Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Δεν θυμάμαι ακριβως τις τιμές αναλυτικά για τη γέννα,απλά κράτησα το σύνολο προς το παρον. Επισης οσον αφορα την τιμή μου ειπαν πως αν δεν εχουμε δικό μας παιδίατρο και φερει η κλινική το δικό της θα είναι επιπλέον κάποια χρηματα. Δεν ηξερα πως χρειαζεται παιδίατρος μεσα.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καρμακι τι κουλο; Δεν το ηξερα! Ισως λογω διδυμων αλλα πρωτη φορα το ακουω. 

2 minutes ago, Karmaki είπε:

Δεν θυμάμαι ακριβως τις τιμές αναλυτικά για τη γέννα,απλά κράτησα το σύνολο προς το παρον. Επισης οσον αφορα την τιμή μου ειπαν πως αν δεν εχουμε δικό μας παιδίατρο και φερει η κλινική το δικό της θα είναι επιπλέον κάποια χρηματα. Δεν ηξερα πως χρειαζεται παιδίατρος μεσα.

 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Titin είπε:

Καρμακι τι κουλο; Δεν το ηξερα! Ισως λογω διδυμων αλλα πρωτη φορα το ακουω. 

 

Καλέ Ναι , και εγω σάστισα .Ισως να ναι γι αυτο που λες.Φυσικα δε ρωτησα λεπτομέρειες, θα μαθω στην πορεία το λόγο.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Titin said:

Καρμακι τι κουλο; Δεν το ηξερα! Ισως λογω διδυμων αλλα πρωτη φορα το ακουω. 

 

Μπορεί στην Κύπρο να είναι διαφορετικό το σύστημα στις ιδιωτικές κλινικές, Κουλό όντως.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rosali said:

Εγώ έκλεισα! 22/3 β επιπέδου και 30/3 υπέρηχο καρδιάς εμβρύου! Είμαι πανέτοιμη! Εσείς;

Εγώ δεν έκλεισα ακόμα.. Ισως μου κλείσει ο γιατρός μου όταν ξαναπάω γιατί και την αυχενική αυτός μου την είχε κλείσει. Πόσων εβδομάδων θα είσαι Rosali? Υπέρηχο καρδιάς κάνουμε πάντα? Η θες κατι να τσεκάρεις?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πανετοιμη βλεπω! 

Εμενα μου ειπε στο επομενο ραντεβου θα μου πει για ποτε να κλεισω β επιπεδου  και θα κανω και υπερηχο καρδιας. 

Μια μετρηση στην αυχενικη βγηκε εκτος οριων γι αυτο. Στο πρωτο δεν ειχα κανει. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Titin said:

Εισαι πανετοιμη βλεπω! 

Εμενα μου ειπε στο επομενο ραντεβου θα μου πει για ποτε να κλεισω β επιπεδου  και θα κανω και υπερηχο καρδιας. 

Μια μετρηση στην αυχενικη βγηκε εκτος οριων γι αυτο. Στο πρωτο δεν ειχα κανει. 

Ποια μέτρηση Titin μου? Θυμάσαι?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Karmaki said:

Καλέ Ναι , και εγω σάστισα .Ισως να ναι γι αυτο που λες.Φυσικα δε ρωτησα λεπτομέρειες, θα μαθω στην πορεία το λόγο.

Στην Κύπρο ακολουθούν το αγγλικό πρότυπο. Και είναι το πιο ασφαλές τουλάχιστον. Στην Ελλάδα είναι μόνο η μαία και αν συμβεί κάτι πρέπει να καλέσει παιδίατρο. Άρα τρέχα γύρευε. Σε κάθε γέννα είναι μέσα παιδίατρος. Είτε καισαρική είτε φυσιολογικό. Και όχι μόνο στον ιδιωτικό τομέα αλλά και στο δημόσιο στο Μακάριο.

Ο παιδίατρος βρίσκεται μέσα και κάνει κατευθείαν και τον έλεγχο του μωρού και αν χρειαστεί οτιδήποτε είναι εκεί να βοηθήσει. Αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάποιους καλούς. Αν θες να θηλάσεις και τα δύο σου μωράκια αποκλειστικά εννοείται ότι θα πας στην Ει. Π. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα είμαι στην 22η για τη β επιπέδου και στην 23η για τον υπέρηχο καρδιάς.

Υπέρηχο καρδιάς είχα κάνει και στο πρώτο, παρόλο που όλα ήταν τέλεια. Κορίτσια, θα σας δώσω μια συμβουλή: Μην πάτε να πληρώσετε 120-150 ευρώ που κοστίζει ο υπέρηχος καρδιάς. Γίνεται εντελώς δωρεάν στο Παίδων Πεντέλης (μόνο εκεί όμως). Την προηγούμενη φορά έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Ο γιατρός με είχε 1 ώρα σχεδόν και με εξέταζε, ήταν πάρα πολύ λεπτομερής και η έκθεση που έγραψε στο τέλος ήταν αναλυτικότατη (νομίζω 4 σελίδες!). Αν σας ενδιαφέρει, το τηλ για ραντεβού είναι 2132052461.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rosali said:

Θα είμαι στην 22η για τη β επιπέδου και στην 23η για τον υπέρηχο καρδιάς.

Υπέρηχο καρδιάς είχα κάνει και στο πρώτο, παρόλο που όλα ήταν τέλεια. Κορίτσια, θα σας δώσω μια συμβουλή: Μην πάτε να πληρώσετε 120-150 ευρώ που κοστίζει ο υπέρηχος καρδιάς. Γίνεται εντελώς δωρεάν στο Παίδων Πεντέλης (μόνο εκεί όμως). Την προηγούμενη φορά έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Ο γιατρός με είχε 1 ώρα σχεδόν και με εξέταζε, ήταν πάρα πολύ λεπτομερής και η έκθεση που έγραψε στο τέλος ήταν αναλυτικότατη (νομίζω 4 σελίδες!). Αν σας ενδιαφέρει, το τηλ για ραντεβού είναι 2132052461.

Ευχαριστούμε Rosali


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ritsalondon said:

Στην Κύπρο ακολουθούν το αγγλικό πρότυπο. Και είναι το πιο ασφαλές τουλάχιστον. Στην Ελλάδα είναι μόνο η μαία και αν συμβεί κάτι πρέπει να καλέσει παιδίατρο. Άρα τρέχα γύρευε. 

Ο παιδίατρος βρίσκεται μέσα και κάνει κατευθείαν και τον έλεγχο του μωρού και αν χρειαστεί οτιδήποτε είναι εκεί να βοηθήσει. Αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάποιους καλούς. Αν θες να θηλάσεις και τα δύο σου μωράκια αποκλειστικά εννοείται ότι θα πας στην Ει. Π. 

Πάντως εγώ που γέννησα στο Έλενα, το μωρό εξετάστηκε απευθείας από παιδίατρο. Στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι γίνεται.

4 minutes ago, moustokoulouro said:

Ευχαριστούμε Rosali

Αφού είναι δωρεάν, γιατί να μην πας να το κάνεις ούτως ή άλλως; Καλό είναι, κακό όχι.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rosali said:

Πάντως εγώ που γέννησα στο Έλενα, το μωρό εξετάστηκε απευθείας από παιδίατρο. Στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι γίνεται.

Αφού είναι δωρεάν, γιατί να μην πας να το κάνεις ούτως ή άλλως; Καλό είναι, κακό όχι.

Φαντάζομαι και στα ιδιωτικά θα υπάρχει παιδίατρος. Θυμάμαι μια φίλη μου που είχε θέμα το νεογέννητο στο πόδι του ΄το είχε εξετασει ο παιδίατρος του λητω γτ εκεί είχε γεννήσει. 

Έπίσης έχουν μονάδες εντατικής με νεογνολόγους.. Δεν υπάρχει περίπτωση..

  Απλά δεν έχω νομίζω οτι είναι μέσα στο τοκετό ο παιδίατρος εδω ούτε χρειάζεται να τον πληρώσεις εξτρα.. Είναι στη τιμή που σου δίνει το κάθε ιδιωτικό μαιευτήριο.. 

Θα τον κάνω μάλλον τον υπέρηχο καρδιάς. Θα ρωτήσω και το γιατρό μου που να πάω.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...