Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Διάρκεια ζωής σπερματοζωαρίων


Recommended Posts

Καλημερα σας! Εχω μια απορια σχετικα με τη διαρκεια ζωης των σπερματοζωαριων εκτος κολπου ομως. Αν καποιος εκσπερματισει και μετα απο περιπου 14 ωρες ερθει σε επαφη ειναι δυνατον να εχουν επιβιωσει σπερματοζωαρια και να μεινει εγκυος η κοπελα ενω βρισκεται στην εβδομη μερα του κυκλου της κιολας?

Οποιον εχω ρωτησει μου λεει πως ειναι αδυνατον να χει επιβιωσει κατι μετα απο τοσες ωρες..ποια ειναι η δικη σας γνωμη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που να είναι δλδ και να επιβίωσαν; τι εννοείς εκτός κόλπου;

πανω στο..στο μοριο του αν ειχε μεινει κατι μετα απο τοσες ωρες :P αυτο εννοω..

ειχε μια εκσπερματιση ενω ηταν μονος και αναρωτιεμαι αν μετα απο τοσες ωρες που ηρθαμε σε επαφη υπαρχει περιπτωση να ειχε μεινει κατι πανω, που να ειχε επιβιωσει δλδ..

δε ξερω αν τωρα εγινα κατανοητη :P

Link to comment
Share on other sites

πανω στο..στο μοριο του αν ειχε μεινει κατι μετα απο τοσες ωρες :P αυτο εννοω..

ειχε μια εκσπερματιση ενω ηταν μονος και αναρωτιεμαι αν μετα απο τοσες ωρες που ηρθαμε σε επαφη υπαρχει περιπτωση να ειχε μεινει κατι πανω, που να ειχε επιβιωσει δλδ..

σε ξερω αν τωρα εγινα κατανοητη :P

όχι παιδί μου δεν υπάρχει περίπτωση. μέσα σε 30 λεπτά με μία ώρα αν χάσουν τη θερμοκρασία σώματος και την προστασία από 'υγρά' πεθαίνουν πόσο μάλλον αν είναι 'πάνω' σε επιφάνεια όπως και αν την εννοείς. και ότι υπήρχε μέσα στο μόριο αν πήγε να ουρίσει έφυγε. πάντως μη 'παίζετε' χωρίς προφύλαξη είτε είναι πρώτη είτε έβδομη είτε εικοστή μέρα του κύκλου σου αν δεν επιθυμείς μια εγκυμοσύνη! ατυχήματα συμβαίνουν και άσε να λένε οι άντρες ότι 'το ελέγχουν'. προστάτευσε το σώμα σου και εσένα την ίδια πρώτα από όλα.


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...