Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Γεννα στην Κομοτηνή


angelapapa

Recommended Posts

Καλησπέρα την παρασκευή που μας έρχεται μπαίνουμε στον έβδομο μήνα,περιμένουμε αγοράκι με ημερομηνία 26/5/17. Υπάρχει κάποια κοπέλα από την κομοτηνή η στην κομοτηνή, η οποία να έχει γεννήσει η σκέφτεται να γεννήσει στην κλινική θεομήτωρ; 

Ακόμα και αν δεν έχει γεννησεί σε αυτή την κλινική για τους δικούς της λόγους και έχει γεννήσει σε νοσοκομείο θα ήθελα να εκφράσει τη γνώμη της, είμαι λίγο μπερδεμένη έως φοβισμένη για μερικά πράγματα που έχω ακούσει και η γνώμη σας θα με βοηθήσει πολύ.

Επεξεργάστηκαν by angelapapa
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.εγω μενω στην κομοτηνη απο το σεπτεμβρη κ επειδη ημουν ηδη 7μηνων εγκυος συνεχισα στην ξανθη στο νοσοκομειο που με παρακολουθουσε ο ιδιος γιατρος κ στις δυο εγκυμοσυνες.γεννησα με προγραμματισμενη καισαρικη

Προσωπικη εμπειρια απο το νοσοκομειο της κομοτηνης δ εχω.ακουσα οτι ανελαβε καινουρια διευθυντρια κ ειναι αρκετα καλη η μαιευτικη

Ειναι το πρωτο σου παιδακι;εχεις καλη εγκυμοσυνη;

Αν θες πες μου τι σε προβληματιζει η φοβιζει αν μπορω να σε βοηθησω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο μας παιδάκι, εχω ακουσει και εγω καλα πραγματα για την μαιευτικη του νοσοκομείου κομοτηνης. Απλα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης και ξεγενναει στην ιδιωτικη την θεομητωρ, για αυτη αλλοι λενε καλα αλλοι οχι, ακουγεται οτι δεν εχει υποδομη καλη (σε περιπτωση που κατι παει στραβα την μαμα την πηγαινουν στο νοσοκομείο κομοτηνης και το μωρο Αλεξανδρούπολη γιατι εχει τμημα νεογνων). Δεν εχω μιλησει ακομη με τον γιατρο μου για τον τροπο που θα γεννησω, θελω φυσιολογικα (θελω να εχω την ευκαιρια να περπατησω να κανω κινησεις για να ανακουφιστω εκεινη την ωρα και οχι να μεινω καθηλωμενη σε ενα κρεββατι) και θελω πολυ μαζι του γιατι εχουμε αποκτησει πλεον οικειότητα. Νιωθω πια ανετα μαζι του, νομιζω οτι θα δυσκολευτω να παω αλλου τελευταια στιγμη. Φοβαμαι βεβαια γιατι ολοι μου λενε ιδιωτικη κλινικη = καισαρικη. Το κριτηριο το βασικο για να την επιλεξω ειναι 1) ο γιατρος, που ευχομαι να τα παμε καλα και να γεννησω φυσιολογικά(φυσικα αν υπαρχει θεμα και πρεπει να κανω καισαρικη, εννοείται πως θα την κανω), 2) η ανεση στο δωμάτιο γιατι θα ειμαι μονη μαζι με τον αντρα μου, ενω στο νοσοκομείο εχει πολλες μανουλες μαζι, πολλοι συνοδοι, επισκεπτες κτλπ...3) οι μαιες σε βοηθανε πολυ και στο πλυσιμο σου και στον θηλασμό (υπαρχει συμβουλος θηλασμου) 4) θελουμε ο αντρας μου να ειναι μαζι μου στον τοκετο, δεν θα τα καταφερω χωρις αυτον.

Πηγα και στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης εχθες γιατι γεννησε μια ξαδερφη μου και δυστυχως απογοητευτηκα απο ολα και απο αυτά που ειδα και απο αυτα που μου είπε.

Μετα με απασχολουν θεματα οπως το κλυσμα, ο ορος, η επισκληριδιος και οι τεχνιτοι πονοι. Πρεπει να γινουν; Ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας ειναι κατα των παραπανω, αν ολα κυλουν ομαλα φυσικα. 

Link to comment
Share on other sites

Δ ξερω καθολου πως ειναι η θεομητωρ κ τι πρακτικες ακολουθουν,μπορειε να το συζητησεις με το γιατρο κ να πας μια επισκεψη.αυτο που συνηθως συμβαινει ειναι οτι δυσκολα περιστατικα κ επιπλοκες πανε νοσοκομειο,κ αν χρειαστει το παιδι αλεξ/πολη.καλο θα ηταν γενικα να κλεισεις ενα ραντεβου στο νοσοκομειο να ανοιξεις καρτελα

Κ στο νοσοκομειο λενε οτι βαζουν ευκολα για καισαρικη αλλα εξαρταται την εμπειρια που ειχε η καθε μια.απλα στο νοσοκομειο πιθανον δ θα χεις το γιατρο που σε παρακολουθει αλλα οποιος εχει εφημερια.επθσης δ κανουν επισκληρηδιο

Οσον αφορα τις μαιες παντου θα πετυχεις καλες κ κακες.αλλα στο νοσοκομειο σιγουρα δ μπορεις να εισαι μονη κ να εχεις το συζηγο

Απο της αλεξ/πολης κ γω ειχα απογοητευτει.μακαρι να μη χρειαζεται.πιο καλα λογια κ για νοσοκομειο κ κλινικες εχω ακουσει καβαλα.αν θες να σου πω παραπανω για ξανθη,ευχαριστως

Κλυσμα στο νοσοκομειο κανουν,τεχνητους στην προκληση η αν δ εξελισσεται στο φυσιολογικο,ορο μετα απο ωρα αν εισαι νηστικη μπορει να νιωσεις εξαντληση η αν θελουν να ναι πιο ζωηρο το μωρο.ανα τακτα χρονικα διαστηματα βαζουν τοκογραφο,στο ενδιαμεσο μπορεις να σηκωθεις

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...