Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημεραα!!ολα καλα!ενδομήτριο το μωρο χωρις αποκολληση..παχυ ενδομητριο κ γυρω γυρω ο σακος καλος...μονο ο τραχηλος ειναι οριακά θα τον παρακολουθησουμε κ θα δουμςδουμε πως θα παει!ειδαμε σακο κ λιγα στοιχεια,τι λιγα στοιχεια απλα οπως ειναι μαυρος ο σακος κατι γκρι πραγματακια!ραντεβου αρχες αυγουστου παλι!

@Ani ani μου ειπε οτι τωρα στην αρχη μπορει να εχεις λιγα δεξια αριστερα γτ ειναι οι τενοντες της μητρας(η τεντώνει η μητρα? κατι τετοιο τελοσπαντων)μην σε ανησυχει!

Μπράβοοοοο όλα καλά!!!!ειδες που ανησυχούσες;όλα καλά θα πάνε!

με το καλό ευχομαι σε όλες τις έγκυες της παρέας!

@Ani ani την Δευτέρα πας στον γιατρό;

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

Μπράβοοοοο όλα καλά!!!!ειδες που ανησυχούσες;όλα καλά θα πάνε!

με το καλό ευχομαι σε όλες τις έγκυες της παρέας!

@Ani ani την Δευτέρα πας στον γιατρό;

Και κ εγω την Δευτερα το απογευματακι και μπορω να πω πως ανυπομονω λιγο! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..... τι μου κάνετε;;;;;;:):)

@elenakii22 μπράβο κορίτσι....... όλα τέλεια λοιπόν...... προσοχή και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά........ γρήγορα να ακούσεις και την καρδούλα του μωρού σου......:wub::wub:

@Ani ani έλα ντε εδώ μας πιάνει εμάς ανυπομονησία δεν θα πιάνει εσάς χα χα χα. Είμαι σίγουρη πως θα είσαι ενθουσιασμένη τη Δευτέρα γυρνώντας από το γιατρό.......... όλα τέλεια θα πάνε.........:):)

@λουπιτα έλα καλέ κορίτσι μην κάνεις έτσι........ εμάς μάλλον είναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός μας......... τόσες είμαστε εδώ και είμαστε παρέα....... σε καταλαβαίνω απόλυτα ωστόσο γιατί υπάρχει και αυτό το "γιατί" αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα πέρασα από αυτή την διαδικασία σου λέω......... μην το σκέφτεσαι έτσι γιατί δεν βγαίνει τίποτα........... τώρα εγώ τα λέω για να τα ακούσω και εγώ κυρίως........ χα χα.

  • Μου αρέσει 2

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Ani ani αντε με το καλο κ εσυ δυο μερες μειναν κ θα δεις κ εσυ!!!! Nati85 τι κανεις? Πηρες τις εξετασεις ολα καλα? Γεια κ σε ολα τα κοριτσια που συνεχιζουμε τον αγωνα!!!

Ναι τις πήρα τελικά και μου είπε η γιατρός όλα μια χαρά είναι!μονο να πίνει περισσότερο νερό.μου έφυγε ένα άγχος μπορώ να πω! Είμαι λίγο τρελή και αναστατώνω και τους γύρω μου! 

Εγω σήμερα έχω περισσότερα υγρά και έχω και πονάκια.εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι θύμησε μου λιγάκι; 

  • Μου αρέσει 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι τις πήρα τελικά και μου είπε η γιατρός όλα μια χαρά είναι!μονο να πίνει περισσότερο νερό.μου έφυγε ένα άγχος μπορώ να πω! Είμαι λίγο τρελή και αναστατώνω και τους γύρω μου! 

Εγω σήμερα έχω περισσότερα υγρά και έχω και πονάκια.εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι θύμησε μου λιγάκι; 

Μπράβο! Γερό να είναι πάντα το μωρουδελι να μην ανησυχεί και η μαμά του. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι τις πήρα τελικά και μου είπε η γιατρός όλα μια χαρά είναι!μονο να πίνει περισσότερο νερό.μου έφυγε ένα άγχος μπορώ να πω! Είμαι λίγο τρελή και αναστατώνω και τους γύρω μου! 

Εγω σήμερα έχω περισσότερα υγρά και έχω και πονάκια.εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι θύμησε μου λιγάκι; 

Εγω εχω μερες ακομα μπροστα μου 8 περιπου. Δεν νιωθω τιποτα να σου πω την αληθεια!! Σε δυο μερες περιμενεις ε? Αντε για να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Εγω εχω μερες ακομα μπροστα μου 8 περιπου. Δεν νιωθω τιποτα να σου πω την αληθεια!! Σε δυο μερες περιμενεις ε? Αντε για να δουμε!!!

Ναι είχα δει θετικό τεστ στις 8/7.Πιστεύω θα μου έρθει πάντως.

την άλλη βδομάδα εσυ οποτε. ενταξει είναι νωρίς ποτέ δεν ξέρεις πολλές κοπέλες δεν νιώθουν τίποτα μέχρι να έχουν και καθυστέρηση.

 

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Μπράβο! Γερό να είναι πάντα το μωρουδελι να μην ανησυχεί και η μαμά του. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!η αλήθεια είναι γέμισα σπυριά από το άγχος μου!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giota@ είπε:

Γεια σας..... τι μου κάνετε;;;;;;:):)

@elenakii22 μπράβο κορίτσι....... όλα τέλεια λοιπόν...... προσοχή και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά........ γρήγορα να ακούσεις και την καρδούλα του μωρού σου......:wub::wub:

@Ani ani έλα ντε εδώ μας πιάνει εμάς ανυπομονησία δεν θα πιάνει εσάς χα χα χα. Είμαι σίγουρη πως θα είσαι ενθουσιασμένη τη Δευτέρα γυρνώντας από το γιατρό.......... όλα τέλεια θα πάνε.........:):)

@λουπιτα έλα καλέ κορίτσι μην κάνεις έτσι........ εμάς μάλλον είναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός μας......... τόσες είμαστε εδώ και είμαστε παρέα....... σε καταλαβαίνω απόλυτα ωστόσο γιατί υπάρχει και αυτό το "γιατί" αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα πέρασα από αυτή την διαδικασία σου λέω......... μην το σκέφτεσαι έτσι γιατί δεν βγαίνει τίποτα........... τώρα εγώ τα λέω για να τα ακούσω και εγώ κυρίως........ χα χα.

:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22 έτσι όλο ευχάριστα να μας λες νέα από τον γιατρό θέλω!!!!!!             @Ani ani αντέ κούκλα μου περιμένω τα δικά σου νέα τώρα την Δευτέρα που θα είναι σίγουρα πολύ καλά και θα πάρουμε χαρά και από σένα!!!              @giota@       @Giotaμου τι κάνεις κοριτσάκι μου??   @λουπιτα μου καλά σου λέει η γιώτα και εγώ  προσπαθώ τετράμηνο και τίποτα αλλά πλέων δεν με περνάει από κάτω το έχω βγάλει από το μυαλό μου δεν το σκέφτομαι καν ούτε μπαίνω ίντερνετ να ψάχνω συμπτώματα όπως παλιά τον προηγούμενο μήνα που μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ γιατί μετά από καιρό ο κύκλος μου ήρθε κανονικά!!!! Λοιπόν αν θες να με ακούσεις ξέχνα τα πάντα πες άμα είναι να έρθει θα έρθει και αυτό εκεί που δεν το περιμένουμε θα μας έρθει.!!!!!       @Alekagala εσύ πως πας με το σπορακι σου έχει μεγαλώσει αρκετά εεε??                                                               @caramel σου στέλνω πολλά φιλάκια κι εύχομαι να μάθω και από σένα σύντομα ευχάριστα νέα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!ακομα δε το εχω συνηδητοποιησει!!!τωρα περιμενω να ακουσω την καρδια!ειμαι αισιοδοξη! @Ani ani πιθανον να μην ακουσεις καρδια γτ να ειναι νωρις!αλλα θα το δεις!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elenakii22 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσια!ακομα δε το εχω συνηδητοποιησει!!!τωρα περιμενω να ακουσω την καρδια!ειμαι αισιοδοξη! @Ani ani πιθανον να μην ακουσεις καρδια γτ να ειναι νωρις!αλλα θα το δεις!!!

Συγκινουμαι και μονο με την ιδεα!!! :)

Ο γιατρος σου ειπε τιποτα για διατροφη καφεδες καποιες τροφες που αποφευγονται και τετοια?,Γιατι καμια φορα οι αποψεις ποικιλλουν

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@elenakii22 έτσι όλο ευχάριστα να μας λες νέα από τον γιατρό θέλω!!!!!!             @Ani ani αντέ κούκλα μου περιμένω τα δικά σου νέα τώρα την Δευτέρα που θα είναι σίγουρα πολύ καλά και θα πάρουμε χαρά και από σένα!!!                     @Giota μου τι κάνεις κοριτσάκι μου??   @λουπιτα μου καλά σου λέει η γιώτα και εγώ  προσπαθώ τετράμηνο και τίποτα αλλά πλέων δεν με περνάει από κάτω το έχω βγάλει από το μυαλό μου δεν το σκέφτομαι καν ούτε μπαίνω ίντερνετ να ψάχνω συμπτώματα όπως παλιά τον προηγούμενο μήνα που μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ γιατί μετά από καιρό ο κύκλος μου ήρθε κανονικά!!!! Λοιπόν αν θες να με ακούσεις ξέχνα τα πάντα πες άμα είναι να έρθει θα έρθει και αυτό εκεί που δεν το περιμένουμε θα μας έρθει.!!!!!       @Alekagala εσύ πως πας με το σπορακι σου έχει μεγαλώσει αρκετά εεε??                                                               @caramel σου στέλνω πολλά φιλάκια κι εύχομαι να μάθω και από σένα σύντομα ευχάριστα νέα!!!!! 

Θα ειστε ενημερες! Σε ευχαριστω!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα σας πω την δική μου εμπειρία.Οχι μαγιονέζα(γενικά ωμό αυγό),στρείδια,junk food(ειδικά κοτόπουλο),καλά πλυμένα λαχανικά,συκώτι(λόγω βιταμίνης Α).Καφεδάκι ένας την ημέρα νομίζω επιτρέπεται αλλά εγώ δεν έπινα.Ημουν των βοτάνων αλλά και εκεί με μέτρο.Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας και με το καλό να ακούσετε καρδούλααα!!!

Αααα ξέχασα και το ροκφόρ για όποια το τρώει!!!

Αααα και να αποφεύγετε το σωλομό,τόνο(ιχθυοτροφείου) γιατί τα ταίζουν υδράργυρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια θα σας πω την δική μου εμπειρία.Οχι μαγιονέζα(γενικά ωμό αυγό),στρείδια,junk food(ειδικά κοτόπουλο),καλά πλυμένα λαχανικά,συκώτι(λόγω βιταμίνης Α).Καφεδάκι ένας την ημέρα νομίζω επιτρέπεται αλλά εγώ δεν έπινα.Ημουν των βοτάνων αλλά και εκεί με μέτρο.Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας και με το καλό να ακούσετε καρδούλααα!!!

Αααα ξέχασα και το ροκφόρ για όποια το τρώει!!!

Σε ευχαριστουμε ησουν κατατοπιστικοτατη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...