Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τα λογια σας...ειμαι πολυ πεσμενη αλλα οχι επειδη αδιαθετησα...αυτο το περιμενα..το σκυλακι μου εχει προβλημα και μου ειπαν οτι μαλλον θα χρειαστει χειρουργειο αθηνα η θεσσαλονικη γτ εδω δεν γινεται.το κοστος ειναι μεγαλο και σπαω το κεφαλι μου για το τι θα κανω...δεν μπορω να το αφησω αβοηθητο αλλα τι να κανω δεν ξερω..:-(


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σχετιζεσαι!

Εγώ είχα διαβάσει πρόσφατα το "όταν η ψυχή λέει όχι " είναι για την υπογονιμότητα. Αναφέρεται έντονα στο κομμάτι του stress .  Στην πράξη ομως, δε ξέρω πως πετυχαίνεις να κάνεις θετικές σκέψεις. Νομίζω πως όταν έρχεται η περίοδος βιώνουμε όλες ένα μικρουουλι "πένθος" μια απογοήτευση και ένα φόβο ότι υπάρχει κάποιο οργανικό πρόβλημα που θα βρεθεί εμπόδιο στο στόχο μας. 

Δεν είναι θέμα θετικής σκέψης, τουλάχιστον όχι σε συνειδητό επίπεδο. Αν η πεποίθηση ότι δεν θα τα καταφέρεις έχει εγγραφεί στο ασυνείδητο, τότε ο οργανισμός μπλοκάρει. Εκεί πρέπει να γίνει η δουλειά και είναι και πιο δύσκολο. Αλλά γίνεται. Θέλει να χαλαρωμουμε όσο πιο πολύ μπορούμε, και να κάνουμε εικόνα αυτό που θέλουμε. Ας πούμε τον εαυτό μας έγκυο. Έντονη εικόνα. Μία δύο, τρεις πέντε δέκα, που θα πάει. Το ασυνείδητο θα πάρει το μήνυμα (όλα αυτά σύμφωνα με μια θεωρία που μελετάω αυτή την περίοδο)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τα λογια σας...ειμαι πολυ πεσμενη αλλα οχι επειδη αδιαθετησα...αυτο το περιμενα..το σκυλακι μου εχει προβλημα και μου ειπαν οτι μαλλον θα χρειαστει χειρουργειο αθηνα η θεσσαλονικη γτ εδω δεν γινεται.το κοστος ειναι μεγαλο και σπαω το κεφαλι μου για το τι θα κανω...δεν μπορω να το αφησω αβοηθητο αλλα τι να κανω δεν ξερω..:-(

Μακαρι να ηξερα και να μπορουσα να βοηθησω.μηπως να επαιρνες τηλεφωνο καποια μεγαλα κτηνιατρεια εδω αθηνα η θεσσαλονικη να ρωτησεις τι μπορεις να κανεις?ειμαι γενικα ασχετη με το θεμα.τι σου ειπαν αν επιτρεπετε οτι εχει?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Μακαρι να ηξερα και να μπορουσα να βοηθησω.μηπως να επαιρνες τηλεφωνο καποια μεγαλα κτηνιατρεια εδω αθηνα η θεσσαλονικη να ρωτησεις τι μπορεις να κανεις?ειμαι γενικα ασχετη με το θεμα.τι σου ειπαν αν επιτρεπετε οτι εχει?

βλεπουν στενωση στον οισοφαγο..δεν μπορει να περασει το φαγητο για το στομαχι...περναει πολυ λιγο με αποτελεσμα να κανει κοιλια και να ξεχειλωνει ενα τμημα του οισοφαγου και να γινει σαν σακουλα με το φαγητο του.και οταν γεμιζει αυτο το τμημα και δεν παει αλλο τα βγαζει με εμετο.εχει χασει βαρος και φοβαμαι μην αποφραχτει και τελειως ο οισοφαγος του...στη ουσια πρεπει με χειρουργειο να του περασουν ενα σωληνακι να φουσκωσουν ενα μπαλονακι και να ανοιξουν το σημειο που στενεψε..μου ειπαν οι κτηνιατροι εδω  οτι μπορει να κανει πανω απο 500ε αυτη η επεμβαση σε καποια κλινικη αθηνα θεσσαλονικη..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

βλεπουν στενωση στον οισοφαγο..δεν μπορει να περασει το φαγητο για το στομαχι...περναει πολυ λιγο με αποτελεσμα να κανει κοιλια και να ξεχειλωνει ενα τμημα του οισοφαγου και να γινει σαν σακουλα με το φαγητο του.και οταν γεμιζει αυτο το τμημα και δεν παει αλλο τα βγαζει με εμετο.εχει χασει βαρος και φοβαμαι μην αποφραχτει και τελειως ο οισοφαγος του...στη ουσια πρεπει με χειρουργειο να του περασουν ενα σωληνακι να φουσκωσουν ενα μπαλονακι και να ανοιξουν το σημειο που στενεψε..μου ειπαν οι κτηνιατροι εδω  οτι μπορει να κανει πανω απο 500ε αυτη η επεμβαση σε καποια κλινικη αθηνα θεσσαλονικη..

Στην Κτηνιατρική σχολή στη Θεσσαλονίκη αν απευθυνόσουν; Μήπως βοηθούσαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν είναι θέμα θετικής σκέψης, τουλάχιστον όχι σε συνειδητό επίπεδο. Αν η πεποίθηση ότι δεν θα τα καταφέρεις έχει εγγραφεί στο ασυνείδητο, τότε ο οργανισμός μπλοκάρει. Εκεί πρέπει να γίνει η δουλειά και είναι και πιο δύσκολο. Αλλά γίνεται. Θέλει να χαλαρωμουμε όσο πιο πολύ μπορούμε, και να κάνουμε εικόνα αυτό που θέλουμε. Ας πούμε τον εαυτό μας έγκυο. Έντονη εικόνα. Μία δύο, τρεις πέντε δέκα, που θα πάει. Το ασυνείδητο θα πάρει το μήνυμα (όλα αυτά σύμφωνα με μια θεωρία που μελετάω αυτή την περίοδο)

Διαβάζεις κάποιο βιβλίο;

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Στην Κτηνιατρική σχολή στη Θεσσαλονίκη αν απευθυνόσουν; Μήπως βοηθούσαν;

επειδη ειναι σχολες λογικα ανοιγουν οταν αρχιζει το εξαμηνο το φθινόπωρο 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , orianna είπε:

βλεπουν στενωση στον οισοφαγο..δεν μπορει να περασει το φαγητο για το στομαχι...περναει πολυ λιγο με αποτελεσμα να κανει κοιλια και να ξεχειλωνει ενα τμημα του οισοφαγου και να γινει σαν σακουλα με το φαγητο του.και οταν γεμιζει αυτο το τμημα και δεν παει αλλο τα βγαζει με εμετο.εχει χασει βαρος και φοβαμαι μην αποφραχτει και τελειως ο οισοφαγος του...στη ουσια πρεπει με χειρουργειο να του περασουν ενα σωληνακι να φουσκωσουν ενα μπαλονακι και να ανοιξουν το σημειο που στενεψε..μου ειπαν οι κτηνιατροι εδω  οτι μπορει να κανει πανω απο 500ε αυτη η επεμβαση σε καποια κλινικη αθηνα θεσσαλονικη..

Αχ ρε κορίτσι λυπάμαι για το σκυλάκι  σου... ψάξε και από άλλους για τιμές 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

βλεπουν στενωση στον οισοφαγο..δεν μπορει να περασει το φαγητο για το στομαχι...περναει πολυ λιγο με αποτελεσμα να κανει κοιλια και να ξεχειλωνει ενα τμημα του οισοφαγου και να γινει σαν σακουλα με το φαγητο του.και οταν γεμιζει αυτο το τμημα και δεν παει αλλο τα βγαζει με εμετο.εχει χασει βαρος και φοβαμαι μην αποφραχτει και τελειως ο οισοφαγος του...στη ουσια πρεπει με χειρουργειο να του περασουν ενα σωληνακι να φουσκωσουν ενα μπαλονακι και να ανοιξουν το σημειο που στενεψε..μου ειπαν οι κτηνιατροι εδω  οτι μπορει να κανει πανω απο 500ε αυτη η επεμβαση σε καποια κλινικη αθηνα θεσσαλονικη..

Καταλαβα.για κοιταξε αυτο που ειπε η αλινα μπορει να βοηθησουν.θα ρωτησω και μια φιλη μου που εχει σκυλακι και ασχολειται γενικα μηπως ξερει κατι σχετικο και θα σου πω.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@alina80 επειδή κι εγώ κάνω χρόνια σεμινάρια ψυχολογίας αλλά πιο πολύ πάνω στο αντικείμενο που έχω σπουδάσει,  κάποια στιγμή  (για κανένα 6μηνο) ήμουν σε ομάδα αυτογνωσίας.  Κάναμε πολύ οραματισμο και τολμώ να πω πως και τον άντρα μου αλλά και τα επαγγελματικά μου, τα απέκτησα μετά από αυτά τα μαθήματα και σχεδόν με τον τροπο που τα "οραματιζομουν" σίγουρα οπότε ελκουμε αυτά που θέλουμε αλλά δε γνωρίζουμε τον τρόπο . Μπορεί ο οραματισμος και η θετική σκέψη να ακούγεται εύκολο αλλά όταν οι πεποιθήσεις μας είναι βαθειά ριζωμένες μέσα μας και έχουμε μάθει μια ζωή να σκεφτόμαστε με έναν συγκεκριμένο τρόπο.... δύσκολα αλλάζει.  Σιγουρα όμως μου θύμισες αυτό το κομμάτι που το είχα ξεχάσει!!!

Και είμαι σίγουρη πως, αν είχα τώρα απέναντί μου, τη συντονίστριά μου, θα μου έλεγε να μιλάω στο μωρό σα να είναι σίγουρο ότι θα έρθει  πχ "εγώ και ο μπαμπάς είμαστε έτοιμοι και σε περιμενουμε νά'ρθεις "

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου έχουν ανοίξει οι σχολές γιατί είναι οι εξεταστικές

Τώρα στη φιλοζωική μήπως μπορούν να βοηθήσουν η σε κάποιο κτηνιατρικο νοσοκομείο.ψαξε λίγο θα υπάρχει λύση.εμας μας είχαν πει για το σκύλο μας ότι έχει κοντά πόδια και καλύτερα να του κάνουμε ευθανασία πριν από δύο χρόνια εμείς το κρατήσαμε και είναι μια χαρά τελικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

επειδη ειναι σχολες λογικα ανοιγουν οταν αρχιζει το εξαμηνο το φθινόπωρο 

Οριαννα ναι οι σχολες την αλλη εβδομαδα ανοιγουν ρωτα αν γινετε φυσικα να περιμενεις. Αλλιως μηπως σου κανουν δοσεις κ το πληρωνεις σιγα σιγα.  Αθηνα φανταζομαι θα εχεις πιο πολλες επιλογες αρα κ διαφορετικες τιμες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Ναι κορίτσι μου @orianna μην πέφτεις είσαι μικρή και δεν προσπαθείτε καιρό. Όπως και@Vana87 πόσο καιρό προσπαθείτε; Είναι το δεύτερο, σωστά; Κι εσύ μικρούλα.

Κορίτσια μου δεν πέφτουμε, ωραία τα λέει η @alina80. Σεξ σεξ και πάλι σεξ :)

Εγώ είμαι 30 ναι για το δεύτερο. Πρωτος μηνας προσπαθειων. Το πρωτο το πιασαμε με τη μια. Βασικα δεν με πειραζει που δεν επιασε αμεσως βολευει και καλυτερα με τη δουλεια μου. Τον επομενο μηνα δεν θα κανκυμε καθολου προσπαθειες. Απλα αγχωνομαι που δεν εχει ερθει ακομα η περιοδος και για το γαλα στο στηθος. Φυσικα μιλησα με τη γιατρο και μου ειπε να παω να κανω προλακτινη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...