Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπερα

Φαρμακοτριφτενα με το καλο!μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Οπως κ σε ολες με το καλο να εχετε ευχαριστα

Ειναι χαμηλη γτ την εκανες νωρις.αλλα ετσι κ αλλιως σημασια εχει να αυξανεται τουλ 60% σε 48ωρες

Εχεις καφε υγρα;κ γω ειχα στην πρωτη 31η κ 37η μερα του κυκλου.μπορει να ναι απο την εμφυτευση.εμενα επαιδη πιαστηκε κ χαμηλα απο 39-40η μερα που εκανα χοριακη κ υπερηχο ημουν ξαπλα κ 4ουτρο τη μερα.αλλα ειχα κ πολυ εντονους πονους περιοδου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 28 λεπτά , vikib είπε:

Καλησπερα

Φαρμακοτριφτενα με το καλο!μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Οπως κ σε ολες με το καλο να εχετε ευχαριστα

Ειναι χαμηλη γτ την εκανες νωρις.αλλα ετσι κ αλλιως σημασια εχει να αυξανεται τουλ 60% σε 48ωρες

Εχεις καφε υγρα;κ γω ειχα στην πρωτη 31η κ 37η μερα του κυκλου.μπορει να ναι απο την εμφυτευση.εμενα επαιδη πιαστηκε κ χαμηλα απο 39-40η μερα που εκανα χοριακη κ υπερηχο ημουν ξαπλα κ 4ουτρο τη μερα.αλλα ειχα κ πολυ εντονους πονους περιοδου

@vikib...εισαι η παλια?????που ξερω????

αν ναι με θυμασαι???


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι ναι.φυσικα σε θυμαμαι.τι κανεις;το αγορακι σου;(ενα αγορακι δ εχεις;)

ναιιιιιιι.τον κουκλο μου....τον δημητρη μουυυυ!!!

εγω περσυ ειχα ενα εξωμητριο....κ τωρα σ αυτον τον κυκλο...παλλινδρομη....

ΕΣΥ????πες μου τα δικα σουυυυ

θυμαμαι χαρακτηριστικα..ειχες ερθει ....απ τον αλλο μαχαλά....εμβολιμα..να μου ευχηθεις τοτε με τα ευχαριστα μου κ ξαναβγηκες!!χαχαχα


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωσε πλεον ε;ποσο ειναι;

Θυμαμαι το εξωμητριο νομιζω.με τη σαλπιγγα;

Κ παλινδρομη;κριμα.λυπαμαι πολυ.εκανες αποξεση;ποσο εβδ;

Καπου εδω ειμαι εγω

Η κορη μου πλεον 3!παιδακι ολοκληρο.κ ο μικρος μου σε 1,5μηνα χρονιζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , vikib είπε:

Μεγαλωσε πλεον ε;ποσο ειναι;

Θυμαμαι το εξωμητριο νομιζω.με τη σαλπιγγα;

Κ παλινδρομη;κριμα.λυπαμαι πολυ.εκανες αποξεση;ποσο εβδ;

Καπου εδω ειμαι εγω

Η κορη μου πλεον 3!παιδακι ολοκληρο.κ ο μικρος μου σε 1,5μηνα χρονιζει!

ο μητσος μου 3.5 και...14 φλεβαρη κλεινει τα 4!παμε..σκολιοοοό...

ναι το εξωμητριο με σαλπιγγα που πηρα την μεθοτρεξατη το φαρμακο...

τωρα...ειχα καθυστ..επεσε μονο του...με περιοδο...ξεκινησα με 35 χοριακη κ σε 2 μερες επεσε 32.5...κ εφυγε..

πλακα πλακα..ενω περιμενα...τοοοοο αιμα...ειχα πολυ φυσιολογικα...

μιλας με καμια παλια???

εγω με γιαννα ...μιλουσα με τη λινα...(αν τη θυμασαι απο θεατρο,που επαιζε κ στο παρα 5) ..αλλα  ψιλοπαρεξηγηθηκαμε κ τελος...

αυτααααα

 


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Καλησπερα

Φαρμακοτριφτενα με το καλο!μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Οπως κ σε ολες με το καλο να εχετε ευχαριστα

Ειναι χαμηλη γτ την εκανες νωρις.αλλα ετσι κ αλλιως σημασια εχει να αυξανεται τουλ 60% σε 48ωρες

Εχεις καφε υγρα;κ γω ειχα στην πρωτη 31η κ 37η μερα του κυκλου.μπορει να ναι απο την εμφυτευση.εμενα επαιδη πιαστηκε κ χαμηλα απο 39-40η μερα που εκανα χοριακη κ υπερηχο ημουν ξαπλα κ 4ουτρο τη μερα.αλλα ειχα κ πολυ εντονους πονους περιοδου

Σ'ευχαριστώ  για την απάντηση ! Πόσο χοριακη ειχες; έχω ελάχιστα.  Στο εσώρουχο βρήκα 2 φορές στάμπα. Ξεκίνησα utrogestan...

@ath_gal1 σε ποια ημέρα  του κύκλου έκανες τη χοριακη σου;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ  για την απάντηση ! Πόσο χοριακη ειχες; έχω ελάχιστα.  Στο εσώρουχο βρήκα 2 φορές στάμπα. Ξεκίνησα utrogestan...

@ath_gal1 σε ποια ημέρα  του κύκλου έκανες τη χοριακη σου;

στην τριτη τεταρτη καθυστ. περιοδου

περιμενα τεταρτη πεμπτη...κ εκανα σαββατο


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δ ειχα καθολου σταθερο κυκλο οποτε εκανα χοριακη 40η ημερα.κ παιζει να μου ερχοταν κ 10μερες μετα.αλλα αφου ειχα δει δυο φορες καφε λεω κτ παιζει.ειμαι κ της υπομονης.η πρωτη δυο σταμπες ηταν κ μαλλον ηταν η εμφυτευση γτ μετα το συνειδητοποιησα οτι η συλληψη εγινε 21η μερα λογικα γονιμη με τους κυκλους που ειχα κ το καφε το ειδα 31η.τη δευτερη φορα μετα απο 5μερες ειχα λιγο κουραστει κ γεμισα μιση σερβιετα

Κ τις δυο φορες ομως επειδη εκανα αργα χοριακη αλλα κ μαλλον ετσι ειναι οι εγκυμοσυνες μου ειχα μεγαλη χοριακη.5500περιπου

Αθ_γκαλ μεγαλωσατε κ σεις!

Τουλ τωρα ηταν βιοχημικη καθαρισες με την περιοδο κ θα προσπαθεισετε ξανα αμεσως

Με τη λινα δ εχω μιλησει.με τη γιαννα εχουμε πιει κ καφε.οπως κ με τη σανγκρελουνα κ τη μαρτη.κ με τη σαμμερ.κ τη νινι.με τη μουτζουρα μιλαω,ρενα,ειρηνακι,σαμμερ,ζαμια,κερασακι,εβη αρβ,μαρακιφ1990,χαρουμενη μαμα,αμποτ,νινι84,ζοζεφιν,πιπη,enseignante.δ ξερω ποιες απο αυτες προλαβες

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω δει τη γιαννα...ηρθε στο μολ κ πηγα...(διπλα..γσλατσι ειμαι)

η σαγκρε 3ο δεν εκανε?αν θυμαμαι καλα?κ τη μαμα....

δωσε κ συ τα κουραγια στις κοπελες εδω μεσα...αυτα που ελεγα εγω πριν 4 χρονια....τ ακουω τωρα....

ολες θα κανουνε παιδακια....:)


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! @ath_gal1 για 3η 4η ημερα. Καθυστέρησης περιοδου ήταν όντως χαμηλη. τοτε δεν το είχα καταλάβει ότι ήσουν με καθυστέρηση.  Αφού έγινε όμως πάλι σύλληψη θα ξαναγίνει!

Απο χθες σταμάτησαν τα καφέ.  Όμως να ρωτήσω,  γίνεται αυτό να'ναι  εμφύτευσης; στην η μέρα του κύκλου που διανύω; Επίσης πόνους στο στήθος ψιλοεχω όμως στη κοιλιά τπτ .

Έκανα το πρωί hometest βγήκε θετικοτατο!!!!!!!! Ενώ χθες φαινόταν μια σκιά που έπρεπε να βγάζεις τα μάτια σου  (αν δεν ήταν εξάτμισης δλδ) Αυτό σημαίνει  ότι ανέβηκε η χοριακη μου; Επίσης παίζει να είναι από τη προγεστερόνη; βλακεία ρωτάω νομίζω δεν με τιμά αυτή η ερώτηση  αλλά το άγχος βλέπετε σε κάνει να ξεχνάς και το όνομά  σου...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ath_gal1 για 3η 4η ημερα. Καθυστέρησης περιοδου ήταν όντως χαμηλη. τοτε δεν το είχα καταλάβει ότι ήσουν με καθυστέρηση.  Αφού έγινε όμως πάλι σύλληψη θα ξαναγίνει!

Απο χθες σταμάτησαν τα καφέ.  Όμως να ρωτήσω,  γίνεται αυτό να'ναι  εμφύτευσης; στην η μέρα του κύκλου που διανύω; Επίσης πόνους στο στήθος ψιλοεχω όμως στη κοιλιά τπτ .

Έκανα το πρωί hometest βγήκε θετικοτατο!!!!!!!! Ενώ χθες φαινόταν μια σκιά που έπρεπε να βγάζεις τα μάτια σου  (αν δεν ήταν εξάτμισης δλδ) Αυτό σημαίνει  ότι ανέβηκε η χοριακη μου; Επίσης παίζει να είναι από τη προγεστερόνη; βλακεία ρωτάω νομίζω δεν με τιμά αυτή η ερώτηση  αλλά το άγχος βλέπετε σε κάνει να ξεχνάς και το όνομά  σου...

Καλε η εμφυτευση εχει μερες που εχει γινει για να παραχθει και χοριακη. Νταξει μην αγχωνεσαι συμβαινει σε πολλες κοπελες και δεν ειναι τιποτα! Καλημερα εντομεταξυ! Εγώ περιμένω στο γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ath_gal1 για 3η 4η ημερα. Καθυστέρησης περιοδου ήταν όντως χαμηλη. τοτε δεν το είχα καταλάβει ότι ήσουν με καθυστέρηση.  Αφού έγινε όμως πάλι σύλληψη θα ξαναγίνει!

Απο χθες σταμάτησαν τα καφέ.  Όμως να ρωτήσω,  γίνεται αυτό να'ναι  εμφύτευσης; στην η μέρα του κύκλου που διανύω; Επίσης πόνους στο στήθος ψιλοεχω όμως στη κοιλιά τπτ .

Έκανα το πρωί hometest βγήκε θετικοτατο!!!!!!!! Ενώ χθες φαινόταν μια σκιά που έπρεπε να βγάζεις τα μάτια σου  (αν δεν ήταν εξάτμισης δλδ) Αυτό σημαίνει  ότι ανέβηκε η χοριακη μου; Επίσης παίζει να είναι από τη προγεστερόνη; βλακεία ρωτάω νομίζω δεν με τιμά αυτή η ερώτηση  αλλά το άγχος βλέπετε σε κάνει να ξεχνάς και το όνομά  σου...

Καλε μην αγχωνεσαι...  Πολλες γυναικες το πρωτο τριμηνο εχουν καφε υγρα ή ακομα και αιμα χωρις να αντιμετωπιζουν κανενα απολυτως προβλημα στην εγκυμοσυνη τους... Φυσιολογικο ειναι... Αλλωστε αν ήταν κάτι πρωτος θα ανησυχουσε ο γιατρός σου!!  Χαλαρωσε και απολαυσε το ταξίδι που ξεκιναει!!!  Καλημέρα κιόλας!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ath_gal1 για 3η 4η ημερα. Καθυστέρησης περιοδου ήταν όντως χαμηλη. τοτε δεν το είχα καταλάβει ότι ήσουν με καθυστέρηση.  Αφού έγινε όμως πάλι σύλληψη θα ξαναγίνει!

Απο χθες σταμάτησαν τα καφέ.  Όμως να ρωτήσω,  γίνεται αυτό να'ναι  εμφύτευσης; στην η μέρα του κύκλου που διανύω; Επίσης πόνους στο στήθος ψιλοεχω όμως στη κοιλιά τπτ .

Έκανα το πρωί hometest βγήκε θετικοτατο!!!!!!!! Ενώ χθες φαινόταν μια σκιά που έπρεπε να βγάζεις τα μάτια σου  (αν δεν ήταν εξάτμισης δλδ) Αυτό σημαίνει  ότι ανέβηκε η χοριακη μου; Επίσης παίζει να είναι από τη προγεστερόνη; βλακεία ρωτάω νομίζω δεν με τιμά αυτή η ερώτηση  αλλά το άγχος βλέπετε σε κάνει να ξεχνάς και το όνομά  σου...

Καλημερουδια!!! Μια ακομα καλυτερη μερα ξεκινησε για σενα!! Καλο λοιπον το θετικοτατο τεστακι σου αλλα περιμενουμε κ την επομενη χοριακουλα σου!!

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena οχι δεν ειναι απο την προγεστερονη!ανεβαινει η χοριακη σου κ την ανιχνεύει κ το hometest!!ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!!υπομονη 2 μερες ακομα!!!πεμπτη εχω κ εγω υπέρηχο!μαζί περιμενουμε να περασουν οι μερες!!!

α!ξεχασα να σου πω μη κανεις αλλα τεστ τωρα!!ηρεμησε κ περιμενε να κάνεις χοριακη!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...