Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλες.πως είστε σήμερα? Εγώ είμαι στη δουλεια και όλες οι κοπέλες μου λένε πως η κοιλίτσα μου πετάχτηκε πάρα πολύ γρήγορα. Είχαν λέει ίδια κοιλιά στον 5ο μήνα και ίσως και λίγο αργότερα. Εσάς έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα? Πως νιώθετε? Εχέτερος αρχίσει να αγοράζετε πραγματάκια η είναι ακόμα νωρίς? Σκέφτομαι να αγοράσω λίγο αργότερα ένα σετ καρότσι,καθίσματα κι αυτοκινήτου κτλ.Νομίζω είναι πιο οικονομικό αν αγοράσεις όλο το σετ πάρα ένα ένα. Τι λέτε και εσείς? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια !

@Angela123 η κοιλια μου σίγουρα έχει διαφορά απο πριν μείνω έγκυος αλλα ακόμη δεν εχει σχηματιστεί για να καταλάβει κανείς πως εγκυμονώ ! Εγω που ξέρω τον εαυτο μου ξέρω πως είναι κάπως φουσκωμένη . 

Όσο για τα πράγματα καρότσι καθισματάκι κλπ τα έχω απο το πρώτο παιδάκι ομως και εγω τις αγορές τις πραγματοποίησα τότε αρκετα πιο μετά . Αν είναι αγοράκι σίγουρα θα κάνω κάποιες αγορές αργότερα  γιατι το πρώτο είναι κορίτσι . Βέβαια στην αυχενική ο γιατρός είπε πως μάλλον είναι κορίτσι αλλα δεν είναι καθόλου σίγουρος και πως απάντησε μονο και μόνο γιατι του έθεσα το ερώτημα διαφορετικά δεν θα έλεγε τίποτα .

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κοιλίτσα και μάλιστα αρκετή....!!!!  

Οσο για τα πραγματα δεν υπαρχει τιποτα το μωρουδιακο στο σπιτι εδω και 2χρονια και εφυγε και το καρότσι που ειχα,  αρα ξεκιναω απο το μηδεν.... Αλλα ειμαι σε μια ομαδα με μαμάδες και με εχουν βοηθήσει στο φουλ.  Εχω ηδη 2 καρεκλακια αυτοκινήτου,  ενα αυγό αυτοκινήτου,  καρότσι,  αλλαξιερα με μπανιερο μαζι, φυσικα την κούνια με ολη τη προίκα,  και το θηλαστρο....  Μόλις επιβεβαιώσω το φύλο ξεκινάμε το ρουχισμο!  Αφου να φανταστείτε πηρα ηδη πυτζάμες και crocs για το νοσοκομειο....  Μηπως να φτιαξω και βαλίτσα καλυτερα????!!!!  

Θελω να τα προλάβω ολα μιας και επειδη ειναι η τελευταία μου εγκυμοσύνη να την απολαύσω οσο μπορω στο τερμα!!! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Κ εμενα πετάχτηκε η κοιλίτσα κ φαίνομαι εγγυος. 

Εγω εχω ολα τα παιδικά μιας κ γέννησα πριν 2 χρόνια περίπου. Προχθές βρηκα κ ολα τα πρώτα ρουχαλάκια. Ειναι τόσο μικρούλια. Επειδη είναι κ το ιδιο φύλο με τα προηγούμενα σχεδον τιποτα δεν θα χρειαστώ. 2-3 νέα μπιμπερό θα αγοράσω για να δίνει κ κάποιος αλλος γάλα που θα βγάζω γιατι μονο με θηλασμό δεν θα μπορω να λείψω καθόλου απο το σπιτι. Εχω προηγούμενες εμπειρίες! 

Ισως αγοράσω κ τα πρώτα ρουχαλάκια που θα φορέσει. Ετσι για το καλο. 

Ξεκίνησα κιολας να γραφω κ τη λίστα για τη τσαντα μαιευτηρίου. Κ εμενα @Alekagala θα είναι η τελευταία μου εγκυμοσύνη κ θέλω να την απολαύσω. 

 

Το θέμα που εχουμε εμεις ειναι πως να χωρέσουν 3 παιδικά καθίσματα στο πισω κάθισμα του αυτοκινήτου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Patousaki3 ζήτησες απο το γιατρο σου περιδεση?  Αν και λιγο στην αρχή εκανε τον δυσκολο μετα μου ειπε οκ...  Εεεε ενταξει τρεις καισαρικες και εχω και το αυτοανοσο που δε ξερουμε ποτε θα χτυπήσει ποσα ακομη παιδια να κανω..... 

Εμενα χωράνε και τα τρια πισω απλως την κορη την εβαλα στο μπουστερ καο το γιο στο 15-36 απλως θα πρεπει να κοιτάξω γι: εξτρα ζώνες γιατι εχει μονο 2πισω


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Alekagala δεν ζήτησα περίδεση γιατι δεν ειχα καποια αποβολή στο παρελθόν. Ειχα στη πρωτη εγκυμοσύνη συσπάσεις αλλα δεν γέννησα πρόωρα λογω των συσπασεων. Ειχα καποιο πρόβλημα με τον πλακούντα κ παρήγαγε πολύ αμνιακό υγρό κ επρεπε να γεννήσω γιατι δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει το μωρο. Ίσα που το προλάβαμε. 

Εσυ έκανες περίδεση; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Προς ολες τις νέες μανούλες....  Μολις μου δώσαν το pliko p3 της pegperego και εχω κατά ενθουσιαστεί απο το ποσο ελαφρύ ειναι και ποσο στιβαρό ειναι συγχρόνως....  Και στα δυο μου παιδία χρησιμοποίησα το chicco trio αλλα τωρα σε σχεση με αυτο εχω να σας προτείνω μονο pegperego ειναι φανταστικό!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ! Είναι πολυ σημαντικο να ειναι το καρότσι ελαφρύ και στιβαρο ! Εγω εχω το "stokke xplory" και ειμαι πολυ ευχαριστημένη για διάφορους λόγους!

Αλήθεια έχουμε κάνει όλες αυχενικη;;


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ακριβό....  Εδω στο νησι δε το πολυβλεπουμε κιολας.....  Αλλα πανέμορφο το άτιμο!!!! 

Λογικα ναι αφου ειμαστε πανω κατω στο 4ομηνα..  Εγω μπήκα σημερα στο 4ο....  Για να δουμε ποτε θα το νιώσω να χαρούν και λιγο τα μικρα

Να σας γνωρίσω το σπορι....  Εχω κόψει τοσο πολυ τη φωτο ενα ροζ πραγμα βλέπεται!!!! 

IMG_20170424_152111~5.jpg


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχα :-D τελεια η φωτογραφια!! Χαίρω πολύ σπορι!!

 Μπερδεύτικα τώρα..στον 4ο μπαίνουμε οταν κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο δηλαδη την 13η εβδομάδα ή αυτο καθορίζεται απο την πητ;


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Knock Knock είπε:

Χαχα :-D τελεια η φωτογραφια!! Χαίρω πολύ σπορι!!

 Μπερδεύτικα τώρα..στον 4ο μπαίνουμε οταν κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο δηλαδη την 13η εβδομάδα ή αυτο καθορίζεται απο την πητ;

Μόλις κλείσεις την 13η εβδομάδα,μπαίνεις στον τεταρτο μήνα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Ποτέ θα αρχίσουμε να τα νιώθουμε στην κοιλίτσα μας?Είμαι 15+2 και νομίζω ότι ένιωσα κάτι άλλα δεν είμαι σίγουρη. Λένε ότι τα ακούς μετά τις 16 εβδομαδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αληθεια στις 16εβδομάδες νιωθεις ξεκάθαρα το μωρο....  Αν θες για νωρις κανε οτι και εγώ....  Ξάπλωσε το βραδυ ανάσκελα και φαε λιγη σοκολατα και θα νιώσεις ενα σκιρτιμα.... Το έπαθα χθες....  !!! 

Ναι στις 14 + 0 βδομαδες εισαι στο τέταρτο! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...