Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , BEBOULI είπε:

Καλησπέρα ungry girl. Νομίζω το ανχος δεν φεύγει απτή στιγμή που περνάει ο καιρος και δεν έρχεται. αυτό που θα σου πω εγώ απλά κάνε υπομονή και πιστέψεμε θα το πετύχετε. Βρες έναν γιατρό να τον εμπιστευτείς και να σε καθοδηγήσει. Στο λέω εγώ που μετά από έξι χρόνια τρεις σπερματεγχυσεις δυο α κύκλους εξωσωματικής και έξι έμβρυο μεταφορές έχω τώρα το θαυματακι μου. Και το πρόβλημα ο σύζυγος είχε λίγο χάλια σπερμα. Τώρα για το δεύτερο λέω πως θα το πιάσουμε φυσιολογικά. 

Πιστεύω και στην Παναγια πιστευω αλλα οσο περναει ο καιρος το ανχος δεν φευγει μεγαλώνει αφου εχεις περασει ολα αυτα σίγουρα καταλαβενεις 

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Βρε ungry girl τι απογοητευση ειναι αυτη??? Κ κυριως τι αποψεις ειναι αυτες? Εισαι μικρη κοπελα. Αν δεν κουνηθεις λιγο ο θεος δεν βοηθαει. Αν βοηθαγε ετσι ο θεος δεν θα ειχαμε γιατρους κ δεν θα ειχαμε φαρμακα. Για χαλαρωσε τα εχουμε ξαναπει αυτα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΤΕ. Το ελενακι νομιζεις οτι τωρα θα ηταν εγκυος αν δεν ειχαν παει στο γιατρο????

Βρε δικιο έχεις αλλα υπαρχουν και πραγμματα που οι γιατροί δεν μπορουν να κανουν και πολλα!!!

πρίν από 9 λεπτά , alina80 είπε:

Αν δεν έχεις γιατρό, ανεξαρτήτως προσπάθειας θα πρέπει να βρεις κάποιον. Που κανείς τον ετήσιο ελεγχο; ΠΑΠ; 

Κορίτσια να μας φροντίζουμε λίγο, ε; Δεν πρέπει να αμελούμε τις ετήσιες επισκέψεις σε γυναικολόγο. 

Προφανώς και το άγχος δεν φεύγει. Με προσπάθεια όμως μπορεί κανείς να το διαχειριστεί κάπως καλύτερα ώστε να μην τον παίρνει από κάτω. Άσε που νομίζω λίγο άγχος χρειάζεται για να μας κινητοποιεί. Ακόμα και αν είναι για να ψαχτούμε. 

Μονο για παπ πηγαίνω στο νοσοκομείο συνηθως δεν εχω παει σε καποιον συγκεκριμένα θελω να βρω καποιον.να.μου πει τι πρεπει να κανω αλλα φοβαμαι τα χειροτερα εναμισι χρονο μετα ειναι ανησυχιτικα τα πράγματα...

Μια φορα ειχα.παει και του ειχα πει πως προσπαθώ 1 χρονο μου λεει στον 1 μισι χρονο και με επαφες καθε 2 μερες ολο τα μηνα αυτο θεωρει προσπαθεια αυτος πηγενε μου λεει για ενα σπερμοδιαγραμμα για να μη σε βαλω να κανεις απο τωρα σαλπιγγογραφια και τετοια απο τωρα αλλα εδειξε πως δεν ειχε όρεξη να ασχοληθει..

Γι αυτο κι εγω εβαλα τον Σεπτέμβρη ως τελευταίο μηνα αναμονης για να παω σε γιατρο τον εχω έτοιμο η αποφαση μου λυπει αχχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πιστεύω και στην Παναγια πιστευω αλλα οσο περναει ο καιρος το ανχος δεν φευγει μεγαλώνει αφου εχεις περασει ολα αυτα σίγουρα καταλαβενεις 

Βρε δικιο έχεις αλλα υπαρχουν και πραγμματα που οι γιατροί δεν μπορουν να κανουν και πολλα!!!

Μονο για παπ πηγαίνω στο νοσοκομείο συνηθως δεν εχω παει σε καποιον συγκεκριμένα θελω να βρω καποιον.να.μου πει τι πρεπει να κανω αλλα φοβαμαι τα χειροτερα εναμισι χρονο μετα ειναι ανησυχιτικα τα πράγματα...

Μια φορα ειχα.παει και του ειχα πει πως προσπαθώ 1 χρονο μου λεει στον 1 μισι χρονο και με επαφες καθε 2 μερες ολο τα μηνα αυτο θεωρει προσπαθεια αυτος πηγενε μου λεει για ενα σπερμοδιαγραμμα για να μη σε βαλω να κανεις απο τωρα σαλπιγγογραφια και τετοια απο τωρα αλλα εδειξε πως δεν ειχε όρεξη να ασχοληθει..

Γι αυτο κι εγω εβαλα τον Σεπτέμβρη ως τελευταίο μηνα αναμονης για να παω σε γιατρο τον εχω έτοιμο η αποφαση μου λυπει αχχαχαχ

Βρε αυτα που δεν μπορουν να κανουν οι γιατροι ειναι ελαχιστα κ πολυ σπανια κ το πιο πιθανο να τα ειχατε ειδη ανακαληψει!!! Καταρχας θες να σου αριθμισω ιστοριες ανθρωπων που πηγαν γιατρο κ μεσα σε δυο τρεις μηνες μηναν εγκυες????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πιστεύω και στην Παναγια πιστευω αλλα οσο περναει ο καιρος το ανχος δεν φευγει μεγαλώνει αφου εχεις περασει ολα αυτα σίγουρα καταλαβενεις 

Βρε δικιο έχεις αλλα υπαρχουν και πραγμματα που οι γιατροί δεν μπορουν να κανουν και πολλα!!!

Μονο για παπ πηγαίνω στο νοσοκομείο συνηθως δεν εχω παει σε καποιον συγκεκριμένα θελω να βρω καποιον.να.μου πει τι πρεπει να κανω αλλα φοβαμαι τα χειροτερα εναμισι χρονο μετα ειναι ανησυχιτικα τα πράγματα...

Μια φορα ειχα.παει και του ειχα πει πως προσπαθώ 1 χρονο μου λεει στον 1 μισι χρονο και με επαφες καθε 2 μερες ολο τα μηνα αυτο θεωρει προσπαθεια αυτος πηγενε μου λεει για ενα σπερμοδιαγραμμα για να μη σε βαλω να κανεις απο τωρα σαλπιγγογραφια και τετοια απο τωρα αλλα εδειξε πως δεν ειχε όρεξη να ασχοληθει..

Γι αυτο κι εγω εβαλα τον Σεπτέμβρη ως τελευταίο μηνα αναμονης για να παω σε γιατρο τον εχω έτοιμο η αποφαση μου λυπει αχχαχαχ

Οι γιατροί μπορούν να κάνουν πολλά και σπουδαία πράγματα. Μην τους καταργούμε. 

Εντάξει έπεσες σε κάποιον που δεν σου ταίριαζε. Να βρεις έναν να σου ταιριάζει. Εσύ δεν έχεις πάει καν και έχεις βγάλει αμέσως το συμπέρασμα ότι υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό. Μήπως βιάζεσαι; Μπορεί να μην υπάρχει κανένα θέμα, μπορεί να υπάρχει και να είναι αμελητέο και τόσο εύκολα αντιμετωπισιμο που θα είναι ανάξιο λόγου (έχω γνωστή που δεν έμενε έγκυος γιατί της έλειπε ένα ένζυμο. Πήρε συμπλήρωμα για λίγες μέρες και αυτό ήταν). Αλλά ακόμα και αν υπάρχει κάποιο πιο δύσκολο πρόβλημα, με το να μην το ξέρεις δεν κερδίζεις τίποτα. Αν το ξέρεις μπορείς να το αντιμετωπίσεις. 

Σπερμοδιάγραμμα κάνατε τότε; Πάντως δεν σου είπε και τίποτα παράλογο. Συνήθως το σπερμοδιάγραμμα είναι το πρώτο που ζητάνε γιατί είναι το πιο απλό να γίνει. Ούτε είναι παράλογο που σου είπε 6 μήνες προσπάθεια μέρα παρά μέρα. Και μετά βλέπουμε. Υπάρχουν πολλά ζευγάρια που λένε προσπαθούμε Χ μήνες, και κάνουν σεξ στη χάση και στη φέξη. Για τον γιατρό δεν θεωρείται προσπάθεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , linaa είπε:

Βρε αυτα που δεν μπορουν να κανουν οι γιατροι ειναι ελαχιστα κ πολυ σπανια κ το πιο πιθανο να τα ειχατε ειδη ανακαληψει!!! Καταρχας θες να σου αριθμισω ιστοριες ανθρωπων που πηγαν γιατρο κ μεσα σε δυο τρεις μηνες μηναν εγκυες????

Ναι ξερω και εγω περιπτωσεις διαφορες θα παω συγουρα απλα ειμαι απεσιοδοξη!!

πρίν από 52 λεπτά , alina80 είπε:

Οι γιατροί μπορούν να κάνουν πολλά και σπουδαία πράγματα. Μην τους καταργούμε. 

Εντάξει έπεσες σε κάποιον που δεν σου ταίριαζε. Να βρεις έναν να σου ταιριάζει. Εσύ δεν έχεις πάει καν και έχεις βγάλει αμέσως το συμπέρασμα ότι υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό. Μήπως βιάζεσαι; Μπορεί να μην υπάρχει κανένα θέμα, μπορεί να υπάρχει και να είναι αμελητέο και τόσο εύκολα αντιμετωπισιμο που θα είναι ανάξιο λόγου (έχω γνωστή που δεν έμενε έγκυος γιατί της έλειπε ένα ένζυμο. Πήρε συμπλήρωμα για λίγες μέρες και αυτό ήταν). Αλλά ακόμα και αν υπάρχει κάποιο πιο δύσκολο πρόβλημα, με το να μην το ξέρεις δεν κερδίζεις τίποτα. Αν το ξέρεις μπορείς να το αντιμετωπίσεις. 

Σπερμοδιάγραμμα κάνατε τότε; Πάντως δεν σου είπε και τίποτα παράλογο. Συνήθως το σπερμοδιάγραμμα είναι το πρώτο που ζητάνε γιατί είναι το πιο απλό να γίνει. Ούτε είναι παράλογο που σου είπε 6 μήνες προσπάθεια μέρα παρά μέρα. Και μετά βλέπουμε. Υπάρχουν πολλά ζευγάρια που λένε προσπαθούμε Χ μήνες, και κάνουν σεξ στη χάση και στη φέξη. Για τον γιατρό δεν θεωρείται προσπάθεια. 

Ναι το ξερω πως δεν θεωρειτε πρωσπαθεια αλλα ακουγωνταε και περιπτωσεις που εχουν πιασει στα μπαμ ξερω γω με το φυσιμα χαχαχα απιγοητευεσαι θελοντας και μη και.δεμ.ειναι πως ειμαι στους 6 μηνες και λεω πωω πω και τετοια εχει περασει αρκετος καιρος σπερμοδιαγραμα καναμε.ναι οχι τοτε πριν κανα 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, linaa είπε:

Καλα αποτελεσματα κ απο μενα! Ολα καλαα!

Καλά.αποτελεσματα.κι από.μενα

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ναι ξερω και εγω περιπτωσεις διαφορες θα παω συγουρα απλα ειμαι απεσιοδοξη!!

Ναι το ξερω πως δεν θεωρειτε πρωσπαθεια αλλα ακουγωνταε και περιπτωσεις που εχουν πιασει στα μπαμ ξερω γω με το φυσιμα χαχαχα απιγοητευεσαι θελοντας και μη και.δεμ.ειναι πως ειμαι στους 6 μηνες και λεω πωω πω και τετοια εχει περασει αρκετος καιρος σπερμοδιαγραμα καναμε.ναι οχι τοτε πριν κανα 2 μηνες

Κοπέλα μου να μην ακούς τι κάνουν οι γύρω και να μην απογοητευεστε να βρεις ένα καλο γιατρό να κάνετε τις προσπάθειες σας και εύκολα.η δύσκολα.το.παιδακι θα έρθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχεις πάντως μέρες ακόμα αν είσαι με 29 μέρες κύκλο. Όμως εμένα με μπερδεύει που είχες υγρά και πονακια 8η με 10η  και σκέφτομαι μήπως έγινε ωορρηξία. Νια δείξει.  Σημείωσε τις μέρες που είχες τα υγρά και θα το δούμε 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Έχεις πάντως μέρες ακόμα αν είσαι με 29 μέρες κύκλο. Όμως εμένα με μπερδεύει που είχες υγρά και πονακια 8η με 10η  και σκέφτομαι μήπως έγινε ωορρηξία. Νια δείξει.  Σημείωσε τις μέρες που είχες τα υγρά και θα το δούμε 

μα και εγω εκει πμερδευωμαι 9 μερα ειχα πονους υγρα και το τεστ με οχι εντονηαλλα πιο εντονη γραμμη απο τα υπολοιπα που χω κανει και λεω μπας και τι κα πω θα διξει μερες ειναι θα περασουν!:) καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια συνεχίζει η συννεφιά!!!

@Ungry girlμου εγώ είχαμε 13 μήνες προσπάθειας .Και μετά κάναμε σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικές,καλλιεργεια.Είχε μείνει σαλπιγγογραφία όπου σκέφτηκα να την έκανα λίγο αργότερα για να χαλαρώσω από εξετάσεις.Μετά από 2 μήνες έμεινα έγκυος.Προσωπικά χαλάρωσα αφού είχα δει ότι σπέρμα και ορμονολογικές τουλάσχιστον ήταν καλές.Με το καλό Σεπτέμβρη να πας στο γιατρό(μακάρι να μείνεις βέβαια εγκυούλα σ αυτό το κύκλο).Μπορεί  να υπάρχει κάτι απλό που γίνεται και εννοείτε μπορεί να είναι όλα τέλεια και να σε χαλαρώσει αυτό.Ξαναέκανες τεστάκι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...