Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, rozoulini είπε:

Θες γιο ε; Θα σε ακούσει ο Θεός και.μετσ θα τρέχεις χαχα

Ναι ευτυχώς που υπάρχουν οι λύσεις

 

Χαχαχαχαχα πριν λιγο καιρο ελεγα αν κανω 5 παιδια και τα 5 αγορια θελω χαχα γερα να ειναι κ οτι θελει ο Θεος δεν με νιαζει

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κι εγώ λέω αν κάνω αλλο θέλω πάλι γιο.δε ξερω ενώ λένε για τις κόρες ότι είναι χαδιαρες ο γιος μου είναι πολύ χαδιαρης και πχ μιας φίλης μου που έχει κόρη δεν είναι τόσο.ασε που οι κόρες πέφτουν με το παμπα

Το κάθε παιδί ότι και να είναι έχει τη χάρη του

Άσε σήμερα του έλεγα όταν θα μεγαλώσεις θα πέρνεις τη μαμά μαζί σου για καφέ;και λέει όχι στο σπίτι θα τους αφήσω εγώ θα πηγαίνω με τους φίλους μου και με τα κορίτσια.;) Σοκ η μαμά χαχα 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευ

7 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλωσόρισεςςς!!Εχω τη εντύπωση ότι αυτό το υγρό είναι από τη ωορρηξία σου.Σημαίνει ότι έχει γίνει ωορρηξία πριν λίγες μέρες και έχει μείνει υπόλειμμα.Μου χει τύχει και μένα αυτό!!Με το καλό να ρθει εγκυμοσύνη!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ ευχομαι ολες οι κοπελες που το επιθυμουν να τους συμβει γρηγορα συμφωνα με τον κυκλο μ οπςσ τα μετρας εγω δν εχω καθυστερισει αυριο περιμενω αλλα ο γυναικολογος μ ειπε κατι για 14 μερες κ λεω πηγα 4 του μηνα κ ειχε γινει ςοριξια αρα μετρας απο 3/8 κ επρεπε να ειχα περιοδο απο χθες σωστα κοριτσια?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , argyrw@ είπε:

σε ευ

σε ευχαριστω παρα πολυ ευχομαι ολες οι κοπελες που το επιθυμουν να τους συμβει γρηγορα συμφωνα με τον κυκλο μ οπςσ τα μετρας εγω δν εχω καθυστερισει αυριο περιμενω αλλα ο γυναικολογος μ ειπε κατι για 14 μερες κ λεω πηγα 4 του μηνα κ ειχε γινει ςοριξια αρα μετρας απο 3/8 κ επρεπε να ειχα περιοδο απο χθες σωστα κοριτσια?

 

αν η φαση μετα την ωορρηξια σου κραταει 14 μερες ναι θα επρεπε να εχεις αδιαθετησει απο τις 17 του μηνα...απλα υπαρχουν γυναικες που κανουν και 16 μερες να αδιαθετησουν.12 με 16 μερες ειναι η φαση μετα την ωορρηξια.το πιο συνηθισμενο ειναι οι 14 μερες.αν ηξερες αυτη τη λεπτομερεια για τον κυκλο σου θα σου ελεγα με σιγουρια.απλα μπορει να εχεις καθυστερηση μπορει να εισαι και οριακα.μπορεις να δοκιμασεις να κανεις ενα τεστ..δεν χανεις τιποτα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , orianna είπε:

αν η φαση μετα την ωορρηξια σου κραταει 14 μερες ναι θα επρεπε να εχεις αδιαθετησει απο τις 17 του μηνα...απλα υπαρχουν γυναικες που κανουν και 16 μερες να αδιαθετησουν.12 με 16 μερες ειναι η φαση μετα την ωορρηξια.το πιο συνηθισμενο ειναι οι 14 μερες.αν ηξερες αυτη τη λεπτομερεια για τον κυκλο σου θα σου ελεγα με σιγουρια.απλα μπορει να εχεις καθυστερηση μπορει να εισαι και οριακα.μπορεις να δοκιμασεις να κανεις ενα τεστ..δεν χανεις τιποτα...

okkk θα περιμενβ μερικεσ μερουλες κ αν εχω οντως καθυστεριση θα κανω καποιο τεστακι

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Έκανα !!!!!

 

347 ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Ακόμα δεν το πιστεύω! Χαρά συγκρατημένη και το απόγευμα θα μιλήσω με τον γιατρό μου! Αχ κορίτσια εύχομαι σε όλες πολύ σύντομα τα ευχάριστα αυτά!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Όλα να σου πάνε καλά!!!  :-D

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

οντως κοριτσια το τεστ ωορρηξιας αν εισαι εγκυος σου δείχνει αλλα δε ξερω ποσο πιο νωρις...αν ειναο να σου δειξει μετα την καθυστερηση θα το ξερεις ηδη!!!

@Ani ani  @Garifalia1 εμενα ο γιατρος μου δινει 2 φωτογραφιες καθε φορα!τωρα στην τελευταια φαινονται λιγο χερακια ποδαρακια!!

εγω εχω σπυρακια....τωρα παλμους στην αρχη ειχε 150 και τωρα εχει 175...οποτε δε ξερω...αυτο με τη βερα εκανα που σου κανει κυκλο κ πανω κατω απλα οι μισοι λενε το ενα οι αλλοι το αλλο!το καλο ειναι οτι μοθ βγηκε ενα κ ενα !το εχω κανει 4 φορες ενα πέρυσι κ τρεις φετος κ μου βγηκε κ τις 4 το ιδιο!!την πρωτη κυκλος την δευτερη πανω κατω κ την τριτη σταματησε!περιεργο ε?

ειδες ποσο αχνα είναι τα δικα μου??και φαντασου οτι εκανα κανονικα ωορρηξια!

χαχα!!τα κραταω γτ ειναι περιργο αυτο με τα τεστ!!νόμιζα οτι εχω καποιο προβλημα!!

εγω εχω φαρδιες μπλουζες οποτε θα αργήσουν λιγο να το δουν!αλλα μου κανει εντυπωση!ιδια κιλα κ κοιλια πως τα καταφερα!πηγα κ στο νοσοκομειο κ με ειδε ο αλλος γιατρος...εχει ζυγαρια που σε δειχνει -2 κιλα!!μου λεει για να ξαναρθετε!χαχα!!να του πεις να ξεκινησεις κ με τον αλλον καλο θα είναι...εγω το σκεφτομαι ακομα...μαλλον τελευταια στιγμη θα αποφάσισω!ο γιατρος στο νοσοκομειο κανει 80% καισαρικη...στην αρχη ηθελα κ δε με πειραζε αλλο οσο περναει ο καιρος αλλαζω γνωμη κ αν μου πει οτι δε με παει με φυσιολογικο τοκετο υπαρχει περιπτωση να παω στο ιδιωτικο...ενταξει κοστιζει πολυ αλλα τελικα μαλλον αξιζει...η αλήθεια ειναι οτι πρωτα θα κοιταξω το μωρο εννοειται αν μου πουν οτι μπορω φυσιολογικα θα το προτιμησω γτ θα εχω γρήγορη αναρωσει κ θα μπορω να ξεκινησω την γυμναστικη αμεσως..απλα επειδη ειχα κανει μια μικρη επεμβαση στην καρδια(με σωληνακια οχι κανονικη τομη)ο γιατρος στο δημοσιο φοβαται κ μπορει να μου πει οχι για φυσιολογική...

Kai emena m dini kai se 3d kathe fora ala i zouzouna auti ti fora evaze ta xeria i girnouse plati. Tora tin vrike na ntrepete axaxaxa

5 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Τι να σου πω δικιο εχεις! Θα σε καταλαβω σε λιγο καιρο πιστευω καλυτερα..φανταζομαι νιωθεις σα να εχασες την ευκαιρια!! Σκεφτηκα παντως να παρω ενα παιδικο αλμπουμ και να βαλω τους υπερηχους ανα μηνα φωτογραφιες με εμενα με τη κοιλια αντιστοιχα και σχολια οπως πως το ανακοινωσα στον αντρα μ κ τετοια!! Αν δεν το εχεις κανει ηδη δινω ιδεες!

Nai kai ego tis exo xorisnenes ana mina kai tha tis valo se alpoum. Xeris ti metaniosa pou den to ekana ? Na kratao imeroligio kathe mera. Pos ime an exo kati ti niotho pote tin eniosa proti fora tetia pragmata. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Έκανα !!!!!

 

347 ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Ακόμα δεν το πιστεύω! Χαρά συγκρατημένη και το απόγευμα θα μιλήσω με τον γιατρό μου! Αχ κορίτσια εύχομαι σε όλες πολύ σύντομα τα ευχάριστα αυτά!!!!

@stalitsa82 sigxaritiria mpravo. Euxome na pane ola kala kai me ena pono. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rozoulini είπε:

Να σου πω κι εγώ λέω αν κάνω αλλο θέλω πάλι γιο.δε ξερω ενώ λένε για τις κόρες ότι είναι χαδιαρες ο γιος μου είναι πολύ χαδιαρης και πχ μιας φίλης μου που έχει κόρη δεν είναι τόσο.ασε που οι κόρες πέφτουν με το παμπα

Το κάθε παιδί ότι και να είναι έχει τη χάρη του

Άσε σήμερα του έλεγα όταν θα μεγαλώσεις θα πέρνεις τη μαμά μαζί σου για καφέ;και λέει όχι στο σπίτι θα τους αφήσω εγώ θα πηγαίνω με τους φίλους μου και με τα κορίτσια.;) Σοκ η μαμά χαχα 

 

Χαχαχαχα αυτο ειναι αχαχα να τον χαίρεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι θέλω .... οταν εχεις αυξημένα υγρά πόνους κτλ που σημαίνει ωορρηξία, γίνεται η ωορρηξία εκείνη την μερα; έχει γίνει; ή θα γίνει;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα και εδωσα αίμα για χοριακή. Κάτι με ρωτουσε εκει αν θελω ποιοτικη η ποσοτικη και της ειπα να δειχνει μοναδες και μου λεει αν δεν ξερεις πτι εισαι εγκυος κανουμε ποιοτικη. Της λεω θελω με μοναδες και μου λεει θα τη βαλω και θα δουμε τι θα δειξει.. ολες βλεπω οτι λετε μοναδες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα και εδωσα αίμα για χοριακή. Κάτι με ρωτουσε εκει αν θελω ποιοτικη η ποσοτικη και της ειπα να δειχνει μοναδες και μου λεει αν δεν ξερεις πτι εισαι εγκυος κανουμε ποιοτικη. Της λεω θελω με μοναδες και μου λεει θα τη βαλω και θα δουμε τι θα δειξει.. ολες βλεπω οτι λετε μοναδες

Καλημερα!!!! Κανονικα με μοναδες κανουν. Απλα η ποιοτικη ειναι το πρωτο αποτελεσμα που βλεπει ο μικροβιολογος δηλαδη αν ειναι θετικο ή αρνητικο. Λογικα ειναι πιο γρηγορο κ γιαυτους. Ας εχεις θετικο κ της λες να σου κανει μετα τις μετρησεις.

πρίν από 48 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι θέλω .... οταν εχεις αυξημένα υγρά πόνους κτλ που σημαίνει ωορρηξία, γίνεται η ωορρηξία εκείνη την μερα; έχει γίνει; ή θα γίνει;

Τα υγρα μπορει να ξεκινησουν μερες πριν. Τωρα υγρα κ πονοι ειναι οτι γινετε εκεινη την ωρα τωρα αν ειναι σε μια ωρα ή δεκα ωρες πρεπει να εχεις υπερηχο παντως για τρεις μερες θελει επαφες αν εισαι σιγουρη οτι ολα οφειλονται εκει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι θέλω .... οταν εχεις αυξημένα υγρά πόνους κτλ που σημαίνει ωορρηξία, γίνεται η ωορρηξία εκείνη την μερα; έχει γίνει; ή θα γίνει;

Καλημέρα. Εγώ πάντως αυτή τη φορά με τα τεστ συνηδειτοποίησα ότι τα πονάκια τα είχα λίγες μέρες πριν. Την ημέρα του θετικού τεστ δεν είχα τίποτα ιδιαίτερο. Το ίδιο και την επόμενη που λογικά έγινε ωορρηξία. Όσο για τα υγρά, προσωπικά δεν τα έχω παρατηρήσει ιδιαίτερα ποτέ έχω, πόσο και τέτοια. Αν δεν κάνεις τεστ, για μένα ξεκίνα επαφές αλλά.συνεχισε τις τουλάχιστον μέχρι και τρεις-τεσσερις μέρες μετά. Αν δηλαδή έχεις κύκλο 28 ημερων, εγώ θα έλεγα επαφές μέχρι και τη 17η για σιγουριά. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , linaa είπε:

Καλημερα!!!! Κανονικα με μοναδες κανουν. Απλα η ποιοτικη ειναι το πρωτο αποτελεσμα που βλεπει ο μικροβιολογος δηλαδη αν ειναι θετικο ή αρνητικο. Λογικα ειναι πιο γρηγορο κ γιαυτους. Ας εχεις θετικο κ της λες να σου κανει μετα τις μετρησεις.

Τα υγρα μπορει να ξεκινησουν μερες πριν. Τωρα υγρα κ πονοι ειναι οτι γινετε εκεινη την ωρα τωρα αν ειναι σε μια ωρα ή δεκα ωρες πρεπει να εχεις υπερηχο παντως για τρεις μερες θελει επαφες αν εισαι σιγουρη οτι ολα οφειλονται εκει

Λίνα μου ειπε αν είναι θετικο κανουμε μετα μοναδες  δηλαδη να δωσω κι αλλα λεφτα. Γιαυτο της ειπα κανε κατευθειαν με μοναδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...