Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια μην σας πιάνει άνχος το ξέρω είναι δύσκολο αλλά πρέπει για να μπορέσουμε να μείνουμε έγκυες… 

@stalitsa82 μια χαρά ηλικία είσαι και η κουνιάδα μου στην ίδια ηλικία με σένα έκανε το πρώτο της και εγω κοντά παω 33 είμαι… 

Ο γιατρός μου έχει πει ότι ως τα 38 είναι μια χαρά ηλικία για. Να γίνεις μάνα μετά αρχίζουν οι δυσκολίες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Μαλλον αγχωνομαι τοσο και γιατι ειμαι γεματη αγχος τα τελευταια χρονια αλλα κι επειδη το ηθελα πολυυυυυυυ καιρο , χρονια ισως και τωρα που αποφασισαμε να το βαλουμε μπρος ανυπομονω!

Αρα εχουμε περιθωριο ακομα ε :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Μαλλον αγχωνομαι τοσο και γιατι ειμαι γεματη αγχος τα τελευταια χρονια αλλα κι επειδη το ηθελα πολυυυυυυυ καιρο , χρονια ισως και τωρα που αποφασισαμε να το βαλουμε μπρος ανυπομονω!

Αρα εχουμε περιθωριο ακομα ε :-D

κοριτσι μου μια χαρα ηλικια εχεις!!ελπιζω να το τσακωσατε με την πρωτη..πρωτος μηνας έτσι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσι μου μια χαρα ηλικια εχεις!!ελπιζω να το τσακωσατε με την πρωτη..πρωτος μηνας έτσι?

Ουσιαστικα ναι...Και τον προηγουμενο πηγαμε να ξεκινησουμε αλλα ειχαμε μονο μια επαφη σε ασχετη μερα τελειως λογω της δουλειας του αντρα μου ,δεν μπορεσαμε αλλη στιγμη στις επιμαχες μερες!Οπότε ναι...αυτος ειναι ο πρωτος ''καλος'' μηνας.Θα δουμε..Μακαρι να μας κατσει γρηγορα...ευχαριστω!!

Εσεις;;Προσπαθειτε καιρο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@stalitsa82 Super ηλικία έχεις βγάλε το άνχος όμως τελείως 

Ολοι θέλουμε πολύ ένα μωράκι αλλά δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω.. Τον προηγούμενο μήνα που ξεκινήσαμε για παιδί ειχα όλα τα συμπτωματα ένιωθα ότι είμαι κάνω χοριακη…… μηδενική ή καθυστέρηση συνεχιζόταν παίρνω τεστ το βγάζω αχνό θετικό τρελάθηκα από την χαρά μου πάω την άλλη μέρα για χοριακη… αρνητική έπεσα στα πατώματα μετά από λίγο αδιαφετισα και γιαυτό τωρα στον δεύτερο μήνα το έχω πάρει χαλαρά λεω οταν θέλει ο Θεός να το στείλει εγώ εδώ θα είμαι κα θα το. Περιμένω με μεγάλη χαρά αλλά δεν θα ξανα τρελαθώ ηρεμία θέλω τίποτα άλλο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@giota@ μου νομιζω ναι η τελευταια ειμαι... Απο αυριο αν ειναι θα μετραω και επισημα καθυστερηση.για να δουμε.αν και εχω χασει ελπιδες γιατι ελεγα για αιμα εμφυτευσης αλλα ακουσα γνωμες πως ειναι νωρις οι 7μερες για αυτο.αμωμαλια κυκλου.πφφφφ. εχουμε και στις 30του μηνα την @stalitsa82..παμε δυναμικα ομως για τον αλλο μηνα.  @stalitsa82 δεν εχω αλλο παιδακι. Στο ιστορικο μου εχω μια παλινδρομη τον Σεπτεβρη που μας περασε..και το τραγικο γεγινος ειναι πως τετοιες μερες θα γεννουσα ..οποτε με χει αποκατω κοριτσια.τελη Απριλη θα το χα αγκαλιτσα :( τεσπα..μην σας μαυριζω. Λοιπον οταν λενε πως εχεις πονου; περιοδου ειναι ακριβως οι πονοι πριν αδιαθετησεις..δεν διαφερουν. Γι αυτο και στο τελος δεν το πιστευεις πως εισαι κ εγκυος. Εγω πχ εχω παντα σουβλιτσες.σαν τρυπηματα δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@stalitsa82 Super ηλικία έχεις βγάλε το άνχος όμως τελείως 

Ολοι θέλουμε πολύ ένα μωράκι αλλά δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω.. Τον προηγούμενο μήνα που ξεκινήσαμε για παιδί ειχα όλα τα συμπτωματα ένιωθα ότι είμαι κάνω χοριακη…… μηδενική ή καθυστέρηση συνεχιζόταν παίρνω τεστ το βγάζω αχνό θετικό τρελάθηκα από την χαρά μου πάω την άλλη μέρα για χοριακη… αρνητική έπεσα στα πατώματα μετά από λίγο αδιαφετισα και γιαυτό τωρα στον δεύτερο μήνα το έχω πάρει χαλαρά λεω οταν θέλει ο Θεός να το στείλει εγώ εδώ θα είμαι κα θα το. Περιμένω με μεγάλη χαρά αλλά δεν θα ξανα τρελαθώ ηρεμία θέλω τίποτα άλλο..

Αααα εσυ ειχες και τετοια εμπειρια...Γι αυτο κι εγ σκεφτομαι μοοοονο οταν εχω καθυστερηση αρκετες μερες θα κανω τεστ η χοριακη αναλογως.

Εχεις δικιο...χρειαζεται ηρεμια...Που θα παει θα την αποκτησω οπως κι εσυ1

πρίν από 7 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

@giota@ μου νομιζω ναι η τελευταια ειμαι... Απο αυριο αν ειναι θα μετραω και επισημα καθυστερηση.για να δουμε.αν και εχω χασει ελπιδες γιατι ελεγα για αιμα εμφυτευσης αλλα ακουσα γνωμες πως ειναι νωρις οι 7μερες για αυτο.αμωμαλια κυκλου.πφφφφ. εχουμε και στις 30του μηνα την @stalitsa82..παμε δυναμικα ομως για τον αλλο μηνα.  @stalitsa82 δεν εχω αλλο παιδακι. Στο ιστορικο μου εχω μια παλινδρομη τον Σεπτεβρη που μας περασε..και το τραγικο γεγινος ειναι πως τετοιες μερες θα γεννουσα ..οποτε με χει αποκατω κοριτσια.τελη Απριλη θα το χα αγκαλιτσα :( τεσπα..μην σας μαυριζω. Λοιπον οταν λενε πως εχεις πονου; περιοδου ειναι ακριβως οι πονοι πριν αδιαθετησεις..δεν διαφερουν. Γι αυτο και στο τελος δεν το πιστευεις πως εισαι κ εγκυος. Εγω πχ εχω παντα σουβλιτσες.σαν τρυπηματα δλδ. 

:-( Λυπαμαι πολυ @NikolitsaVe87 

Δεν μπορω να φανταστω πως μπορει να νιωθεις...Ομως κοιταμε μπροστα στα καινουρια που ερχονται...ετσι;;Παμε να ανεβουμε σιγα σιγα!!

Τωρα ειδα οτι περιμενεις αυριο...σου ευχομαι λοιπον να ειναι η αρχη και η συνεχεια αυτου που δεν ολοκληρωθηκε τοτε τον Σεπτεμβρη...ομως με ευτυχες τελος!!!Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.Σκεφτεσαι να κανεις τεστ η χοριακη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Αααα εσυ ειχες και τετοια εμπειρια...Γι αυτο κι εγ σκεφτομαι μοοοονο οταν εχω καθυστερηση αρκετες μερες θα κανω τεστ η χοριακη αναλογως.

Εχεις δικιο...χρειαζεται ηρεμια...Που θα παει θα την αποκτησω οπως κι εσυ1

:-( Λυπαμαι πολυ @NikolitsaVe87 

Δεν μπορω να φανταστω πως μπορει να νιωθεις...Ομως κοιταμε μπροστα στα καινουρια που ερχονται...ετσι;;Παμε να ανεβουμε σιγα σιγα!!

Τωρα ειδα οτι περιμενεις αυριο...σου ευχομαι λοιπον να ειναι η αρχη και η συνεχεια αυτου που δεν ολοκληρωθηκε τοτε τον Σεπτεμβρη...ομως με ευτυχες τελος!!!Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.Σκεφτεσαι να κανεις τεστ η χοριακη;

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!!! Ναι αυριο δεν περιμενω... Αλλα εχω προαισθημα πως μου κατεβαινει.δεν ξερω γιατι αλλα ποναω λιγακι κ ετσι χανω ελπιδες. Αν εχω καθυστερηση θα κανω αρχικα ενα τεστακι κ μετα χοριακη!γιατι το μονο κακο ειναι πως με την χοριακη την κανεις πρωι και μαθαινεις προς βραδυ την απαντηση.Θα πεθανω απο το αγχος μου. Ενω με το τεστ απλα μετα θα περιμενω την τιμη της χοριακης. @elenakii22 καλα εισαι ;;; μακαρι το τοπικ να μετονομαστε για ολες μας σε πρωην συμπτωματα..οπως το πες!!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@NikolitsaVe87 κοριτσάκι μου μη σε πέρνει από κάτω όλα γίνοντε για κάποιο λόγο γιαυτό ο θεός δεν στο άφησε αλλά τώρα σε λίγο καιρο είμαι σίγουρη θα σου στειλει ενα που θα το έχεις αγκαλιά για μια ζωή…. Έλα θέλω να έχεις καλή ψυχολογία να μπορέσει να έρθει και το. Σπορακι σε μανούλα χαρούμενη!!!!! Εγω την χοριακη… την κάνω πρωί ως τις 9 και κατά τις 12 το μεσημέρι περνω απαντηση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ σε ευχαριστω κοριτσι μου!!!μακαρι Παναγιτσα μου!!! Καλέεεεε που κανεις χοιακη και την παιρνεις τοσο γρηγορααααα????εγω οταν ειχα κανει σε 3 ειχα ρωτησει διαγνωστικα και ολα μετα τις 6 μου παν..αλλα μενω και κεντρο Αθηνα εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

@Μαρθα Κ σε ευχαριστω κοριτσι μου!!!μακαρι Παναγιτσα μου!!! Καλέεεεε που κανεις χοιακη και την παιρνεις τοσο γρηγορααααα????εγω οταν ειχα κανει σε 3 ειχα ρωτησει διαγνωστικα και ολα μετα τις 6 μου παν..αλλα μενω και κεντρο Αθηνα εγω.

Εγώ μένω επαρχία οπότε έχουμε και τα τυχερά μας… ..αυτο που σου είπα το πιστευω για κάποιο λόγο δεν κρατήθηκε και σιγουρα ήταν  για καλό… 

Χαλαρωσε και θα δεις πως θα ερθει το. Σπορακι σου ..!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

Ομορφες τι κάνετε?? @λουπιτα 30 χρονων δεν εισαι μονο??αν ναι πιπίνι είσαι ακόμα....!!!!εγω Ιουλιο κλεινω τα 30!!! @Wannabemommy 27 κοριτσι μου ελπιζω σωματικα να εισαι καλα και να ξεπερασεις οτι ειναι.....και ψυχικα βεβαια αλλα το ψυχικο λυνεται ακομα πιευκολα οποτε γι αυτο σου λεω για σωματικο! οτι θες εδω ειμαστε οι ψυχολογες σου να το συζητησουμε.εδω τα λεμε ολα..και τα εσω και τα έξω!! <3 @caramel_83 βαλε με στο πινακακι της αναμονης για 26 Απριλη επομενη περιοδος..δεν μου κατεβηκε ακομα αλλα δεν ειμαι..το νιωθω!!! οφουυυυυ!!!!! Παμε για νεο κυκλο ξεζουμισματος!!!

@NikolitsaVe87 30 κλειστα!ασε! 

@Wannabemommy 27 νεος κυκλος νεες τρελιτσες ολες παρεουλα χαχα!!!

Καλημερα καλημερα!!!!!!!

Μολις παρηγγειλα τεστακια οωρηξιας σετακι με εγκυμοσυνης και ηδη μου φτιαχτηκε η διαθεση!!!!!δεν λετε που ειναι οικονομικα και δεν ξεπαραφιαζομαστε καθε μηνα!ξε3ω ποτε εχω αλλα καμια φορα κανει τα δικα της οπως πχ.αυτον τον μηνα!!!! Αντε να τελειωσει η περιοδος να πιασουμε τον Μαη κοριτσια χαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα.ελπιζω να ειναι τυχερος σε ολες μααααςςςς!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

@stalitsa82 καλώς μας ήρθες και εύχομαι το σπορακι να έχει τρυπώσει ήδη στη κοιλίτσα σου και να μας φέρεις γούρι!

Εγώ συνεχίζω τα τεστακια αλλά δυστυχώς 24η μέρα σήμερα και δεν έχω δει θετικο ακόμη.. τα ξεκίνησα 15η μερα. Θα συνεχίσω μέχρι το τέλος της βδομάδας και αν δεν κάνω ωορρηξία ξεκινάω εξετάσεις γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο. @λουπιτα μου από που παρήγγειλες? Εγώ τα πήρα από αμαζον από Αγγλία ήρθαν σε 5μερες και μου βγήκαν γύρω στα 10 ευρώ τα 30ωορ. +5 εγκ.


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου, πως ειστε? εμενα ακομα να ερθει η ατιμη ενω εχω ενοχλησεις.

@stalitsa82 καλως ορισες κοπελα μου και σου ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυουλα και να μας φερεις γουρι

@Μαρθα Κ Μακαρι να εχει πετυχει αυτη την φορα, να μας γραφεις να μαθαινουμε νεακια σου

@NikolitsaVe87 μην εισαι απαισιοδοξη θαφας ξυλιες :P 

@λουπιτα δεν θα σε αγχωνουν τα τεστ?δεν εχεις σταθερο κυκλο?

@Vila τι κυκλους εχεις?μηπως εκανες πριν την 15 ωορηξια?

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

 

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. alexaeua 27/2/2017!!!

2. gianna81 14/3/2017!!!

3. maria dimitris 23/3/2017!!!

4. Olivia3 12/4/2017!!!

5. caramel_83  16-17/4/2017!!!

6. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

7. aggeliki_l 29/4/2017!!!

8. Vila 8/5/2017!!!

9. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

10. KarMar84 10/5/2017!!!

11. elenaki22 13/5/2017!!!

12. giota@ 17/5/2017!!!

13. λουπιτα 23/5/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα παρεούλα!!!

@stalitsa82 καλώς μας ήρθες και εύχομαι το σπορακι να έχει τρυπώσει ήδη στη κοιλίτσα σου και να μας φέρεις γούρι!

Εγώ συνεχίζω τα τεστακια αλλά δυστυχώς 24η μέρα σήμερα και δεν έχω δει θετικο ακόμη.. τα ξεκίνησα 15η μερα. Θα συνεχίσω μέχρι το τέλος της βδομάδας και αν δεν κάνω ωορρηξία ξεκινάω εξετάσεις γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο. @λουπιτα μου από που παρήγγειλες? Εγώ τα πήρα από αμαζον από Αγγλία ήρθαν σε 5μερες και μου βγήκαν γύρω στα 10 ευρώ τα 30ωορ. +5 εγκ.

Καλε ποια αγγλια???? Απο την hometest εδω θεσσαλονικη τα πηρα.20 τεστ οωρηξιας και 5 εγγυμοσυνης 18 ευρω!

πρίν από 8 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου, πως ειστε? εμενα ακομα να ερθει η ατιμη ενω εχω ενοχλησεις.

@stalitsa82 καλως ορισες κοπελα μου και σου ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυουλα και να μας φερεις γουρι

@Μαρθα Κ Μακαρι να εχει πετυχει αυτη την φορα, να μας γραφεις να μαθαινουμε νεακια σου

@NikolitsaVe87 μην εισαι απαισιοδοξη θαφας ξυλιες :P 

@λουπιτα δεν θα σε αγχωνουν τα τεστ?δεν εχεις σταθερο κυκλο?

@Vila τι κυκλους εχεις?μηπως εκανες πριν την 15 ωορηξια?

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

 

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. alexaeua 27/2/2017!!!

2. gianna81 14/3/2017!!!

3. maria dimitris 23/3/2017!!!

4. Olivia3 12/4/2017!!!

5. caramel_83  16-17/4/2017!!!

6. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

7. aggeliki_l 29/4/2017!!!

8. Vila 8/5/2017!!!

9. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

10. KarMar84 10/5/2017!!!

11. elenaki22 13/5/2017!!!

12. giota@ 17/5/2017!!!

13. λουπιτα 23/5/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

@caramel_83 εχω σταθεροτατο κυκλο!απλα η οωρηξια καμια φορα παιζει μεσα στον κυκλο.πχ η δθκη μου γινεται την 17 ημερα.ομως σε αυτον τον κυκλο εγινε την 23! Συμβαινει καμια φορα. Απλα για να ειμαι 100%  σιγουρη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...