Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 5/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Xaroumenh mama: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εγω εχθες το βραδυ ειδα λιγο αιμα και με εποιασε ενα μικρο σοκ αλα ευτυχος κρατησε πολυ λιγο θελω να πιστευω πως ειναι αυτο που λενε οτι το εμβρυο μπενει στα τοιχωματα της μητρας και γιαυτο μπορει να δουμε λιγο αιμα,. Αυριο θα παω και τη χοριασκη στο γιατρο και βλεπουμε..,!!! Μαλλον ροσαλι μου συννενοημενες ειμασταν τι να πω,,,!!!

Εγώ είχα πολλές φορές στην πρώτη μου εγκυμοσύνη καφέ, αλλά μου είχε πει ότι δεν είναι τπτ και να μην τον πάρω καν τηλ! Ούτε φάρμακα πήρα ούτε τπτ και όλα πήγαν τέλεια. Τώρα έχω δει 2-3 φορές μόνο καφέ και γενικά δεν έχω ανησυχήσει. Πολύ λιγότερο από την προηγούμενη φορά.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα ηταν καλο να ενημερωσεις το γιατρο? Καφε σημαινει οτι δεν ειναι τωρινο αιμα αλλα πχ χθεσινο. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα λιγο και λου εδωσε προγεστερονη. Θυμαμαι ειχα παρει τηλ εντρομη μην χασω το παιδι. Και ειχα δει λιγες σταγονες.

Ναι γιατρο εχω αυριο 10 το βραδυ. Θα εχει κοιμηθει και ο μικρος. Θα κατσουν οι γονεις μου μαζι του.

Ειναι προβλημα τωρα με την γιατρο πως θα τα βολευουμε να ερχεται και ο αντρας μου.

Τι ωραια μερα εχει σημερα!

Κοριτσια εσεις που ειστε στην ηλικια μας, τα παιδια τρωνε κοματια? Εμας τωρα εχει αρχισει και οχι το φαγητο αλλα οτι παρει απο μας. Δεν θελει κοματια με τπτ. Ανησυχω.

Μην ανησυχείς. Περνάνε φάσεις κι αυτά. Το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του. Εμένα για 1-2 μήνες το καλοκαίρι δεν έτρωγε τίποτα. Είχα σκάσει στην αρχή. Μετά τον άφησα και επανήλθε μόνος του. Ο δικός μου τρώει κομμάτια, παρόλο που τώρα άρχισε να βγάζει δόντια, πολύ καθυστερημένα. Τρώει τη μπανάνα μόνος του, τυρί φετάκια, κριτσίνια, ψωμί, μπισκότα, ό,τι του δώσεις στο χέρι, ολόκληρο εννοείται, το τρώει. Είναι και φαγανό παιδί βέβαια. Το μεσημεριανό όμως του το πατάω κι εγώ με το πιρούνι.

Εγώ κορίτσια θέλω να τον μάθω να τρώει μόνος του από το πιάτο με κουτάλι. Έχω ακούσει παιδάκια, ακόμα και μικρότερα, που προσπαθούν και τρώνε μόνα τους. Ο δικός μου όμως παίζει με τα πιάτα και τα φαγητά και τα πετάει. Νιώθω ότι είμαι λίγο μακρυά από αυτό ακόμα. Εσείς το έχετε καταφέρει;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

ΠΩς ειστε;

Ψωμακι αν του δωσεις το κραταει και το τρωει απλα αν κοψει κοματι μεγαλο σκυβει να πεσει η βαζει το χερι και το βγαζει. Μπισκοτο ετρωγε στην αρχη τωρα παιζει. Οτι και να του δωσεις το ριχνει κατω αφου το εχει ζουληξει πρωτα και το εχει κανει πατε. Εχω απελπιστει.

Αλεσμενα τρωει φουλ, ειναι φαγανος πολυ. (φτου φτου)

Οταν τρωμε κατι ερχεται και ζηταει και του δινει κοματακια τωρα εχει αρχισει και τρωει. Για να δουμε. Μας εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να αρχισει αλλιως θα το χασουμε και θα κανει εμετο συνεχεια στα κοματια.

Δουλευετε κοριτσια;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

ΠΩς ειστε;

Ψωμακι αν του δωσεις το κραταει και το τρωει απλα αν κοψει κοματι μεγαλο σκυβει να πεσει η βαζει το χερι και το βγαζει. Μπισκοτο ετρωγε στην αρχη τωρα παιζει. Οτι και να του δωσεις το ριχνει κατω αφου το εχει ζουληξει πρωτα και το εχει κανει πατε. Εχω απελπιστει.

Αλεσμενα τρωει φουλ, ειναι φαγανος πολυ. (φτου φτου)

Οταν τρωμε κατι ερχεται και ζηταει και του δινει κοματακια τωρα εχει αρχισει και τρωει. Για να δουμε. Μας εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να αρχισει αλλιως θα το χασουμε και θα κανει εμετο συνεχεια στα κοματια.

Δουλευετε κοριτσια;

Μην αγχώνεσαι. Γιατί να το χάσεις; Το παιδάκι δεν θέλει ακόμα να φάει κομμάτια. Η μητέρα μου έλεγε πως εγώ έτρωγα αλεσμένα μέχρι 4 χρονών! Άλλα παιδιά δε θέλουν καθόλου αλεσμένα. Κατά τη γνώμη μου, άρχισε σιγά σιγά με πατημενα με το πιρούνι τα πιο μαλακά τρόφιμα, πχ μπανάνα, πατατούλα, κολοκυθάκι κλπ. Μην πας κατευθείαν στα "δύσκολα", όπως το κρέας. Επίσης, μπορείς να του φτιάχνεις τραχανά με λίγο τυράκι για βραδυνό, που έχει λίγο την υφή των κομματιών, αλλά μοιάζει και με κρέμα. Ο δικός μου τον λατρεύει τον τραχανά! Και δίνε του και πράγματα στο χεράκι του να τρώει. Εγώ του δίνω και ρώγες σταφύλι και οτιδήποτε βρεθεί που δεν έχει σάλτσες. Αυτό θα το βοηθήσει να συνηθίσει πιο γρήγορα τις μπουκιές και τα κομματάκια. Θα τα φτύνει στην αρχή, μετά θα μάθει να τα επεξεργάζεται λίγο περισσότερο στο στόμα του και να τα καταπίνει. Κι ο δικός μου μη φανταστείς ότι τρώει τέλεια! Το παλεύουμε. Τα μισά πέφτουν στο πάτωμα και εννοείται ότι τα λιώνει και στο χέρι του. Και, επίσης, δώσε λιγότερη σημασία στο αν θα λερωθεί. Γουρουνάκια γίνονται. Τι να κάνουμε; Θα μάθουν κάποια στιγμή. Εγώ να φανταστείς δεν έστρωσα φέτος μάλλινα χαλιά, αλλά συνθετικά (σαν μοκέτες) γιατί φαντάστηκα τι με περίμενε, και πράγματι έχουν γεμίσει ήδη λεκέδες και στάμπες. Δε με νοιάζει όμως. Ας μάθει το παιδάκι να τρώει με το ρυθμό του και όταν έρθει η άνοιξη θα τα βγάλω έξω να τα πλύνω με το λάστιχο. Και το καρότσι του συνέχεια το πλένω, γιατί γίνεται αμέσως χάλια από τα φαγητά (του αρέσει να τρώει μπανάνα στο σούπερ μάρκετ).

Εγώ δουλεύω ναι. Πρόσφατα επέστρεψα στη δουλειά από την άδεια ανατροφής. Είμαι δημόσιος υπάλληλος. Εσύ;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλει υπομονή πάντως. Τώρα το χειμώνα με τα χαλιά είναι δύσκολο, το ξέρω, αλλά δεν πρέπει να υποκύψεις και να το ταίζεις μόνο με το κουτάλι. Καλύτερα να μάθουν τα παιδάκια μας να μασάνε και να τρώνε γενικά, παρά να έχουμε το σπίτι καθαρό στην τρίχα. Εμείς πλέον ούτως ή άλλως έχουμε κόψει και τους πολλούς καλεσμένους, τραπεζώματα κλπ στο σπίτι (πού χρόνος για τέτοια;), αλλά και όσοι έρχονται δεν το παρεξηγούν.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σημερα επιβεβαιωσα την εγκυμοσύνη στον γιατρό μου,ουτε 1 μηνών δεν είμαι, είναι ή δεύτερη εγκυμοσύνη,το πρώτο τοεχασα με παλινδρόμηση κύησης 2 μηνών, είμαι που χαρούμενη αλλά από την άλλη φοβάμαι,μην το χάσω και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σημερα επιβεβαιωσα την εγκυμοσύνη στον γιατρό μου,ουτε 1 μηνών δεν είμαι, είναι ή δεύτερη εγκυμοσύνη,το πρώτο τοεχασα με παλινδρόμηση κύησης 2 μηνών, είμαι που χαρούμενη αλλά από την άλλη φοβάμαι,μην το χάσω και αυτο..

Καλημέρα! Δεν θα το χάσεις. Μια χαρά θα πάνε όλα!!! Να είσαι μαζί μας να τα λέμε. Τώρα στο πρώτο τρίμηνο όλες τις ίδιες αγωνίες έχουμε. Θα σε προσθέσω στο τυχερό πινακάκι μας και όταν με το καλό σου πει ο γιατρός την ΠΗΤ, να μας πεις να τη σημειώσουμε.

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 5/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Xaroumenh mama: ΠΗΤ ???

Nini8492: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,σημερα επιβεβαιωσα την εγκυμοσύνη στον γιατρό μου,ουτε 1 μηνών δεν είμαι, είναι ή δεύτερη εγκυμοσύνη,το πρώτο τοεχασα με παλινδρόμηση κύησης 2 μηνών, είμαι που χαρούμενη αλλά από την άλλη φοβάμαι,μην το χάσω και αυτο..

καλος ηρθες και ολα μια χαρα θα πανε...!!!!!!!!! να εχεις μια καλη και τελειωμηνη εγκυμοσυνη!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

ΠΩς ειστε;

Ψωμακι αν του δωσεις το κραταει και το τρωει απλα αν κοψει κοματι μεγαλο σκυβει να πεσει η βαζει το χερι και το βγαζει. Μπισκοτο ετρωγε στην αρχη τωρα παιζει. Οτι και να του δωσεις το ριχνει κατω αφου το εχει ζουληξει πρωτα και το εχει κανει πατε. Εχω απελπιστει.

Αλεσμενα τρωει φουλ, ειναι φαγανος πολυ. (φτου φτου)

Οταν τρωμε κατι ερχεται και ζηταει και του δινει κοματακια τωρα εχει αρχισει και τρωει. Για να δουμε. Μας εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να αρχισει αλλιως θα το χασουμε και θα κανει εμετο συνεχεια στα κοματια.

Δουλευετε κοριτσια;

μη σε ανυσηχει αυτο και ο δικος μου αταν του δινω κατι στο χερι το σφυγκει μεχρι να το λιωσει και μετα το πεταει..ακομα και η τηγανιτη πατατα που το αρεσει πολυ εγω του τη κραταω για να τη δαγκωσει και να την φαει αν του τη δωσω στο χερι τη σφυγγει και την πεταει..!! ψωμακι τωρα ξεκινησε και εμενα να τρωσει του κοβω ομως φαρδη κομματι για να γεμιζει η χουφτα του και τρελενετε πλεων..!! τωρα για το φαγητο αυτο που μπορεις να κανεις για δοκιμη ειναι να του αλεθεις μονο το κρεας λιγακι και τα αλλα να του τα πατας με το πιρουνι ωστε σιγα σιγα να αρχιζει να συνηθιζει..!!! αυτο που εκανα εγω στις αρχες οταν σταματησα να του αλεθω το φαγητο του το εβραζα ποιο πολυ ωρα και ταυτοχρονα το παταγα κιολας αφου ουτε καν το κρεας δε χρειαζοτανε να αλεσω. και σιγα σιγα του τα μαγηρευα ποιο λιγο..αλα ακομα και τωρα οταν πειναει πολυ η βαριεται να μασησει πνηγετε καμια φορα!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες νινι! Ολα καλα θα πανε! Θετικη σκεψη!

Δεν με πειραζει να λερωσει. Με πειραζει που δουλευω και το παιδι τις καθημερινες ειναι με τις γιαγιαδες που εκεινες φοβουνται. Ειδικα η πεθερα μου. Η μαμα μου θα κανει και μια ομελετα να την φαει ετσι, καμια μπανανα στο χερι κτλ η πεθερα τπτ!

Τα σκ ποσο να προλαβω να κανω. Πρεπει να επιμεινω πιο πολυ.

Δουλευω σε εταιρεια, 2μηνες μετα την γεννα επεστρεψα στη δουλεια.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδαμε σακο! Ολα καλα! Ειναι ψηλα στη μητρα και μακρια απο τον τραχηλο. Σε 2 εβδομαδες θα παμε παλι! Τι ωραια! Αχ το σπορακι! Καληνυχτα!

Μπράβο! Πολύ ωραία. Καλή συνέχεια να έχεις. Εμείς έχουμε σήμερα το μεσημέρι ραντεβού. Ανυπομονώ!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...