Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Ναι, και το πρώτο με φτ ήταν και θέλω οπωσδήποτε να ξανακάνω φτ!

Τον δικό μου να σας πω την αλήθεια δεν τον έχω ψυχολογήσει. Νομίζω ότι αν δει κάτι που δεν μπορεί να το αντέξει, απλώς θα γυρίσει το βλέμμα. Αλλά γενικά νομίζω ότι είναι γενναίος. Και βασικά θέλει να μου κάνει παρέα τις ώρες αναμονής στο δωμάτιο των ωδυνών. Του παραπονιόμουν ότι δεν είχα τι να κάνω τόσες ώρες και με ποιον να μιλήσω και συνέχεια με έπαιρνε ο ύπνος. Κατά τα λοιπά, ούτε στρίγκλιζα, ούτε φώναζα, ούτε τίποτα.

Μουστοκούλουρο, θεωρώ ότι πλέον πρέπει να το θέλεις πολύ για να κάνεις φτ. Οι περισσότεροι γιατροί βολεύονται με την καισαρική και αν σε ψυχολογήσουν ότι φοβάσαι ή διστάζεις, σε πάνε κατευθείαν για καισαρική με οποιονδήποτε Χ λόγο. Αυτό συνέβη με την κουνιάδα μου. Ήθελε φτ αλλά ψιλοφοβόταν και τελικά έκανε καισαρική.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rosali said:

Ναι, και το πρώτο με φτ ήταν και θέλω οπωσδήποτε να ξανακάνω φτ!

Τον δικό μου να σας πω την αλήθεια δεν τον έχω ψυχολογήσει. Νομίζω ότι αν δει κάτι που δεν μπορεί να το αντέξει, απλώς θα γυρίσει το βλέμμα. Αλλά γενικά νομίζω ότι είναι γενναίος. Και βασικά θέλει να μου κάνει παρέα τις ώρες αναμονής στο δωμάτιο των ωδυνών. Του παραπονιόμουν ότι δεν είχα τι να κάνω τόσες ώρες και με ποιον να μιλήσω και συνέχεια με έπαιρνε ο ύπνος. Κατά τα λοιπά, ούτε στρίγκλιζα, ούτε φώναζα, ούτε τίποτα.

Μουστοκούλουρο, θεωρώ ότι πλέον πρέπει να το θέλεις πολύ για να κάνεις φτ. Οι περισσότεροι γιατροί βολεύονται με την καισαρική και αν σε ψυχολογήσουν ότι φοβάσαι ή διστάζεις, σε πάνε κατευθείαν για καισαρική με οποιονδήποτε Χ λόγο. Αυτό συνέβη με την κουνιάδα μου. Ήθελε φτ αλλά ψιλοφοβόταν και τελικά έκανε καισαρική.

Δε με απασχολει ο τρόπος που θα ερθει το μωρό στο κόσμο, αρκεί να είναι ο ασφαλέστερος γι αυτό και για μένα. Ο γιατρός μου είναι και φίλος της θείας μου και δε νομίζω οτι θα επιδιώξει να με κοροιδεψει, αντιθέτως πιστεύω οτι θα επιλέξει το καλύτερο τρόπο γέννας για τη περίπτωση μου. Ο μόνος λόγος που ίσως να προτιμούσα το φτ είναι ότι δε χρειάζεται να περιμένεις 1 χρόνο για να ξαναμείνεις έγκυος αλλά νομίζω 6μηνο(διόρθώσε με αν κάνω λάθος) .. Ομως, σαν διαδικασία σαφώς και με ανατριχιάζει πιο πολύ η τομή στο πιπι μου απ τη τομή στη κοιλιά συν του ότι έχω ακούσει απο γνωστές που γέννησαν φυσιολογικα ότι δεν απολαμβάνουν το ίδιο το σεξ καθώς έχουν γίνει πιο χαλαρά τα πράγματα εκεί κάτω..χαχα.. Επίσης 2 γνωστές μου δεν πρόλαβε να τις πιάσει η επισκληρίδιος και λένε πως αν συνέβαινε στα  πρώτα τους παιδια αυτό κι όχι στα δευτερα δε θα έκαναν άλλο παιδί γιατί υπέφεραν..  Αυτά έχω ακούσει και δε ξέρω τι θα επέλεγα.. Θα αφήσω το γιατρό μου να επιλέξει και θα τον εμπιστευτώ γιατί ξέρω και περίπτωση γνωστής που είχε λυσσάξει να γεννήσει με φτ ένα μωρό κοντά στα  4 κιλά..και πίεσε τόσο το γιατρό που ζορίστηκε  το μωρό, έκανε κακά μέσα στη μήτρα και έπαθαν μόλυνση και η μάνα και ο μπέμπης , έκανε και καισαρική μετα, και εμεινε στη μαιευτηριο 2 βδομάδες με αντιβίωση το μωρό.. Καλό είναι αρχικά να έχουμε κάποιον γιατρό που εμπιστευόμαστε και να ακούμε τι μας λέει γιατί γιατροί δεν είμαστε. Εγω πάνω του θα το αφήσω!

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rosali είπε:

Κάπου εκεί γίνεται, έτσι έγραφε το χαρτί αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν το έχω μπροστά μου. Θα την κάνω στο Embryon (Μέγαρο μουσικής). Εκεί έκανα και την αυχενική. Λογικά μαζί θα γεννήσουμε. Θα ήταν ωραία αν ήμασταν και στο ίδιο μαιευτήριο! Θα είχε πολλή πλάκα!

Κορίτσια, σκέφτεστε να πάτε για μαθήματα ανώδυνου; Εγώ είχα κάνει στο πρώτο κάπου προς το Μαρούσι και μου άρεσε πάρα πολύ. Λέω να τα επαναλάβω αυτή τη φορά στο Έλενα, παρόλο που με τον μικρό δεν είναι πολύ εύκολη απόφαση (πρέπει να τον αφήσω στη γιαγιά κλπ). Θέλει και ο άντρας μου να συμμετέχει για να πάρει το πιστοποιητικό και να μπει μέσα στον τοκετό.

Που τα είχες κανει τα μαθήματα στο Μαρούσι; θελω να κανω οπως κ στο πρωτο μου αλλα τα ειχα κανει Χανια.,..εδω αθηνα δεν ξερω που γίνονται.

Κοριτσια οποία θελει να γνωριστούμε κ μέσω fb ας μου στείλει πμ να πούμε ονόματα.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως περάσατε το σκ; Εμείς χαλαρά,γεμίσαμε μπαταρίες γιατι η βδομαδα αυτή εχει πολυ τρεξιμο.

Λοιποοον, Στα θέματα που έχετε συζητήσει μέχρι στιγμής. Όσον αφορά για το αν αισθανομαι τα μωράκια, τι να σας πω,καποιες φορες νιωθω κατι προτογνωρα οταν ειμαι ξαπλωμενη του τύπου μπουρμπουλήθρες κ μια φορα κ σαν αμυδρό σπρωξιμο απο μεσα.Φυσικα διαρκουν λιγα δευτερολεπτα κ εννοειται δεν δινω ιδιαιτερη βαση γιατι είναι πάρα πολύ νωρίς, το ιδιο μου ειπε και ο γιατρός μου δηλαδη πριν λιγο που ειχαμε ραντεβου,να χαλαρωσω και να αρχισω να παρατηρω και να μαθαινω το σωμα μου.. τα διδυμακια συνήθως κανουν την εμφανιση τους πριν τις 20εβδ. γύρω στη 18η εβδ.μου είπε αλλα ολα ειναι σχετικα και διαφερουν απο γυναικα σε γυναίκα.

Β'επιπεδου εχουμε κλεισει τελος του αλλου μήνα πρωτα ο Θεός.Στην 22η εβδ.και μου φαίνεται αιώνας.

Είμαι υπέρ του φτ, θα ήθελα πολυ να ζήσω αυτη τη πραγματικα μοναδικη εμπειρια και θαυμάζω τις γυναίκες που έχουν κάνει.Δεν φοβαμαι τον πόνο, εν αντιθέση με την καισαρική που απλα έχω μεγαλο τρομο με τα χειρουργία. Τώρα με τα δίδυμα ομως είναι σχεδόν σιγουρο πως θα πάμε για καισαρική. Μου φαίνονται τοσο μακρυνα ομως ολα αυτά.

Στην κλινική που είμαι παρέχουν υπηρεσίες όπως πχ σου κανουν χαλαρωτικο μασαζ εγκυμοσυνης το οποιο καποια στιγμη θα θελα να το τιμήσω δεόντως.Μαθήματα ανώδυνου τοκετού, θηλασμού, pregnancy yoga ή aerobic, baby massage να μαθεις να χαλαρωνειςτο μωράκι και διαφορα αλλα οπως ομιλιες παιδιάτρων κλπ. Μετα τη β'επιπέδου με το καλό ίσως γραφτώ στη yoga, οπωσδηποτε στο θηλασμό και στη φροντιδα του νεογέννητου που θα παρακολουθει και ο άντρας μου. Με το αζημίωτο φυσικα γιατι είναι ιδιωτικά . Τωρα τα μαθηματα ανωδυνου τοκετού μάλλον θα τα βλέπω από το παράθυρο :)

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γυρισαμε και εμεις. Ολαμια χαρα ο μπεμπης μια χαρα μεγαλωνει. Ειχε ξαπλωσει κουναγε χερακια μεχρι και τα δαχτυλακια φαινοντουσαν! Μετα προφανως κουραστικε ο κυριος, αραξε εβαλε και τα χερια πισω απο το κεφαλι! Σιγουρα μπεμπης παλι τα ειδαμε και η γιατρος το ιδιο ειπε, μεχρι και ξεχωριστη αναμνηστικη κρατησαμε του υπερηχου με το τσουτσουνακι. Ωστοσο ενω η αυχενικη και η αιματος ηταν πολυ καλες,η αμφιβολια που ειχα στον εναν δεικτη με εκανε και την ρωτησα και μου ειπε δεν ειναι κατι απλα θα κανουμε υπερηχο καρδιας στο μωρο στην β επιπεδου. Στον μεγαλο δεν ειχα κανει. 

Εγω ηθελα παρα πολυ καισαρικη, ουτε φοβομουν ουτε τπτ. Με εβαλε ομως φυσιολογικα. Ενταξει ειναι ζορικα υποφερεις στο τελος δλδ στο τελευταιο 20λεπτο. Μολις βγει το μωρο ουτε ενα τσακ δεν πονας, τπτ! Ειναι απιστευτη η φυση. Θα το ξανακανω αν ολα ειναι οκ. 

Οντως στο σεξ εχει διαφορα, σε ραβει και η γιατρος βεβαια σε επαναφερει. Εγω ζοριστικα τις πρωτες φορες με ενοχλουσε. Σιγα σιγα ηταν οκ. 

Με βολεψε που ηταν μεσα ο συζυγος, το ηθελε πολυ. Εχεις παρεα, χαζολογας! Ηταν αγχωμενος βεβαια, αλλα τον θελω παλι μεσα!

Δεν αφηνουν να δει τι γινεται εκει κατω, ηταν στο κεφαλι και μου κρατουσε το χερι. Μονο στο τελος τπυ ειπαν να κατσει να μην με κραταει και να μην κουνηθει οτι και να γινει. Χαχα στρατιωτακι!

Μετα χαζολογοντας μου ελεγε οτι στο τελος που εσπρωχνα και η μια μαια με ειχε σχεδον καβαλησει η γιατρος φωναζε Ελα Ελα παμε παμε! Εγω ημουν σαν το κοριτσακι του εξορκιστη... ελεγα κιολας θα πεθανω! Και η μαια φωναζε Δεν θα πεθανεις θα γεννησεις Χαχαχαχα ευτυχως δεν υπαρχουν ντοκουμεντα! 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Titin said:

Δεν αφηνουν να δει τι γινεται εκει κατω, ηταν στο κεφαλι και μου κρατουσε το χερι. Μονο στο τελος τπυ ειπαν να κατσει να μην με κραταει και να μην κουνηθει οτι και να γινει. Χαχα στρατιωτακι!

Μετα χαζολογοντας μου ελεγε οτι στο τελος που εσπρωχνα και η μια μαια με ειχε σχεδον καβαλησει η γιατρος φωναζε Ελα Ελα παμε παμε! Εγω ημουν σαν το κοριτσακι του εξορκιστη... ελεγα κιολας θα πεθανω! Και η μαια φωναζε Δεν θα πεθανεις θα γεννησεις Χαχαχαχα ευτυχως δεν υπαρχουν ντοκουμεντα! 

χαχαχαχαχαχα!!! Ki ο άντρας μου έτσι ακριβώς!!!

 

Κι εγώ σαν την τρελή ούρλιαζα στο τέλος "αφήστε με δεν θέλω θα πεθάνω, δεν θέλω βοήθεια!!!"

Ρεζίλι σε όλο το μαιευτήριο πρέπει να είχα γίνει χαχαχα!

 

Παρόλαυτα επειδή είδα το σώμα μου να επανέρχεται πλήρως χωρίς... σημάδια μετά τη γέννα θα προτιμούσα να γεννήσω με φ.τ. και πάλι.

Αν πάλι για όποιο λόγο δεν γίνεται... δεν θα "πεθάνω" κιόλας 

 

:)

Καλημέρα!! 


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Τιτιν, πολύ γέλασα με την ιστορία σου! Κι ο δικός μου αυτή τη φορά θα μπει μέσα. Έτσι λέει.

Μουστοκούλουρο, μη φοβάσαι τον πόνο. Σκέψου ότι εμένα μου έβαλε ωκυτοκίνη στο νοσοκομείο για να κυλήσει πιο γρήγορα ο τοκετός (η πρόσθετη ωκυτοκίνη λένε ότι προκαλεί στη γυναίκα πολύ μεγαλύτερους πόνους από τους φυσικούς, χωρίς ωκυτοκίνη) και γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδειο. Τα έκανα όλα δηλαδή. Και πάλι είπα οκ, δεν ήταν κάτι τραγικό. Θα το ξανάκανα με τα 1000, δηλαδή. Τώρα θα μου πεις εξαρτάται πόσο αντέχεις τον πόνο. Πάντως λένε ότι ο πρώτος φυσιολογικός τοκετός είναι ο πιο δύσκολος. Μετά είναι πιο εύκολοι οι υπόλοιποι.

Καλλιόπη, εγώ πέραν του ότι δεν έχω fb, είναι και μπλοκαρισμένο το fb εδώ στη δουλειά (οπότε και να είχα, δεν θα έκανε διαφορά). Στο σπίτι δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου στο ίντερνετ. Όμως είμαι μέσα εάν πείτε να γνωριστούμε. Θα σου στείλω με πμ το όνομά μου και το email μου!

Μαθήματα ανώδυνου έκανα εδώ και είναι εντελώς δωρεάν:

http://mynewbaby-shop.gr/pages/dorean-mathimata-toketou-kai-thilasmou

Στο Έλενα επίσης ξέρω πως κάνουν μαθήματα, αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα πάει. Αυτή τη φορά λέω να επιλέξω το Έλενα για να κάνω επανάληψη, αλλά μετά την 28η εβδομάδα (νομίζω ότι από τότε και μετά δίνεται το πιστοποιητικό παρακολούθησης για τους άνδρες που θέλουν να μπουν μέσα στον τοκετό). Η αδερφή μου πήγε και στο Μαρούσι και στο Έλενα και μου είπε ότι στο Έλενα είναι καλύτερα. Για να παρακολουθήσεις τα μαθήματα στο Έλενα πρέπει να κλείσεις θέση στο τηλ 2132051366 (έτυχε να το έχω σημειωμένο, οπότε σας το γράφω). Αν θέλετε κανονίζουμε να πάμε και όλες μαζί ταυτόχρονα, εγώ μέσα είμαι.

Θα αρχίσω να συμπληρώνω το φύλο των μωρών μας στη λίστα γιατί θα χάσω το μπούσουλα! Αν κάτι αλλάξει, το διορθώνουμε.

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Αγοράκι & Κοριτσάκι

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Μουστοκούλουρο, είχες πει αγοράκι κι εσύ ή θυμάμαι λάθος;;;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Στο Ελενα ειχε κανει και η νυφη μου μαθηματα και την ειχαν βοηθησει πολυ στο πρωτο, στο δευτερο δεν προλαβαινε και το μετανιωσε, δεν θυμοταν και πολλα ειδικα απο το θηλασμο, αλλα την βοηθησαν πολυ στο Ελενα. Ακομα και οταν πηγε να κανει μαστιτιδα πηγε απο κει και την εξετασαν κτλ.Ειναι υπερβολικα υπερ του θηλασμου να ξερετε. Ειχε κατσει μια πανω απο την νυφη μου κανενα μισαωρο μεχρι να το κανει σωστα και να πιανει και το παιδι σωστα. Μια περιπτωση γνωστης οτι δεν ειχαν να της δωσουν γαλα, το παιδι ηταν νηστικο κανενα 6ωρο μεχρι να φερουν φορμουλα. Ειχαν παθει σοκ οι γονεις. 

Μου ειπε χθες η γυναικολογος, στον 7ο να ξεκινησουμε να κανουμε προετοιμασια στις θηλες αν θελω να θηλασω. 

Θα ηθελα να πηγαινα και εγω στα μαθηματα, αλλα ηδη το παιδι το βλεπω 1-2 ωρες μονο την ημερα.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια ότι είναι υπερβολικά υπέρ του θηλασμού. Την πρώτη μέρα οκ, και να μη φάει το μωρό (γιατί γάλα συνήθως δεν έχεις, εγώ τουλάχιστον δεν είχα), δεν πειράζει, είναι ταλαιπωρημένο και κοιμάται συνέχεια. Από τη δεύτερη μέρα όμως και μετά πεινάει και κλαίει και αν δεν χορτάσει κλαίει πάλι. Στο Έλενα θεωρείται σχεδόν έγκλημα το να δώσεις ξένο. Προτιμούν να αφήσουν τα μωρά νηστικά. Εγώ πάντως, κορίτσια, το είχα στο στήθος και όταν πια είδα ότι το μωρό έκλαιγε συνέχεια, δεν έκανε κακά (τι να βγάλει;) κλπ πήγα και υπέγραψα ωραιότατα και έδωσα συμπλήρωμα. Ηρέμησε έτσι το παιδάκι και μετά συνέχισα με θηλασμό και ξένο συμπληρωματικά. Και αυτή τη φορά κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα το κάνω.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Rosali εγω στο Ρεα ηθελα περισσοτερο καθοδηγηση, δεν την ειχα και χαζομαρα μου που δεν ζητησα παραπανω βοηθεια. Ειχα καταστρεψει τις θηλες μου γιατι δεν επιανε σωστα το παιδι. Την τριτη μερα στην εξοδο ειχα πολυ γαλα αλλα δεν μπορουσα με τπτ να βαλω το παιδι πανω. Εκανα μαστιτιδα, πυρετο πονος. Πηρα ξενο και ηρεμησα πηρα και τα χαπια και εκοψα τον θηλασμο. Δεν μπορουσα να ακουμπησω το στηθος, τωρα θα προσπαθησω παραπανω. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου! Αν βρεθείτε στο fb πείτε μου κι εμένα!!

Κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ να μπορέσω να θηλασω αν έχω γάλα..  Μου φαίνεται τόσοοοοο μακρινόοοοο!!!

Το βράδυ ελπίζω να μπορέσω να σας πω κι εγώ φύλο.. :) 

Μέχρι στιγμής τα αγόρια είναι μπροστά ...

Όχι Rosali μου μόνο στη 10η μου είχαν πει ότι μάλλον είναι αγόρι και απο τοτε δε λένε με σιγουριά τίποτα.. Στην 14η είπαν κοριτσοφέρνει αλλα μου είπε θα σου πω σε δύο βδομάδες.. Δηλ σήμερα αλλά και πάλι δε θα το δέσω κόμπο.. Νομίζω στη Β επιπέδου είναι σίγουρο.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Ροζαλι ευχαριστω για τις πληροφοριες θα το κοιτάξω..Στο Έλενα δεν κανουν μαθήματα μονο οσες γεννάνε εκει;

Ουτε εγω θηλασα δεν ειχα σταγόνα 15η μερα έφτασε να πέτρωσει το στήθος έπαθα κ μια κατάθλιψη έκλαιγα ολη μερα κ το έκοψα, τλκ για ολα ευθυνόταν ο κοντός χάλινος που ενω επέμενα να κοπεί μου έλεγαν οτι δεν επηρεάζει...τωρα λεω ν αυτο προσπαθήσω παλι κ βλέπουμε.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον χαλινο το θεωρω βαρβαρο. Διαβαζω οτι πολλοι το κοβουν χωρις λογο. Σκεψου να το κανανε και σε μας αυτο πως θα νιωθαμε. Ξερω βεβαια και περιπτωσεις που επιβαλλεται να κοπει. 

Συνηθως τα αγορια φαινονται πιο ευκολα απο τα κορτισια


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Titin είπε:

Αυτο με τον χαλινο το θεωρω βαρβαρο. Διαβαζω οτι πολλοι το κοβουν χωρις λογο. Σκεψου να το κανανε και σε μας αυτο πως θα νιωθαμε. Ξερω βεβαια και περιπτωσεις που επιβαλλεται να κοπει. 

Συνηθως τα αγορια φαινονται πιο ευκολα απο τα κορτισια

Δυςτυχως ο χάλινος στον γιο μου έφτανε εξω κ πανω στη γλώσσα φανταςου ουτε να τη βγαλει δεν μπορούσε ουτε να κλάψει..


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...