Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 16 λεπτά , Vana87 είπε:

@KarMar84 Πήγες για χοριακή;;

Καλημέρα Βανα μου, θα πάω σήμερα μετά την δουλειά, αν και τα περίεργα με το  λίγο σκούρο αίμα ή τα καφέ συνεχίζονται και δεν έχω πολλές ελπίδες... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Σήμερα η αύριο θα μου έρθουν τα τεστ home που παράγγειλα από το ίντερνετ αντέ να δούμε πως θα πάμε αυτό τον μήνα που θα ξέρω στάνταρ την γόνιμη μέρα!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Καλημέρα Βανα μου, θα πάω σήμερα μετά την δουλειά, αν και τα περίεργα με το  λίγο σκούρο αίμα ή τα καφέ συνεχίζονται και δεν έχω πολλές ελπίδες... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

Θα περιμένουμε νέα! Εύχομαι ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια

@Nati85 αγαπη παρε 2 γνωμες να εισαι σιγουρη, λογικα θα σου δωσουν συμπληρωμα για την d και χαπακι για την tsh :) 

@KarMar84 να μπεις να μας πεις ;) 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες και από εμενα. Εγώ είμαι διακοπές.... με περιοδο.... χαχα δεν τα διάβασα όλα.   @maria1988 είσαι καλύτερα σήμερα κορίτσι;

Μίλησες με τον γιατρό;

Είμαι καλα σήμερα. Δεν έχω τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ξεκουραση και έτσι είμαι ξάπλα απο χτες. Αύριο θα πάω να με δει οποτε δεν νομιζω να σηκωθώ μέχρι αύριο. Έχω ήδη απογοητευθεί απο την τόση ξάπλα... βαριεμαι. Δεν έχω τι να κάνω. Αλλα δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς.ας πάνε όλα καλα και όλα θα ξεχαστούν....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημερα κοριτσακια

@Nati85 αγαπη παρε 2 γνωμες να εισαι σιγουρη, λογικα θα σου δωσουν συμπληρωμα για την d και χαπακι για την tsh :) 

@KarMar84 να μπεις να μας πεις ;) 

Ναι αυτο θα κανω!αντε για να δουμε!πρεπει να κανω και τον υπερηχο να εχουμε συνολικη εικονα.εσυ πηρες τεστ ωορηξιας?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι αυτο θα κανω!αντε για να δουμε!πρεπει να κανω και τον υπερηχο να εχουμε συνολικη εικονα.εσυ πηρες τεστ ωορηξιας?

οχι δεν εχω παρει, μπορει να παρω στο μελλον, αυτο τον μηνα δεν εχω καμια επαφη, δεν εχω κουραγιο για τιποτα, ειναι ο πιο δυσκολος μηνας ο Αυγουστος για την δουλεια. Αυτο που με καει να σου πω την αληθεια ειναι να εχει στρωσει λιγο η ροη μου την επομενη φορα που θα ερθει η περιοδος, ειναι 25 μερες που παιρνω τα χαπια, θα πρεπει να δω καποια μικρη βελτιωση εστω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Τι κανεις @elenakii22 ?πως πανε οι ανακατοσουρες?

καλα ειμαι!!εχθες εκανα εμετο..ηταν δυσκολη μερα...σμρ ειμαι καλυτερα!εσυ ποτε λες να πας για υπερυχο?

3 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα Βανα μου, θα πάω σήμερα μετά την δουλειά, αν και τα περίεργα με το  λίγο σκούρο αίμα ή τα καφέ συνεχίζονται και δεν έχω πολλές ελπίδες... 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

καλη επιτυχια!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Τα hometest?και οι γόνιμες;

ναι αυτα πηρα εγω τα αλλα ειναι πανακριβα και αν κανουν την ιδια δουλεια ειναι πεταμενα λευτα αποτι λενε εδω τα κοριτσιαα σου βρισκει τς 2 πιο γονιμες μερες εσενα σε νιαζει ποτε θα σου διξει πως κανεις ωορριξια

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Σήμερα η αύριο θα μου έρθουν τα τεστ home που παράγγειλα από το ίντερνετ αντέ να δούμε πως θα πάμε αυτό τον μήνα που θα ξέρω στάνταρ την γόνιμη μέρα!!!! 

και εγω μαζι σου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , caramel_83 είπε:

οχι δεν εχω παρει, μπορει να παρω στο μελλον, αυτο τον μηνα δεν εχω καμια επαφη, δεν εχω κουραγιο για τιποτα, ειναι ο πιο δυσκολος μηνας ο Αυγουστος για την δουλεια. Αυτο που με καει να σου πω την αληθεια ειναι να εχει στρωσει λιγο η ροη μου την επομενη φορα που θα ερθει η περιοδος, ειναι 25 μερες που παιρνω τα χαπια, θα πρεπει να δω καποια μικρη βελτιωση εστω...

Ναι ειναι σημαντικο να ειναι στα φυσιολογικα η ροη.πιστευω σιγα σιγα θα στρωσει με τα χαπια.και εγω να σου πω δεν ειμαι στα καλυτερα μου με τις επαφες αυτο τον καιρο.

πρίν από 31 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλα ειμαι!!εχθες εκανα εμετο..ηταν δυσκολη μερα...σμρ ειμαι καλυτερα!εσυ ποτε λες να πας για υπερυχο?

καλη επιτυχια!

Σιγα σιγα θα περασουν και οι εμετοι και θα εισαι μια χαρα! Συνεχιζεις γυμναστικη?

Για υπερηχο θυρεοειδη εχω κλεισει ραντεβου στις 21 δεν ειχε πιο πριν.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εκανα ναι ειναι φυσιολογικα μονο η d ειναι χαμηλη.μου ειπε και ο ενδοκρινολογος μην ανησυχω.να σου πω τι εχω παθει?προσφατα ειχαμε απωλεια πολυ κοντινου προσωπου και εγιναν ολα πολυ γρηγορα και εκει που λεγαμε παει καλα ηρθαν τα χειροτερα και με εχει επηρεασει ολο αυτο.εχω παθει ψυχολογικό εγω ποτε δεν ημουν ετσι!

να σκεφτεσαι θετικα...σιγουρα συμβαινουν ατυχιες αλλα η ζωη ετσι ειναι φτιαγμενη..καλυτερα καποιος να βρει κατι σε τυχαιο ελεγχο παρα οταν θα ερθουν συμπτωματα.γι αυτο λενε να κανουμε προληπτικες εξετασεις..και οπως λεει και ο αντρας μου "αυτος που ξερει οτι κατι εχει ζει και περισσοτερο" αρκει φυσικα να ειναι θεραπευσιμο η ελεγχομενο. οποτε μην αγχωνεσαι και οι γιατροι θα σε καθοδηγησουν.εγω παντως 8 χρονια εχω θυροειδη κανενας απο τους ενδοκρινολογους μου δεν με εβαλε να κανω παραθορμονη...

9 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Και ναι με επισκέφθηκε τελικά η περίοδος!!Αχ γιατρέ μου αλάνθαστος!!Πως θα ξέρω αποδω και πέρα πότε κάνω ωορρηξία και ποιες είναι οι γόνιμες;

ποσο καιρο προσπαθειτε και ποσο χρονων ειστε?θα προτεινα να παρεις τεστ ωορρηξιας κανα δυο μηνες να δεις που βρισκεσαι και γιατι εχεις αστατο κυκλο και γιατι δεν εχεις πολλες επαφες μεσα στο μηνα.αν εχεις σημειωμενες τις περιοδους σου τους τελευταιους 6 μηνες στειλτες.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , orianna είπε:

να σκεφτεσαι θετικα...σιγουρα συμβαινουν ατυχιες αλλα η ζωη ετσι ειναι φτιαγμενη..καλυτερα καποιος να βρει κατι σε τυχαιο ελεγχο παρα οταν θα ερθουν συμπτωματα.γι αυτο λενε να κανουμε προληπτικες εξετασεις..και οπως λεει και ο αντρας μου "αυτος που ξερει οτι κατι εχει ζει και περισσοτερο" αρκει φυσικα να ειναι θεραπευσιμο η ελεγχομενο. οποτε μην αγχωνεσαι και οι γιατροι θα σε καθοδηγησουν.εγω παντως 8 χρονια εχω θυροειδη κανενας απο τους ενδοκρινολογους μου δεν με εβαλε να κανω παραθορμονη...

Μπορει μεσα σε ολα τ αλλα να μου εβαλε και αυτο αλλα να μην εχει μεγαλη σημασια τελικα.ολα τα αλλα ηταν φυσιολογικα δηλαδη η τ3 τ4 τα αντισωματα και η tsh οπως ηταν περιπου και λεμε οτι θα παρω χαπι αν και αυτος ειχε πει οχι και γι αυτο και θα παω αλλου!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...