωω καθολου μα καθολου μια χαρα κυλησε η προηγουμενη εγκυμοσυνη... για την γλουτενη δε το εχω ψαξει καθολου απλα οταν το διαβασα θεωρησα με το μυαλο μου οτι δεν εχου γλουτενη επειδη της δινουν και στον θυλασμο..

κοριτσια εσας σας συμβαινει αυτο, τα βραδια εκει που κοιμαμαι και μπορει να νιωθω πως κρυωνω κιολας λιγο ξαφνικα εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Calliope* είπε:

Καλημερα κοριτσια...

Rosali τι βιταμίνες παιρνεις;

Καρμακι ζητά να τα παιρνεις κολπικά τα ουτροτζεσταν μήπως σε πειράζουν, οχι οτι δεν εχεις κ ανακατωσούρες λογο εγκυμοσύνης.

Εγω στην 1η εγκυμοςυνη τα επαιρνα απο το στομα κ ήμουν σαν ζόμπι, επειδη δούλευα ομως τα ξεκίνησα κολπικά, συνέχισαν να με πειράζουν αλλα λιγότερο μεχρι που τα σταματησα απο μονη μου τελειως.

Εγω εχω το αλλο υποφέρω απο καούρες ειδικα μολις ξαπλώσω το βραδυ η κοιλιά μου κανει παρτυ, ο άντρας μου ειπε οτι μολις κοιμήθηκα χθες η κοιλιά μου λεει συνέχισε να κανει θόρυβο κ δνε μπορούσε να κοιμηθει αχαχχαχαχα....επισης με πιάνουν κ ναυτίες στον υπνο μου....

Καλλιοπη μου δεν λαμβανω τα ουτροτζεσταν.Δεν τα χορηγουν στην στην κυπρο, νομιζω δεν κυκλοφορουν καν εδω....λογω των παρενεργειων τους. Ωστοσο λαμβανω προγεστερονη απο στοματος το cyclacur (που ειναι πολυ ελαφριας μορφης) και κολπικα ηδη βαζω τα cyclogest για τους 3 πρωτους μηνες διοτι ειχα δει και λιγα καφε στην 6-7η εβδομαδα...

Aπο βιτινες πριν την εγκυμοσυνη αλλα και τωρα απαραιτητα λαμβανω φολικο (folicil) που προλαμβανει τις διαταραχες του νευρικου συστηματος και του DNA του εμβρυου.Και μετα το θετικο τεστ ξεκινησα Πολυβιταμινη  pregnant care αλλα επειδη την καταργουν εδω παιρνω τη lactalins που βοηθα αργοτερα και το θηλασμό και εννοειται μαγνησιο για την αποφυγη συσπάσεων της μήτρας. Αυτά τα ολίγα :P


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει κάποιες φορές το κείμενο κ πατάω clear editor! 

Εγώ παίρνω φυλλικό καi τις pregnacare plus, τις έπαιρνα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.  Αλλά επειδή πήρα τις εξετάσεις μου κ έχω πάλι χαμηλό σίδηρο φαντάζομαι από εβδομάδα που θα πάω θα ξεκινήσω σίδηρο μαγνήσιο. Για ασβέστιο νωρίς μου φαίνεται. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ολες παίρνετε βιταμίνες...θα ζητήσω να μου δωσει οπωσδήποτε.

Καρμακι οκ εκανα λαθος...:confused: νομιζα έπαιρνες ουτροτζεσταν.

Ολη μερα ειμαι με ναυτίες φοβαμαι κ να φαω.

Ανυπομονω να έρθει η Πέμπτη.

Αυριο εχω ραντεβού με οφθαλμίατρο απο οταν έμεινα εγκυος δεν βλεπω καθολου απο το ενα μάτι...εχω μυωπια κ πολυ μάλιστα...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Calliope* said:

Βλεπω ολες παίρνετε βιταμίνες...θα ζητήσω να μου δωσει οπωσδήποτε.

Καρμακι οκ εκανα λαθος...:confused: νομιζα έπαιρνες ουτροτζεσταν.

Ολη μερα ειμαι με ναυτίες φοβαμαι κ να φαω.

Ανυπομονω να έρθει η Πέμπτη.

Αυριο εχω ραντεβού με οφθαλμίατρο απο οταν έμεινα εγκυος δεν βλεπω καθολου απο το ενα μάτι...εχω μυωπια κ πολυ μάλιστα...

Άσχετο: Το παιδάκι που έχεις σαν άβαταρ είναι ο γιος σου ή κάποιο τυχαίο παιδάκι;

Ωραία, δεν θα το αρχίσω από τώρα το ασβέστιο. Δεν θα του το πω όμως για να μη νομίζει ότι τον αμφισβητώ.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑλημερα κοριτσια! 

Και εμενα συνεχεια το προηγουμενο κειμενο μου βγαζει ! Ειτε απο κινητο ειτε απο υπολογιστη αν μπω. 

Εγω παιρνω φυλικο και ουτροτζεσταν. Λογικα τωρα θα τα κοψω τα ουτροτζεσταν. 

Για να μην εχεις ναυτιες θελει συχνα μικρα γευματα.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τις μανούλες και τα μωράκια!!!

Τι κάνετε? Εγω είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την αυχενική! 18/1 έχω ραντεβού στο Ρέα και φοβαμαι πολύ!!!

Από συμπτώματα εκτός απ το πρήξιμο του στηθους δεν έχω τίποτα...

Απο βιταμίνες εγω παίρνω Ω3 (βοηθάει λέει στην ανάπτυξη του εγκεφάλου) , φυλλικό οξύ, παίρνω προληπτικά σαλοσπιρ των 80 που θα βοηθουσε στη περιπτωση θρομβοφιλίας, μαγνήσιο γιατί είχα πονακια στη κοιλιά και βοηθάνε και τελος παίρνω ουτροτζεσταν των 200,  3 τη μέρα ενδοκολπικα γιατί ειχα λίγο αίμα την 5η και την 8η εβδομαδα που οφείλονταν σε μικρές αποκολλήσεις του σάκου. Νομίζω δεν άφησα και τίποτα! χιχιχι! 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Καλημερίζω τις μανούλες και τα μωράκια!!!

Τι κάνετε? Εγω είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την αυχενική! 18/1 έχω ραντεβού στο Ρέα και φοβαμαι πολύ!!!

Από συμπτώματα εκτός απ το πρήξιμο του στηθους δεν έχω τίποτα...

Απο βιταμίνες εγω παίρνω Ω3 (βοηθάει λέει στην ανάπτυξη του εγκεφάλου) , φυλλικό οξύ, παίρνω προληπτικά σαλοσπιρ των 80 που θα βοηθουσε στη περιπτωση θρομβοφιλίας, μαγνήσιο γιατί είχα πονακια στη κοιλιά και βοηθάνε και τελος παίρνω ουτροτζεσταν των 200,  3 τη μέρα ενδοκολπικα γιατί ειχα λίγο αίμα την 5η και την 8η εβδομαδα που οφείλονταν σε μικρές αποκολλήσεις του σάκου. Νομίζω δεν άφησα και τίποτα! χιχιχι! 

Καλησπερα τσουκ ξεπηδηξα απο τις μανουλες Ιουλιου....στο ρεα θα κανω κι εγω το Σαββατο αν θες στειλε μου να σου πω..σε ποιον θα κανεις? εμενα κανει ο γιατρος μου ειναι πιστοποιημενος..πιστεψε με παιρνω διπλα φατμακα απο σενα κ ενεση για διαπιατωμενη θρομβοφιλια...μη σκας αυτα ειναι το λιγοτερο....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, island1 said:

Καλησπερα τσουκ ξεπηδηξα απο τις μανουλες Ιουλιου....στο ρεα θα κανω κι εγω το Σαββατο αν θες στειλε μου να σου πω..σε ποιον θα κανεις? εμενα κανει ο γιατρος μου ειναι πιστοποιημενος..πιστεψε με παιρνω διπλα φατμακα απο σενα κ ενεση για διαπιατωμενη θρομβοφιλια...μη σκας αυτα ειναι το λιγοτερο....

Γεια σου, Island! Δεν πειράζει, αν χρειάζονται τα φάρμακα αναγκαστικά όλες τα παίρνουμε. Καλά αποτελέσματα στην αυχενική!

11 minutes ago, moustokoulouro said:

Καλημερίζω τις μανούλες και τα μωράκια!!!

Τι κάνετε? Εγω είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την αυχενική! 18/1 έχω ραντεβού στο Ρέα και φοβαμαι πολύ!!!

Από συμπτώματα εκτός απ το πρήξιμο του στηθους δεν έχω τίποτα...

Απο βιταμίνες εγω παίρνω Ω3 (βοηθάει λέει στην ανάπτυξη του εγκεφάλου) , φυλλικό οξύ, παίρνω προληπτικά σαλοσπιρ των 80 που θα βοηθουσε στη περιπτωση θρομβοφιλίας, μαγνήσιο γιατί είχα πονακια στη κοιλιά και βοηθάνε και τελος παίρνω ουτροτζεσταν των 200,  3 τη μέρα ενδοκολπικα γιατί ειχα λίγο αίμα την 5η και την 8η εβδομαδα που οφείλονταν σε μικρές αποκολλήσεις του σάκου. Νομίζω δεν άφησα και τίποτα! χιχιχι! 

Την ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Άντε να πάνε όλα καλά, μόνο αυτό. Να δούμε πόσο θα είναι η μέτρηση και τι ρίσκο θα μας βγάλει. Ουφφφ... Θα σκάσω!

Εγώ τρίτη μέρα σήμερα έχω πόνους περιόδου. Αντανακλούν και στο έντερο εν τω μεταξύ και πότε πονάω από δω πότε από κει. Ελπίζω να περάσουν.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rosali είπε:

Γεια σου, Island! Δεν πειράζει, αν χρειάζονται τα φάρμακα αναγκαστικά όλες τα παίρνουμε. Καλά αποτελέσματα στην αυχενική!

Εγω εχω το μωρακι μου απο εξωσωματικη λογω 2 αυτοανοσων οποτε ειχα μεχρι την 8 βδομαδα τη μερα 

3 σικλακουρ

3 ντουφαστον 

6 ουτρο

1 φιλισιν

1 σοσπιρ

2 χςπια κορτιζονης

1 t4

1 ενεση ινοχεπ

Για να μη θυμιθω τι ειχα κατα τη διαρκεια εξωσωματικης αφου ολο ρωταγα το γιατρο θα βγει νορμαλ το μωρο...

Τωρα που εχω τα μισα( κι απο το Σαββατο ακομα λιγοτερα πανηγυριζω) θα μπουν βεβαια ασβεστιο κτλ αλλα οκ συνηθιζω...η φαρμακοποιος τα χει παιξει...

Καλα να μαστε κ καλα να ναι κ τα μπεμπε...

Καλη δυναμη κοριτσια

Υγ τα σικλακουρ ειναι για το ενδομητριο τα ουτροτζεσταν για τον πλακουντα εχουν δοαφορα δεν ειναι το ιδιο σε ελαφρυτερη μορφη

Επισης κοριτσια η μπανανα ειναι νουμετο ενα σε μαγνησιο αν την τρωτε φιλια απο τις μανουλες Ιουλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...