Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

Καλημέρα και εδώ :)

Φαίνεται το έχει η μέρα γιατί κι εμείς δεν είμασταν στα καλύτερα μας τη νύχτα! Η μικρή ξύπνησε στις 4.00 και δεν είχα δύναμη να σηκωθώ. Έστειλα το Λευτέρη και του είπα να την φέρει στο κρεβάτι μας. Προτίμησε να μην το κάνει και κοιμήθηκαν στο μικρό βοηθητικό κρεβάτι στο δωμάτιό της. Πρέπει να πάγωσε ο ταλαίπωρος. Έχω αρχίσει και τα παίρνω άγρια με τον βήχα που την πιάνει τη νύχτα! Δυο μέρες την άφησε και σήμερα είχαμε πάλι τα ίδια! Δεν ξέρω τι να κάνω. Η παιδίατρος που την ακούει δεν βρίσκει τίποτα και η αλήθεια είναι πως μέσα στη μέρα δεν βήχει! Το βράδυ όμως στον ύπνο της ξεκολώνεται. Ειδικά χθες πίστεψα κάποια στιγμή ότι θα μου κάνει εμετό και πήγα και την σήκωσα και ξαπλώσαμε μαζί στο κρεβάτι για να την έχω με ανασηκωμένο το κεφάλι (κοιμάται μπρούμητα από μόνη της). Το έχετε περάσει όσες έχετε μεγαλύτερα παιδιά; Φταίνε οι μυξούλες ή τα σάλια από τα δόντια; Help!

Γιώτα μου χρόνια σου Καλά! Να είσαι πάντα υγιής για να χαίρεσαι την οικογένειά σου :D

Μαρία εσύ την αριστερή πλευρά (γιατί το ένα σου χέρι είναι απασχολημένο από την Ιφιγένεια :lol: ) της πεθεράς της Φαίης κι εγώ τη δεξιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και εδώ :)

Φαίνεται το έχει η μέρα γιατί κι εμείς δεν είμασταν στα καλύτερα μας τη νύχτα! Η μικρή ξύπνησε στις 4.00 και δεν είχα δύναμη να σηκωθώ. Έστειλα το Λευτέρη και του είπα να την φέρει στο κρεβάτι μας. Προτίμησε να μην το κάνει και κοιμήθηκαν στο μικρό βοηθητικό κρεβάτι στο δωμάτιό της. Πρέπει να πάγωσε ο ταλαίπωρος. Έχω αρχίσει και τα παίρνω άγρια με τον βήχα που την πιάνει τη νύχτα! Δυο μέρες την άφησε και σήμερα είχαμε πάλι τα ίδια! Δεν ξέρω τι να κάνω. Η παιδίατρος που την ακούει δεν βρίσκει τίποτα και η αλήθεια είναι πως μέσα στη μέρα δεν βήχει! Το βράδυ όμως στον ύπνο της ξεκολώνεται. Ειδικά χθες πίστεψα κάποια στιγμή ότι θα μου κάνει εμετό και πήγα και την σήκωσα και ξαπλώσαμε μαζί στο κρεβάτι για να την έχω με ανασηκωμένο το κεφάλι (κοιμάται μπρούμητα από μόνη της). Το έχετε περάσει όσες έχετε μεγαλύτερα παιδιά; Φταίνε οι μυξούλες ή τα σάλια από τα δόντια; Help!

Ο βήχας είναι ξηρός; κανένα σιρόπι δεν κάνει να της δώσεις;

Μαρία εσύ την αριστερή πλευρά (γιατί το ένα σου χέρι είναι απασχολημένο από την Ιφιγένεια :lol: ) της πεθεράς της Φαίης κι εγώ τη δεξιά.

Κοίτα, άμα είναι για την πεθερά της Φαίης, τη φοράω με μάρσιπο στην πλάτη την Ιφιγένεια χεχεχεχε


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Της είχα δώσει ένα σιρόπι για κάποιο διάστημα αλλά δεν της έκανε τίποτα... ήταν ένα με κάτι φύλλα από κάτι φυτό που δεν θυμάμαι τώρα το όνομά του. Οπότε της το σταμάτησα γιατί δεν είχε νόημα να την επιβαρύνω.

Ξηρός είναι παρόλο που ακούγεται το παιδί σα να "βράζει" (δηλαδή ή έχει βλέννες ή σάλια). Ειδικά χθες βράδυ λες και κοιμόταν ο λευτέρης! Ροχάλιζε σαν ελέφαντας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αλλεργικό τότε; Μήπως την πειράζει κάτι στο δωμάτιό της;

Ο Ευριπίδης έχει αλλεργική ρινίτιδα και όταν την είχε πρωτοπαρουσιάσει, μας είχε βάλει ο παιδίατρος και βγάλαμε από το δωμάτιό του όλα τα λούτρινα, τη μοκέτα, του αλλάξαμε στρώμα...εκείνη την εποχή ξεσκόνιζα μέχρι και τις πρίζες, μπας και ξεμπουκώσει.


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα συτο το ειχε παθει η Μαρια πριν λιγο καιρο αλλα τελικα ειχε λαρυγγιτιδα. Ροχαλιζε οπως λες και εσυ και ηταν σαν να γινοταν σεισμος εδω μεσα! Τωρα αν ο παιδιατρος την ειχε δει και δε βρισκει κατι, δεν ξερω τι να σου πω!

Ευχαριστω και για τα του ξυλοδαρμου προς το πεθεριδιο, αν και εγω πρεπει να τις φαω πρωτη μπας και συνελθω...

Το απογευμα θα κατεβω Αγιο Δημητριο. Αρχικα για να καταθεσω στο Φιτσιαλο ολες μου τις ανησυχιες και να ακουσω τη γνωμη του (θα παω χωρις το παιδι) και επειτα να πραξω αναλογως. Του εχω τοση εμπιστοσυνη που ξερω πως αν υποψιαστει εστω και το παραμικρο θα μου πει να παω κι αλλου ενω αν θεωρησει πως δεν συντρεχει λογος ανησυχιας, θα μου πει να παλουκωθω και υποσχομαι να το κανω. Ο ενας λογος που θα κατεβω ειναι αυτος και ο αλλος ειναι για να με χαρτζιλικωσει η μανα μου (πληρωθηκε σημερα ο πατριος μου). Δεν θα κατσουμε επειδη ο Βασιλης δουλευει νυχτα και 7 θα πρεπει να φυγει απο εδω.

Θα σας γραψω νεα μας το βραδυ. Θελω να ελπιζω. Ειλικρινα θελω!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια

Γιώτα χρόνια πολλά να τα εκατοστήσεις και να χαίρεσαι τα αντράκια σου.

Της είχα δώσει ένα σιρόπι για κάποιο διάστημα αλλά δεν της έκανε τίποτα... ήταν ένα με κάτι φύλλα από κάτι φυτό που δεν θυμάμαι τώρα το όνομά του. Οπότε της το σταμάτησα γιατί δεν είχε νόημα να την επιβαρύνω.

Prospan λέγεται.

Τέτοιος επίμονος βήχας συνήθως παθαίνει ο Δημήτρης και του περνάει με σταγόνες soldesanil. Μήπως είναι αλλεργική σε κάτι? Μήπως έρχεται σε επαφή με καπνό? Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω.

Mαρία πως είναι ο Ευριπίδης?


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αλλεργικό πως θα το καταλάβω; Και γιατί είναι μόνο στο δωμάτιό της και όχι στο δικό μας; Που στο δικό μας υπάρχουν και ρούχα μας και λούτρινα και μοκέτα που σίγουρα έχουν υπολείματα καπνού επάνω (μυρίζει το πρωί το δωμάτιο και εκεί ακριβώς ήταν που είπα ότι δεν θέλω να κοιμάται μαζί μας).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα συμφωνησω με τη Μαριανδ, και της δικιας μου της Μαριας με soldesanil της περασε αυτο το πραγμα!

Μαρια κι εγω ξεχασα να σε ρωτησω! Πως ειναι τωρα ο Ευριπιδακος?

Χριστινα στην επομενη συναντηση, φερε μαζι τους σακους του μποξ!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι εσένα καλέ... την από πάνω σου :D Γράφαμε ταυτόχρονα :lol:

οκ :P:p:p

Είναι δηλαδή γαιδουρόβηχας? Ο Δημήτρης βήχει και νομίζεις πως είναι κανένας γέρος στο δωμάτιο. Βγαίνει ο βήχας από τα πνευμόνια, χωρίς όμως να έχει ακροαστικα και συνήθως τους πιάνει το βράδυ επειδή είναι ξάπλα. Μήπως την πειράζει ο καπνός παρόλα αυτά. Εϊναι και σκ@&α η ατμόσφαιρα.

Κοίτα που θα κάνουμε και διάγνωση από το ιντερνετ!!!!


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα

Γιώτα χρόνια σου πολλά και χαρούμενα!!! Ωραίο δώρο έκανες στον εαυτό σου, βόλτα στο κομμωτήριο, μπράβο σου!!!

Χριστίνα αυτό με το βήχα και εμείς το περάσαμε σχεδόν 3 μήνες από Αύγουστο έως Οκτώβριο.. ηρέμησε για λίγο και τις τελευταίες 2 μέρες παθαίνει ξανά το ίδιο. Λίγο πριν κοιμηθεί, αλλά την πιάνει και κατά τις 5, μετα σταματάει. Αναγκαστικά και εγώ κοιμάμαι μαζί της, γιατί φοβάμαι μην μου κάνει εμετό. Η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι λόγω των συχνών ιώσεων & της υπερδραστηριότητας των πνευμόνων τους. Αν έχει και μυξούλες, τότε αυτή είναι μια εξήγηση. Η άλλη είναι αυτή που σου είπε η Dems, μήπως είναι αλλεργική σε κάτι.. Πίστεψέ με και εγώ έχω δοκιμάσει τα πάντα (ίσως βοηθάει ο ευκάλυπτος), αλλά μάλλον όταν μεγαλώσουν λίγο θα τους περάσει. Μια φαρμακοποιός μου έλεγε ότι ο γιος της το είχε αυτό το θέμα μέχρι την ηλικία των 5, έβηχε πολύ έντονα μόνο το βράδυ & έκανε πολλούς εμετούς. Του είχαν κάνει πολλές εξετάσεις, δεν ήταν αλλεργικός σε κάτι, ούτε ακροαστικά είχε, μετά τα 5 κόπηκε μαχαίρι. Οπότε μάλλον η υπομονή είναι το καλύτερο όπλο, αφού αποκλείσεις και το ενδεχόμενο αλλεργίας.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως παρουσιαζει και τα δυο συμπώματα. Και εντονο βήχα σαν να βγαίνει από τα πνευμόνια και σαν να εχει πολλά φλέμματα, αλλά μετά αφού ερεθίζεται ο λαιμός της, βγαίνει ξηρός. Το soldesanil ξέρω ότι είναι για λαρυγγίτιδα. λέτε να της το δοκιμάσω και εγώ, αν και της έχω δώσει 2-3 φορές χωρίς ιδαίτερη επιτυχία ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως παρουσιαζει και τα δυο συμπώματα. Και εντονο βήχα σαν να βγαίνει από τα πνευμόνια και σαν να εχει πολλά φλέμματα, αλλά μετά αφού ερεθίζεται ο λαιμός της, βγαίνει ξηρός. Το soldesanil ξέρω ότι είναι για λαρυγγίτιδα. λέτε να της το δοκιμάσω και εγώ, αν και της έχω δώσει 2-3 φορές χωρίς ιδαίτερη επιτυχία ...

Σόνια όχι καλύτερα μην της δώσεις soldesanil χωρίς να στο πει ο παιδίατρος γιατί είναι βαρύ φάρμακο και δεν κάνει συνέχεια, κορτιζόνη είναι ουσιαστικά.


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...