Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

50 minutes ago, Calliope* said:

Στα +4 ειμαι ειχα παρει αλλο ενα αλλα το εχασα...

Πως το έχασες? θέλω κι εγώ να χασω ενα δυο κιλά τώρα που είναι νωρίς.. πρέπει βία να φτάσω 74-75 στο τέλος δηλαδη να πάρω συνολο 10κιλά


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εχασα ενα κιλο, ειμαι 49kg κ εχει κολλησει εκει η ζυγαρια. Μονο μία κοιλιτσα εχει πεταχτει.... κ εχω ανοιξει αρκετα στη μεση...προφανως θα γινει το μπραφ απότομα γιατι τρωω πολύ...  


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karmaki said:

Εχασα ενα κιλο, ειμαι 49 κ εχει κολλησει εκει η ζυγαρια. Μονο μία κοιλιτσα εχει πεταχτει.... κ εχω ανοιξει αρκετα στη μεση...προφανως θα γινει το μπραφ απότομα γιατι τρωω πολύ...  

μια σταλιτσα εισαι.. :)


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

1 minute ago, Karmaki said:

Και κοντη αρκετα , ειμαι περιεργη να δω πως θα αλλαξει το σωμα και πως θα δειχνω με δυο μωρα.. Σιμαδούρα !!!!

χαχαχα.. είχα μια συναδελφο με διδυμα και κοντουλα.. Ενιωθα οτι θα πεσει με τη κοιλια μπροστα.. Ειχε πολύ πλάκα.. Κινουμενη κοιλίτσα. Όμως επειδη ηταν μια ζωή λεπτή επανήλθε γρήγορα το σώμα και το δέρμα της κοιλιας.. Τώρα τα μικρά είναι λίγων μηνων νομιζω 3 κι αυτή ειναι μια κούκλά μου είπαν που την είδαν.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moustokoulouro είπε:

 

 

χαχαχα.. είχα μια συναδελφο με διδυμα και κοντουλα.. Ενιωθα οτι θα πεσει με τη κοιλια μπροστα.. Ειχε πολύ πλάκα.. Κινουμενη κοιλίτσα. Όμως επειδη ηταν μια ζωή λεπτή επανήλθε γρήγορα το σώμα και το δέρμα της κοιλιας.. Τώρα τα μικρά είναι λίγων μηνων νομιζω 3 κι αυτή ειναι μια κούκλά μου είπαν που την είδαν.

Πλακα θα ειχε! Ισως να ειναι και το σκαρί του κάθε ανθρώπου που παιζει ρόλο. Προς το παρον δεν με ενδιαφερουν τα κιλάκια, ουτε τα επερχόμενα σημάδια,Λαχταρω να καταφερω να φτασω σε αυτο το σημειο που δε με νοιαζει τίποτα :) Απλά θεωρω πως οντως θελει προσοχη στο θεμα το κιλών για πολλούς λογους, άσχετα αν εχεις περιθώριο να βάλεις ή όχι. Στη θεωρια ομως θα μεινω προς το παρον, στην πραξη δεν ξερω κατα πόσο θα φανεί εύκολο !! Ο χρονος θα δείξει χιχιχ


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karmaki said:

Πλακα θα ειχε! Ισως να ειναι και το σκαρί του κάθε ανθρώπου που παιζει ρόλο. Προς το παρον δεν με ενδιαφερουν τα κιλάκια, ουτε τα επερχόμενα σημάδια,Λαχταρω να καταφερω να φτασω σε αυτο το σημειο που δε με νοιαζει τίποτα :) Απλά θεωρω πως οντως θελει προσοχη στο θεμα το κιλών για πολλούς λογους, άσχετα αν εχεις περιθώριο να βάλεις ή όχι. Στη θεωρια ομως θα μεινω προς το παρον, στην πραξη δεν ξερω κατα πόσο θα φανεί εύκολο !! Ο χρονος θα δείξει χιχιχ

Εμένα ο λόγος που με απασχολεί είναι επειδή έμεινα έγκυος στα πιο πολλά κιλά μου εβερ......

Αν ήμουν στα λεπτά μου που είναι γύρω στα 55 δε θα ήμουν τόσο αγχωμένη.  Anyway.. θα προσπαθήσω να τρώω υγιεινά και οψόμεθα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Εμένα ο λόγος που με απασχολεί είναι επειδή έμεινα έγκυος στα πιο πολλά κιλά μου εβερ......

Αν ήμουν στα λεπτά μου που είναι γύρω στα 55 δε θα ήμουν τόσο αγχωμένη.  Anyway.. θα προσπαθήσω να τρώω υγιεινά και οψόμεθα

Καταλαβαίνω, λογικο να σε απασχολεί. Κοιτα όμως να μην καταπιεστείς κιολας,απλα δοκίμασε διαφορες εναλλαγες στη διατροφή σου, και θα δεις τον οργανισμο σου κ το σωμα πως αντιδρα. Γινονται και πολλες κατακρατήσεις υγρων γμτ που παιζουν και αυτες ρολο και στο ζυγισμα και στο φουσκωμα. Λενε πως αν τρωμε πιο σωστα -υγιεινα χανονται πολυ ευκολα μετα τη γέννα. Εγω δεν εχω ξανα γινει μανουλα οποτε δεν εχω ιδεα πανω σε αυτά !


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Karmaki said:

Καταλαβαίνω, λογικο να σε απασχολεί. Κοιτα όμως να μην καταπιεστείς κιολας,απλα δοκίμασε διαφορες εναλλαγες στη διατροφή σου, και θα δεις τον οργανισμο σου κ το σωμα πως αντιδρα. Γινονται και πολλες κατακρατήσεις υγρων γμτ που παιζουν και αυτες ρολο και στο ζυγισμα και στο φουσκωμα. Λενε πως αν τρωμε πιο σωστα -υγιεινα χανονται πολυ ευκολα μετα τη γέννα. Εγω δεν εχω ξανα γινει μανουλα οποτε δεν εχω ιδεα πανω σε αυτά !

Ούτε εγώ εχω ιδεά.. πρώτη εγκυμοσύνη είναι και για μένα..

Κρατάει και πολύ ρε γαμώτο.. Χάθηκε ο κόσμος να γεννάμε σαν τα σκυλιά τα και γατιά στους 2μιση μήνες.. ?

Πως να κρατηθείς να μην τρως 9 μήνες..  :( 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Ούτε εγώ εχω ιδεά.. πρώτη εγκυμοσύνη είναι και για μένα..

Κρατάει και πολύ ρε γαμώτο.. Χάθηκε ο κόσμος να γεννάμε σαν τα σκυλιά τα και γατιά στους 2μιση μήνες.. ?

Πως να κρατηθείς να μην τρως 9 μήνες..  :( 

Αχαχαχχαχαχ Με εκανες και γελασα βρε μουστοκουλουρο! Να σαι καλά!!!!!!!!!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, moustokoulouro είπε:

Πως το έχασες? θέλω κι εγώ να χασω ενα δυο κιλά τώρα που είναι νωρίς.. πρέπει βία να φτάσω 74-75 στο τέλος δηλαδη να πάρω συνολο 10κιλά

Δεν τρώω σχεδον τπτ με πιανει το στομαχι μου κ ζορίζομαι πολυ...κ συνηθως το βραδυ τα βγάζω οποτε κοιμάμαι με άδειο στομαχι...

Αλλα μην νομίζεις το ιδιο έπαθα στην πρώτη εγκυμοςυνη που εχασα 4 κιλα γτ εκανα ολη μερα εμετό για 2 μηνες μετα ομως πηρα αλλα 22 Αχαχαχαχα...

Τωρα θα προσπαθήσω να παρω το πολυ μεχρι 15 γτ κ εγω δεν μπόρεσα να χάσω ολα της πρώτης εγκυμοσύνης  μου είχαν μείνει 4...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Διάβασα τα νέα σας και τις ωραιότατες αυχενικές σας. Εγώ τη σκέφτομαι από τώρα και ιδρώνω.

Ρε σεις στον πρώτο υπέρηχο, 6w1d ήταν 2,5mm. Μικρό δεν είναι; Το πρώτο στις ίδιες περίπου μέρες ήταν διπλάσιο. Θα ξαναπάω αυτή την εβδομάδα μήπως και ακούσουμε τίποτα.

Κιλά ε; Αυτή τη φορά ξεκίνησα στα περισσότερα κιλά που έχω υπάρξει ποτέ στη ζωή μου και παίρνω κι άλλα. Πού θα φτάσω; Διακοπή καπνίσματος, γιορτές και ασταμάτητη πείνα. Δεν ζαλίζομαι, δεν έχω ναυτίες, δεν αναγουλιάζω. ΠΕΙΝΑΩ! Ξυπνάω για να φάω!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καταφερει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη να χασω και 5 κιλα στο τελος. Ειχα κοψει τους πολλους υδατανθρακες ζαχαρη. Μονο σαλατες κρεας και συχνα γευματα. Ειχα διαβητη κυησης και ηταν ελεγχομενη η διατροφη. Δεν πεινουσα ομως. Τωρα μου ειπε ηδη να παω σε ενδοκρινολογο να με παρακολουθει. 

Pepe εχω ξαπλωσει αν θυμηθω θα δω αυριο ποσο ηταν σε μενα. Ομως μην αγχωνεσαι. Εμενα εχανε 5 μερες δτην αρχη κσι τωρα πηρε φορα. Εγκυμοσυνη με εγκυμοσυνη διαφερει. 

Ακου εκει σαν τα γατια! Χαχαχα γεννανε και καμια ντουζινα μια και καλη! Σκεψου οτι στους αφρικανικους ελεφαντες η εγκυμοσυνη διαρκει 2 χρονια!!!!! :shock:      παλι καλα να λεμε!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...