Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Nati85 είπε:

Ναι ειναι σημαντικο να ειναι στα φυσιολογικα η ροη.πιστευω σιγα σιγα θα στρωσει με τα χαπια.και εγω να σου πω δεν ειμαι στα καλυτερα μου με τις επαφες αυτο τον καιρο.

Σιγα σιγα θα περασουν και οι εμετοι και θα εισαι μια χαρα! Συνεχιζεις γυμναστικη?

Για υπερηχο θυρεοειδη εχω κλεισει ραντεβου στις 21 δεν ειχε πιο πριν.

γυμναστικη κανω 1-2 φορες μονο τη βδομαδα....πιστεύω ότι μετα τον 3ο θα στρωσω κ θα ειμαι καλυτερα...υπερυχο εχω κανει κ εγω κ ο ανδρας μου ..ο ανδρας μου παιρνει χαπι γτ εχει αυξημενο θυροειδη κ του βρήκε ενα οζο αλλα μικρο...υπο παρακολουθηση μας ειπε ο γιατρος!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 37 λεπτά , KarMar84 είπε:

Τζίφος κορίτσια 3.9 αλλά σίγουρα κάτι δεν πάει καλά γτ ενώ είναι να αδιαθετησω 15/08 έχω από τις 03/08 μέρα παρά μέρα λίγο αίμα ή λίγο καφέ... 

3.9 με τι οριο?5?εχεις ξανακανει χοριακη?αν ναι ποσο ηταν   η μετρηση σου τοτε?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

3.9 με τι οριο?5?εχεις ξανακανει χοριακη?αν ναι ποσο ηταν   η μετρηση σου τοτε?

Δεν μου είπε κάτι για όριο, μόνο ότι είναι 3.9 και ίσως θα πρέπει να κάνω επαναληπτικη σε λίγες μέρες γτ μπορεί να είναι νωρίς (αλλά αυτή δεν ήξερε για τις εκκρισεις μου)... 

Έκανα άλλη μια φορά τον Απρίλιο και μου είχαν πει αρνητική γτ ήταν κάτω από 2.


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KarMar84 είπε:

Δεν μου είπε κάτι για όριο, μόνο ότι είναι 3.9 και ίσως θα πρέπει να κάνω επαναληπτικη σε λίγες μέρες γτ μπορεί να είναι νωρίς (αλλά αυτή δεν ήξερε για τις εκκρισεις μου)... 

Έκανα άλλη μια φορά τον Απρίλιο και μου είχαν πει αρνητική γτ ήταν κάτω από 2.

σε ποια μερα εισαι σμρ?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , KarMar84 είπε:

Δεν μου είπε κάτι για όριο, μόνο ότι είναι 3.9 και ίσως θα πρέπει να κάνω επαναληπτικη σε λίγες μέρες γτ μπορεί να είναι νωρίς (αλλά αυτή δεν ήξερε για τις εκκρισεις μου)... 

Έκανα άλλη μια φορά τον Απρίλιο και μου είχαν πει αρνητική γτ ήταν κάτω από 2.

η χοριακη σου ειναι αρνητικη γτ ειναι κατω του 5 αλλα ειναι και κοντα στο οριο. εχει συμβει εδω στο parents κοπελα με 4 χοριακη να ειναι εγκυος τελικα.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , KarMar84 είπε:

29η...Δεν νομίζω ότι είναι νωρίς για τόσο χαμηλή τιμή... 

η χοριακη σου ειναι αρνητικη γτ ειναι κατω απο 5. αλλα ειναι και πολυ κοντα στο οριο.μπορει να την εκανες νωρις και τα  καφε να μην εχουν σχεση...  γραψε στο google,parents χοριακη 4 και θα δεις μια κοπελα που 11 μερες μετα την ωορρηξια εκανε χοριακη και ηταν 4. μετα απο 4 μερες ειχε θετικο τεστ και ηταν εγκυος.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

η χοριακη σου ειναι αρνητικη γτ ειναι κατω απο 5. αλλα ειναι και πολυ κοντα στο οριο.μπορει να την εκανες νωρις και τα  καφε να μην εχουν σχεση...  γραψε στο google,parents χοριακη 4 και θα δεις μια κοπελα που 11 μερες μετα την ωορρηξια εκανε χοριακη και ηταν 4. μετα απο 4 μερες ειχε θετικο τεστ και ηταν εγκυος.

Ναι μου το έστειλε η @marillia και το διάβασα αλλά αυτή δεν είχε καθόλου αίμα ή καφέ, δυστυχώς δεν μπορώ να το παραβλεψω αυτό αλλά μακάρι να πέσω έξω... Ευχαριστώ πάντως όλες για το ενδιαφέρον :)

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , KarMar84 είπε:

Ναι μου το έστειλε η @marillia και το διάβασα αλλά αυτή δεν είχε καθόλου αίμα ή καφέ, δυστυχώς δεν μπορώ να το παραβλεψω αυτό αλλά μακάρι να πέσω έξω... Ευχαριστώ πάντως όλες για το ενδιαφέρον :)

κυριακη πρωι να κανεις ενα τεστ με υψιλη ευαισθησια.. η χοριακη παραγεται οταν εισαι εγκυος.θελω πιστευω πως κατι συμβαινει..με προβληματιζει οτι τα καφε τα ειδες νωρις γι αυτο λεω μηπως δεν εχουν σχεση με  εγκυμοσυνη.σκεψου οτι η εμφυτευση γινεται 6-12 μερες μετα την ωορρηξια. για κυκλο 32 ημερων πρεπει να εκανες πολυ νωρις ωορρηξια για να σχετιζεται το αιμα με εμφυτευση.για μενα μην το αφησεις στη τυχη του μηπως χρειαστεις καποια βοηθεια απο γυναικολογο για καποιο συμπληρωμα.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

κυριακη πρωι να κανεις ενα τεστ με υψιλη ευαισθησια.. η χοριακη παραγεται οταν εισαι εγκυος.θελω πιστευω πως κατι συμβαινει..με προβληματιζει οτι τα καφε τα ειδες νωρις γι αυτο λεω μηπως δεν εχουν σχεση με  εγκυμοσυνη.σκεψου οτι η εμφυτευση γινεται 6-12 μερες μετα την ωορρηξια. για κυκλο 32 ημερων πρεπει να εκανες πολυ νωρις ωορρηξια για να σχετιζεται το αιμα με εμφυτευση.για μενα μην το αφησεις στη τυχη του μηπως χρειαστεις καποια βοηθεια απο γυναικολογο για καποιο συμπληρωμα.

Ναι εννοείται πως μόλις πάω στην πόλη μου, γτ εκεί είναι η γιατρός μου, θα το ψάξω σίγουρα με εξετάσεις γτ δεν είναι φυσιολογικό όλο αυτό... 

Και βιοχημικη να είναι πάλι κακό είναι γτ είναι πολύ πιθανό να είχα βιοχημικη και πριν δύο μήνες άρα ίσως για κάποιο λόγο δεν μπορεί να "κρατηθεί"... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, KarMar84 είπε:

Τζίφος κορίτσια 3.9 αλλά σίγουρα κάτι δεν πάει καλά γτ ενώ είναι να αδιαθετησω 15/08 έχω από τις 03/08 μέρα παρά μέρα λίγο αίμα ή λίγο καφέ... 

Θα πάρεις τότε το γιατρο σου να δούμε τι θα σου πει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

γυμναστικη κανω 1-2 φορες μονο τη βδομαδα....πιστεύω ότι μετα τον 3ο θα στρωσω κ θα ειμαι καλυτερα...υπερυχο εχω κανει κ εγω κ ο ανδρας μου ..ο ανδρας μου παιρνει χαπι γτ εχει αυξημενο θυροειδη κ του βρήκε ενα οζο αλλα μικρο...υπο παρακολουθηση μας ειπε ο γιατρος!

Ναι λενε παντα οτι ηρεμεις μετα τον 3ο. Υπερηχο ειχα κανει πριν απο 3 χρονια περιπου ολα τοτε ηταν φυσιολογικα.τωρα θα δω αν θα δειξει κατι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι λενε παντα οτι ηρεμεις μετα τον 3ο. Υπερηχο ειχα κανει πριν απο 3 χρονια περιπου ολα τοτε ηταν φυσιολογικα.τωρα θα δω αν θα δειξει κατι.

αυτο ελπιζω κ εγω!!!λογικα δε θα εχεις τπτ....μην το σκεφτεσαι!!

1 ώρα πρίν, KarMar84 είπε:

Ναι εννοείται πως μόλις πάω στην πόλη μου, γτ εκεί είναι η γιατρός μου, θα το ψάξω σίγουρα με εξετάσεις γτ δεν είναι φυσιολογικό όλο αυτό... 

Και βιοχημικη να είναι πάλι κακό είναι γτ είναι πολύ πιθανό να είχα βιοχημικη και πριν δύο μήνες άρα ίσως για κάποιο λόγο δεν μπορεί να "κρατηθεί"... 

θέλεις να μου θυμισεις σε ποια μερα του κυκλου ειδες τα καφε?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας ! Είμαι καινούργια εδώ αλλα οχι και στο θέμα ! Θα ηθελα μια γνώμη ... Τελευταία περίοδος 17/07 με κύκλο 30 ημερών σταθερό. Αυτο το μήνα δεν μέτρησα τις γόνιμες μέρες αλλα είχαμε επαφές σχεδόν κάθε μερα όλες τις μέρες (έτυχε) Απλά το περίεργο ειναι οτι εδώ κ μια βδομάδα έχω αφόρητους πόνους στη μέση (που στην περίοδο δεν έχω) κ σμρ έχω κράμπες στη κοιλιά που έρχονται κ φεύγουν ! Κατι άλλο Δν παρατήρησα αλλα ηθελα αν μπορει κάποια να μ πει μπορει να με πονάει η μέση τοσο πολυ κ νωρις λόγο περιόδου δεν μ εχει ξανατύχει κ Δν ξερω! Α επίσης το στήθος τούμπανο αλλα έτσι γίνεται κάθε φορά! Προσπαθούμε εδώ κ ένα χρόνο αλλα αυτη τη φορά κατι νιώθω πως ειναι αλλιώς...

καλη επιτυχία σε οοοολες μας!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Είμαι καινούργια εδώ αλλα οχι και στο θέμα ! Θα ηθελα μια γνώμη ... Τελευταία περίοδος 17/07 με κύκλο 30 ημερών σταθερό. Αυτο το μήνα δεν μέτρησα τις γόνιμες μέρες αλλα είχαμε επαφές σχεδόν κάθε μερα όλες τις μέρες (έτυχε) Απλά το περίεργο ειναι οτι εδώ κ μια βδομάδα έχω αφόρητους πόνους στη μέση (που στην περίοδο δεν έχω) κ σμρ έχω κράμπες στη κοιλιά που έρχονται κ φεύγουν ! Κατι άλλο Δν παρατήρησα αλλα ηθελα αν μπορει κάποια να μ πει μπορει να με πονάει η μέση τοσο πολυ κ νωρις λόγο περιόδου δεν μ εχει ξανατύχει κ Δν ξερω! Α επίσης το στήθος τούμπανο αλλα έτσι γίνεται κάθε φορά! Προσπαθούμε εδώ κ ένα χρόνο αλλα αυτη τη φορά κατι νιώθω πως ειναι αλλιώς...

καλη επιτυχία σε οοοολες μας!! 

Kαλησπέρα κορίτσι μου!!Είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης ο πόνος στη μέση!!Εγώ πονάω και στη περίοδο όμως!!Το πιο σίγουρο βάβαια είναι η καθυστέρησ!Φτάνουν οι μέρες που θα μάθεις!Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να ήταν ο τυχερός σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...