Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

21 minutes ago, ritsalondon είπε:

Έχει δίκλινα η κλινική αλλά είναι για τα day care. Τα υπόλοιπα είναι μονόκλινα και  3 σουίτες. Να πας να σου δείξουν τα δωμάτια. Αν θα κανείς rooming in είναι καλύτερη η σουίτα για να έχεις τα μωρά στο δωμάτιο σου και τους επισκέπτες στο άλλο δωμάτιο. Αν είναι ακριβά (δεν θυμάμαι τις τιμές πλέον) και πάρεις το μονόκλινο απλά να περιορίσεις τους επισκέπτες. Η να κατεβάζεις τα μωρά στο nursery. Από παιδιάτρους για αποκλειστικό θηλασμό σου συνιστώ Παφίτη και Emily Joseph. 

Ριτσα μου Εβαζα για 3 μηνες intralipids (το ιδιο και περσυ) και εχω κανει 5ωρη εισαγωγη και στις σουίτες και στα δωμάτια , αφου μου κανουν πλακα πια πως δεν εχω αφησει σημειο που να μην εχω περάσει ααχαχχαχα.Δεν ξερω αν ειναι αυτο που αναφερεις για δικλινο ,μια φορα με εβαλαν λογω full δωματιων και ειχε ενα κρεβάτι ,διαχωριστικη κουρτινα και διπλα φορίο - κρεβάτι. Δεν θυμαμαι τιμή σουίτας, παντως οταν με πρωτο εβαλαν ενθουσιαστηκαμε,ο αντρας μου  δε, ειπε πως αν γεννησω σουιτα θα μου κλεισει γιατι δεν εχει μεγαλη διαφορα στην τιμη (ειχε ρωτησει περσυ)και ειναι οτι πρεπει οσοι θελουν να καθονται στο σαλονακι και στην κουζινα να πινουν καφε και να ειναι ανεξαρτητο το δωματιο. Βεβαια και στα μονοκλινα ντρεπεσαι και να πατησεις που λεει ο λογος απλα η σουιτα εχει ανεξαρτητους χώρους. Θα τις εχω υπόψην! Παφίτη εχω ακουσει κ εγώ τα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Karmaki said:

Ριτσα μου Εβαζα για 3 μηνες intralipids (το ιδιο και περσυ) και εχω κανει 5ωρη εισαγωγη και στις σουίτες και στα δωμάτια , αφου μου κανουν πλακα πια πως δεν εχω αφησει σημειο που να μην εχω περάσει ααχαχχαχα.Δεν ξερω αν ειναι αυτο που αναφερεις για δικλινο ,μια φορα με εβαλαν λογω full δωματιων και ειχε ενα κρεβάτι ,διαχωριστικη κουρτινα και διπλα φορίο - κρεβάτι. Δεν θυμαμαι τιμή σουίτας, παντως οταν με πρωτο εβαλαν ενθουσιαστηκαμε,ο αντρας μου  δε, ειπε πως αν γεννησω σουιτα θα μου κλεισει γιατι δεν εχει μεγαλη διαφορα στην τιμη (ειχε ρωτησει περσυ)και ειναι οτι πρεπει οσοι θελουν να καθονται στο σαλονακι και στην κουζινα να πινουν καφε και να ειναι ανεξαρτητο το δωματιο. Βεβαια και στα μονοκλινα ντρεπεσαι και να πατησεις που λεει ο λογος απλα η σουιτα εχει ανεξαρτητους χώρους. Θα τις εχω υπόψην! Παφίτη εχω ακουσει κ εγώ τα καλύτερα! 

Sorry που παρεμβαίνω.. Τι είναι τα intralipids? Κατι για τη προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Sorry που παρεμβαίνω.. Τι είναι τα intralipids? Κατι για τη προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό?

Είναι προληπτική ανοσοθεραπεία για όσες εχουν ανεβασμένα nk -natural killers cells. Μετα την αποβολη μου εκανα εξεταση και εχω λιγο ανεβασμενα τα συγκεκριμενα κυτταρα που κατα τους πρωτους μηνες  εικάζεται πως ειναι επιθετικα προς το εμβρυο.Ετσι γινεται η καταστολη με τους συγκεκριμενους ορους που αποτελουνται απο ενα μειγμα απο ελαιο σογιας, αυγο,και απο ελαια με υψηλη περιεκτικοτητα σε θερμιδες και λιπαρα οξεα και καθιστουν πιο δυσκολη την επιθεση των κυτταρων.

Μαθημα βιολογιας αχαχχαχαχαχ


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karmaki said:

Είναι προληπτική ανοσοθεραπεία για όσες εχουν ανεβασμένα nk -natural killers cells. Μετα την αποβολη μου εκανα εξεταση και εχω λιγο ανεβασμενα τα συγκεκριμενα κυτταρα που κατα τους πρωτους μηνες  εικάζεται πως ειναι επιθετικα προς το εμβρυο.Ετσι γινεται η καταστολη με τους συγκεκριμενους ορους που αποτελουνται απο ενα μειγμα απο ελαιο σογιας, αυγο,και απο ελαια με υψηλη περιεκτικοτητα σε θερμιδες και λιπαρα οξεα και καθιστουν πιο δυσκολη την επιθεση των κυτταρων.

Μαθημα βιολογιας αχαχχαχαχαχ

Χαχαχα...Μπράβο ρε Karmaki..

Είναι κάτι σαν τα αντιπατρικά αντισώματα αυτό που είχες?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Χαχαχα...Μπράβο ρε Karmaki..

Είναι κάτι σαν τα αντιπατρικά αντισώματα αυτό που είχες?

Τα αντιπατρικά νομίζω είναι κατι εντελώς διαφορετικό , αλλά οοόλα αυτα συγκαταλέγονται στις ανοσοθεραπείες.Λιγο πολυ εμποδιζουν εμφυτευση, αναπτυξη κλπ. Τωρα άλλοι τα πιστευουν αλλοι οχι, Απλα εγω απο τη στιγμη που το βρηκα ειπα να το αντιμετωπισω μπας και..καταλαβες


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, Karmaki said:

Τα αντιπατρικά νομίζω είναι κατι εντελώς διαφορετικό , αλλά οοόλα αυτα συγκαταλέγονται στις ανοσοθεραπείες.Λιγο πολυ εμποδιζουν εμφυτευση, αναπτυξη κλπ. Τωρα άλλοι τα πιστευουν αλλοι οχι, Απλα εγω απο τη στιγμη που το βρηκα ειπα να το αντιμετωπισω μπας και..καταλαβες

Ολα καλά θα πάνε και το καλοκαίρι θα έχεις τις κοριτσάρες σου!!!!  :*

To χετε καταλαβει ότι είμαστε οι πιο πολυλογούδες..χαχαχα.. 95 σελίδες άλλες μαμάδες γράφουν στο 9μηνο και αν.. εμεις το καταφέραμε στο 4μηνο..χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με πήραν τηλ βγηκαν τ αποτελέσματα κ είναι όλα καλά! Είναι κοριτσάκι τελικά!Ηρεμησε επιτέλους ξανα το κεφάλι μου!

Μπραβο Αλεξάνδρα πολυ καλα τα νεα σου...με το καλο να το υποδεχτείτε.

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κ η pap a με πηρε η μαία κ μου ειπε πολυ καλές εγω βέβαια δεν καταλαβαινω τπτ...

Αυχενικη διαφάνεια :1,04mm

Κ τα υπόλοιπα σε φωτο

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/923/ndOe4H.jpg[IMG]

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/924/PRu0A9.jpg[IMG]

Επισης μου ειπε να τα σταματήσω ολα τα χάπια δεν χρειαζεται να παρω τπτ εγω βέβαια τα ειχα ηδη σταματηςει.

  • Μου αρέσει 4

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε ολες τις μανουλες!! Πωπωπω εχετε γραψει παρα πολλα..χαιρομαι πολυ γιατι σαν νεα μαμα μαθαινω..νιωθω σαν σφουγγαρι που ρουφαει γνωσεις!!

Εγω κοριτσια παιρνω σιδηρο αναβραζον, ασβεστιο, κ τις πολυβιταμινες της pregnacare που εχουν κ φυλικο οξυ.

Σημερα εκανα κ την αυχενικη επιτελους!!! Ολα τελεια!! Υπερκινητικο ηταν ολο γυρω γυρω εκανε, εσπρωχνε με τα ποδισ του δεν ξερω κ εγω τι..μας τεντωσε το χερακι του σαν να μας χαιρετουσε με ανοιχτη ολη την παλαμη κ ξεχωριζαν τα δαχτυλακια του κ πιπιλουσαμε το δαχτυλακι μας...

Φυλο δεν μας βοηθησε να δουμε ακομη γιατι εκανε ολο γυρω γυρω κ εκλεινε τα ποδαρακια του..Πητ τελικα εχουμε στις 25 Αυγούστου. 

Β επιπεδου κλεισαμε για 11 Απριλίου...αντε ξανα αγωνια μεχρι τοτε!!

  • Μου αρέσει 3

ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νεα κορίτσια για τα αποτελέσματα σας! Άντε κ στη β επίπεδου τώρα.

Κρίμα calliope για το ζευγάρι σίγουρα είναι πολύ επώδυνο.. Είναι κάποιες παθήσεις που σχετίζονται με τον εμβρυϊκό θάνατο... Πάκετο..Εγώ είχα μία πάθηση που λέγεται χολοσταση κύησης που συνδέεται με ένα σύνδρομο που έχω (έλλειψη ενζύμου) κ για αυτό γέννησα πρόωρα γιατί αν οι τιμές περάσουν κάποιο όριο η μήτρα γίνεται τοξική κ πολύ επικίνδυνη για το έμβρυο. Μερικές φορές εμφανίζεται αργά κ παραμένει αδιαγγνωστη.κ τώρα έχω 90%πιθανοτητες να το πάθω. Είναι κι άλλες παθήσεις αλλά δεν τις ξέρω.

Εγώ παίρνω έκτος του τ4, 2 σίδηρα, φυλλικό οξύ, βιταμίνες, 1 μαγνησίο κ 2 ουτροζεσταν...Εγώ δεν είχα roming in στο πρώτο αλλα τώρα σκέφτομαι να πάνε όλα καλά να ζητήσω. Στο πρώτο ουσιαστικά μετά την τρίτη μέρα που συνηλθαμε τον είχα συνέχεια κ τ νύχτα μου είχε πει η μαία μου κ τον ζητούσα ανά δυωρο .Μετά τον πρώτο θηλασμό τηε νύχτας τον άφηναν συνήθως μη πηγαινοέρχονται!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kat21 είπε:

Τέλεια νεα κορίτσια για τα αποτελέσματα σας! Άντε κ στη β επίπεδου τώρα.

Κρίμα calliope για το ζευγάρι σίγουρα είναι πολύ επώδυνο.. Είναι κάποιες παθήσεις που σχετίζονται με τον εμβρυϊκό θάνατο... Πάκετο..Εγώ είχα μία πάθηση που λέγεται χολοσταση κύησης που συνδέεται με ένα σύνδρομο που έχω (έλλειψη ενζύμου) κ για αυτό γέννησα πρόωρα γιατί αν οι τιμές περάσουν κάποιο όριο η μήτρα γίνεται τοξική κ πολύ επικίνδυνη για το έμβρυο. Μερικές φορές εμφανίζεται αργά κ παραμένει αδιαγγνωστη.κ τώρα έχω 90%πιθανοτητες να το πάθω. Είναι κι άλλες παθήσεις αλλά δεν τις ξέρω.

Εγώ παίρνω έκτος του τ4, 2 σίδηρα, φυλλικό οξύ, βιταμίνες, 1 μαγνησίο κ 2 ουτροζεσταν...Εγώ δεν είχα roming in στο πρώτο αλλα τώρα σκέφτομαι να πάνε όλα καλά να ζητήσω. Στο πρώτο ουσιαστικά μετά την τρίτη μέρα που συνηλθαμε τον είχα συνέχεια κ τ νύχτα μου είχε πει η μαία μου κ τον ζητούσα ανά δυωρο .Μετά τον πρώτο θηλασμό τηε νύχτας τον άφηναν συνήθως μη πηγαινοέρχονται!!!

Μια αλλη μου φίλη γέννησε πριν μια εβδομαδα κ ειχε χολοσταση...βασανίστηκε πολυ!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα μανουλεςς!!! Τι κανετε ; πως ειναι τα μωρακια σας; να κανω μια ερωτηση αν κ θα ακουστει λιγο χαζη..αλλα ειναι το πρωτο μου κ ολα μου φαινονται βουνο...πως καταλαβαινετε οτι νιωθετε το μωρακι σας για πρωτη φορα;


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Στελλινα 1987 said:

Καλημερααααα μανουλεςς!!! Τι κανετε ; πως ειναι τα μωρακια σας; να κανω μια ερωτηση αν κ θα ακουστει λιγο χαζη..αλλα ειναι το πρωτο μου κ ολα μου φαινονται βουνο...πως καταλαβαινετε οτι νιωθετε το μωρακι σας για πρωτη φορα;

Καλημερα..Κι εγω αναρωτιεμαι.. Ακουω μοιαζει με φτερουγισμα..

Κοριτσακια τι κανετε?? .... Σαρακοστιανα κανει να φαμε?? Χταποδια γαριδες ταραμοσαλατες???


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...