Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , KarMar84 είπε:

Γειά σου! Εμένα δεν μου έχει συμβεί αλλά το έχω διαβάσει σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης... Μακάρι να είναι αλλά κάνε υπομονή μέχρι την καθυστέρηση αν δεν έχεις κάτι άλλο τρανταχτο... 

Εννοείται πως θα περιμένω..δε ξανακάνω τέστ!

Εσύ όμως απ ότι βλέπω είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.. Δεν έχεις κανένα τεστ ευαίσθητο να κάνεις να δεις μήπως δείξει τίποτα; Και να μιλήσεις με το γιατρό σου να σου πει τι να κάνεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 20 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

Οταν λέτε γενικά ευαισθησία τι εννοείτε; εγω στην πρώτη εγκυνοσύνη δεν κατάλαβα ευαισθησία. Μόνο εξογκώματα γύρω από τη θηλή παρατήρησα.  

Just now, Vana87 είπε:

Οταν λέτε γενικά ευαισθησία τι εννοείτε; εγω στην πρώτη εγκυνοσύνη δεν κατάλαβα ευαισθησία. Μόνο εξογκώματα γύρω από τη θηλή παρατήρησα.  

Οι φλέβες είναι σύμπτωμα εγκυνοσύνης λένε που ούτε αυτό το είχα. Τώρα το έχω αλλά δεν ξέρω αν είμαι έγκυος. Θα δείξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Εννοείται πως θα περιμένω..δε ξανακάνω τέστ!

Εσύ όμως απ ότι βλέπω είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.. Δεν έχεις κανένα τεστ ευαίσθητο να κάνεις να δεις μήπως δείξει τίποτα; Και να μιλήσεις με το γιατρό σου να σου πει τι να κάνεις...

Ναι κορίτσι μου αρκετό μπέρδεμα...! Δεν έχω αλλά δεν θέλω και να πάρω να σου πω την αλήθεια γτ πιστεύω ότι είναι πάλι βιοχημικη... Θα το αφήσω έτσι και τέλος Σεπτέμβρη - αρχές Οκτώβρη που θα πάω στην πόλη μου θα κάνω αναλυτικές εξετάσεις (αν και είχα κάνει προγεννητικες τον Απρίλιο, αλλά χρειάζομαι ορμονικες από ότι φαίνεται)....

Την ενημέρωσα την γιατρό, μόλις απαντήσει θα σας πω... Και πάλι σας ευχαριστώ όλες! 

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

μπλε εντονες φλεβες ειχα οταν ημουν εγκυος αλλα ηταν παντου στο στηθος και στο πλαι.και τωρα καμμια φορα φαινονται οταν περιμενω περιοδο αλλα οχι τοσο εντονες οπως στην εγκυμοσυνη.ευχομαι να εισαι εγκυος!!νιωθεις κατι αλλο?

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα κόρες. Τι κάνετε; Τα διάβαζα τα νέα σας οπότε μπορούσα. Οι γκαστρούλες μας πως τα πάνε; Ποια κοριτσάκια είναι στην αναμονή;

Εμείς γυρίσαμε σήμερα. :-(. Τωρα περιμένω να μην δω περίοδο. Όχι ότι και στις διακοπές δεν το σκεφτόμουν. Το σκεφτόμουν. Τώρα όμως πλησιάζουν οι μέρες και θα δείξει τι ψάρια πιάσαμε (πιάσαμε ή με άδεια δίχτυα θα μείνουμε πάλι;). 

Καλως ηρθες!!Ποτε περιμενεις αλινα μου για θυμησε μου?? Ευχομαι να πιασατε το ψαρακι σας!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

μπλε εντονες φλεβες ειχα οταν ημουν εγκυος αλλα ηταν παντου στο στηθος και στο πλαι.και τωρα καμμια φορα φαινονται οταν περιμενω περιοδο αλλα οχι τοσο εντονες οπως στην εγκυμοσυνη.ευχομαι να εισαι εγκυος!!νιωθεις κατι αλλο?

Για να είμαι ειλικρινής μόνο αυτό και σαν κάψιμο εκεί που είναι αυτές οι μπλε φλέβες..  Αλλά κατά τ'αλλα νομίζω ότι θα μου έρθει γιατί η κοιλιά μου πονάει όπως κάθε φορά. Περιμένω 14-15/8. Απλά ήθελα να ξέρω αν έχει και καμιά άλλη αυτό σαν σύμπτωμα περιόδου. Δε θέλω να έχω ελπίδες!

Μακάρι όλες μας να μην έχουμε ούτε ένα σύμπτωμα αλλά να είμαστε έγκυες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

μπλε εντονες φλεβες ειχα οταν ημουν εγκυος αλλα ηταν παντου στο στηθος και στο πλαι.και τωρα καμμια φορα φαινονται οταν περιμενω περιοδο αλλα οχι τοσο εντονες οπως στην εγκυμοσυνη.ευχομαι να εισαι εγκυος!!νιωθεις κατι αλλο?

Καλως ηρθες!!Ποτε περιμενεις αλινα μου για θυμησε μου?? Ευχομαι να πιασατε το ψαρακι σας!!

Ευχαριστώ κορίτσι. Γύρω στις 14 Αυγούστου περιμένω. Μέχρι στιγμής δεν έχω ούτε πονάκια, ούτε το φούσκωμα της περιόδου. Μόνο τα σπυράκια. Θα δούμε σύντομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KarMar84 είπε:

Ναι κορίτσι μου αρκετό μπέρδεμα...! Δεν έχω αλλά δεν θέλω και να πάρω να σου πω την αλήθεια γτ πιστεύω ότι είναι πάλι βιοχημικη... Θα το αφήσω έτσι και τέλος Σεπτέμβρη - αρχές Οκτώβρη που θα πάω στην πόλη μου θα κάνω αναλυτικές εξετάσεις (αν και είχα κάνει προγεννητικες τον Απρίλιο, αλλά χρειάζομαι ορμονικες από ότι φαίνεται)....

Την ενημέρωσα την γιατρό, μόλις απαντήσει θα σας πω... Και πάλι σας ευχαριστώ όλες! 

Να κάνεις κορίτσι τις ορμονικές είναι πολύ βασικό. Και επίσης υπομονή και πίστη να εχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Για να είμαι ειλικρινής μόνο αυτό και σαν κάψιμο εκεί που είναι αυτές οι μπλε φλέβες..  Αλλά κατά τ'αλλα νομίζω ότι θα μου έρθει γιατί η κοιλιά μου πονάει όπως κάθε φορά. Περιμένω 14-15/8. Απλά ήθελα να ξέρω αν έχει και καμιά άλλη αυτό σαν σύμπτωμα περιόδου. Δε θέλω να έχω ελπίδες!

Μακάρι όλες μας να μην έχουμε ούτε ένα σύμπτωμα αλλά να είμαστε έγκυες!

Μαζί δεν περιμένουμε stalitsa! Άντε μακάρι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Για να είμαι ειλικρινής μόνο αυτό και σαν κάψιμο εκεί που είναι αυτές οι μπλε φλέβες..  Αλλά κατά τ'αλλα νομίζω ότι θα μου έρθει γιατί η κοιλιά μου πονάει όπως κάθε φορά. Περιμένω 14-15/8. Απλά ήθελα να ξέρω αν έχει και καμιά άλλη αυτό σαν σύμπτωμα περιόδου. Δε θέλω να έχω ελπίδες!

Μακάρι όλες μας να μην έχουμε ούτε ένα σύμπτωμα αλλά να είμαστε έγκυες!

Ειναι και περιοδου το εχω και τωρα οταν περιμενω αλλα οχι στον ιδιο βαθμο.οποτε μπερδεμα ειναι τα συμπτωματα μοιαζουν!!

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι. Γύρω στις 14 Αυγούστου περιμένω. Μέχρι στιγμής δεν έχω ούτε πονάκια, ούτε το φούσκωμα της περιόδου. Μόνο τα σπυράκια. Θα δούμε σύντομα. 

Για να δουμε!!! Εμενα λογικα απο βδομαδα ξεκινανε οι γονιμες.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Μαζί δεν περιμένουμε stalitsa! Άντε μακάρι!

Ναι μαζί! Βέβαια εμένα ο κύκλος μου ενω ήταν σταθερός έχει μερικά σκαμπανεβάσματα τους τελευταίους μήνες, αλλά έτσι όπως υπολογίζω από τα υγρά και τους πόνους ωορρηξίας κάπου εκεί θα μου έρθει. Άσε που σήμερα από τους πόνους στην κοιλιά νομίζω θα έρθει αύριο. Απογοητεύομαι λίγο.. Ελπίζω αλινα εσύ να κάνεις τη διαφορά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Ναι μαζί! Βέβαια εμένα ο κύκλος μου ενω ήταν σταθερός έχει μερικά σκαμπανεβάσματα τους τελευταίους μήνες, αλλά έτσι όπως υπολογίζω από τα υγρά και τους πόνους ωορρηξίας κάπου εκεί θα μου έρθει. Άσε που σήμερα από τους πόνους στην κοιλιά νομίζω θα έρθει αύριο. Απογοητεύομαι λίγο.. Ελπίζω αλινα εσύ να κάνεις τη διαφορά!!

Νομίζω εσύ έχεις περισσότερες πιθανότητες. Αυτό με τις φλέβες στο στήθος αναφέρεται συχνά ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Στο εύχομαι ολόψυχα. Αλλά ότι και να γίνει δεν απογοητευόμαστε και δεν το βάζουμε κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@stalitsa82Καλα κανεις και εισαι προσγειωμενη αλλα εμενα μου μυριζει εγκυμοσυνη εδω!δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα ετσι μου φαινεται

Καλημέρα @Nati85! Μακάρι αν και δε το πιστεύω...εσύ γόνιμες ε;;Βουρ λοιπόν!!! :wink:

 

πρίν από 37 λεπτά , alina80 είπε:

Νομίζω εσύ έχεις περισσότερες πιθανότητες. Αυτό με τις φλέβες στο στήθος αναφέρεται συχνά ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Στο εύχομαι ολόψυχα. Αλλά ότι και να γίνει δεν απογοητευόμαστε και δεν το βάζουμε κάτω. 

Καλημέρα @alina80! Δε το πιστεύω γιατί το είχα και πριν 2 μήνες αυτό με τις φλέβες, αλλά θα δείξει! Εσύ δε νιώθεις τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Καλημέρα @Nati85! Μακάρι αν και δε το πιστεύω...εσύ γόνιμες ε;;Βουρ λοιπόν!!! :wink:

 

Καλημέρα @alina80! Δε το πιστεύω γιατί το είχα και πριν 2 μήνες αυτό με τις φλέβες, αλλά θα δείξει! Εσύ δε νιώθεις τίποτα;;;

Καλημέρα. Δεν νιώθω τίποτα απολύτως. Συνήθως πριν την περίοδο έχω πονάκια και πρήξιμο. Και βγάζω και κάνα δυο σπυράκια. Τώρα μόνο τα σπυράκια. Έχω και μια σχετική δυσκοιλιότητα, αλλά έλειπα μια βδομάδα (χτες γύρισα) και μάλλον οφείλεται εκεί (μου συμβαίνει όταν αλλάζω περιβάλλον). Ελπίζω σε ένα θετικό αποτέλεσμα, καθώς πρώτη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας, οπότε σίγουρα πετύχαμε τις ημέρες, συν ότι κλείσαμε ένα τρίμηνο με κάτι βιταμίνες (για τις οποίες ο γιατρός μας είχε πει ότι η όποια δράση τους στο τρίμηνο φαίνεται).

Ελπίζω, λοιπόν, αλλά δεν τολμώ να το πιστέψω... 

Εσύ τι άλλα συμπτώματα έχεις;

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

και εγω πριν ενα μηνα που ειμουν εγκυος αυτα τα σιμπτοματα ειχα δηλ. πολυ ευεστιτο στηθος ακομα και οταν ακουμπουσε το σουτιεν το ενιοθα να με ενοχλη... φλεβες αρκετες και φενοταν πολυ εντονα μετα απο δυο μερες καθηστεριση εκανα τεστ ωγικε θετικο βαιβεα ηθελε μικροσκοπιο για να δεις την δευτερη γραμμη αλλα τελος παντων μετα μια μερα μετα το τεστ αρχισανε τα καφε και δεν σταματισανε απο 5-7 μεχρη 15-7 και τελος ηταν βιοχημηκη κυηση αποτη μας ειπε ο γιατρος... ελπιζω να σου πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...