Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

16 hours ago, jane.austen said:

Καλησπέρα daip!! Με το καλό και το δεύτερο μωρακι!!! 

Γιατί το λες αυτό για τις χοριακες; εγώ ίσα ίσα απ την στιγμή που τις έκανα και είδα πως υπερδιπλασιαστηκαν είμαι πολύ χαλαρή μέχρι να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο τώρα μες στη βδομάδα... Βέβαια καθεμία την αγχώνουν διαφορετικά πράγματα.. Πητ έχουμε πολύ κοντά αν έχω υπολογίσει σωστά είναι 22/9..θα μου πει κι ο γιατρός την Τετάρτη που θα με δει.. 

Τι πρωτόκολλο εξετάσεων έχετε στο εξωτερικό;; 

 

Το λέω γιατί οι τιμές οι φυσιολογικές παίζουν πολύ και είναι τελείως άσκοπο να αγχώνεται η μέλλουσα μανούλα για το αν ειναι υψηλές ή χαμηλές. Όπως και ο διπλασιασμος. Ξέρω περιπτώσεις που δεν διπλασιάστηκε η χοριακή και η εγκυμοσύνη κύλησε ομαλά.

9 hours ago, pepe said:

Αυτό τώρα που λέτε για την εξέταση dna αντί για αυχενική, γίνεται; Η αυχενική δεν κοιτάζει λίγο και την ανατομία του εμβρύου, την καρδιά, τα άλλα όργανα κτλ;

Έτσι ακριβώς. Γι αυτό θεωρώ απαραίτητη την αυχενικη. Αν υπάρχει υποψια τρισωμιας το άλλο τεστ μπορεί να γίνει μετα.

9 hours ago, Mary_M said:

Daip καλώς μας ήρθες! Που μένεις ΕΣΥ; Εγω Γερμανια τα τελευταία 4 χρόνια. Όσο για τα πρωτόκολλα θα δω τι κάνουμε εδω και θα σας πω, μεχρι τώρα ίδια νομίζω. Και εγω δεν τα ξερω καλα τα πράγματα αλλα ευτυχώς έχω καλο γιατρό.

Μary ειμαι Αυστραλία. 3.5 χρόνια. Γερμανία όμως είναι η αδερφή μου και είναι επιμελητρια μαιευτηρας/γυναικολόγος στη Στουτγκάρδη

9 hours ago, Mary_M said:

 

 

Η επεξεργασία απο το κινητο δεν είναι εύκολη...

Εδώ που λέτε το σύστημα είναι παράξενο. Δεν είμαι ικανοποιημένη αλλά... Τι να κάνεις.

Καταρχάς το μαιευτικο τμημα του νοσοκομείου σε δέχεται μετα τις 13 εβδομαδες. Κοινώς στο 2ο τρίμηνο.

Σε βλέπουν ανα 4 βδομαδες μαιες. Εκτός αν υπάρχει ιστορικό ιατρικό οπότε σε αναλαμβάνουν οι γιατροί. Εγώ λόγω Θυρεοειδίτιδας και στίγματος πάω μόνο στους γιατρούς. 

Επίσης είχα μια πολύ κακη εμπειρία γέννας στο πρώτο μου. Απο προσπάθεια των μαιων να επιμεινουν για φυσιολογικο τοκετό μπήκα στις 42 εβδομαδες για προκληση με το παιδί να μην εχει εμπεδωθεί. Η προκληση διήρκησε 2 24ωρα, εως ότου μετα απο 5 ώρες με στρεσαρισμενο το μωρό πήγα για επείγουσα καισαρικη στην οποία επαθα ατονια μήτρας.

Μη μου ξανατυχει λοιπόν... Εχω ήδη αποφασίσει οτι το 2ο θα ειναι καισαρική. Προγραμματισμένη ή μη και δεν δέχομαι κουβέντα και σχόλιο επι τούτου.  


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

  • Μου αρέσει 1

HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pepe είπε:

Καλησπέρα και πάλι. Η δεύτερη γνώμη ήταν πράγματι καλύτερη και είπε οτι δεν τίθεται θέμα διακοπής και πως όλα θα πάνε καλά  απλώς είναι τα πράγματα επικίνδυνα για αποβολή μέχρι να ρυθμιστεί η κατάσταση.

Αυτό τώρα που λέτε για την εξέταση dna αντί για αυχενική, γίνεται; Η αυχενική δεν κοιτάζει λίγο και την ανατομία του εμβρύου, την καρδιά, τα άλλα όργανα κτλ;

 Pepe μπραβο!  Πολυ χαρηκα που βρηκες καλυτερη γνωμη,σε σκεφτομουν και περιμενα να δω νεα σου. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να σφιξεις στην αγκαλια σου ενα γερο μωρακι!  

Αυτο που λες για τις εξετασεις,το συζητησα χθες με το γιατρο γιατι προγραμματισαμε την αυχενικη.Οπως τα λες,βλεπεις και ανατομια και τυχον δυσμορφιες,ηταν της αποψης οτι δεν αντικαθιστα την αυχενικη, γινεται μετα συμπληρωματικα, αν βγουν υψηλες οι πιθανοτητες, μηπως αποφυγεις αμνιοπαρακεντηση (αν καταλαβα καλα). Λογω κοστους και οτι δεν αποτρεπει σιγουρα αμνιοπαρακεντηση δεν τον ειδα πολυ υπερ. Θα δειξει. Εμεις για αρχη θα κλεισουμε για αυχενικη.

21 minutes ago, daip είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

Ευχαριστουμε πολυ  daip για το πινακακι!!!

Επισης μ αρεσει πολυ η εικονα σου! Ετσι με λεει ο αντρας μου!χι χι

2 hours ago, Ioanitta είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!! Ευχομαι να έχουμε όλες καλή εγκυμοσύνη !!! 

Είμαι κι εγω με Π.Η.Τ στις 11 Σεπτεμβρίου

 

 

 

Καλωσηρθες στην παρεα μας! Πες μας τα νεα σου! Πρωτο?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mantelena said:

Καλωσηρθες στην παρεα μας! Πες μας τα νεα σου! Πρωτο?

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!

Πρώτη φορά έγκυος και πάθαμε και μια λαχτάρα .

Στην 6ή βδομάδα δεν είχαμε ακούσει καρδια και με στέλνει ο γιατρός για χοριακές 40000 η μια και την επόμενη μέρα 50000

και μας λέει 99% πάμε για απόξεση γιατι αλλιώς μου λέει θα αποβάλεις μόνη σου και δεν είναι κάτι ευχάριστο

Την επόμενη μέρα κάνουμε υπέρηχο και ακούμε καρδούλα και όλα καλά τελικά.

οι γιατροί κάνουν λάθος εκτιμήσεις καμιά φορα , οπότε πάντα θέλει δευτερη γνώμη.

κατα τα άλλα όλα καλά , άλλαξα γυναικολόγο και ετοιμάζομαι για τις εξετάσεις αίματος

 

 

 

 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και από εμένα!!

Καταρχήν να καλώς ορίσω της νέες μελλοντικές μανούλες, καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη για όλες!

Ημουν εκτός για κάποιες μέρες και τώρα διάβασα νέα σας.. :-) Χαίρομαι απίστευτα που μεγαλώνει η παρέα και που όλες είσαστε καλά!

Pepe μου , να σκέφτεσαι μόνο θετικά και όλα θα πάνε καλά! Η Ψυχολογία παίζει τεράααστιο ρόλο, όποτε να σκέφτεσαι μόνο όμορφα πράγματα!

Αυτό ισχύει και για όλες τις κοπέλες που έχουμε βιώσει μια δύσκολη κατάσταση στο παρελθόν και που η σκιά της κάνει που και που την εμφάνισή της..

 

Εμείς κορίτσια την Παρασκευή πήγαμε για το πρώτο μας υπέρηχο.. 6η εβδομάδα και.. Και ακούσαμε καρδούλα!!!!!!!

Δε μπορώ να σας περιγράψω με λόγια.. Ειλικρινά, δεν υπάρχει πιο όμορφη μουσική στον κόσμου!! Όσες είστε ήδη μανούλες με καταλαβαίνετε, και οι υπόλοιπες θα καταλάβετε σύντομα....  Οπότε, θα ήθελα να προσθέσω -πρώτα ο Θεός- στο υπέροχο πινακάκι της daip την ΠΗΤ μας που είναι 22/09!

Είμαι τρελαμένη, και αγχωμένη μαζί, και ενθουσιασμένη!! Ειλικρινά τόσα συναισθήματα!

Αλήθεια, από συμπτώματα, πως πάτε; εγώ πέραν του στήθους που έχει γίνει μπομπεράκι - δεν έχω κιόλας και είναι αισθητή η  διαφορά :-P - ελάχιστες ναυτίες μόνο .. :?:?

 

  • Μου αρέσει 1

7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, daip είπε:

Το λέω γιατί οι τιμές οι φυσιολογικές παίζουν πολύ και είναι τελείως άσκοπο να αγχώνεται η μέλλουσα μανούλα για το αν ειναι υψηλές ή χαμηλές. Όπως και ο διπλασιασμος. Ξέρω περιπτώσεις που δεν διπλασιάστηκε η χοριακή και η εγκυμοσύνη κύλησε ομαλά.

Έτσι ακριβώς. Γι αυτό θεωρώ απαραίτητη την αυχενικη. Αν υπάρχει υποψια τρισωμιας το άλλο τεστ μπορεί να γίνει μετα.

Μary ειμαι Αυστραλία. 3.5 χρόνια. Γερμανία όμως είναι η αδερφή μου και είναι επιμελητρια μαιευτηρας/γυναικολόγος στη Στουτγκάρδη

 

Η επεξεργασία απο το κινητο δεν είναι εύκολη...

Εδώ που λέτε το σύστημα είναι παράξενο. Δεν είμαι ικανοποιημένη αλλά... Τι να κάνεις.

Καταρχάς το μαιευτικο τμημα του νοσοκομείου σε δέχεται μετα τις 13 εβδομαδες. Κοινώς στο 2ο τρίμηνο.

Σε βλέπουν ανα 4 βδομαδες μαιες. Εκτός αν υπάρχει ιστορικό ιατρικό οπότε σε αναλαμβάνουν οι γιατροί. Εγώ λόγω Θυρεοειδίτιδας και στίγματος πάω μόνο στους γιατρούς. 

Επίσης είχα μια πολύ κακη εμπειρία γέννας στο πρώτο μου. Απο προσπάθεια των μαιων να επιμεινουν για φυσιολογικο τοκετό μπήκα στις 42 εβδομαδες για προκληση με το παιδί να μην εχει εμπεδωθεί. Η προκληση διήρκησε 2 24ωρα, εως ότου μετα απο 5 ώρες με στρεσαρισμενο το μωρό πήγα για επείγουσα καισαρικη στην οποία επαθα ατονια μήτρας.

Μη μου ξανατυχει λοιπόν... Εχω ήδη αποφασίσει οτι το 2ο θα ειναι καισαρική. Προγραμματισμένη ή μη και δεν δέχομαι κουβέντα και σχόλιο επι τούτου.  

Καλε θα τρελαθώ! Κι εγω Στουτγκάρδη είμαι.. Πολυ μικρός ο κόσμος τελικά. Θα μπορουσες να μου στειλεις τα στοιχεια της αδερφής σου, να ερθω σε επαφη μαζί της;; 

Αυστραλία! Εγω μεχρι Γερμανία άντεξα. Εχετε ερθει καθολου Ελλάδα;

Εννοείται θα κανεις οτι καλυτερο για σενα. Εδω ειναι πολυ καλα απο θεμα εξετασεων κτλ, πας οπου θες και δεν πληρωνεις. Βεβαια καποιες εξτρα δεν τις καλυπτει το ταμειο αλλα δεν με πειραζει, και στην Ελλάδα ολα τα είχα πληρώσει. Τουλάχιστον εδω δεν θα πληρώσουμε το νοσοκομείο!

Ευχαριστούμε για το πινακακι.. Γεμίζει σιγα σιγα..Καλως μας ηρθατε κορίτσια!!

Μόνο εγω ειμαι σαν μπαλόνι;;; Πειτε μου σας παρακαλω! Νιωθω 5 μηνων τουλάχιστον.. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mary_M said:

Καλε θα τρελαθώ! Κι εγω Στουτγκάρδη είμαι.. Πολυ μικρός ο κόσμος τελικά. Θα μπορουσες να μου στειλεις τα στοιχεια της αδερφής σου, να ερθω σε επαφη μαζί της;; 

Αυστραλία! Εγω μεχρι Γερμανία άντεξα. Εχετε ερθει καθολου Ελλάδα;

Εννοείται κοριτσάκι μου. Ειναι σε ενα νοσοκομείο κοντά στο Renningen. Δε ξέρω που ακριβως αλλα θα τη ρωτήσω να σου πω. (αυτά τα γερμανικά ονόματα τα ξεχνάω τη στιγμή που τα ακούω)

Ούτε εμεις πληρωνουμε τίποτα. Κάποια συμμετοχη στους υπέρηχους μόνο. Αν και στο γιό την αυχενικη την είχα κάνει Ελλάδα γιατί ήμασταν εκεί για διακοπές.

Και φέτος ειχαμε έρθει για 5 μήνες. Να γνωρίσουν οι παππούδες και η γιαγια το πρώτο εγγονακι. Δε πρόλαβα να γυρίσω... Τους ετοιμάζουμε το 2ο. Χεχεχε.

Απο ναυτιες αυτή τη φορά έχω μακράν πολυ περισσότερες. Ειμαι με τις μέρες μου. Θα περάσω μια μερα μια χαρα αλλα μετα θα έρθει μια σαν τη σημερινή να με ξετιναξει. Όλη μέρα ήμουν χάλια και το απόγευμα επι 3 ώρες ήθελα να κάνω εμετο. Προχθες τη νυχτα ξύπνησα για να κάνω. Σήμερα από κράμπες. Όσα δε περασα με το γιό μου θα τα περάσω αυτή τη φορά μου φαίνεται.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, daip είπε:

Το λέω γιατί οι τιμές οι φυσιολογικές παίζουν πολύ και είναι τελείως άσκοπο να αγχώνεται η μέλλουσα μανούλα για το αν ειναι υψηλές ή χαμηλές. Όπως και ο διπλασιασμος. Ξέρω περιπτώσεις που δεν διπλασιάστηκε η χοριακή και η εγκυμοσύνη κύλησε ομαλά.

Έτσι ακριβώς. Γι αυτό θεωρώ απαραίτητη την αυχενικη. Αν υπάρχει υποψια τρισωμιας το άλλο τεστ μπορεί να γίνει μετα.

Μary ειμαι Αυστραλία. 3.5 χρόνια. Γερμανία όμως είναι η αδερφή μου και είναι επιμελητρια μαιευτηρας/γυναικολόγος στη Στουτγκάρδη

 

Η επεξεργασία απο το κινητο δεν είναι εύκολη...

Εδώ που λέτε το σύστημα είναι παράξενο. Δεν είμαι ικανοποιημένη αλλά... Τι να κάνεις.

Καταρχάς το μαιευτικο τμημα του νοσοκομείου σε δέχεται μετα τις 13 εβδομαδες. Κοινώς στο 2ο τρίμηνο.

Σε βλέπουν ανα 4 βδομαδες μαιες. Εκτός αν υπάρχει ιστορικό ιατρικό οπότε σε αναλαμβάνουν οι γιατροί. Εγώ λόγω Θυρεοειδίτιδας και στίγματος πάω μόνο στους γιατρούς. 

Επίσης είχα μια πολύ κακη εμπειρία γέννας στο πρώτο μου. Απο προσπάθεια των μαιων να επιμεινουν για φυσιολογικο τοκετό μπήκα στις 42 εβδομαδες για προκληση με το παιδί να μην εχει εμπεδωθεί. Η προκληση διήρκησε 2 24ωρα, εως ότου μετα απο 5 ώρες με στρεσαρισμενο το μωρό πήγα για επείγουσα καισαρικη στην οποία επαθα ατονια μήτρας.

Μη μου ξανατυχει λοιπόν... Εχω ήδη αποφασίσει οτι το 2ο θα ειναι καισαρική. Προγραμματισμένη ή μη και δεν δέχομαι κουβέντα και σχόλιο επι τούτου.  

τρομερο αυτο που σου συνεβη στην πρωτη σου γεννα....μου φαινεται αδιανοητο να το τραβανε τοσο απ τα μαλλια με κινδυνο να συμβει κατι ασχημο...

Εγω ειμαι σαφώς υπερ του φυσιολογικου,αλλά αν ηταν αν μου συμβει κατι φυσικα και θα προτιμουσα καισαρικη χωρις δευτερη σκεψη...

7 hours ago, Ioanitta είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!! Ευχομαι να έχουμε όλες καλή εγκυμοσύνη !!! 

Είμαι κι εγω με Π.Η.Τ στις 11 Σεπτεμβρίου

 

 

 

καλως ηρθες κοριτσι μου!!!  Εύχομαι να πανε ολα καλα!!

5 hours ago, daip είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

 

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

εγώ εχω ραντεβου σημερα ραντεβου και θα σου πω πητ να γραψεις!

3 hours ago, Ioanitta είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!

Πρώτη φορά έγκυος και πάθαμε και μια λαχτάρα .

Στην 6ή βδομάδα δεν είχαμε ακούσει καρδια και με στέλνει ο γιατρός για χοριακές 40000 η μια και την επόμενη μέρα 50000

και μας λέει 99% πάμε για απόξεση γιατι αλλιώς μου λέει θα αποβάλεις μόνη σου και δεν είναι κάτι ευχάριστο

Την επόμενη μέρα κάνουμε υπέρηχο και ακούμε καρδούλα και όλα καλά τελικά.

οι γιατροί κάνουν λάθος εκτιμήσεις καμιά φορα , οπότε πάντα θέλει δευτερη γνώμη.

κατα τα άλλα όλα καλά , άλλαξα γυναικολόγο και ετοιμάζομαι για τις εξετάσεις αίματος

 

 

 

 

καλα, τρελλαθηκα μ'αυτο που εγραψες....δλδ θα σε εστελνε γι αποξεση χωρις να ειναι σίγουρος...??? Καλά εκανες κι άλλαξες γιατρό....

κοριτσια εγω εχω σε 2 ωριτσες ραντεβου για τον πρωτο υπέρηχο! ελπίζω να τα βρει ολα καλα...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, νιώθω πως μπορείτε να καταλάβετε πόσο τα έχω παίξει.

Ioanitta καλώς μας ήρθες και όλα να πάνε καλά. Συμφωνώ με την Jane τι είναι αυτά; Διακοπή ο ένας, απόξεση ο άλλος. Σιγά τα αίματα ρε παιδιά.

Αντε Jane πήγαινε να μας πεις τις ομορφιές που άκουσες. Εγώ είχα αγχωθεί πάλι τόσο που νόμιζα πως ακούγονταν η δική μου καρδιά που έκανε έτσι :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


28 minutes ago, pepe είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, νιώθω πως μπορείτε να καταλάβετε πόσο τα έχω παίξει.

Ioanitta καλώς μας ήρθες και όλα να πάνε καλά. Συμφωνώ με την Jane τι είναι αυτά; Διακοπή ο ένας, απόξεση ο άλλος. Σιγά τα αίματα ρε παιδιά.

Αντε Jane πήγαινε να μας πεις τις ομορφιές που άκουσες. Εγώ είχα αγχωθεί πάλι τόσο που νόμιζα πως ακούγονταν η δική μου καρδιά που έκανε έτσι :-P

ε μα δεν εχεις κι αδικοοο....!θα σας στειλω τα νεωτερα μου!!!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα. 

Τι πολλά που γράψατε; 

Πεπε, εύχομαι να σου παν όλα καλά. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, αμα βοηθάει και κάποια διατροφή ή άσκηση και να πάν όλα καλά. Το καλό είναι οτί το βρήκατε νωρίς. 

Να χαιρετίσω με τη σειρά μου τα καινούρια κορίτσια. Εύχομαι σε όλες μας μια ήρεμη εγκυμοσύνη!

Για το Harmony που έλεγα, θέλω να πιστεύω πως τον υπέρηχο της αυχενικής θα τον κάνω κανονικά, απλώς αντί για την παπ να κάνω το έλεγχο της Harmony. Να δούμε, αν στο τέλος θα πρέπει να κάνω και την αυχενική. 

Βλέπω οι ξενητεμένες δεν ειμαστε και λίγες. Εμείς είμαστε τώρα στο Δουβλίνο, Ιρλανδία. Η κόρη μου γεννήθηκε Αγγλία. Το σύστημα τους τότε δε μου είχε αρέσει, αλλά σε σύγκριση με το ιρλανδικό, θα ήθελα πολύ να γεννουσα Αγγλία. 

Το εδώ σύστημα τώρα το μαθαίνω, αλλά και εγώ αν δε τρέχει κάποιος λόγος μαιες σε παρακολουθούν. Το πρώτο ραντεβού με τη μαία το έχω στις 6 Μαρτίου και θα είμαι 13 και κάτι ημερών. Εκανα και ένα υπέρηχο στην εβδομή εβδομά, και αυτό επειδή είχα μια αποβολή. 

Στην αποβολή, που πήγα στο νοσοκομείο, η συμπεριφορά τους δε μου άρεσε και πολύ, αλλά τι να κάνεις!

Το άλλο "καλο" είναι πως επειδή ως καθολική χώρα δεν επιτρέπονται εκτρώσεις, το μόνο υπέρηχο που παρέχουν είναι η β επιπέδου. Βεβαια μπορείς να το κάνεις ιδιωτικά, απλώς άν κάτι συμβεί και θέλεις να κάνεις διακοπη πρέπει να μας αγγλία. Λίγο τραγικά τα πράγματα, αλλά εύχομαι να μη φτάσουμε σε αυτή τη θέση. 

Συγγνώμη άμα σας κούρασα με τα δικά μου αλλά τα είπα και ηρέμησα

Από συμπτώματα και εγώ δεν έχω πολλά, λίγη κούραση κυρίως τα βράδυα.Η κοιλιτσα έχει αρχίσει να φαίνεται, να δω μέχρι πότε θα μπορώ να το κρύψω στη δουλειά!

Και αύριο, επιτέλους θα δω και την αιματολόγο, να δούμε τι θα μου πει... Στα 18 έκανα θρομβώσεις στα χέρια, και λόγω ιστορικού κάνω τώρα αντιπηκτικές. Θέλω να πιστεύω πως θα συνεχίσω να τις παίρνω. Οπως λέει και ο άντρας μου,να προσπαθήσω να μη μαλώσω μαζί της!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, daip είπε:

Εννοείται κοριτσάκι μου. Ειναι σε ενα νοσοκομείο κοντά στο Renningen. Δε ξέρω που ακριβως αλλα θα τη ρωτήσω να σου πω. (αυτά τα γερμανικά ονόματα τα ξεχνάω τη στιγμή που τα ακούω)

Ούτε εμεις πληρωνουμε τίποτα. Κάποια συμμετοχη στους υπέρηχους μόνο. Αν και στο γιό την αυχενικη την είχα κάνει Ελλάδα γιατί ήμασταν εκεί για διακοπές.

Και φέτος ειχαμε έρθει για 5 μήνες. Να γνωρίσουν οι παππούδες και η γιαγια το πρώτο εγγονακι. Δε πρόλαβα να γυρίσω... Τους ετοιμάζουμε το 2ο. Χεχεχε.

Απο ναυτιες αυτή τη φορά έχω μακράν πολυ περισσότερες. Ειμαι με τις μέρες μου. Θα περάσω μια μερα μια χαρα αλλα μετα θα έρθει μια σαν τη σημερινή να με ξετιναξει. Όλη μέρα ήμουν χάλια και το απόγευμα επι 3 ώρες ήθελα να κάνω εμετο. Προχθες τη νυχτα ξύπνησα για να κάνω. Σήμερα από κράμπες. Όσα δε περασα με το γιό μου θα τα περάσω αυτή τη φορά μου φαίνεται.

Μπράβο τι καλά! Ειναι δύσκολη η απόσταση. Αλλα θα τρελαθούν απο την χαρα τους σιγουρα.. Εγω δεν ξερω τι να κανω το καλοκαίρι, τωρα πρεπει να κλείσω εισιτήρια κανονικά. Αλλα πως να ξερω αν θα ειναι όλα καλα μεχρι τοτε;; Βέβαια δεν σκέφτομαι αρνητικά αλλα όλα τα έχω στο μυαλό μου. 

Μακάρι να ειναι κοντά η αδερφή σου. Το Renningen δεν μου λεει κατι. 

Skye κορίτσι μου με το καλο!! Οπου γης και πατρις ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα..

Και μένα η κοιλιά φαινεται λιγάκι, αλλα δεν μπορεί απο τωρα. Ειμαι σαν πρησμένη. Παχύνα λιγο και στις γιορτές και τωρα δέσαμε.. Θέλω παντελόνια εγκυμοσύνης σιγά σιγά, σνιφ σνιφ..

4 hours ago, jane.austen είπε:

τρομερο αυτο που σου συνεβη στην πρωτη σου γεννα....μου φαινεται αδιανοητο να το τραβανε τοσο απ τα μαλλια με κινδυνο να συμβει κατι ασχημο...

Εγω ειμαι σαφώς υπερ του φυσιολογικου,αλλά αν ηταν αν μου συμβει κατι φυσικα και θα προτιμουσα καισαρικη χωρις δευτερη σκεψη...

καλως ηρθες κοριτσι μου!!!  Εύχομαι να πανε ολα καλα!!

εγώ εχω ραντεβου σημερα ραντεβου και θα σου πω πητ να γραψεις!

καλα, τρελλαθηκα μ'αυτο που εγραψες....δλδ θα σε εστελνε γι αποξεση χωρις να ειναι σίγουρος...??? Καλά εκανες κι άλλαξες γιατρό....

κοριτσια εγω εχω σε 2 ωριτσες ραντεβου για τον πρωτο υπέρηχο! ελπίζω να τα βρει ολα καλα...

Εννοείται θα τα βρει όλα καλα. Περιμενουμε ενημέρωση..


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με αρχικη χοριακη στις 24/01 70.38 εχθες ηταν 1622 πολυ καλο μου ειπε η γιατρος.. καναμε υπερηχο ομως δεν ειδαμε ουτε σακο.. Λετε να συμβαινει κατι?? ααα πητ εχω 30/09

 

On 31/1/2017 at 1:16 ΜΜ, daip είπε:

ΠΗΤ ομάδας

Hope: αρχες Σεπ.

Mantelene: 4 - Σεπ.

Skye: 7 - Σεπ.

Pepe: 10 - Σεπ.

Ioannita: 11 - Σεπ.

Daip: 21 - Σεπ.

Mary_M: 29 - Σεπ.

Mariakelly 30-Σεπ.

Όποια κοπέλα εχω παραλείψει από λάθος η επειδή δεν εχει πει ΠΗΤ ας συμπληρώσει το ονομα της.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Maria kelly είπε:

Κοριτσια με αρχικη χοριακη στις 24/01 70.38 εχθες ηταν 1622 πολυ καλο μου ειπε η γιατρος.. καναμε υπερηχο ομως δεν ειδαμε ουτε σακο.. Λετε να συμβαινει κατι?? ααα πητ εχω 30/09

 

 

Καλώς μας ήρθες!! Εμείς κι αν ειμαστε μαζί.. Η χοριακή δεν ανεβαίνει αν συμβαίνει κατι. Ποτε εκανες υπέρηχο; Κι εγω τα ίδια. Τίποτα δεν έδειξε και τωρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Βέβαια είχα πάει πολυ νωρίς, 4 εβδομάδα + 3 μέρες.. 

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...