Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Ani ani είπε:

Πωπω ταλαιπωρια αυτοι οι εμετοι..παλι καλα εισαι μια χαρα σε κιλακια!!

Nai ine taleporia otan exis arketous idika. Makari na min exis kali m. Kai apo kila nai ine kala. Na sou po den tro ipervolika poli fagito. Sti arxi logo apo tis anagoules kai meta epidi megaloni kai to moro niotho oti fouskono poli efkola. Vasika tha dis sti poria pos tha ise. Exo poles kaoures kai mono me to gala anakoufizome i giatros m ipe mikra kai taktika gevmata. Fisika ida kai sti poria pia fagita m prokalou.

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι. Δε θυμάμαι αν το είχα και για πολύ όμως. Γενικά, επειδή στην 8η εβδομάδα είχα κάτι περίεργες καφέ εκκρίσεις από την κούραση, είχα ξεπρηστεί κι όλας λίγο. 

Δεν ξέρω πώς είναι τα "κυβικά" σου, αλλά αν γενικά είσαι κι εσύ αδύνατη και είναι η πρώτη σου εγκυμοσίνη, η κοιλιά σου θα αρχίσει να κάνει εμφάνιση στον 5ο μήνα. Εμένα φάνηκε για τα καλά 5ο-6ο.

@Garifalia1 δεν έχεις πάρει και πολλά!!!! Πολύ καλά είσαι!!! Ο γιατρός μου υποστηρίζει ότι μέχρι 9 κιλά είναι πάρα πολύ καλά!!! Εγώ έχω πάρει 13 και είμαι ακόμα 28 εβδομάδων :-P:-P:-P:-P

Mia xara ise. Nomizo oti mexri ta 12 lene i perisoteri giatri. 9 den i e poli liga ?

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

@Garifalia1  μια χαρα εισαι απο κιλα!τέλεια!!!

Nai ine kala pros to paro tora na doume sti poria axaxaxa. I leta xathike den konteye gia ti gena ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 35 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Nai ine taleporia otan exis arketous idika. Makari na min exis kali m. Kai apo kila nai ine kala. Na sou po den tro ipervolika poli fagito. Sti arxi logo apo tis anagoules kai meta epidi megaloni kai to moro niotho oti fouskono poli efkola. Vasika tha dis sti poria pos tha ise. Exo poles kaoures kai mono me to gala anakoufizome i giatros m ipe mikra kai taktika gevmata. Fisika ida kai sti poria pia fagita m prokalou.

Mia xara ise. Nomizo oti mexri ta 12 lene i perisoteri giatri. 9 den i e poli liga ?

Nai ine kala pros to paro tora na doume sti poria axaxaxa. I leta xathike den konteye gia ti gena ?

Θα σας ενημερωνω στην πορεια για τα υπολοιπα συμπτωματα! Παντως για αρχη ολα πανε περιφημα και φυσιολογικα! Μακαρι να συνεχιστει ετσισε εμενα αλλα και ολες οι υπολοιπες κουκλες που ειναι ή θα μεινουν ΣΥΝΤΟΜΑ εγκυουλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alekagala είπε:

Μονο???  Εδω παω βολτα με τα μικρα και κατουράω στα πάρκα σαν τους σκύλους!  Μέχρι σε κομμωτήριο μπήκα γιατι δεν βρηκα δασάκι! Απο τις 6 μεχρι τις 7 που θα παω δουλεια κατουράω 4 φορες 

δεν εννοούσα το κατουρω!!!!κ για αυτο πηγαινω συνεχεια!χαχα

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

@Garifalia1 εμένα μια φορά μου έβαλε χέρι :-(:-(:-(

 

ενταξει νομιζω οτι μεχρι 15 ειναι καλα...στον 7ο ειπαμε οτι εισαι κ 13 κιλα?μπορει απλα να στο λεει για να μην σε αφησει τελειως κ ξεπερασεις τα 20...επειδη εισαι ηδη 13 κιλα κ τα πιο πολλα λενε τα παίρνεις στο τελος καλο ειναι να προσεχεις...και 25 και 30 να πας δεν χαθηκε ο κοσμος δεν θα γινει κατι απλα καλυτερα θα ειναι να τα κρατησεις οσο πιο κατω μπορεις..μην σε επηρεαζει ομως!οτι κρινεις εσυ καλυτερο για τον ευατο σου!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Τι ωραία που έχουμε τόσες εγκυούλες εδώ μέσα...

@orianna μου που είσαι σήμερα; Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρεί η σιχαμένη. Θα την ξεφορτωθούμε σύντομα!

κοριτσαρα στο τρεξιμο ειμαι..και δεν ειχα ιντερνετ μολις γυρισα σπιτι..τωρα συνδεθηκε...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Ani ani δεν εχω σκοπο να το παρακανω με τα βαρη ...απλα σκεψου οτι εμενα το σωμα μου ειμαι συνηθισμένο στη γυμναστικη δεν θα ξεκινησω ετσι μια ωραια μερα!

http://www.shape.gr/egkimosini/fit-egkymosini/aeroviki-askisi-egkimosini/

Εμένα μ είχε πει η γιατρός στην πρώτη εγκυμοσύνη ν συνεχίσω ότι έκανα κανονικά γιατί ο οργανισμός αν σταματήσω απότομα ότι δραστηριότητα είχα Θ πάθαινε σοκ ουσιαστικά Κ τότε Θ αντιδρούσε..δεν είσαι άρρωστη.. Κ αν όλα πάνε καλά κάνεις ότι έκανες.. βέβαια με τη συγκατάθεση του γιατρού πάντοτε.. Εγώ πρόσεχα κάτι παιδάκια Κ για ν τα μοιράσω στα σχολεία έκανα δρομολόγια σε αρκετά δύσβατο δρόμο..σκεψου για ν παω τα δύο από τ τρια έκανα σχεδόν μισή ώρα Κ Αλλά δεκα λεπτά το πιο μικρό.. Κ ξανα Πίσω στο σπίτι.. μιλάμε για πολύ περπάτημα Κ Όχι στο ισιαδι..φυσικα δεν έχει καμια σχεση με τη δική Σ γυμναστική Κ τα βάρη..δεν ήταν τόσο επίπονο το δικό μ περπάτημα.. απλά θέλω ννα πω ότι κουράζομουν πολύ Κ είχα φοβηθεί..

10 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Α αυτο με ενδιαφερει και εμενα! Για πες μας! Επισης να ρωτησω κατι αλλο οσες ειστε και ησασταν 1 μηνων καλη ωρα σα  εμενα και την @elenakii22 ειδατε διαφορα στα ρουχα σας? Γιατι εμενα τα εφαρμοστα μ τζιν δεν κλεινουν με ευκολια και τα εβαλα στην ακρη. Και ο αντρας μ το βλεπει οτι ειναι νωρις για τετοια κοιλιτσα σπορου χαχα. Απο κιλα δεν εχω παχυνει παντως ουτε τρωω για 2 που λενε

Κ Εγώ στις αρχές πριν το τεστ είχα πρηστεί τόσο Π λέω δε μπορεί..κατι εχω.. Αφού μ ρωτούσαν αν δεν έφυγε η κοιλιά της 1ης εγκυμοσύνης ακόμα.. σκέψου.. ήμουν λες κ διενυα τον πέμπτο μήνα..

Από κιλά στη πρώτη είχα πάρει οχτώ λόγω αναγούλας Κ καουρας.. σε αυτήν τ πέντε τα έβαλα μάνι μανι... Κ μένα με έκραξε..Αύριο πρωί Θ ζυγιστω Κ θ σας πω στα ποσα έφτασα.. Αυτά τ κιλά.. πωπω.. Κ αυτο το φαΐ.. Ν θες ν φας αλμυρό Κ Μόλις φας ν θες γλυκό Κ μετά ξανα αλμυρό.. Τώρα το έχω αυτό.. Στον μικρό δεν το είχα.. έβλεπα φαγητό Μπορεί ν το λιμπιζομουν Αλλά μετα αηδιαζα.. οπότε με το κάψιμο Π ένιωθα στο στομάχι δεν είχα περιθώρια ν λιμπιστω Κ πολλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  12 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Ani ani δεν εχω σκοπο να το παρακανω με τα βαρη ...απλα σκεψου οτι εμενα το σωμα μου ειμαι συνηθισμένο στη γυμναστικη δεν θα ξεκινησω ετσι μια ωραια μερα!

http://www.shape.gr/egkimosini/fit-egkymosini/aeroviki-askisi-egkimosini/

Read more  

Εμένα μ είχε πει η γιατρός στην πρώτη εγκυμοσύνη ν συνεχίσω ότι έκανα κανονικά γιατί ο οργανισμός αν σταματήσω απότομα ότι δραστηριότητα είχα Θ πάθαινε σοκ ουσιαστικά Κ τότε Θ αντιδρούσε..δεν είσαι άρρωστη.. Κ αν όλα πάνε καλά κάνεις ότι έκανες.. βέβαια με τη συγκατάθεση του γιατρού πάντοτε.. Εγώ πρόσεχα κάτι παιδάκια Κ για ν τα μοιράσω στα σχολεία έκανα δρομολόγια σε αρκετά δύσβατο δρόμο..σκεψου για ν παω τα δύο από τ τρια έκανα σχεδόν μισή ώρα Κ Αλλά δεκα λεπτά το πιο μικρό.. Κ ξανα Πίσω στο σπίτι.. μιλάμε για πολύ περπάτημα Κ Όχι στο ισιαδι..φυσικα δεν έχει καμια σχεση με τη δική Σ γυμναστική Κ τα βάρη..δεν ήταν τόσο επίπονο το δικό μ περπάτημα.. απλά θέλω ννα πω ότι κουράζομουν πολύ Κ είχα φοβηθεί..

  10 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Α αυτο με ενδιαφερει και εμενα! Για πες μας! Επισης να ρωτησω κατι αλλο οσες ειστε και ησασταν 1 μηνων καλη ωρα σα  εμενα και την @elenakii22 ειδατε διαφορα στα ρουχα σας? Γιατι εμενα τα εφαρμοστα μ τζιν δεν κλεινουν με ευκολια και τα εβαλα στην ακρη. Και ο αντρας μ το βλεπει οτι ειναι νωρις για τετοια κοιλιτσα σπορου χαχα. Απο κιλα δεν εχω παχυνει παντως ουτε τρωω για 2 που λενε

Read more  

Κ Εγώ στις αρχές πριν το τεστ είχα πρηστεί τόσο Π λέω δε μπορεί..κατι εχω.. Αφού μ ρωτούσαν αν δεν έφυγε η κοιλιά της 1ης εγκυμοσύνης ακόμα.. σκέψου.. ήμουν λες κ διενυα τον πέμπτο μήνα..

Από κιλά στη πρώτη είχα πάρει οχτώ λόγω αναγούλας Κ καουρας.. σε αυτήν τ πέντε τα έβαλα μάνι μανι... Κ μένα με έκραξε..Αύριο πρωί Θ ζυγιστω Κ θ σας πω στα ποσα έφτασα.. Αυτά τ κιλά.. πωπω.. Κ αυτο το φαΐ.. Ν θες ν φας αλμυρό Κ Μόλις φας ν θες γλυκό Κ μετά ξανα αλμυρό.. Τώρα το έχω αυτό.. Στον μικρό δεν το είχα.. έβλεπα φαγητό Μπορεί ν το λιμπιζομουν Αλλά μετα αηδιαζα.. οπότε με το κάψιμο Π ένιωθα στο στομάχι δεν είχα περιθώρια ν λιμπιστω Κ πολλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka θα αλλαξω ασκησεις στα βαρη..θα κανω καθιστη το ανω σωμα απλα θελω να μου πει με τα ποδια τι γινεται κ αν θεωρει οτι μπορω να κανω ποδια απο τωρα η πιο μετα...πηγα σμρ γυμναστήριο κ εκανα διαδρομο...45 λεπτα στο 5.5....ενταξει εγω εκανα 6.5+...ειχα κ παλμογράφο,γυρω στους 128σφυγμους ειχα..καλα ειναι γτ διαβασα καπου οτι καλο ειναι μεχρι 140 (για ατομα που ηδη γυμναζονταν)...αυριο θα παω κ θα δουμε...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@oneira_glyka θα αλλαξω ασκησεις στα βαρη..θα κανω καθιστη το ανω σωμα απλα θελω να μου πει με τα ποδια τι γινεται κ αν θεωρει οτι μπορω να κανω ποδια απο τωρα η πιο μετα...πηγα σμρ γυμναστήριο κ εκανα διαδρομο...45 λεπτα στο 5.5....ενταξει εγω εκανα 6.5+...ειχα κ παλμογράφο,γυρω στους 128σφυγμους ειχα..καλα ειναι γτ διαβασα καπου οτι καλο ειναι μεχρι 140 (για ατομα που ηδη γυμναζονταν)...αυριο θα παω κ θα δουμε...

Και εγω στήθος πλατη εκανα και ποδια μονο στην αρχη δεν με άφηνε μετα να κανω ποδια για το λογο οτι πιέζεται η κοιλίτσα.... Αν κανεις διάδρομο στο 5.5 μια χαρα εισαι.... Εγω απο τους εμετούς ημουν τοσο χαλια που στο 4 εκανα διάδρομο αφου τους ελεγα θα κανω με μπαστουνάκια απο δω και περα! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε έχουμε καμία εγκύουλα?? Έχω να μπω μέρες και είναι πάρα πολλά τα σχόλια!!!!                    Εγώ είμαι διακοπές ο άντρας μου μ'εχει ξετιναξει χι χι χι και νομίζω από τα κολπικά υγρά ότι είμαι σε γόνιμες μέρες,,!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Και εγω στήθος πλατη εκανα και ποδια μονο στην αρχη δεν με άφηνε μετα να κανω ποδια για το λογο οτι πιέζεται η κοιλίτσα.... Αν κανεις διάδρομο στο 5.5 μια χαρα εισαι.... Εγω απο τους εμετούς ημουν τοσο χαλια που στο 4 εκανα διάδρομο αφου τους ελεγα θα κανω με μπαστουνάκια απο δω και περα! 

καλημερα!!!κ εγω νομιζω οτι ειναι υπερβολικό να τα σταματησω ολα..εκτος κ αν δει κατι κ μου πει να σταματησω!καλα ειναι κ στο 4...ανεβαζα σιγα σιγα κ οσο πιο γρηγορα εκανα τοσο πιο ευκολο ηταν...με βολευουν τα μικρα γρηγορα βηματα κ οχι τα μεγαλα οποτε ο χαμηλος ρυθμος δεν ειναι ο αγαπημενος μου!!!σταμάτησες τωρα την γυμναστικη?

πρίν από 44 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε έχουμε καμία εγκύουλα?? Έχω να μπω μέρες και είναι πάρα πολλά τα σχόλια!!!!                    Εγώ είμαι διακοπές ο άντρας μου μ'εχει ξετιναξει χι χι χι και νομίζω από τα κολπικά υγρά ότι είμαι σε γόνιμες μέρες,,!!!

τι κανεις βρε κοριτσι που χαθηκες?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα!!!κ εγω νομιζω οτι ειναι υπερβολικό να τα σταματησω ολα..εκτος κ αν δει κατι κ μου πει να σταματησω!καλα ειναι κ στο 4...ανεβαζα σιγα σιγα κ οσο πιο γρηγορα εκανα τοσο πιο ευκολο ηταν...με βολευουν τα μικρα γρηγορα βηματα κ οχι τα μεγαλα οποτε ο χαμηλος ρυθμος δεν ειναι ο αγαπημενος μου!!!σταμάτησες τωρα την γυμναστικη?

τι κανεις βρε κοριτσι που χαθηκες?

Αγάπη μου μόλις είδα Τα ευχάριστα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα για σένα λες και είμαι εγώ έγκυος γιατί είσαι από τα κορίτσια που μίλαγα από την αρχή εδώ μέσα... Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι και σε όλα τα κορίτσια που εχουν  σποράκια στην κοιλίτσα τους!!!!! Έχω χαθεί καλοκαίρι τώρα δουλεια και μπάνια τωρα είμαι διακοπές και εκεί που χαλαρώνω λέω για να δω τι κάνουν τα κορίτσια μου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη μου μόλις είδα Τα ευχάριστα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα για σένα λες και είμαι εγώ έγκυος γιατί είσαι από τα κορίτσια που μίλαγα από την αρχή εδώ μέσα... Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι και σε όλα τα κορίτσια που εχουν  σποράκια στην κοιλίτσα τους!!!!! Έχω χαθεί καλοκαίρι τώρα δουλεια και μπάνια τωρα είμαι διακοπές και εκεί που χαλαρώνω λέω για να δω τι κάνουν τα κορίτσια μου.. 

σε ευχαριστω πολυ!!!η αληθεια ειναι οτι εχω γραφτεί στο φορουμ πανω απο χρονο!σμρ παω για τον πρωτο υπέρηχο για να βεβαιωθούμε οτι ειναι ενδομητρια κυηση!γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα!να ξερεις την συλληψη την πετυχαμε σε διακοπες!!!!καλα να περασετε!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...