Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!

χριστινα περαστικα στην κωνσταντινα σου!

φαιη πολυ χαρηκα με τα νεα σου...μια χαρα ειναι το μαρακι.ελπιζω να ηρεμησεις τωρα;)οσο για τη πεθερα σου κ γενικα αυτα που ακους απο αλλους κρατα μικρο καλαθι....εχω ακουσει κ εγω διαφορα κ παντα μπαινω στο τρυπακι να σκεφτω α η δικια μου αργησε να το κανει αυτο μηπως εχει προβλημα δυστυχως ειναι κατι που προσωπικα αν και κανω προσπαθειες δε μπορω να το αποφυγω πληρως.θελω να πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο παντως(βεβαια το ραντεβου με αναπτυξιολογο στα 2 εννοειται οτι θα το κλεισω)

μαρια νδ μπραβο για τα νεα απ το γυναικολογο πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα.

για τον ευρυπιδακο τι να πω παντα ετοιμολογο αυτο το παιδι θα παει μπροστα;)

και η ναταλια εχει να γραψει καιρο...ειρηνη κ ναταλια ελπιζω να ειστε καλα και οι 2!

η ελισαβετ τελικα μαλλον καποια ιωση περναει χθες ειχε κατι ψιλοδιαρροιες και καθολου ορεξη ελπιζω μονο να γλιτωσουμε το πυρετο.σημερα θα παμε να παρουμε και τις εξετασεις της κ μαλλον αυριο θα τις παω στο φιτσιαλο να τις δει εκτος κ αν δω καμια ανεβασμενη τιμη κ φρικαρω:D

πολλα φιλια σε ολες!

εντιτ μολις με πηρε ο αντωνης εκλεισε ραντεβου με τη θωμαιδου 24 οκτωβρη:shock::roll: δεν ειχε νωριτερα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σονια ελπιζω να αποφυγετε την ιωση.μας ειπαν και στο σταθμο οτι κυκλοφορει -παλι-ιωση τα περισσοτερα παιδακια αρρωστα ειναι.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Φτάσαμε τις 200 σελίδες βλέπω. Εύχομαι να τις χιλιάσουμε!!!!!

...

μαρία ντεμς, ναι βρε συ, μην απορείς. μπορεί η ιφιγένεια να είπε τυχαία μπα- μπα- μπα. και τα δικά μου (όλα) αυτό είπαν πρώτα :evil::lol: αλλά δε θυμάμαι πότε. πάντως δε μου κάνει εντύπωση. άσχετο, οι παλιοί λένε "α, αφού είπε μπα μπα πρώτα, θα κάνεις αγόρι μετά" :lol::lol::lol:....

Αλεξία πρώτον δεν υπάρχει "μετά" την Ιφιγένεια. Προσπαθώ να ψήσω το Διονύση να κάνει στείρωση :D. Δεύτερον και ο Ευριπίδης μπαμπά είπε πρώτα, αλλά το είπε ενός έτους και ήταν το μόνο που έλεγε για πολλούς μήνες ;)

Ότι η Ιφιγένεια είπε τυχαία μπα μπα μπα, εγώ το καταλαβαίνω. Στο Διονύση πέστο, που νομίζει ότι το εννοούσε. "Με κοίταξε και το είπε" σου λέει :lol::lol::lol:

...

Μάλλον πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα της Dems (ως προς την ψυχραιμία & ηρεμία που επικρατεί στην οικογένειά της), κάποια ιδιαίτερα μας χρειάζονται Μαρία μου.

Σόνια σε ευχαριστώ πολύ αλλά μη νομίζεις ότι διαφέρω από τις υπόλοιπες μαμάδες. Απλά έχω δύο ανθρώπους που εμπιστεύομαι τη γνώμη τους να συμβουλεύομαι όταν κολλάω. Από τη μία τον καλό κύριο παιδίατρο και από την άλλη την ιδιοκτήτρια του σταθμού που πάει ο Ευριπίδης, η οποία είναι παιδοψυχολόγος. Οπότε όταν προκύπτει κάτι σκέφτομαι "θα ρωτήσω το Φιτσιάλο" ή "τη Γωγώ". Ειδικά πέρσι, που ήμουν έγκυος, την είχα ζαλίσει τη γυναίκα στα τηλέφωνα με ερωτήσεις του τύπου "και πως θα το ανακοινώσω στον Ευριπίδη;" ή "αυτό μου είπε ο Ευριπίδης και τι να του απαντήσω;"

...

εντιτ μολις με πηρε ο αντωνης εκλεισε ραντεβου με τη θωμαιδου 24 οκτωβρη:shock::roll: δεν ειχε νωριτερα!

Εμ, που να βρεις νωρίτερα; Προηγούνται όλα τα άκυρα με παραπεμπτικό από πεθερά :tongue::lol::lol::lol: (Φαίη πλάκα κάνω, μην παρεξηγηθείς ;) )

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια :)

Όντως ούτε δίπλα έχει εμφανιστεί η Ειρήνη! Ειρήηηηηηηηηηηηηηνη! Όλα καλά;

Η δική μας σήμερα ξύπνησε με μπούκωμα και μπούκωσε και το ρουφηχτήρι :lol: Είχε πλάκα που της δείξαμε τι έβγαλε η μύτη της και μετά ήθελε να το ξαναβάλουμε :D Όταν της βάζουμε ορό μετά θέλει να μας βάλει κι εκείνη τώρα θα έχουμε και το ρουφηχτήρι :lol:

Οπότε μάλλον γι' αυτό το παιδάκι μου έκανε σαν μπουλντόζα στον ύπνο του.

Μασάζ τελικά δεν πήρα αλλά τουλάχιστον χαλαρώσαμε στον καναπέ μας με ένα επεισόδιο Dexter. Κάθε 5 λεπτά σηκωνόμουν να πάω να δω τι κάνει η μικρή που έβηχε οπότε πάει το μασάζ μου (και τα παρελκόμενα).

Εγώ μάλλον τσίμπησα μια ουρολοίμωξη και πρέπει να τρέχω για εξετάσεις :( Έχουμε δύο άντρες στο γραφείο και η υγιεινή τους είναι άθλια... οσο και να προστατευτείς τελικά πάντα κάτι "τσιμπάς" :( Είχα ησυχάσει όσο έλειπα...

Σήμερα στις 11.00 θα πάω στην πρόβα για την χριστουγεννιάτικη γιορτή γιατί χρειάζονται βοήθεια από μανούλες οπότε όταν γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις αν και κάτι έχω μυριστεί για το χορευτικό της μικρής από αυτά που μας κάνει στο σπίτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαρία πάντως κι εγώ σε είδα τόσο στωικά ήρεμη στον παιδότοπο που πραγματικά σε θαύμασα :D Πάντως με βλέπω να γίνομαι κι εγώ φαν του Ευρυπίδη :D αν και με εμένα ήταν ντροπαλός :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες!!!!

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!

Χριστινα περαστικα,και σε σενα και στην Κωνσταντινα!!!!

Μολις γυρισαμε απο τη βολτα μας!!!!Ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα σημερα οποτε θα αραξω λιγο.....οσο με αφησουν τα διδυμα!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εδω!

Ο Βασιλης σημερα δουλευε βραδυ κανονικα αλλα παρολο που εχθες σχολασε στις 2, σημερα επρεπε να παει στα δικαστηρια γιατι επαναδικαζεται μια υπηρεσιακη υποθεση με δυο κρατουμενους που αμφισβητησαν το αποτελεσμα. Τωρα που ειπα δικαστηρια, μας ηρθε και εμας χαρτι για τις 13/12 για τους δυο Αφγανους. Εγω δεν νομιζω να παω, με τη Μαρια δηλαδη παραμασχαλα οχι καταθεση δεν θα μπορεσω να δωσω, θα τρεχω να τη μαζεψω γυρω - γυρω απο τους ενορκους! :lol: Σημερα θα μιλησω με τη δικηγορο μας να μου πει κι αυτη αν μπορω να λειψω αφου ετσι κι αλλιως οι αλλοι δυο μαρτυρες (η μανα μου και ο Βασιλης δηλαδη) θα ειναι εκει κανονικα!

Εχθες κοιμηθηκα γυρω στις 12 αλλα εβλεπα τοσο ασχημα ονειρα... :? Σε καποια φαση μπαινει ο Βασιλης κατα τις 3 παρα στο σπιτι, με βλεπει που στριφογυριζω ετσι και παει να με χαϊδεψει.. Ε, πανω στον εφιαλτη κι εγω του εχωσα μια ξεγυρισμενη σφαλιαρα.... :oops: Τον κακομοιρη, εμεινε και με κοιτουσε σαν χανος!

Σε λιγο λεω να ντυθω και να παμε με τη Μαριγω να παρουμε ψωμακι και γαλα! Λεω να κανω πουρε σημερα αλλα δεν ξερω με τι να τον συνδυασω.. :roll:

Αλεξια ευχαριστω, οντως λογικευτηκα!! :lol: Ακομα θηλαζεις το μπεμπη? Μπραβο σου!! Η πεθερα μου (για να μη λεμε μονο τα ασχημα), θηλασε το Βασιλη μεχρι 4 χρονων και μαλιστα επειδη σε αυτο το διαστημα εκανε και το δευτερο γιο της, εκανε tantem nursing (ισως το σκοτωσα, εννοω πως θηλαζε και τα δυο παιδια μαζι)!

Μαρια σταματα να υποβαθμιζεις την Ιφιγενεια! Να αρχισεις και εσυ να λες πως το παιδι μιλησε απο 6 μηνων και εννοουσε οσα ελεγε! :lol: Μονο οι αλλοι θα κοκορευονται δηλαδη?

Χριστινα εγω τα ecrossa :lol::lol: τα my fingers αλλα μασαζακι δεν εκανες! Δεν πειραζει μωρε, για να παρηγορηθεις σου λεω πως και η Μαρια εχει ΠΑΛΙ μπουκωμα και πολληηηηηη μυξα. Στον υπνο της εχθες ξυπνουσε ολη την ωρα απο το φτερνισμα και τον ξερο βηχα. Σημερα ειμαστε παλι με ορο και μυξορουφηχτρες.... :( Αν δοκιμασετε αυτο που προτεινανε οι αλλες μαμαδες, πες εντυπωσεις και κατα εδω γιατι δεν λεει να ξαναπαω στον παιδιατρο! :lol:

Σοφια μια χαρα αφου το κατοχυρωσατε το ραντεβου! Απλα να ξερεις, επειδη το εψαξα πολυ το θεμα, πως αν θελεις ΚΑΛΗ αναπτυξιολογο σε πιο συντομο χρονικο διαστημα απο της Θωμαϊδου (διευκρινιζω απο της Θωμαϊδου γιατι και παλι συντομο δεν το λες), μπορεις να απευθυνθεις στην Κυρια Νικολαου στο Παιδων Πεντελης. Εμενα αυτη μου τη συστησε η Αντζελα απο το διπλανο παρεντς οταν τη ρωτησα στο face να μου προτεινει καποιον! Πρωινα ραντεβου εχει στα μεσα Ιουνιου αλλα αν πας απογευματινα, εμεις βρηκαμε 16/02. Βεβαια ειναι επι πληρωμη... :?

Σονια δεν κανεις καμμια ερωτηση και στο Δημητρη για το αν θα μπορεσω να μην παω στο δικαστηριο τη Δευτερα? Φιλια στην Κυριακουλα!

Αυτα προς το παρον, παω να ντυθω να παμε για ψωμακι!! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφια μια χαρα αφου το κατοχυρωσατε το ραντεβου! Απλα να ξερεις, επειδη το εψαξα πολυ το θεμα, πως αν θελεις ΚΑΛΗ αναπτυξιολογο σε πιο συντομο χρονικο διαστημα απο της Θωμαϊδου (διευκρινιζω απο της Θωμαϊδου γιατι και παλι συντομο δεν το λες), μπορεις να απευθυνθεις στην Κυρια Νικολαου στο Παιδων Πεντελης. Εμενα αυτη μου τη συστησε η Αντζελα απο το διπλανο παρεντς οταν τη ρωτησα στο face να μου προτεινει καποιον! Πρωινα ραντεβου εχει στα μεσα Ιουνιου αλλα αν πας απογευματινα, εμεις βρηκαμε 16/02. Βεβαια ειναι επι πληρωμη... :?

φαιη σ ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες!βασικα μια γνωμη θελω για την αναπτυξη της ελισαβετ εκει γυρω στα 2 της χρονια δε με πειραζει να περιμενω.εκτος κ αν μ ανησυχησει κατι νωριτερα η δει κατι ο φιτσιαλος.θα την εχω υποψη μου τη νικολαου παντως αν χρειαστει να παω νωριτερα.thanks:)

για το δικαστηριο δεν εχω ιδεα αλλα λογικα εφοσον θα πανε και η μαμα σου κ ο βασιλης δε νομιζω να χρειαζεται να πας κ εσυ.

μαρια οντως ο τροπος που αντιμετωπιζεις διαφορες καταστασεις ειναι αξιοθαυμαστος πολλες φορες περνω παραδειγμα απο σενα;)


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!!

Γυρισαμε απο τα ψωνια μας!! Τελικα δεν θα κανω πουρε, πηρα φασολακια, καροτα, σελινο και πατατες και θα κανω φασολακια να φαμε ολοι μας. Αγορασαμε και καινουριους μαρκαδορους (τους carioca) και ενα μπλοκ ζωγραφικης και εχουμε πεσει με τα μουτρα να μουτζουρωνουμε! :lol:

Πριν λιγο της εδωσα τη φρουτοκρεμα της και τωρα λεω να βαλω το φαϊ γιατι σε καμμια ωρα θα ξαναπεινασει το παμφαγο μου!! :lol: Εν τω μεταξυ, την ωρα που πηγαιναμε στο μινι μαρκετ, η Μαρια πηγαινε μπροστα και εγω λιγο πιο πισω της και καναμε πως κυνηγιομαστε :lol: Κινδυνος απο αυτοκινητα εδω δεν υπαρχει, οποτε μια χαρα! Σε καποια φαση, κοιταει πισω η Μαρια να δει αν θα την πιασω και πεφτει σε μια λακουβα του δρομου, χανει την ισορροπια της και σωριαζεται.. :? Εκλαψε λιγο αλλα ηρεμησε. Πριν λιγο παω να την πλυνω γιατι ειχε λερωθει απο τη φρουτοκρεμα και κοιταω ενα καρουμπαλο να (με το συμπαθειο) πανω απο το αριστερο της ματι.. :? Το τι θα ακουσω απο το Βασιλη παλι οταν ερθει...... :roll:

Αντε, παω να μαγειρεψω!! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπηκε και το φαγητο μας!!

Σημερα ειπα να βαλω και μανιταρια μεσα! :cool: Τα ειχαμε φαει ετσι στην Αμαλιαδα, η κουμπαρα μου βαζει παντα για να γλυκιζει και να τα ξεγελαει επειδη δεν της τρωνε ευκολα τα παιδια της. Αρεσαν και στο Μαρακι πολυ τοτε, αν και η Μαρια τα τρωει οπως να 'ναι δεν υπαρχει θεμα!

Ελπιζω να βγειτε αληθινες στο θεμα των μαρκαδορων γιατι περα του οτι εχει γινει χαλια παντου, ειναι και τα ρουχα της μεσα στη μουτζουρα! :lol:

Παω να φερω τις καρτελες που μας εκανε δωρο η Σοφια να παιξουμε με το Μαρακι! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλά από τα παιδάκια είναι μπουκωμένα, οπότε ισχύει αυτό που είπες Σοφία, κυκλοφορεί ίωση. Ελπίζω να περάσει γρήγορα!!!

Σονια δεν κανεις καμμια ερωτηση και στο Δημητρη για το αν θα μπορεσω να μην παω στο δικαστηριο τη Δευτερα? Φιλια στην Κυριακουλα!

Φαίη λογικά θα σου τα πει και η δικηγόρος σας, αλλά κανονικά πρέπει να πας και εσύ στο δικαστήριο. Με χαρτί από γιατρο (σε περίπτωση ασθένειας) γλυτώνεις την ποινή που σου επιβάλλουν σε περίπτωση απουσίας. Επίσης εάν η άλλη πλευρά έχει δικηγόρο, μπορεί την απουσία σου να τη χρησιμοποιήσει ως λόγο αναβολής της δίκης. Αλλά συζήτησε το και με την άλλη δικηγόρο, τι έχει να σου προτείνει... αλλά πήγαινε βρε, δες το σαν βόλτα μήπως αρέσει και στη Μαρία και αποφασίσει να γίνει δικηγόρος ή δικαστίνα ;) Σε ευχαριστώ για τα φιλιά, θα της τα δώσω σε λιγότερο από 4 ώρες!!!!

Δεν είναι όμως καθόλου καλή μέρα σήμερα στη δουλειά. Μόλις ανακοίνωσε το αφεντικό την απόλυση μια συναδελφου και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Πρότεινε και σε έναν άλλον να μειώσει το χρόνο εργασίας του με παράλληλη μείωση των αμοιβών του... μέχρι στιγμής η θέση μου δεν κινδυνεύει, αλλα ακόμα τα πράγματα είναι ρευστά :cry:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κοριτσια τι κανετε?

ειμαστε μια χαρουλα.συγνωμη αν σας ανησυχησα δεν το ειχα σκοπο.

δεν γραφω τις τελευταιες μερες γιατι απλα δεν υπαρχει λογος να γραψω αφου ποτε δεν μου απανταει καμια μανουλα οποτε αρκουμαι στο να σας διαβαζω.φιλια πολλα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι εγω θελω να γραφεις και αν δεν σου απαντησα καμμια φορα, σου υποσχομαι πως απο εδω και στο εξης θα σου γραφω!! Ο -ακης τι κανει? Εχεις δικιο τουλαχιστον σε ο,τι αφορα εμενα απλα τις τελευταιες μερες ημουν σαλταρισμενη με τις ιδεες που μου ειχαν μπει για τη Μαρια και ουτε που ξερω τι εγραφα και σε ποιον! :(

Σονια τα ιδια μου ειπε και η δικια μας η δικηγορος... :( Ευκαιρια να μας μαθει και η Ευελπιδων γιατι στανταρ θα θυμουνται την τρελλη που ετρεχε πισω απο ενα πιτσιρικι να το μαζεψει... Σκ@τα (που θα 'λεγε και η Ειρηνη ;) )


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

φαιη δεν σας παρεξηγω.απλα το ειπα.δεν ειναι αναγκη να το δεις αλλιως...........

αχ πρεπει να απαντησω.

εννοειται οτι αν δεν το νιωθει καποιος καλα κανει και δεν το κανει


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...