Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες τι κανετε πως τα περνάτε;

Εγω καλα εκτός απο σημερα το πρωι που ενω ειμαι καλα εκανα εμετό αλλα τωρα έφαγα του σκασμού...με βλεπω παλι με καμια 20αρια κιλα δεν την γλιτώνω..

Εμενα μου τα σταματησε ολα τα χάπια δεν ξερω γτ αλλα ειπε δεν τα χρειαζομαι..

Εξετασεις καθε ποτε κανετε;

Εγω δεν εχω ξανα κανει απο οταν έμαθα την εγκυμοςυνη.

Μουστοκουλουρο ισως ειναι κοριτσι για αυτο να μην σου λεει συνηθως στα κοριτσια καθυστερουν για να το βεβαιώσουν.

Καλα ποτε μπήκατε 5ο; Εγω τωρα θα μπω 4ο....πέρασαν οι μηνες...

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Τρίτη κι εσύ κι εγώ.. θα εχουμε νεάκια!!!

Εγώ μπαίνω αύριο.. Σαν χθες μου φαίνεται που κλαίγαμε με τον αντρα μου πάνω απ το θετικό τεστ!  Και τώρα κλαίω που το σκέφτομαι δηλαδη... χαχαχα..

Αχαχαχαχα!!Εγω και τα πέντε τεστακια που έκανα τα εχω φυλάξει .Αχ,Αν περνά η εγκυμοσύνη ανέφελα, περνα γρηγορα και ευχάριστα ο καιρός. Μακάρι όλες μας να συνεχίσουμε έτσι ως το τέλος!!!! Χωρίς απρόοπτα, χωρίς τίποτα. Όλα όμορφα να μας έρθουν .

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Calliope* said:

Καλημερα σε ολες τι κανετε πως τα περνάτε;

Εγω καλα εκτός απο σημερα το πρωι που ενω ειμαι καλα εκανα εμετό αλλα τωρα έφαγα του σκασμού...με βλεπω παλι με καμια 20αρια κιλα δεν την γλιτώνω..

Εμενα μου τα σταματησε ολα τα χάπια δεν ξερω γτ αλλα ειπε δεν τα χρειαζομαι..

Εξετασεις καθε ποτε κανετε;

Εγω δεν εχω ξανα κανει απο οταν έμαθα την εγκυμοςυνη.

Μουστοκουλουρο ισως ειναι κοριτσι για αυτο να μην σου λεει συνηθως στα κοριτσια καθυστερουν για να το βεβαιώσουν.

Καλα ποτε μπήκατε 5ο; Εγω τωρα θα μπω 4ο....πέρασαν οι μηνες...

Καλημέρα Καλλιοπη!

κι εγώ τη προηγούμενη βδομάδα έκανα δευτερη φορα εξετάσεις και πρωτη οπως τα λες οταν εμαθα την εγκυμοσυνη..

Περιμένω και τη καλλιεργεια κολπικου αυριο και με αγχώνει γιατι πολλά διαβάζω για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα και ολα αυτα.. ..

Μακάρι να είναι κοριτσάκι ..το θελει σαν τρελος ο αντρας μου αλλα κι εγώ για την ποικιλια.. ολοι εχουν αγορια.. βασικά μακαρι να είναι γερό αλλα θέλω να μαθω και τι ειναι επιτέλους.. θελω να αρχισω να το φανταζομαι και να παω να αγοράσω βαμβακερά κοντομάνικα φορμάκια για νεογέννητα!!! Λιώνω..... Τα unisex που κοιταξα το Σαββατο δε μ αρεσαν.. Ηταν πιο πολυ σαν αγορίστικα η μετά τελείως λευκά που μου θυμίζουν φανέλες παππου.. δε μ αρεσουν καθολου.. Εγώ εχω τελικη 2/8 και η ροζαλι 1/8 γι αυτο μπήκαμε ήδη 5ο!!

Απο κιλά πως είσαι και λες οτι θα παρεις 20 για να ξέρω αν θα πάρω κι εγώ τόσα..χαχαχα

8 minutes ago, Titin said:

Moustokouro συνηθως ο λωρος μπερδευει πολυ και στα κοριτσια ειναι πρησμενα ακομα τα οργανα και δεν ειναι ξεκαθαρο. Ενταξει λογικα πλεον θα σας πει !

Εσένα σου είπαν αγοράκι ε? θα εχει παρεακι ο γιοκας σου


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Μουστοκουλουρο εκανες καλλιέργεια; Και εμενα θα μου κανει σιγουρα σε καποια φαση..φοβαμαι με τον κολποδιαστολεα πολυ..πρωτον μην ψιλογδαρθω και με τα αντιπηκτικα δω αιμα και δευτερον υγρο σου παίρνουν απο τον κόλπο ή τον τράχηλο; φοβάμαι πολυ το ανοιγμα εκει κατω στην εγκυμοσυνη.. :(


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, Karmaki said:

Μουστοκουλουρο εκανες καλλιέργεια; Και εμενα θα μου κανει σιγουρα σε καποια φαση..φοβαμαι με τον κολποδιαστολεα πολυ..πρωτον μην ψιλογδαρθω και με τα αντιπηκτικα δω αιμα και δευτερον υγρο σου παίρνουν απο τον κόλπο ή τον τράχηλο; φοβάμαι πολυ το ανοιγμα εκει κατω στην εγκυμοσυνη.. :(

Καλέ δεν χρησιμοποιουν κολπιδιαστολεα.. Μια μπατονετα μου έβαλαν απλά λίγο μακριά.. Μη φοβάσαι.. Απ τον κολπο παίρνουν υγρά όχι απ τον τράχηλο.. Ομως φαντάσου οτι και για την μπατονετα ειπα στη κοπέλα που πήρε δείγμα ''με το μαλακό γιατί έχω επιχείλιο πλακούντα'' . Μου είπε βέβαια οτι δεν μπαίνει τόσο βαθεια αλλά εγω το ξεκαθάρισα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Καλέ δεν χρησιμοποιουν κολπιδιαστολεα.. Μια μπατονετα μου έβαλαν απλά λίγο μακριά.. Μη φοβάσαι.. Απ τον κολπο παίρνουν υγρά όχι απ τον τράχηλο

Ναι την ξερω την μπατονετα , ειναι η κλασικη που κανουν και το τεστ παπ. Οσες φορες εχω κανει καλλιεργεια παντα μου χρησιμοποιει κολποδιαστολεα. :(  


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Karmaki said:

Ναι την ξερω την μπατονετα , ειναι η κλασικη που κανουν και το τεστ παπ. Οσες φορες εχω κανει καλλιεργεια παντα μου χρησιμοποιει κολποδιαστολεα. :(  

Στην εγκυμοσύνη????? Αλλο καλλιεργεια κολπικού και άλλο τραχηλικου υγρού νομίζω.. Μηπως εσύ μιλάς για το δευτερο??


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moustokoulouro είπε:

Στην εγκυμοσύνη?????

Εκανα μια καλλιεργεια στις αρχες, 6 εβδομαδων ημουν νομιζω και χρησιμοποιησε. Τωρα που εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη δεν ξέρω..τωρα ειτε το χρησσιμοποιει ειτε οχι εγω θα του πω οτι δεν θελω το πραγμα αυτο, γενικα ποτε δεν το συμπαθησα αυτο το μαραφέτι. 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karmaki said:

Εκανα μια καλλιεργεια στις αρχες, 6 εβδομαδων ημουν νομιζω και χρησιμοποιησε. Τωρα που εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη δεν ξέρω..τωρα ειτε το χρησσιμοποιει ειτε οχι εγω θα του πω οτι δεν θελω το πραγμα αυτο, γενικα ποτε δεν το συμπαθησα αυτο το μαραφέτι. 

Εμένα δεν το χρησιμοποίησε πάντως ... Σε διαγνωστικό κέντρο πήγα πάντως και όχι στο γιατρό μου.

Καθαρη ήταν η εξεταση Karmaki? Γιατί να ξανακάνεις?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα οπως λετε, σαν μπατονετα ειχε. Δεν εχω κανει σε αυτη την εγκυμοσυνη. 

Πωπω το καλοκαιρι δεν θα μπορουμε να παρουμε τα ποδια μας. Θα εχει και ζεστη. Θυμαμαι περπαταγα σαν παπια! 

 

  • Μου αρέσει 2

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Εμένα δεν το χρησιμοποίησε πάντως ... Σε διαγνωστικό κέντρο πήγα πάντως και όχι στο γιατρό μου.

Καθαρη ήταν η εξεταση Karmaki? Γιατί να ξανακάνεις?

Νόμιζα πως η καλλιέργεια ειναι μία , δειγμα απο τράχηλο και από κόλπο. Μάλλον τα έχω μπερδέψει λίγο εώς πολύ. Καθαρη βγήκε η εξέταση ναι. Νομιζω εξαρταται στον καθε γιατρο, εμενα μου ειχε πει θα κανουμε σε κάθε 3μηνο καλλιεργεια για  προληπτικούς λόγους επειδη πολυ απλα εχω ιστορικο με την προηγουμενη ατυχια, οποτε γενικα θελει να με προσεχει. Καποιες δεν κανουν και καθολου, καποιες κανουν μια φορα,νομίζω δεν υπαρχει πρεπει σε αυτη τη εξεταση.

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Titin said:

Εμενα οπως λετε, σαν μπατονετα ειχε. Δεν εχω κανει σε αυτη την εγκυμοσυνη. 

Πωπω το καλοκαιρι δεν θα μπορουμε να παρουμε τα ποδια μας. Θα εχει και ζεστη. Θυμαμαι περπαταγα σαν παπια! 

 

Τουλάχιστον δε θα δουλευουμε εγώ αν τα υπολογίζω σωστα θα σταματήσω αρχές Ιουνιου, οπότε θα τη βγάζω σπιτι με κλιματιστικα..

Ριξτε καμια ιδέα για φαγητά.. Εχω βαρεθεί τα πάντα και δεν ξέρω τι να μαγειρεψω για αυριο.. Θα προτιμούσα όχι κρεας αύριο.. Τουλαχιστον όχι μοσχαρι, οχι χοιρινο γιατι φάγαμε τις προηγουμενες μερες, οπως και μακαρονια.. Ψαρια δεν κάνω μεσοβδόμαδα.. οτιδήποτε άλλο


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Αχ, τώρα που μου το θυμήσατε, έχω να κάνω κι εγώ αυτήν την εξέταση με την καλλιέργεια! Την είχα ξεχάσει τελείως και θα λήξει η συνταγή! Να δω μήπως πάω αύριο!

Μουστοκούλουρο, βρέθηκες στο στοιχείο μου! Εγώ όλο νηστίσιμα και χορτοφαγικά μαγειρεύω! Δεν μου αρέσει γενικά το κρέας και το αποφεύγω (να πώς εξηγείται και η χρόνια αναιμία). Μια πολύ καλή ιδέα είναι οι κρέπες με λαχανικά. Φτιάχνεις κλασικές κρέπες στο τηγάνι και μετά σωτάρεις σε ένα βαθύ τηγάνι κρεμμύδι, λάχανο ψιλοκομμένο (όπως όταν το κόβουμε σαλάτα), καρότο τριμμένο, μανιτάρια κομμένα (αν θες), κολοκυθάκι τριμμένο (αν θες, εγώ δεν βάζω τώρα γιατί είναι εκτός εποχής), μέχρι να μαραθούν, προσθέτεις αλάτι και πιπέρι, το κατεβάζεις από τη φωτιά και προσθέτεις και μπόλικο τριμμένο τυρί (φέτα και όποιο κίτρινο τυρί σου αρέσει). Γεμίζεις τις κρέπες, τις τυλίγεις σε ρολά και τις τοποθετείς σε λαδωμένο ταψί τη μια δίπλα στην άλλη. Τις πασπαλίζεις στο τέλος με τριμμένο κίτρινο τυρί και τις ψήνεις λίγο στο φούρνο να λιώσει και να ροδίσουν ελαφρώς. Τέλειο φαγητό!

Και πράσο μπορείς να βάλεις. Ταιριάζει πολύ και αυτό και το ξέχασα!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Έκανα κ εγώ το Σάββατο καλλιέργεια κολπικού , ούτε που κατάλαβα... Μόνο μπατονετα.αχ αυτό το ουρεοπλασμα είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ δεν έφυγε παρόλες τις αντοβιωσεις. Μπορεί να το έχω ακόμα. Ήταν καθυσηχαστικη πάντως. Εγώ κάνω ανά 15 μέρες πολλές εξετάσεις αλλά είναι λόγω του ιστορικού. Moustokoulouro κάποιο λαδερο η τύπου μπριαμ?

  • Μου αρέσει 1

url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...