Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου ειναι!παντα εχω 28-38 μερες!πηγα στον γιατρο για υπερυχο 10η μερα κ μ λεει ειναι στο τσακ να σπασει...του λεω μα 10η μερα σε τοσο μεγαλους κυκλους που εχω?βεβαια παιρνω κ inofert και glucophage και μπορει σιγα  σιγα να δείχνουν αποτελεσμα!θα δειξει!εχω υπερυχο παλι πεμπτη!τεστ ωορρηξιας που κανω θετικο εδω κ 2 μηνες δεν εχουν δειξει!βασικα 2 μηνες τα εχω ξεκινησει κ θετικο δεν εχω δει!γιαυτο πηγα στο γιατρο!

Ναι  κ εγω εχω παρακολουθησει πιο παλια ωορηξια αλλα μου ειχε πει ο γιατρος οτι για να εισαι σιγουρη μετρας κ προγεστερονη 7 μερες πριν τηνπεριοδο για να δεις αν εγινε οντως κατι τετοιο. Πφφφ τι να πω εχω πελαγωσει κ εγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@linaa μου θυμιζεις λιγο έχετε παιδακι?ππροσπαθειτε καιρο?

Ενα εξαμηνο προσπαθουμε  περιπου εγω εκανα ολες τις εξετασεις κ σαλπιγγογραφια παρεπιπτωντως δεν ποναει καθολου κ το λεω εγω που υποφερω μεχρι κ στο κομμωτηριο δεν καταλαβα τιποτα τσαμπα ανχος μονο το σπερμοδιαγραμμα εμεινε γιατι ο αντρας μου ειναι πιο χαλαρος τρομαρα του για το πρωτο παλευουμε!!!! Εσεις προσπαθειτε καιρο? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ενα εξαμηνο προσπαθουμε  περιπου εγω εκανα ολες τις εξετασεις κ σαλπιγγογραφια παρεπιπτωντως δεν ποναει καθολου κ το λεω εγω που υποφερω μεχρι κ στο κομμωτηριο δεν καταλαβα τιποτα τσαμπα ανχος μονο το σπερμοδιαγραμμα εμεινε γιατι ο αντρας μου ειναι πιο χαλαρος τρομαρα του για το πρωτο παλευουμε!!!! Εσεις προσπαθειτε καιρο? 

 

εμεις απο περυσι τον γεναρη!εχουμε κανει ολες τι εξετασεις εκτος απο σαλπιγγογραφια!απλα ειχε θεμα το σπερμα του συζυγου,τωρα το διορθωσαμε....κοιταμε τωρα με την ωορρηξια μου τι γίνεται!πολλες εξετασεις δεν εχεις κανει για ενα 6μηνο??ενταξει καλο ειμαι βεβαια γτ αν περασει ο καιρος χωρις αποτελεσμα σε παιρνει απο κατω,οποτε αν υπαρχεο κάποιο προβλημα καλυτερα να το ξερουμε απο νωρις!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμεις απο περυσι τον γεναρη!εχουμε κανει ολες τι εξετασεις εκτος απο σαλπιγγογραφια!απλα ειχε θεμα το σπερμα του συζυγου,τωρα το διορθωσαμε....κοιταμε τωρα με την ωορρηξια μου τι γίνεται!πολλες εξετασεις δεν εχεις κανει για ενα 6μηνο??ενταξει καλο ειμαι βεβαια γτ αν περασει ο καιρος χωρις αποτελεσμα σε παιρνει απο κατω,οποτε αν υπαρχεο κάποιο προβλημα καλυτερα να το ξερουμε απο νωρις!

Τις εκανα γιατι ειμαι 35 οποτε μου τις προτεινε η γιατρος για να ξεανχωθω κ λιγο. Αν ημουν πιο μικρουλα φανταζομαι θα το αφηνα λιγο στην τυχη για 1-2 χρονια. Πιστευω αν κανεις προγραματισμενη ωορηξια με το γιατρο θα ξεμπερδευεις λοιπον φανταζομαι εισαι μικρουλα το 22  ηλικια σου? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Τις εκανα γιατι ειμαι 35 οποτε μου τις προτεινε η γιατρος για να ξεανχωθω κ λιγο. Αν ημουν πιο μικρουλα φανταζομαι θα το αφηνα λιγο στην τυχη για 1-2 χρονια. Πιστευω αν κανεις προγραματισμενη ωορηξια με το γιατρο θα ξεμπερδευεις λοιπον φανταζομαι εισαι μικρουλα το 22  ηλικια σου? 

καλα εκανες τοτε και ξεμπερδεψες!να πιεσεις κ τον ανδρα σου ομως!!και στο λεω γτ εμεις ειχαμε θεμα κ ευτυχως ολα δειχνουν οτι παμε καλα!το 22 μου αρεσει σαν αριθμος αλλα δεν απεχω πολυ!26 ειμαι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, linaa είπε:

Farmakotriftena  νομιζω οτι  ωορηξια γινετε μετα τις 22 μερες κυκλο πιο πριν μου φανετε  ειναι τζουφιος ο κυκλος ετσι εχω την εντυπωση. 

Andriani μου μου δινεις πολυ κουραγιο μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις ελπιζω να σε  προλαβουμε κεμεις συντομα να  τα λεμε κ σε σε αλλο θεμα με εγκυμονουσες!!

Πριν 5 χρόνια ήμουν.τώρα είμαι στην προσπάθεια κ αυτή τη φορά είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.ελπίζω όμως να συμβεί για όλες!

17 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κ εγω εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου ειναι!παντα εχω 28-38 μερες!πηγα στον γιατρο για υπερυχο 10η μερα κ μ λεει ειναι στο τσακ να σπασει...του λεω μα 10η μερα σε τοσο μεγαλους κυκλους που εχω?βεβαια παιρνω κ inofert και glucophage και μπορει σιγα  σιγα να δείχνουν αποτελεσμα!θα δειξει!εχω υπερυχο παλι πεμπτη!τεστ ωορρηξιας που κανω θετικο εδω κ 2 μηνες δεν εχουν δειξει!βασικα 2 μηνες τα εχω ξεκινησει κ θετικο δεν εχω δει!γιαυτο πηγα στο γιατρο!

Καλημέρα!!!!!!! Αυτό ήθελα να σου πω! Ευτυχώς που σου είπε να ξαναπάς για υπέρηχο για να δει που βρίσκεσαι.δεν είναι πάντα σίγουρο οτι σπάει το ωοθυλάκιο.εμένα αυτό μου είχε πει ο γιατρός.γι αυτό κ κάποιες φορές κάνουν την πρεγκνύλ που το κάνει να σπάσει σε 36 ώρες.μπορει βέβαια  κ να μην έδειξε το τεστ.τη Πέμπτη θα σου πει κ θα λυθεί το μυστήριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια.Πως είστε?Εγώ ξύπνησα με πονοκέφαλο λέω δεν βάζω θερμόμετρο και έχω 37,1.Αλλά δεν με απασχολεί η θερμοκρασία αλλά ότι 2 μέρες έχω πονάκια και δεν νιώθω να κατεβαίνει η περίοδοσ.Μπορεί να είναι και αυτό καινούργιο σύμπτωμα χαχαχχα.Αν δεν έρθει ως αύριο θα πάω για χοριακή πιο πολύ για να χαλαρώσω!!!kissessss

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια.Πως είστε?Εγώ ξύπνησα με πονοκέφαλο λέω δεν βάζω θερμόμετρο και έχω 37,1.Αλλά δεν με απασχολεί η θερμοκρασία αλλά ότι 2 μέρες έχω πονάκια και δεν νιώθω να κατεβαίνει η περίοδοσ.Μπορεί να είναι και αυτό καινούργιο σύμπτωμα χαχαχχα.Αν δεν έρθει ως αύριο θα πάω για χοριακή πιο πολύ για να χαλαρώσω!!!kissessss

καλημερα!!!σε ποια μερα εισαι σμρ??


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα!!!σε ποια μερα εισαι σμρ??

Είμαι στην 33 μέρα του κύκλου.Το πολύ μέχρι Παρασκευή περιμένω.Εν τω μεταξύ ένιωσα μια υγρασία πριν πάω μπάνιο και ήταν καθαρά υγρά.Μου παίζει πάλι παιχνιδάκια μάλλον χαχχαχα.Εσύ elenaki μου πως είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας! Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε για μωράκι καλή επιτυχία! Ήθελα να ρωτήσω αν μέσα στα συμπτώματα της αναμονής είχατε και πόνους περιόδου, από πότε ξεκίνησαν και πόσο διήρκησαν. Ο κύκλος μου είναι 26-27 ημερών και είχαμε επαφή τη 12η μέρα. Σήμερα είναι η 21η μέρα μου και εδώ και αρκετές μέρες έχω πονάκια περιόδου που πολλές φορές είναι συνεχόμενα μπορεί και για όλη μέρα... Ποια η γνώμη σας;


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια.Πως είστε?Εγώ ξύπνησα με πονοκέφαλο λέω δεν βάζω θερμόμετρο και έχω 37,1.Αλλά δεν με απασχολεί η θερμοκρασία αλλά ότι 2 μέρες έχω πονάκια και δεν νιώθω να κατεβαίνει η περίοδοσ.Μπορεί να είναι και αυτό καινούργιο σύμπτωμα χαχαχχα.Αν δεν έρθει ως αύριο θα πάω για χοριακή πιο πολύ για να χαλαρώσω!!!kissessss

Καλημερα κοριτσια, εγκυμοσυνη μου μυριζει :wub::wub: γιατι δεν κανεις ενα τεστακι σημερα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, εγκυμοσυνη μου μυριζει :wub::wub: γιατι δεν κανεις ενα τεστακι σημερα??

Γειά σου καραμελίτσα μου.Δεν μπορώ με τα τεστ με πίανει τρέμουλο.Λέω αύριο που έχω πληρωμές να πεταχτώ και για μια χοριακή χαχχαχ!!Εχω και τον άντρα μου που κάθε φορά μου μυρίζει την κοιλίτσα και καταλαβαίνει αν αδιαθετώ.Και μου λέει σήμερα δεν μυρίζω τίποτα μέχρι πότε περιμένεις και του λέω λίγο νευριασμένα γιατί με ξύπνησε θα μου ρθει μωρέ μέχρι Παρασκευή.Εχουμε πολύ τρέλααααα:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Γειά σου καραμελίτσα μου.Δεν μπορώ με τα τεστ με πίανει τρέμουλο.Λέω αύριο που έχω πληρωμές να πεταχτώ και για μια χοριακή χαχχαχ!!Εχω και τον άντρα μου που κάθε φορά μου μυρίζει την κοιλίτσα και καταλαβαίνει αν αδιαθετώ.Και μου λέει σήμερα δεν μυρίζω τίποτα μέχρι πότε περιμένεις και του λέω λίγο νευριασμένα γιατί με ξύπνησε θα μου ρθει μωρέ μέχρι Παρασκευή.Εχουμε πολύ τρέλααααα:)

και σου ειπα χθες υπηρχε λογος που δεν σε ειχα βαλει στο πινακακι, εσυ εκει να θες να μπεις στην αναμονη, αστο βρε παιδι μου να σε βαλω κατευθειαν πανω :P 

εγω θα εκανα σημερα τεστ παντως ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...