Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

ναι τον Γιαννη εχω ως γιατρος ειναι παρα πολυ καλος το ξερω αυτο... αυριο μετα που θα τελειωσουν ολα πιστευω οτι θα ηρεμησω γιατι και αυτη η στασημοτιτα που δε περνουσαν οι βδομαδες μου εφερνε υπερενταση αλλα ειχα μια ελπιδα.... κανονικα οι παιδοψυχολογοι λενε οτι πρεπει το πρωτο παιδι να εχει κλεισει τα τρια χρονια οταν ερθει το δευτερο αδερφακι αλλα εμενα η αιτιολογια τους δε με πειθει καθολου απο προσωπικα βιωματα που βλεπω αδερφακια που εχουν τρια και τεσσερα χρονια διαφορα πως μεταξυ τους δε μπορουν να τα βρουν και ζηλευουν παρα πολυ εννω θεωρω εκει γυρω στα δυο χρονια οι γονεις μπορουν να βοηθησουν περισσοτερο το πρωτο παιδι να αγαπησει το δευτερο και να μεγαλωνουν μαζι αγαπημενα ισως φταιει κιολας οτι εγω με την αδερφη μου ειχαμε ενα χρονο διαφορα αλλα ενταξει τελος παντως.... μη σας ανυσυχει αυτο καθολου ειμαι συγουρη οτι θα τα καταφερετε μια χαρα και θα μεγαλωσουν και δε θα καταλαβεται πως περασαν τα χρονιαα..!!!!!

8 minutes ago, **Elena** είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Χαρούμενη μαμά λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που σου συνέβη! Πραγματικά πέρα από κουράγιο δεν ξέρω τι άλλο να σου πω ή να σου ευχηθώ γιατί μόνο που το διάβασα στενοχωρήθηκα πολύ. Μια απώλεια είναι πάντα δύσκολη οπότε παραπάνω λόγια θεωρώ ότι είναι περιττά...

Τελικά πρώτη εγώ θα κάνω αυχενική;;; Στις 17 Ιανουαρίου είναι το ραντεβού μου. Στις 12:00 το πρωί πάω να δώσω αίμα για την papp-a και στις 14:00 θα ξεκινήσει η εξέταση για την αυχενική. Τα αποτελέσματα θα τα πάρω όλα μαζί στο τέλος της εξέτασης. Αχ κορίτσια, έχω απίστευτη αγωνία. Μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ταχυπαλμία... 

Οι τελευταίες μέρες δεν ήταν και πολύ εύκολες. Αυτό με τον αυχένα μου και με τις ημικρανίες έχει παραγίνει, σπάνια περνάει μέρα χωρίς να πάρω ντεπόν και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι. Αφήστε που με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά της εγκύου. Εκεί που γελάω με πιάνουν τα κλάματα και το παράπονο κι εκεί που κλαίω με αναφιλητά με πιάνει νευρικό γέλιο. Σαν πεντάχρονο είμαι :P

Titin εγώ δεν μπήκα ακόμη στη διαδικασία να μιλήσω για αμοιβές. Πιστεύω ότι είναι νωρίς ακόμη. Μακάρι να συνεχίσει να εξελίσσεται ομαλά η εγκυμοσύνη και τότε θα γίνει κι αυτό.

σε ευχαριστω πολυ ελενα και εγω τις ιδιας αποψης ειμαι γιαυτο συνηθως οταν υπαρχουν απωλειες απεχω γιατι ξερω πως ειναι δυσκολο ο αλλος να το διαχειρηστει... αλλα ενταξει εγω μπορω να πω πως ειμαι αρκετα καλα εχω ηδη ενα παιδακι που μου ομορφενει τη ζωη και πρεπει να ειμαι ψυχραιμη και δυνατη ωστε να μπορω να το μεγαλωσω οπως πρεπει γιατι το θεωρω αδικο για αυτο που ειδη υπαρχει να το αμελησω επειδη κατι εφυγε που ειχε το λογο του.... τα παιδακια ειναι ΔΩΡΩ ΘΕΟΥ γιαυτο δε πρεπει να νιωθουν εντονα την απουσια μας!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

σε ευχαριστω πολυ ελενα και εγω τις ιδιας αποψης ειμαι γιαυτο συνηθως οταν υπαρχουν απωλειες απεχω γιατι ξερω πως ειναι δυσκολο ο αλλος να το διαχειρηστει... αλλα ενταξει εγω μπορω να πω πως ειμαι αρκετα καλα εχω ηδη ενα παιδακι που μου ομορφενει τη ζωη και πρεπει να ειμαι ψυχραιμη και δυνατη ωστε να μπορω να το μεγαλωσω οπως πρεπει γιατι το θεωρω αδικο για αυτο που ειδη υπαρχει να το αμελησω επειδη κατι εφυγε που ειχε το λογο του.... τα παιδακια ειναι ΔΩΡΩ ΘΕΟΥ γιαυτο δε πρεπει να νιωθουν εντονα την απουσια μας!!!

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη! Δώσε όλη σου την αγάπη μετατρέποντας παράλληλα αυτό που ενδεχομένως νιώθεις τώρα σε θετική ενέργεια για το ζουζουνάκι που ήδη έχεις και όλα θα πάρουν το δρόμο τους καλή μου. 

  • Μου αρέσει 1

ydQBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι xaroumenh mama πραγματικά ... Εύχομαι σύντομα να δεις ένα θετικό τέστ!!!

Κ εμάς που τα παιδάκια μαςθα έχουν τρία χρόνια διαφορά μία χαρά μου φαίνεται η διαφορά ηλικίας!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κανετε;

Να ρωτησω οσες εχετε ηδη ενα παιδακι...πως περνάτε την ημερα σας με τα μικρά; Και τωρα με το 2ο κατα ποσο θα μπορούμε να αφιερώσουμε τον ιδιο δημιουργικό χρονο;

Πχ εγω ζαλίζομαι κ εχω ναυτίες κ λιγο τον εχω παραμελήσει κάθομαι ξαπλωμένη στον καναπέ κ ερχεται αυτος να κανουμε μονο αγκαλίτσες γενικα δεν με παιρνει να σηκωθώ γτ φοβαμαι μην σωριαστω.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα. Εμεις παιζουμε οσο μπορω. Αλλιως παιζει μονος του. Οταν ειναι ο αντρας μου λιωνουν στο παιχνιδι εγω δεν εχω κουραγιο. 

Εμεις ειχαμε ρωτησει στο πρωτο εξ αρχης για να μην βρεθουμε προ εκπληξεων. Τωρα μου ειπε απο μονη της οτι ισχυε και πριν ισχυει και τωρα περι επισκεψεων κτλ υποθετω εννοει και την αμοιβη της. 1000 ευρω οτι τοκετο και να κανω. Θελω και την μαια της αυτη τη φορα, την ρωτησα και μου ειπε 250 αλλα ας πουμε φιλικη τιμη 200. 

Γενικοτερα τη θεωρω οικονομικη σε σχεση με αλλες περιπτωσεις που εχω ακουσει. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανούλες Αυγούστου ...που εχετε χαθει ολες;

Εγω πέρασα ενα ζόρικο σαββ/κο γτ δούλευε ο άντρας μου, εγω μονη με τον μικρο ο οποίος ειναι λιγο ζωηρός πολλες ζαλάδες κ εμετούς.

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα! 

Ευτυχως μονο το Σαββατο πρωι ημουν μονη με το μικρο μεσημερι ηρθε ο αντρας μ.

Ελα ντε που χαθηκατε; 

Αυριο η πρωτη μας αυχενικη στην ομαδα;

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα! Μπήκα στα γρήγορα να πω ένα γεια γιατί σήμερα δεν πήγα στη δουλειά και είμαι σπίτι. Χαρούμενη μαμά, όλα καλά να πάνε σήμερα και να μας πεις πώς είσαι.

Έλενα καλή επιτυχία αύριο! Περιμένουμε νέα σου με αγωνία!

Κορίτσια, εγώ ρώτησα ήδη για αμοιβή γιατρού, αλλά δεν μου ζήτησε χρήματα επιπλέον για τον τοκετό. Βέβαια πληρώνω στα απογευματινά ιατρεία κάθε φορά που πάω, αλλά οκ δεν είναι μεγάλο το ποσό σε σχέση με τους περισσότερους γιατρούς. Αν όμως πάνε στο τέλος όλα καλά, πρώτα ο Θεός, θέλω να δώσω και κάτι. Όχι ότι μου ζήτησε, αλλά για τον κόπο και το ενδιαφέρον του.

Όλο σκέφτομαι την αυχενική της Τετάρτης!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια  μου..... αυτο το ωραιο ταξιδι τελειωσε το σαββατο το πρωι... μια χαρα πηγε η επεμβαση τωρα αναρρωνω και περιμενω να περασουν δυο μηνες ωστε να ξαναξεκινησουμε τις προσπαθειες μας για το δευτερο παιδακι με το καλο....!!!!!! αντε εγω θα περιμενω να διαβαζω πως πηγαν οι αυχενικες σας αν και ειμαι συγουρη πως θα ειναι πολυ καλες......!!!!!!!!!!!!!:-D


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Titin είπε:

Αυριο η πρωτη μας αυχενικη στην ομαδα;

Ναι, ναι! Έχω τρελαθεί στην αγωνία, είδα κι έναν εφιάλτη άλλο να σας το λέω κι άλλο να το ζείτε, έκανα ένα δύωρο να συνέλθω από την ώρα που ξύπνησα. Το θέλουμε τόσο πολύ αυτό το μωράκι που αν κάτι στραβώσει πραγματικά δεν ξέρω καν πως θα το διαχειριστώ. Παρακαλάω κάθε μέρα να είναι καλά και το δικό μου αλλά και όλων των γυναικών.

3 hours ago, Rosali είπε:

Έλενα καλή επιτυχία αύριο! Περιμένουμε νέα σου με αγωνία!

Όλο σκέφτομαι την αυχενική της Τετάρτης!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Άντε μία μία να ξεμπερδεύουμε και με αυτό να ηρεμήσουμε λίγο. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. Αν δεν μπορέσω να μπω αύριο να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου καλή επιτυχία και σε εσάς που έχετε την Τετάρτη. Ελπίζω όλες να γυρίσουμε σπιτάκι μας με ένα τεράστιο χαμόγελο!

 

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια  μου..... αυτο το ωραιο ταξιδι τελειωσε το σαββατο το πρωι... μια χαρα πηγε η επεμβαση τωρα αναρρωνω και περιμενω να περασουν δυο μηνες ωστε να ξαναξεκινησουμε τις προσπαθειες μας για το δευτερο παιδακι με το καλο....!!!!!! αντε εγω θα περιμενω να διαβαζω πως πηγαν οι αυχενικες σας αν και ειμαι συγουρη πως θα ειναι πολυ καλες......!!!!!!!!!!!!!:-D

Καλή και γρήγορη ανάρρωση κορίτσι μου, να περάσει σαν νεράκι αυτό το δίμηνο και να έρθουν πάλι γρήγορα χαρούμενα νέα!

  • Μου αρέσει 1

ydQBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλενα καλη επιτυχία μιας κ εισαι η πρώτη που θα κανεις αυχενική...οσο για το όνειρο συνηθως οι έγκυες βλέπουν περίεργα όνειρα μην τα υπολογίζεις ολα καλα θα πανε.

Χαρουμενη μαμα καλη ανάρρωση θα δεις θα περάσουν οι 2 μηνες γρηγορα κ σύντομα θα κρατήσεις το θετικό τεστάκι.

Εγω κοριτσια ακομα δεν εχω κλείσει αυχενική δεν εχω καταλήξει ακομα που θα παω.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Calliope* είπε:

Έλενα καλη επιτυχία μιας κ εισαι η πρώτη που θα κανεις αυχενική...οσο για το όνειρο συνηθως οι έγκυες βλέπουν περίεργα όνειρα μην τα υπολογίζεις ολα καλα θα πανε.

Χαρουμενη μαμα καλη ανάρρωση θα δεις θα περάσουν οι 2 μηνες γρηγορα κ σύντομα θα κρατήσεις το θετικό τεστάκι.

Εγω κοριτσια ακομα δεν εχω κλείσει αυχενική δεν εχω καταλήξει ακομα που θα παω.

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Ελπίζω να κάνω καλό "ποδαρικό" και να είναι τυχερό για όλες μας!


ydQBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...