Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Εμένα η μαία μου είπε να πάρω να φαω σοκολατάκι γτ αν είναι σε λάθος θεση και κοιμάται είναι χειρότερο απ το να γυρνάει συνέχεια. Το έχω ακούσει κι εγώ τον κολπικο.. ίσως για να δούνε αν είναι κοντός η μακρύς κι αν είναι κλειστος τελειως που ετσι πρεπει σ αυτη τη φάση ο τραχηλος.

Γιατροι κοντευουμε να γίνουμε εδω μέσα

Κρέμες για ραγάδες βάζετε απο τώρα? Πήρατε βάρος ήδη? Εγω ένα κιλό πρεπει να το τσιμπησα. Δεν είμαι και σίγουρη γιατί έχω 5-6 μερες να πάω τουαλέτα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην προηγουμενη ειχα αρχισει στον 4ο εβαζα ενα λαδακι bio oil ειχα βγαλει μια ραγαδα, οταν γεννησα μεγαλωσε και εφερε και 2 φιλες της.... πφφφ Βαρος δεν ξερω καθολου. Φοβαμαι τι θα δω... χαχα

Απο την πρωτη φορα μου κανει κολπικο υπερηχο η γιατρος... αντε να περασει το πρωτο τριμηνο. Ειναι τοσο αβολο. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Titin said:

Στην προηγουμενη ειχα αρχισει στον 4ο εβαζα ενα λαδακι bio oil ειχα βγαλει μια ραγαδα, οταν γεννησα μεγαλωσε και εφερε και 2 φιλες της.... πφφφ Βαρος δεν ξερω καθολου. Φοβαμαι τι θα δω... χαχα

Απο την πρωτη φορα μου κανει κολπικο υπερηχο η γιατρος... αντε να περασει το πρωτο τριμηνο. Ειναι τοσο αβολο. 

Κι εμένα μου εκανε απ την πρωτη φορά μέχρι και την 8η εβδομάδα. Στην 10η που πήγα μου εκανε απ τη κοιλια


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Titin said:

Λες αυριο να μου κανει απ την κοιλια; Μακαρι! 

Σίγουρα θα μπορεί να σου κάνει απ τη κοιλιά. Ειδικά αν δεν έχεις και πολύ λίπος στη κοιλιτσα θα φαίνεται ωραιότατα το σκατουλακι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω την αλήθεια με τόσους που εχω ακούσει οτι κανουν αυχενική εχω μπερδευτεί ειλικρινά...δεν ξερω που να παω ενω την προηγούμενη φορα εμενα χανια ενας εκανε μονο κ τελος δεν ήμουν κ τοσο ψαγμένη...

Στο ΡΕΑ (ξανα ρωτάω) ειναι πιστοποιημένοι αυτοι που κανουν την αυχενική; δινουν DVD φωτο κτλ;

Απο κιλα ξεκίνησα 58 κ τις πρώτες μερες ειχα παει 61,5 με το Καλημερα προχθες ήμουν 60.

Ραγαδες στην 1η εγκυμοςυνη δεν εκανα έβαζα μια κρεμα απο το φαρμακειο μεχρι τον 6-7ο μετα βαρέθηκα δηλ τους μηνες οου χρειαζόταν εγω σταματησα αλλα ευτυχως ήμουν τυχερή.

Τωρα ακομα δεν εχω παρει ολο το ξεχνάω.

πιστευετε οτι πρεπει να κλείσω απο τωρα ραντεβού για αυχενική;

Δεν ειμαι σίγουρη που θελω να παω.

3 hours ago, island1 είπε:

Εμενα ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος μου Τρουκης Ηλιας

Κ εσυ στο ΡΕΑ την έκανες; Ευχαριστω για την ενημέρωση θα το κοιτάξω κ γι στον δικο σου γτ μεχρι τωρα 6 ονόματα εχω στο τραπεζι κ μπερδεύτηκα.:confused:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια πως ειστε σημερα..;; για την αμνιο που λεγατε παραπανω και εμενα δυο φιλες μου που ηταν ανω τον 35 και βγηκαν καλα οι αυχενικες τους ο εμβρυολογος τους ειπε οτι δεν χρειαζετε να κανουν και βγηκαν μια χαρα υγιεστατα τα παιδακια τους .... περισσοτερες λεπτομεριες για αυτο το θεμα δε γνωριζω ωστε να εκφρασω μια ποιο σωστη γνωμη και αποψη..... εγω για το ποτε θα κανω αυχενικη θα το μαθω κατα πασα πιθανοτιτα αυριοο


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Σε άλλο θέμα βρήκα αυτό το link με τους πιστοποιημένους γιατρούς που κάνουν αυχενική διαφάνεια .

Αυτός που θα κάνει σε εμένα στο Ρεα είναι μέσα. Χατζηθωμάς λεγεται.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moustokoulouro είπε:

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Σε άλλο θέμα βρήκα αυτό το link με τους πιστοποιημένους γιατρούς που κάνουν αυχενική διαφάνεια .

Αυτός που θα κάνει σε εμένα στο Ρεα είναι μέσα. Χατζηθωμάς λεγεται.

Τις εχω τις λίστες...Καποια κοπέλα ειπε για έναν Αναστασόπουλο Παναγιώτη ο οποίος ειναι πιστοποιημένος μονο στην εξεταςη β επιπέδου κ οχι για αυχενική.

εδω ειναι η λίστα β επιπεδου

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Calliope* said:

Τις εχω τις λίστες...Καποια κοπέλα ειπε για έναν Αναστασόπουλο Παναγιώτη ο οποίος ειναι πιστοποιημένος μονο στην εξεταςη β επιπέδου κ οχι για αυχενική.

Εμένα είναι για την αυχενική. Οπως κι ένας Τρούκης που αναφέρει κάποια κοπέλα πιο πάνω οπότε διαλέγεις και παίρνεις


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, moustokoulouro είπε:

Εμένα είναι για την αυχενική. Οπως κι ένας Τρούκης που αναφέρει κάποια κοπέλα πιο πάνω οπότε διαλέγεις και παίρνεις

Κ αν θελω να παω  ΡΕΑ κ να κανω το πακέτο παιρνω εκει τηλ κ προτεινω εγω γιατρο ή υπαρχει λίστα κ διαλέγω;

Δινουν DVD κτλ;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Calliope* said:

Κ αν θελω να παω  ΡΕΑ κ να κανω το πακέτο παιρνω εκει τηλ κ προτεινω εγω γιατρο ή υπαρχει λίστα κ διαλέγω;

Δινουν DVD κτλ;

φανταζομαι οτι μπορείς να πάρεις στο τμήμα υπερήχων στο 210 9495250  που πηρα κι εγω τώρα για να ρωτήσω το όνομα του γιατρού που θα μου την κάνει γιατι το ραντεβου το έκλεισε ο γιατρός που με παρακολουθει, και λογικά θα μπορεις να πεις ονομα που θες και ημερομηνία. Το κόστος μου είπαν είναι 140 ευρώ με εξεταση papp a και ελευθερη χοριακη.

Πότε είναι να κάνεις? Μπορείς να περιμένεις μέχρι τη Τετάρτη που θα πάω εγώ να σου πω εντυπώσεις κι αν δίνουν dvd?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεγεται Παπαστεφάνου και ειναι πιστοποιημενος. 

Εξ αρχης μου ειπε 2 ονοματα η γιατρος μου. Ζητησα με εναν απο τους δυο. Μου εκλεισαν με τον Παπαστεφανου. Απο τοτε ολα τα συνεχισα με τον ιδιο και τωρα τον ιδιο ζητησα. 

Σου δινουν ολες τις φωτογραφίες οχι ομως dvd. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Titin said:

Εμενα λεγεται Παπαστεφάνου και ειναι πιστοποιημενος. 

Εξ αρχης μου ειπε 2 ονοματα η γιατρος μου. Ζητησα με εναν απο τους δυο. Μου εκλεισαν με τον Παπαστεφανου. Απο τοτε ολα τα συνεχισα με τον ιδιο και τωρα τον ιδιο ζητησα. 

Σου δινουν ολες τις φωτογραφίες οχι ομως dvd. 

 

Και εσένα στο Ρεα είναι?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πληρωνεις κανονικα την αυχενικη και την β επιπεδου και στο ντοπλερ πληρωνεις την διαφορα που προκυπτει απο τα 300 ευρω. ή αν θες και καποια αλλα πακετα που εχει.

 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...