Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , INA16 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ..το θεμα μου ηταν η αφαιρεση μιας σαλπιγγας..η δευτερη μετα την  σαλπιγγογραφια που ειχα κανει εδειχνε συμφησεις...λενε οτι υπαρχει πιθανοτητα φυσικης συλληψης μετα απο εξωσωματικη..αν δεν τα καταφερουμε..ναι θα ξανακανω!!!το προβλημα ειναι οτι καθε μηνα εγω "εχω " συμπτωματα!!! μαλλον ειναι η αγωνια μου....

 

Καλησπερα ρε κοριτσια εγω σημερα 15η μερα του κυκλου μου νιωθω ενα πονακι χαμηλα που δεν ξερω αν ειναι οωρριξιας δεν εχω ξανα νιωσει ετσι..

νομιζω πως παρολα αυτα πρεπει να ειχα ωορριξια την 14η μερα αν και δεν ειχα αλλα τεστ για να τσεκαρω χθες ειχα αρκετα υγρα ας ελπισω πως ειναι πονος οωρριξιας γιατι εχθεςτουλαχιστων ειχα επαφη

τι να πωωωωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι βεβαια υπαρχει πιθανοτητα συλληψης κ με μια σαλπιγγα.  δεν ξερω αν μπορεις να ξανακανεις σαλπιγγογραφια γιατι οι συμφησεις πολλες φορες καθαριζουν με την σαλπιγγογραφια για ενα μικρο χρονικο διαστημα κ υπαρχουν ακομα περισσοτερες πιθανοτητες. ρωτα το γιατρο σου αν εχουν περασει χρονια απο την πρωτη σαλπιγγογραφια μηπως σε βαλει να ξανακανεις. επισης μπορεις να δοκιμασεις για μεγαλητερες πιθανοτητες να παρακολουθεις την ωορηξια σου με το γιατρο κ να δεις ποτε κανεις ωορηξια απο την πλευρα που ειναι η σαλπιγγα σου ωστε να προσπαθητε πιο εντονα εκεινες τις μερες.

Τωρα θα ξεκινησω να το παρακολουθω πιο εντατικα και με τη βοηθεια του γιατρου μου με μερα ωορηξιας..ειναι να αδιαθετησω σε 2 ημερες..τελευταια περιοδος 29/6/2017 με κυκλο 28 ημερων!λογικα ωορηξια εκανα 13 του μηνα..επαφες και πριν και μια μερα μετα..απο τις 20 του μηνα εχω καθε μερα καφε αιμα μονο στο σκουπισμα(συγγνωμη για την περιγραφη) προχθες πηγα γυναικολογο γιατι τρομαξα..τα βρηκε ολα μια χαρα..μου ειπε οτι βλεπει αιματακι αλλα δεν μυριζει..μετα απο κολπικο υπερηχο μου ειπε οτι εχω και παχυ ενδομητριο.1,33cm..πονους περιοδου δεν εχω καθολου και μου ειπε αν δεν αδιαθετησω μεχρι τις 30 να παω για χοριακη..εγω οπως καταλαβαινετε δεν αντεξα και εκανα τεστακι ...εφαγα τα μουτρα μου..!!!α...εχω και δεκατακια ολη μερα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, INA16 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ 18 ΜΗΝΩΝ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ...2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ , 1 ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ .1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ...!!!

Καλωσόρισες Ινα μου!!Με το καλό να ρθεί και το δεύτερο παιδάκι!!Η μαμά μου μας έκανε με μια σάλπιγγα!!Μάλιστα της είχα αφαιρέσει ωοθήκη και σάλπιγγα στα 19 της λόγω ινωμυόματος.Βέβαια μπορεί να συμβεί!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , INA16 είπε:

Τωρα θα ξεκινησω να το παρακολουθω πιο εντατικα και με τη βοηθεια του γιατρου μου με μερα ωορηξιας..ειναι να αδιαθετησω σε 2 ημερες..τελευταια περιοδος 29/6/2017 με κυκλο 28 ημερων!λογικα ωορηξια εκανα 13 του μηνα..επαφες και πριν και μια μερα μετα..απο τις 20 του μηνα εχω καθε μερα καφε αιμα μονο στο σκουπισμα(συγγνωμη για την περιγραφη) προχθες πηγα γυναικολογο γιατι τρομαξα..τα βρηκε ολα μια χαρα..μου ειπε οτι βλεπει αιματακι αλλα δεν μυριζει..μετα απο κολπικο υπερηχο μου ειπε οτι εχω και παχυ ενδομητριο.1,33cm..πονους περιοδου δεν εχω καθολου και μου ειπε αν δεν αδιαθετησω μεχρι τις 30 να παω για χοριακη..εγω οπως καταλαβαινετε δεν αντεξα και εκανα τεστακι ...εφαγα τα μουτρα μου..!!!α...εχω και δεκατακια ολη μερα!!

ε το τεστακι μπορει κ να μην δειξει απο τοσο νωρις. τωρα αυτο το καφε καθε μερα ειναι λιγο περιεργο  γιαυτο κανε υπομονη δυο μερουλες ακομα κ αν δεν κ δεν εχεις κ θεμα οικονομικο μπορεις να κανεις κ καμια χοριακη απο παρασκευη πιστευω θα δειξει αν ο κυκλος σου ειναι παντα σταθερος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ε το τεστακι μπορει κ να μην δειξει απο τοσο νωρις. τωρα αυτο το καφε καθε μερα ειναι λιγο περιεργο  γιαυτο κανε υπομονη δυο μερουλες ακομα κ αν δεν κ δεν εχεις κ θεμα οικονομικο μπορεις να κανεις κ καμια χοριακη απο παρασκευη πιστευω θα δειξει αν ο κυκλος σου ειναι παντα σταθερος.

Αυτο λεω να κανω...και ο Θεος Βοηθος..εσυ linaa εχεις παιδακια?δεν εχω προλαβει να διαβασω ολη την ενοτητα για να σας γνωρισω!!

 

πρίν από 9 λεπτά , marillia είπε:

Καλωσόρισες Ινα μου!!Με το καλό να ρθεί και το δεύτερο παιδάκι!!Η μαμά μου μας έκανε με μια σάλπιγγα!!Μάλιστα της είχα αφαιρέσει ωοθήκη και σάλπιγγα στα 19 της λόγω ινωμυόματος.Βέβαια μπορεί να συμβεί!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα ρε κοριτσια εγω σημερα 15η μερα του κυκλου μου νιωθω ενα πονακι χαμηλα που δεν ξερω αν ειναι οωρριξιας δεν εχω ξανα νιωσει ετσι..

νομιζω πως παρολα αυτα πρεπει να ειχα ωορριξια την 14η μερα αν και δεν ειχα αλλα τεστ για να τσεκαρω χθες ειχα αρκετα υγρα ας ελπισω πως ειναι πονος οωρριξιας γιατι εχθεςτουλαχιστων ειχα επαφη

τι να πωωωωωω

Καντε και σήμερα επαφούλεσσσ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, INA16 είπε:

Αυτο λεω να κανω...και ο Θεος Βοηθος..εσυ linaa εχεις παιδακια?δεν εχω προλαβει να διαβασω ολη την ενοτητα για να σας γνωρισω!!

 

 

Καλως σας βρηκα marillia μου..σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να ειμαι τοσο τυχερη οσο η μαμα σου...εσυ?

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Καντε και σήμερα επαφούλεσσσ!!

Μαλλον ωορηξια ειναι...τι κυκλο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , INA16 είπε:

Καλως σας βρηκα marillia μου..σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να ειμαι τοσο τυχερη οσο η μαμα σου...εσυ?

Στο εύχομαι ολόψυχα!!!Εγώ είχα τον Ιανουάριο παλίνδρομη και τώρα είμαστε στις προσπαθειούλεςςς πάλι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , INA16 είπε:

Αυτο λεω να κανω...και ο Θεος Βοηθος..εσυ linaa εχεις παιδακια?δεν εχω προλαβει να διαβασω ολη την ενοτητα για να σας γνωρισω!!

 

 

οχι προσπαθουμε για το πρωτο μας κ ειμαστε σε φαση γενικα προσπαθειας κ εξετασεων ταυτοχρονα κ απο σεπτεμβρη οκτωβρη ισως το προχωρησουμε κ αλλιως!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ungry girl είπε:

θα προσπαθησω αν και θελω να πηστευω μπας και το τσακωσαμε χθες.....

Μακάριιιιιι....!!!Καντε και σήμερα όμως αφού έχεις υγρά ωορρηξίας!!Αντε κοριτσάρες να χουμε κι αλλά ευχάριστααα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

οχι προσπαθουμε για το πρωτο μας κ ειμαστε σε φαση γενικα προσπαθειας κ εξετασεων ταυτοχρονα κ απο σεπτεμβρη οκτωβρη ισως το προχωρησουμε κ αλλιως!!!!

στο ευχομαι με ολη μου τη καρδια...!!ξερω πολυ καλα ολες τις πλευρες...!!και εμεις λεμε μεχρι το Γεναρη να το αφησουμε ετσι και αν δε γινει κατι θα μας βοηθησει παλι η επιστημη!

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα!!!Εγώ είχα τον Ιανουάριο παλίνδρομη και τώρα είμαστε στις προσπαθειούλεςςς πάλι!!!

Και εγω στο ευχομαι με ολη μου τη καρδια...!!θα πετυχει και γρηγορα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , marillia είπε:

Μακάριιιιιι....!!!Καντε και σήμερα όμως αφού έχεις υγρά ωορρηξίας!!Αντε κοριτσάρες να χουμε κι αλλά ευχάριστααα!!

Μακαρι νομιζω θα χουμε πολλα ευχαριστα αυτο το μηνα μου φενεται η μια φερνει τυχη στην αλλη ειμαι συγουρι γουρι...!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, INA16 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ 18 ΜΗΝΩΝ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ...2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ , 1 ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ .1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ...!!!

Καλησπερα! Σου το ευχομαι απο καρδιας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, INA16 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ 18 ΜΗΝΩΝ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ...2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ , 1 ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ .1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ...!!!

καλωσηρθες!!ελπιζω να καταφερετε να το τσακωσετε φυσιολογικα!!!δωστε λιγο χρονο κ αν δεν τα καταφερετε κανετε εξωσωματικη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...