Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

3η συνεχομενη αποτυχια


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ,θα σας πω εν συντομια την ιστορια μου μιας κ δυστυχως καποιος που δεν εχει περασει κατι παρομοιο δεν μπορει να καταλαβει... Τον μαιο του 16 αποφασιζουμε με τον μελλοντα συζυγο να αρχισουμε προσπαθειες για παιδακι κ τα καταφερνουμε με την πρωτη ,ολα γκρεμιζονται ομως οταν την 14η εβδομαδα που κανουμε την αυχενικη βγαινει 7mm μας λενε οτι το παιδι πρεπει να το ριξουμε...μετα την διακοπη εχω σχεδον 2 μηνες αιμορραγια οπου χρειαστηκε να κανω κ 2η αποξεση γιατι ειχαν μεινει υπολειμματα.μετα απο πολυ πονο κ θλιψη ξεκιναμε ξανα προσπαθειες κ τα χριστουγεννα μαθαινω οτι ειμαι εγκυος κ την αλλη μερα ξεκινα αιμορραγια ,βιοχημικη αποβολη λεει ο γιατρος ,τυχαιο γεγονος οπως κ το πρωτο..να σημειωσω οτι εχω παντα κυκλο 28 ημερων κ καταλαβαινω παντα την ωορηξια .αυτο το μηνα κανω τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγαινει θετικο ,παω χτες για χοριακη κ βγαινει μονο 20 μοναδες...παλι παει για βιοχημικη μου λενε ,ακομα αιμα δεν εχω δει αλλα εχω απελπιστει πια ,μενω εγκυος σχετικα ευκολα αλλα ειναι τοσο ψυχοχθορο αυτο που συμβαινει κ δεν ξερω τι να κανω.συγνωμη για το μεγαλο μνμ ,ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι σιγουρο οτι δεν θα προχωρησει η εγκυμοσυνη ,τοσο χαμηλη χοριακη ουτε καν την υπολογιζουν...αν δ εχω αιμα μεχρι την παρασκευη θα την επαναλαβω κ βλεπουμε

Πιο πολυ με αγχωνει να μην εγινε καμια ζημια στην διακοπη ,που ηταν τραγικη εμπειρια..γι αυτο κ δεν μπορουν να προχωρησουν οι εγκυμοσυνες μου

Link to comment
Share on other sites

Δ εχει σημασια που ειναι χαμηλη.αλλανα διπλασιαζεται.πανω απο 5εισαι εγκυος

Αν παλι παλινδρομησει που απευχομαι μπορεις να κανεις καποιες εξετασεις παραπανω

Συγνωμη που ρωταω,στη διακοπη εκανες κ αμνιο η κατευθειαν μετα την αυχενικη τη σταματησες;

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρος μου τοτε ,την οποια κ τελικα αλλαξα...μας εδωσε 90%πιθανοτητα για καποιο συνδρομο κ οτι δεν εχει κανενα νοημα για περαιτερω εξετασεις συν οτι με τρομοκρατησε οτι αν περιμεναμε 1 βδομαδα ακομα θα πρεπε να κανουμε φυσιολογικο τοκετο

Να σου πω την αληθεια αν γυρνουσα το χρονο πισω θα κανα μια αμνιοπαρακεντηση τουλαχιστον να ξερω σιγουρα τι ειχε γιατι αυτες οι τυψεις δεν θα φυγουν ποτε...ηταν η χειροτερη αποφαση που χρειαστηκε να παρουμε κ η χειροτερη εμπειρια που εχω ζησει...μας διαβεβαιωσε οτι απλα ηταν μια ατυχης συλληψη κ δεν χρειαζεται να το ψαξουμε παραπανω..3 ατυχεις συλληψεις συνεχομενα ομως??

Τωρα που γραφω ξεκινησα να εχω κοκκινο αιμα οποτε παει κ το τριτο...

Υ.γ. ο καινουργιος μου γιατρος επισης επιμενει οτι δ χρειαζεται να κανω εξετασεις απο τη στιγμη που πιανουμε ευκολα παιδι καποια στιγμη θα ερθει κ το καλο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τουλ αλλαξες εκεινη τη γιατρο.μη το σκεφτεσαι,εκανες οτι εκρινες τοτε σωστο.

Λυπαμαι πολυ για το αιμα.

Πιανεις αλλα δ κρατας.τι φταει;εγω δ θα αρκουμουν σε τυχαιο δυο φορες συνεχομενα.εστω να δεις προγεστερονη μετα την ωορρηξια.ειναι πολυ απλο να λυθει αν πχ ειναι αυτο το θεμα.αλλα κ καποιες αλλες εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα δει ουτε μια σταγονα αιμα κ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα μεχρι που καναμε την αυχενικη κ μετα με βαλανε σαν αρνι στη σφαγη..ειχα κανει τοτε εξετασεις κ ηταν ολα σουπερ.Φοβαμαι με το σοκ που επαθε τοτε ο οργανισμος κ με τη 2η αποξεση που επρεπε να κανω μηπως εγινε καμια ζημια κ γι αυτο δεν προχωραει η εγκυοσυνη.Αυτη τη φορα θα απαιτησω απο το γιατρο μου να κανω κ αλλες εξετασεις ,γιατι ειπαμε τυχαιο το ενα τυχαιο το αλλο αλλα δεν νομιζω να φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας κοριτσια...δυστυχως αποφασισα πρωτη φορα να εγγραφω σε τετοιο φορουμ αλλα οχι για καλο λογο...Να παρω τα πραγματα με τη σειρα... με τον τωρινο μου συζυγο πριν εξι χρονια ειχα μεινει εγκυος αλλα αποφασισαμε διακοπη λογω του οτι ειχα παρει κατι χαπια που δεν συμβαδιζαν με κυηση...τραγικη εμπειρια...επειτα αφησαμε το χρονο και προσπαθησαμε παλι τον Δεκεμβριο του 16.. εμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η βδομαδα..εκανα αποξεση και μετα μπηκα δευτερη φορα για αναρροφηση λογω υπολλειματων... Αφου εζησα ενα  εφιαλτικο 6μηνο...ξαναεμεινα εγκυος! Λεω τωρα θα πετυχει...Τελικα μολις πηγαμε για δευτερο υπερηχο στη 6,4 υπερηχο δεν βρισκαμε καθολου εμβρυο. Ειμαι απογοητεμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια...δυστυχως αποφασισα πρωτη φορα να εγγραφω σε τετοιο φορουμ αλλα οχι για καλο λογο...Να παρω τα πραγματα με τη σειρα... με τον τωρινο μου συζυγο πριν εξι χρονια ειχα μεινει εγκυος αλλα αποφασισαμε διακοπη λογω του οτι ειχα παρει κατι χαπια που δεν συμβαδιζαν με κυηση...τραγικη εμπειρια...επειτα αφησαμε το χρονο και προσπαθησαμε παλι τον Δεκεμβριο του 16.. εμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η βδομαδα..εκανα αποξεση και μετα μπηκα δευτερη φορα για αναρροφηση λογω υπολλειματων... Αφου εζησα ενα  εφιαλτικο 6μηνο...ξαναεμεινα εγκυος! Λεω τωρα θα πετυχει...Τελικα μολις πηγαμε για δευτερο υπερηχο στη 6,4 υπερηχο δεν βρισκαμε καθολου εμβρυο. Ειμαι απογοητεμενη!!!

Μην απογοητευεσαι καλή μου, το ξέρω είναι σκληρό να σ συμβαίνει αυτό αλλά αργά ή γρήγορα θα έρθει το μωρακι που τόσο θέλεις.. Πολλές κοπέλες είχαν αυτή την άσχημη εμπειρία αλλά τλκ απ τη στιγμή που κράτησαν στην αγκαλιτσα τους τα παιδάκια τους το άφησαν πίσω.. Κ το ότι είσαι γόνιμη είναι πολύ καλό. Σ εύχομαι να ξανά μείνεις σύντομα έγκυος κ η εγκυμοσύνη σ να κυλήσει ομαλά μέχρι το τέλος..

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2017 at 5:34 ΜΜ, xristina55 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,θα σας πω εν συντομια την ιστορια μου μιας κ δυστυχως καποιος που δεν εχει περασει κατι παρομοιο δεν μπορει να καταλαβει... Τον μαιο του 16 αποφασιζουμε με τον μελλοντα συζυγο να αρχισουμε προσπαθειες για παιδακι κ τα καταφερνουμε με την πρωτη ,ολα γκρεμιζονται ομως οταν την 14η εβδομαδα που κανουμε την αυχενικη βγαινει 7mm μας λενε οτι το παιδι πρεπει να το ριξουμε...μετα την διακοπη εχω σχεδον 2 μηνες αιμορραγια οπου χρειαστηκε να κανω κ 2η αποξεση γιατι ειχαν μεινει υπολειμματα.μετα απο πολυ πονο κ θλιψη ξεκιναμε ξανα προσπαθειες κ τα χριστουγεννα μαθαινω οτι ειμαι εγκυος κ την αλλη μερα ξεκινα αιμορραγια ,βιοχημικη αποβολη λεει ο γιατρος ,τυχαιο γεγονος οπως κ το πρωτο..να σημειωσω οτι εχω παντα κυκλο 28 ημερων κ καταλαβαινω παντα την ωορηξια .αυτο το μηνα κανω τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγαινει θετικο ,παω χτες για χοριακη κ βγαινει μονο 20 μοναδες...παλι παει για βιοχημικη μου λενε ,ακομα αιμα δεν εχω δει αλλα εχω απελπιστει πια ,μενω εγκυος σχετικα ευκολα αλλα ειναι τοσο ψυχοχθορο αυτο που συμβαινει κ δεν ξερω τι να κανω.συγνωμη για το μεγαλο μνμ ,ευχαριστω πολυ !

Χριστίνα καλημέρα ,

λυπαμαι πολύ για τις αποτυχίες που έχεις βιώσει. Σε καταλαβαίνω όμως σκέψου ότι πιθανόν είναι κάποιο πρόβλημα που έχει τη λύση του. Θα σου πρότεινα να κανείς έναν πλήρη έλεγχο πριν δοκιμάσετε ξανά. Συζήτησε το με το γιατρό σου. Πιθανόν καρυοτυπο ζεύγους για να δείτε εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε χρωμοσώματα και ίσως κάποιον πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας. Μην το βάζεις κάτω κορίτσι μου. Το ότι είστε γόνιμοι και μπορείς τόσο εύκολα να μείνεις έγκυος είναι πολύ σημαντικό και θετικό. Περίμενε όμως να δεις και τη χοριακη σου. 

12 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια...δυστυχως αποφασισα πρωτη φορα να εγγραφω σε τετοιο φορουμ αλλα οχι για καλο λογο...Να παρω τα πραγματα με τη σειρα... με τον τωρινο μου συζυγο πριν εξι χρονια ειχα μεινει εγκυος αλλα αποφασισαμε διακοπη λογω του οτι ειχα παρει κατι χαπια που δεν συμβαδιζαν με κυηση...τραγικη εμπειρια...επειτα αφησαμε το χρονο και προσπαθησαμε παλι τον Δεκεμβριο του 16.. εμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η βδομαδα..εκανα αποξεση και μετα μπηκα δευτερη φορα για αναρροφηση λογω υπολλειματων... Αφου εζησα ενα  εφιαλτικο 6μηνο...ξαναεμεινα εγκυος! Λεω τωρα θα πετυχει...Τελικα μολις πηγαμε για δευτερο υπερηχο στη 6,4 υπερηχο δεν βρισκαμε καθολου εμβρυο. Ειμαι απογοητεμενη!!!

Κέλυ τα ίδια θα πω και σε εσένα .Μην απογοητεύεσαι. Χρειάζεται υπομονή και πίστη ότι θα τα καταφέρετε. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια...δυστυχως αποφασισα πρωτη φορα να εγγραφω σε τετοιο φορουμ αλλα οχι για καλο λογο...Να παρω τα πραγματα με τη σειρα... με τον τωρινο μου συζυγο πριν εξι χρονια ειχα μεινει εγκυος αλλα αποφασισαμε διακοπη λογω του οτι ειχα παρει κατι χαπια που δεν συμβαδιζαν με κυηση...τραγικη εμπειρια...επειτα αφησαμε το χρονο και προσπαθησαμε παλι τον Δεκεμβριο του 16.. εμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η βδομαδα..εκανα αποξεση και μετα μπηκα δευτερη φορα για αναρροφηση λογω υπολλειματων... Αφου εζησα ενα  εφιαλτικο 6μηνο...ξαναεμεινα εγκυος! Λεω τωρα θα πετυχει...Τελικα μολις πηγαμε για δευτερο υπερηχο στη 6,4 υπερηχο δεν βρισκαμε καθολου εμβρυο. Ειμαι απογοητεμενη!!!

Καλησπέρα!λυπαμαι παρα πολυ για τις άσχημες εμπειριες σου..ακριβως τρεις ατυχίες είχα κι εγω..μια διακοπη λογω προβληματος στο εμβρυο,μια παλινδρομη και μια φυσικη αποβολη.τωρα είμαι για τεταρτη φορά εγκυος και έχουμε φτασει στην δωδέκατη εβδομαδα..κι ελπίζουμε να πάνε όλα καλά..πρωτα από όλα έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις;αν όχι θα σου πρότεινα να τις κάνεις..μιλα με το γιατρο σου.και οπωσδήποτε έλεγχο θυρεοειδή και ζαχαρου..και πάνω από ολα μην απογοητεύεσαι..ξερω καλά ότι είναι δύσκολο καταλαβαίνω απόλυτα τη στεναχώρια και την απογοήτευση σου.λες τι στο καλό γίνεται;;Γιατί; Αυτά έλεγα κι εγώ..απλα εγω πάντα σκεφτόμουν ότι εφόσον μένω εγκυος θα κανω παιδι.απλα καποιες γυναίκες δυσκολευόμαστε πολύ για να το αποκτήσουμε..σου εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια...μου δινεις θαρρος...δεν εχω κανεναν να με καταλαβαινει...Λοιπον εξετασεις θα αρχισουμε τωρα..δεν ειχαμε κανει εως τωρα γιατι ειχαμε κανει βιοψια στο εμβρυο και μας ειχαν πει τυχαιο γεγονος...απλα αγχωνομαι τωρα μεχρι να δω πως θα με καθαρισει ο γιατρος...δεν θελω να παθω κατι...ποναει πολυ να ειμαι εγκυος τωρα και να μην εχω μωρακι...

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες που μου δινετε κουραγιο...δεν ξερω να χρησιμοποιω ακομα το φορουμ και συγνωμη αν κανω καποιο λαθος...ας μας βοηθησει ολες ο θεος και να εχουμε με το νεο ετος ολες υγιη μωρακια..ο θεος να μας βοηθησει ολες!

On 22/2/2017 at 5:34 ΜΜ, xristina55 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,θα σας πω εν συντομια την ιστορια μου μιας κ δυστυχως καποιος που δεν εχει περασει κατι παρομοιο δεν μπορει να καταλαβει... Τον μαιο του 16 αποφασιζουμε με τον μελλοντα συζυγο να αρχισουμε προσπαθειες για παιδακι κ τα καταφερνουμε με την πρωτη ,ολα γκρεμιζονται ομως οταν την 14η εβδομαδα που κανουμε την αυχενικη βγαινει 7mm μας λενε οτι το παιδι πρεπει να το ριξουμε...μετα την διακοπη εχω σχεδον 2 μηνες αιμορραγια οπου χρειαστηκε να κανω κ 2η αποξεση γιατι ειχαν μεινει υπολειμματα.μετα απο πολυ πονο κ θλιψη ξεκιναμε ξανα προσπαθειες κ τα χριστουγεννα μαθαινω οτι ειμαι εγκυος κ την αλλη μερα ξεκινα αιμορραγια ,βιοχημικη αποβολη λεει ο γιατρος ,τυχαιο γεγονος οπως κ το πρωτο..να σημειωσω οτι εχω παντα κυκλο 28 ημερων κ καταλαβαινω παντα την ωορηξια .αυτο το μηνα κανω τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγαινει θετικο ,παω χτες για χοριακη κ βγαινει μονο 20 μοναδες...παλι παει για βιοχημικη μου λενε ,ακομα αιμα δεν εχω δει αλλα εχω απελπιστει πια ,μενω εγκυος σχετικα ευκολα αλλα ειναι τοσο ψυχοχθορο αυτο που συμβαινει κ δεν ξερω τι να κανω.συγνωμη για το μεγαλο μνμ ,ευχαριστω πολυ !

Χριστινα καλησπερα..σε καταλαβαινω απολυτα. Θα σου προτεινα αυτη τη φορα να κανεις ενα πληρη ελεγχο με τον συζυγο σου. Και εμεις αυτο θα κανουμε. Προσπαθησε να μην απογοητευεσαι..Και εγω αυτο το ετος ειμαι στη 2Η παλινδρομη.. περασα παρα πολλα ομως λεω δεν θα το βαλω κατω. Κοιτα μπροστα και ακολουθα το ενστικτο σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2017 at 5:37 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια...μου δινεις θαρρος...δεν εχω κανεναν να με καταλαβαινει...Λοιπον εξετασεις θα αρχισουμε τωρα..δεν ειχαμε κανει εως τωρα γιατι ειχαμε κανει βιοψια στο εμβρυο και μας ειχαν πει τυχαιο γεγονος...απλα αγχωνομαι τωρα μεχρι να δω πως θα με καθαρισει ο γιατρος...δεν θελω να παθω κατι...ποναει πολυ να ειμαι εγκυος τωρα και να μην εχω μωρακι...

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες που μου δινετε κουραγιο...δεν ξερω να χρησιμοποιω ακομα το φορουμ και συγνωμη αν κανω καποιο λαθος...ας μας βοηθησει ολες ο θεος και να εχουμε με το νεο ετος ολες υγιη μωρακια..ο θεος να μας βοηθησει ολες!

Χριστινα καλησπερα..σε καταλαβαινω απολυτα. Θα σου προτεινα αυτη τη φορα να κανεις ενα πληρη ελεγχο με τον συζυγο σου. Και εμεις αυτο θα κανουμε. Προσπαθησε να μην απογοητευεσαι..Και εγω αυτο το ετος ειμαι στη 2Η παλινδρομη.. περασα παρα πολλα ομως λεω δεν θα το βαλω κατω. Κοιτα μπροστα και ακολουθα το ενστικτο σου!

Καλημερα κοπελα σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που περνας ,σκεψου οτι αυτη η δημιοσιευση εγινε το Φεβρουαριο κ απο τοτε εμεινα αλλες 2 φορες εγκυος ,η πρωτη μαλλον ηταν εξωμητριο αλλα ευτυχως απορροφηθηκε μονο του κ η τελευταια παλλινδρομησε στις 8 εβδομαδες λογω τρισωμιας 7 (κατι παρα πολυ σπανιο απο οτι μας ειπανε)

Εχουμε κανει πραγματικα οτι εξεταση υπαρχει κ δεν βρεθηκε τιποτα αξιοσημειωτο παρα μονο μια ελαφρια θρομβοφιλια την οποια καλυπτω με αγωγη

Οι συνεχεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που ειχαν τα εμβρυα μου αποδιδονται σε τεραστια ατυχια...Με τον αντρα μου ειπαμε να δοκιμασουμε κ μια 6η φορα κ αν δεν... να παμε για εξωσωματικη με ελεγχο dna των εμβρυων

Θα σου προτεινα να κανετε ολες τις απαραιτητες εξετασεις γιατι μπορει κ να βρεθει εξηγηση στην περιπτωση σας κ να μην το βαζετε κατω

Το σημαντικο ειναι οτι καταφερνουμε να συλλαβουμε που συνηθως ειναι το πιο δυσκολο ,με λιγο τυχη κ υπομονη θα ερθει το θαυμα μας

Καθε τετοια εμπειρια ξερω πως σε γονατιζει αλλα σε κανει κ πιο σκληρη κ πεισματαρα ..καποιες γυναικες ειναι απλα γραφτο να ταλαιπωρηθουμε λιγο παραπανω αλλα ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερουμε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Καλημερα κοπελα σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που περνας ,σκεψου οτι αυτη η δημιοσιευση εγινε το Φεβρουαριο κ απο τοτε εμεινα αλλες 2 φορες εγκυος ,η πρωτη μαλλον ηταν εξωμητριο αλλα ευτυχως απορροφηθηκε μονο του κ η τελευταια παλλινδρομησε στις 8 εβδομαδες λογω τρισωμιας 7 (κατι παρα πολυ σπανιο απο οτι μας ειπανε)

Εχουμε κανει πραγματικα οτι εξεταση υπαρχει κ δεν βρεθηκε τιποτα αξιοσημειωτο παρα μονο μια ελαφρια θρομβοφιλια την οποια καλυπτω με αγωγη

Οι συνεχεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που ειχαν τα εμβρυα μου αποδιδονται σε τεραστια ατυχια...Με τον αντρα μου ειπαμε να δοκιμασουμε κ μια 6η φορα κ αν δεν... να παμε για εξωσωματικη με ελεγχο dna των εμβρυων

Θα σου προτεινα να κανετε ολες τις απαραιτητες εξετασεις γιατι μπορει κ να βρεθει εξηγηση στην περιπτωση σας κ να μην το βαζετε κατω

Το σημαντικο ειναι οτι καταφερνουμε να συλλαβουμε που συνηθως ειναι το πιο δυσκολο ,με λιγο τυχη κ υπομονη θα ερθει το θαυμα μας

Καθε τετοια εμπειρια ξερω πως σε γονατιζει αλλα σε κανει κ πιο σκληρη κ πεισματαρα ..καποιες γυναικες ειναι απλα γραφτο να ταλαιπωρηθουμε λιγο παραπανω αλλα ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερουμε

Καλησπέρα!λυπαμαι παρα πολυ για τις συνεχόμενες ατυχίες σου.δεν ξέρω τι να πω.ειδικα όταν έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις και δεν έχει βρεθεί τιποτα είναι ακόμη πιο δυσκολο. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα προχωρουσες στην αντιμετώπιση του και τέλος.αλλα όταν σου λένε τυχαίο λες τι στο καλό;τέτοια ατυχία;και δεν μπορεις να κανεις κατι.Και μένα ετσι μου είπαν για τις τρεις προηγούμενες ατυχίες.τυχαια γεγονότα..αλλα ακόμα μου κάνει εντύπωση.παντως το σημαντικο οπως ειπες ειναι οτι μενεις εγκυος οποτε νομιζω και παλι οι πιθανοτητες για μια επιτυχη εγκυμοσυνη είναι με το μέρος σου!!Σου εύχομαι ολόψυχα η επομενη εγκυμοσυνη να ερθει σύντομα και να είναι η τυχερή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2017 at 9:36 ΠΜ, xristina55 είπε:

Καλημερα κοπελα σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που περνας ,σκεψου οτι αυτη η δημιοσιευση εγινε το Φεβρουαριο κ απο τοτε εμεινα αλλες 2 φορες εγκυος ,η πρωτη μαλλον ηταν εξωμητριο αλλα ευτυχως απορροφηθηκε μονο του κ η τελευταια παλλινδρομησε στις 8 εβδομαδες λογω τρισωμιας 7 (κατι παρα πολυ σπανιο απο οτι μας ειπανε)

Εχουμε κανει πραγματικα οτι εξεταση υπαρχει κ δεν βρεθηκε τιποτα αξιοσημειωτο παρα μονο μια ελαφρια θρομβοφιλια την οποια καλυπτω με αγωγη

Οι συνεχεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που ειχαν τα εμβρυα μου αποδιδονται σε τεραστια ατυχια...Με τον αντρα μου ειπαμε να δοκιμασουμε κ μια 6η φορα κ αν δεν... να παμε για εξωσωματικη με ελεγχο dna των εμβρυων

Θα σου προτεινα να κανετε ολες τις απαραιτητες εξετασεις γιατι μπορει κ να βρεθει εξηγηση στην περιπτωση σας κ να μην το βαζετε κατω

Το σημαντικο ειναι οτι καταφερνουμε να συλλαβουμε που συνηθως ειναι το πιο δυσκολο ,με λιγο τυχη κ υπομονη θα ερθει το θαυμα μας

Καθε τετοια εμπειρια ξερω πως σε γονατιζει αλλα σε κανει κ πιο σκληρη κ πεισματαρα ..καποιες γυναικες ειναι απλα γραφτο να ταλαιπωρηθουμε λιγο παραπανω αλλα ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερουμε

Επειδή δυστυχώς βιώνω αυτή τη στιγμή την τεταρτη συνεχομενη ατυχία μπορείς να μου πεις τι εξετάσεις έχετε κάνει;Εμείς έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους, για θρομβοφιλια,θυρεοειδή ζαχαρο.αλλα σκέφτομαι μήπως υπάρχουν και άλλες πιο εξειδικευμένες εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...