Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημερα παρεουλα, τι μου κανετε?εγω σημερα εχω ξυπνησει με πολλη ομρφη διαθεση:rolleyes::D, δεν ξερω νιωθω μια ανανεωση, μαλλον ο Μαρτης με επηρεασε χιχι:P

19 hours ago, maria dimitris είπε:

Kαλησπερα κοριτσια μου σας βρηκα .....τα καταφερα...απλα εβαλα αντιθετα το ονομα τελος παντων maria dimitris τωρα κ οχι dimitrismaria....

caramel εμεις μαζι παμε βαλε στο πινακακι 23-3...παει κ αυτος ο μηνας .......καλος ηρθαν κ τα νεα κοριτσια ευχομαι το καλυτερο κ γρηγορα ολες με μωρακι <3

 

Πολυ χαιρομαι που εχουμε μαζευτει σχεδον ολες κοριτσια, θα σε αλλαξω στο πινακακι μην μου ανησυχεις:P, παμε δυνατα ολες μαζι για τον επομενο^_^

17 hours ago, Vila είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!! Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα.. αλλά δεν πειράζει! Ας ελπίσουμε ο Μάρτιος να είναι ο τυχερός!! 

Ανανεωστε πινακακι για 03/04! 

@caramel_83 @giota@ @maria dimitris και @elenakii22

παμε δυναμικά! ετσι?? :mad::mad:

Τελικα ο Φεβρουαριος δεν ειχε καποια νεα εγκυμοσυνη :( δεν πειραζει ο Μαρτης να φερει μπολικες μπολικες, θα κανουμε ολες την προσπαθεια μας και θα πετυχουμε:D

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2. mammylicious ΠΗΤ  30/6/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

3. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

4. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5.Garifalia1 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1127!!!

6. Alekagala ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 7423 !!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. MagicLife 10/2/2017!!!

2. Angie trg 11/2/2017!!!

3. Elenisp 16-18/2/2017 !!!

4. μπουμπού92  18/2/2017 !!!

5. alexaeua 27/2/2017!!!

6. NikolitsaVe87 3/3/2017!!!

7. maria dimitris 23/3/2017!!!

8. elenaki22 23/3/2017!!!

9. caramel_83  23/3/2017

10. giota@ 26/3/2017!!!

11. Vila 3/4/2017!!!

12. Wannabemommy....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σας διαβάζω καιρό και τώρα πήρα την απόφαση να μπω στην παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε πολύ πολύ σύντομα το πολυπόθητο μωράκι σας.

Εγώ έχω 2 κοριτσάκια, 6 και 7 ετών και προσπαθούμε με τον αντρούλη μου για το τρίτο εδώ και 1,5 χρόνο εντατικά αλλά τίποτα:-(

Είμαι τώρα σε θεραπεία με clomiphene και pregnyl εδώ και 3 μήνες.

θα χαρώ πολύ να τα λέμε...:):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gianna81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σας διαβάζω καιρό και τώρα πήρα την απόφαση να μπω στην παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε πολύ πολύ σύντομα το πολυπόθητο μωράκι σας.

Εγώ έχω 2 κοριτσάκια, 6 και 7 ετών και προσπαθούμε με τον αντρούλη μου για το τρίτο εδώ και 1,5 χρόνο εντατικά αλλά τίποτα:-(

Είμαι τώρα σε θεραπεία με clomiphene και pregnyl εδώ και 3 μήνες.

θα χαρώ πολύ να τα λέμε...:):)

Καλωσορίσες!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σύντομα να έρθει και ένα τρίτο...... 

2 minutes ago, baia5582 είπε:

γεια σας κοριτσια σας βρηκα κι εγω, ΠΗΤ 1/7/2017 κοριτσακι, να ρωτησω οσες παιρνετε ασβεστιο αναβραζον, σας προκαλει ανακατωσουρες;

Εγώ περνώ μασομενο αλλά δε μου προκαλεί ανακατωσουρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, gianna81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σας διαβάζω καιρό και τώρα πήρα την απόφαση να μπω στην παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε πολύ πολύ σύντομα το πολυπόθητο μωράκι σας.

Εγώ έχω 2 κοριτσάκια, 6 και 7 ετών και προσπαθούμε με τον αντρούλη μου για το τρίτο εδώ και 1,5 χρόνο εντατικά αλλά τίποτα:-(

Είμαι τώρα σε θεραπεία με clomiphene και pregnyl εδώ και 3 μήνες.

θα χαρώ πολύ να τα λέμε...:):)

Καλως ορισες στην παρεούλα μας, να σου ζησουν τα κοριτσακια σου και με το καλο και γρηγορα σου ευχομαι και τριτο παιδακι:wub:

9 minutes ago, baia5582 είπε:

γεια σας κοριτσια σας βρηκα κι εγω, ΠΗΤ 1/7/2017 κοριτσακι, να ρωτησω οσες παιρνετε ασβεστιο αναβραζον, σας προκαλει ανακατωσουρες;

σε βαζω στην λιστα κοπελα μου ;)

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2. mammylicious ΠΗΤ  30/6/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

3.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

4. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5.Garifalia1 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1127!!!

6. Alekagala ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 7423 !!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. MagicLife 10/2/2017!!!

2. Angie trg 11/2/2017!!!

3. Elenisp 16-18/2/2017 !!!

4. μπουμπού92  18/2/2017 !!!

5. alexaeua 27/2/2017!!!

6. NikolitsaVe87 3/3/2017!!!

7. gianna81 14/3/2017!!!

8. maria dimitris 23/3/2017!!!

9. elenaki22 23/3/2017!!!

10. caramel_83  23/3/2017

11. giota@ 26/3/2017!!!

12. Vila 3/4/2017!!!

13. Wannabemommy....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baia5582 είπε:

το ca...ral παιρνεις? μου ειπε ο γιατρος να το δοκιμασω με χυμο και αν δεν καλυτερεψει η κατασταση να παρω το μασωμενο.... μαλλον ετσι θα γινει

Ναι αυτά!!Είναι βέβαια λίγο ανατριχιαστικό όταν το μασάς αλλά μέχρι εκεί.

1 hour ago, baia5582 είπε:

το ca...ral παιρνεις? μου ειπε ο γιατρος να το δοκιμασω με χυμο και αν δεν καλυτερεψει η κατασταση να παρω το μασωμενο.... μαλλον ετσι θα γινει

Ναι αυτά!!Είναι βέβαια λίγο ανατριχιαστικό όταν το μασάς αλλά μέχρι εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vila αυτο που εχω καταλαβει βεβαια μετα απο τοσους μηνες προσπαθειων ειναι πως το κατα ποσο χαλαρη εισαι δεν φαινεται στην αρχη του κύκλου αλλα στο τελος στα δυσκολα!εκει θα φανει αν οντως εισαι χαλαρη η οχι!!οποτε θα ξερουμε παλι σε λιγες μερες!!!

3 hours ago, gianna81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σας διαβάζω καιρό και τώρα πήρα την απόφαση να μπω στην παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε πολύ πολύ σύντομα το πολυπόθητο μωράκι σας.

Εγώ έχω 2 κοριτσάκια, 6 και 7 ετών και προσπαθούμε με τον αντρούλη μου για το τρίτο εδώ και 1,5 χρόνο εντατικά αλλά τίποτα:-(

Είμαι τώρα σε θεραπεία με clomiphene και pregnyl εδώ και 3 μήνες.

θα χαρώ πολύ να τα λέμε...:):)

καλως ηρθες!να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ με το καλο να ερθει κ το 3ο...εχετε κανει καποιες εξετασεις?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/23/2017 at 2:13 PM, caramel_83 said:

Κοριτσια απο το φορουμ  του parents και οχι μονο ;)  ανοιχτηκε εδω το θεμα για να τα λεμε πιο ανετα χωρις να παραβιαζουμε τους κανονισμους,

 θα φτιαξω και την λιστα μας εδω, αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα να λεμε τις ανησυχιες μας και τα νεα μας :-D

ευχαριστω πολυ καραμελ για την ενημερωση! σας ειχα αναγκη!!! λοιπον εγω τωρα ειμαι 18 εβδομαδων με ΠΗΤ 29.07-01.08.2017 τελικα λογω μετρησεων της αυχενικης ετσι με εβγαλαν... στην αρχη μου ειπαν αγορακι τωρα μου ειπαν κοριτσακι! για να δουμε τελικα τι ειναι!! κοριτσια κατι που με απασχολει ασχετο με το θεμα μας..λοιπον ο συζυγος μου μακροχρονια ανεργος δοκιμασαμε να ανοιξουμε ενα μαγαζακι δεν πηγαινε καλα το κλεισαμε..τωρα βρηκε μια πολυ καλη δουλεια και θα ξεκινησει εντος των ημερων..θελει να φτιαξουμε και να χωρισουμε το σπιτι της μαμας του που ειναι τεραστιο για να ζησουμε εκει και να μην ημαστε στα ενοικια..συμφωνω μαζι του αλλα.. οταν εμενα στην πεθερα μου η ζωη μου ηταν κολαση!! τωρα φυσικα εχουμε ερθει πιο κοντα κλπ αλλα με φοβιζει και παλι το γεγονος να μενει πανω απο το σπιτι μας... δεν ξερω τι ειναι καλυτερο τελικα... και αν το φτιαξουμε σιγα σιγα και θα μας στοιχισει αρκετα χρηματα και να μην ειμαι και ηρεμη? εργαζομαι στην πεθερα μου αυτη τη στιγμη κι εγω σκεφτομουν να παραιτηθω κιολας γιατι θελει μολις σαραντησω να παω πισω στη δουλεια και αυτο δεν γινετε! θελω να μεινω κανενα χρονο με το βρεφος μου κι εχω ηδη ενα αγορακι 4 ετων...ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο....!

 

Link to comment
Share on other sites

@mammylicious πραγματι ειναι δυσκολο να μενετε με την πεθερα...κοιταξε να δεις η γνωμη η δικη μου μν μεινετε κοντα...ελεγα παντα οτι ο ανδρας φταιει δεν βαζει ορια στην μητερα του κ ολα τα σχετικα.τελικα δεν ισχυει αυτο.εμενα η δικη μου ο ανδρας μου την κραταει σε τρομερη αποσταση ερχεται συνεχεια σε συγκρουση και ομως κανει τα ιδια κ τα ιδια συνεχεια..εγω δεν εχω θεμα γτ μενουμε σε τελείως διαφορετικες περιοχες κ βλεπομαστς 2 φορες τον χρονο ομως το βλεπω οτι ειναι πολυ ανακατοστρα..και ειναι κ ο αδελφος του ανδρα μου ετσι κ παρολο που την εχει κ αυτος απο αποσταση ολο κατι βρίσκει για να ανακατευεται κ να σφαζονται..εμεις αν μεναμε στο νησι της πεθερας ειχα ξεκαθαρισει στον ανδρα μου οτι δεν προκειτε να μεναμε στο ιδιο χωριο..ευτυχως τελικα πηγαμε στον τοπο που ειμαι εγω..μενουμε κατω απο τους γονεις μου αλλα ειναι σαν να μην υπάρχουν..ο πατερας μου φαντασου κ σπιτι μικρη οταν εμενα στο δωματιο μου ζητημα να ειχε μπει 2-3 φορες κ αυτο γτ του ελεγα εγω ελα μεσα..αν θεωρεις οτι η πεθερα σου δεν θα ειναι διακριτικη μην ρισκαρεις την σχεση σας..ξερω δυο οικογένειες που διαλυθηκαν(η μια του θειου μου)γτ εμενα η πεθερα (του ανδρα)απο πανω...να ξεκαθαρισω οτι δεν ειναι ολες οι πεθερες ετσι..εσυ θα το κρινεις αυτο...οπως υπαρχουν κ μαμαδες δικες μας που ανακατευονται ετσι υπαρχουν κ πεθερες διακριτικες...η μητερα του μπαμπα μου εμενε εδω που μενω εγω τώρα  (κατω απο τους δικους μου)και σπιτι μας πανω ειχε ανεβει 2 φορες ολες κιολες...αλλα καταλαβα οτι δεν εξερταται μονο απο το ποσο ο ανδρας την εχει σε αποσταση αλλα κ απο τον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου!θα σε συμβουλευα να το σκεφτειτε να το συζητησετε και αν οντως ανακατευεταο δεν νομιζω οτι αξιζει να ρισκαρετε την σχεση σας για το ενοικιο που θα γλιτωσετε (καταλαβαινεις πως το λεω)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@maria dimitris @gianna81 @baia5582 καλώς ήρθατε......... θα τα λέμε από εδώ και πέρα...... εύχομαι γρήγορα τα καλύτερα αποτελέσματα....... 

@baia5582 εγώ είχα πάρει για πολύ λίγο ασβέστιο αλλά δεν θυμάμαι να με πείραζε οπότε δεν ξέρω να σου πω γλυκιά μου....

@Alekagala εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι....... να πάνε όλα καλά και η εγκυμοσύνη σου να είναι τελειόμηνη..... θα περιμένω τα νέα σου.........

@elenakii22 η αλήθεια είναι πως θα συμφωνήσω μαζί σου........ μακάρι να υπάρχουν κοπέλες που καταφέρνουν να μείνουν χαλαρές μέχρι τέλους αλλά αυτό που έχω δει από τον εαυτό μου είναι πως όταν πλησιάζει η ώρα για το αποτέλεσμα δεν μπορώ να το αποφύγω....... βέβαια σε αυτό παίζουν ρόλο πολύ παράγοντες........

@caramel_83 @Vila ξανά ξεκινάμε πάλι τη διαδρομή δυναμικά........ εγώ από αύριο θα μπορώ να προσπαθήσω πάλι........;) Απλά προσπαθώ να μην αγχώνομαι........:oops: 


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mammylicious είπε:

 

Πόλο πολλές ακούω που από αγοράκι τελικά τους βγεικε κοριτσάκι. .Αύριο που έχω ραντεβού στο γιατρό θα τον ξαναρωτησω για να σιγουρευτώ.  Εγώ κορίτσι μου δε θα το έκανα...Τη στιγμή κιόλας που εργαζόμαστε και μαζί νομίζω ότι το να μένετε και μαζί θα διμιουργισει κιαλες εντάσεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...