Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ε ναι λοιπόν!! φτιάχτηκε κ ενα τοπικ να πω κ εγώ τον πόνο μου....

χριστούγεννα εκεί....

το παιδί κρυώνει - δεν το έντυσες καλά

το παιδί ζεσταίνεται - βγαλτου κανα ρούχο (με διαφορά 2 λεπτών τα παραπάνω)

το παιδί διψάει - δώσε νερό (κάθε 1 λεπτό αυτό)

το παιδί δεν έρχεται αγκαλιά μου - εσύ το'πες να μην έρθει;

το παιδί δεν μας ξέρει - εσύ φταις που δεν το φέρνεις

ο γιος μου αδυνάτισε...-δεν μαγειρεύεις καλά..;

πέρισυ πάντως είχε παχύνει..-ποιος ξέρει τι λιπαρά του μαγείρευες...

τι ρούχα είναι αυτά τα καρώ που έβαλες στο παιδί...σαν γριά είναι..(φορούσε φόρεμα burberry....)

σταματήστε με..γιατί έχω πολλά...


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ να μου λεει οτι θα φρω δικο μου φαγητο γιατι εσυ δεν μαγειρευεις καλα?:confused:

και αν νομιζεις κυρια μου οτι δεν μαγειρευω καλα...κατσε σπιτι σου....ουσττττττττ :tongue::tongue::tongue:....τα εχω πάρει....τωρα τα νευρα μου χορευουν κλακετες κλαπα κλουπα κλαπα κλουπα....πφφφφ....

εσύ κάνεις εικασίες...για το τι νομίζει..

εμένα που μου το'πε κατάμουτρα....;

υπάρχουν κ χειρότερα!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

ε ναι λοιπόν!! φτιάχτηκε κ ενα τοπικ να πω κ εγώ τον πόνο μου....

χριστούγεννα εκεί....

το παιδί κρυώνει - δεν το έντυσες καλά

το παιδί ζεσταίνεται - βγαλτου κανα ρούχο (με διαφορά 2 λεπτών τα παραπάνω)

το παιδί διψάει - δώσε νερό (κάθε 1 λεπτό αυτό)

το παιδί δεν έρχεται αγκαλιά μου - εσύ το'πες να μην έρθει;

το παιδί δεν μας ξέρει - εσύ φταις που δεν το φέρνεις

ο γιος μου αδυνάτισε...-δεν μαγειρεύεις καλά..;

πέρισυ πάντως είχε παχύνει..-ποιος ξέρει τι λιπαρά του μαγείρευες...

τι ρούχα είναι αυτά τα καρώ που έβαλες στο παιδί...σαν γριά είναι..(φορούσε φόρεμα burberry....)

σταματήστε με..γιατί έχω πολλά...

Πω ρε φιλε... Τα ιδια Χριστουγεννα ακριβως καναμε....


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

εσύ κάνεις εικασίες...για το τι νομίζει..

εμένα που μου το'πε κατάμουτρα....;

υπάρχουν κ χειρότερα!!

Το πιο κορυφαίο που γέλασα μου φάνηκε πολύ γελοίο το έχω ξανακούσει και δεν μπορώ να καταλάβω πως πετάνε τέτοιες κοτρώνες ήταν αυτό που έγραψες για το παιδί που δεν πηγαίνει στην αγκαλιά της και σου είπε εσύ το είπες να μην έρχετε???Μα τι σκεφτικό έλεος χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααααααα είχε κ συνέχεια αυτό...

γύρισε στον γιόκα της κ λέει

" αυτή του'πε του παιδιού να μην έρχεται στην γιαγιά τους αγκαλιά;"

κοκκίνησε - πρασίνισε ο δικός μου.... αλλά υπάρχει συμφωνία μεταξύ μας..ότι αφού μένουν μακρυά κ την βλέπουμε την φώκια λίγες μέρες το χρόνο αυτές τίς ημέρες θα είμαστε κουφοί κ μουγγοί για χάρη της ειρήνης της οικογένειας...

οπότε το μόνο που της είπε ήταν ¨"μάνα λες βλακείες κόφτο..."


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

οπότε το μόνο που της είπε ήταν ¨"μάνα λες βλακείες κόφτο..."

Ο δικός μου δεν θα έλεγε κάτι τέτοιο , απλά επιτηδες μπροστά της δεν θα άφηνε το παιδί ούτε κάν να την ακουμπήσει.....Θα την έβριζε απο πάνω μπορεί και να φευγαμε επιτόπου....Ευτυχώς δηλαδή!!!

Ευχομαι κοριτσάκια μου να μας μπεί με το καλό....χαχαχαχαχα

Εύχομαι υγεια και ευτυχία στα σπίτια σας καθώς χαρά αγάπη και λεφτάααααα!!!!

Μάκια πολλά φιλενάδες!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Πω πω υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις !!!!!

Εμένα η δικιά μου πήγα την Παρασκευή πριν μια εβδομάδα θα τις λέγαμε τα ευχάριστα(αλλα δυστυχώς παλλινδρόμησε η κύηση και τις είπαμε τα δυσάρεστα, δυσάρεστα για εμάς όπως φάνηκε)την δευτέρα είπαμε θα πάμε για απόξεση να μην πηγαίναμε παραμονή δεν το αντέχαμε και μέχρι σήμερα ούτε ένα τηλ.να ρωτήσει πως πήγε, πως ήμαστε τίποτα..ήθελα να ήξερα αν ήτανε η κόρη της στην δική μου θέση τα ίδια θα έκανε??Τις τα έχω μαζεμένα αλλα αυτό ήτανε το κερασάκι...Ουστ απο εδώ....

γλυκιά μου σου εύχομαι μέσα στο 2011 να αποκτήσετε ένα πανεμορφο γερό μωρουλίνι να σας τρελάνει από ευτυχία!:D

όσο για την αντίδραση της πεθεράς... μπορεί να μην ήθελε να την δεις ή να την ακούσεις κλαμμένη.

το λέω, γιατί και στην αδερφή μου που έτυχε κάτι κακό στη 2η εγκυμοσύνη, η μάνα μας δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη. πιγόταν στο κλάμα. μιλούσε μόνο σε εμένα, για να μη ρίξει την αδερφή μου κι άλλο.

πάρτο αλλιώς. σκέψου τη θέση της. ό,τι κι αν έλεγε, θα ήταν άχρηστο. πολλοί άνθρωποι δεν το 'χουν. δεν είναι σφάλμα, είναι ανθρώπινο.

Link to comment
Share on other sites

αααααααα είχε κ συνέχεια αυτό...

γύρισε στον γιόκα της κ λέει

" αυτή του'πε του παιδιού να μην έρχεται στην γιαγιά τους αγκαλιά;"

κοκκίνησε - πρασίνισε ο δικός μου.... αλλά υπάρχει συμφωνία μεταξύ μας..ότι αφού μένουν μακρυά κ την βλέπουμε την φώκια λίγες μέρες το χρόνο αυτές τίς ημέρες θα είμαστε κουφοί κ μουγγοί για χάρη της ειρήνης της οικογένειας...

οπότε το μόνο που της είπε ήταν ¨"μάνα λες βλακείες κόφτο..."

αυτό είναι το μουγγό;

δηλαδή αν δεν είχαετ τη συμφωνία τί θα της έλεγε;

αν ο άντρας μου μία φορά της μιλούσε έτσι, εγώ θα .... γινόμουν αρνί.

προς το παρόν ταύρος εν υαλοπωλείο!;):lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν παιζει να πω να μην ερθουν...αλλά κυρία μου αμα θες να φερεις κατι φτιαξε ενα γλυκο...μια πιτα...κατιτις...φερε ενα φονταν...φερε μια γλαστρα....μη με προσβαλλεις ετσι...τι θα πει θα μαγειρεψεις εσυ?????

σ να μου λεει οτι θα φρω δικο μου φαγητο γιατι εσυ δεν μαγειρευεις καλα?:confused:

και αν νομιζεις κυρια μου οτι δεν μαγειρευω καλα...κατσε σπιτι σου....ουσττττττττ :tongue::tongue::tongue:....τα εχω πάρει....τωρα τα νευρα μου χορευουν κλακετες κλαπα κλουπα κλαπα κλουπα....πφφφφ....

η δικιά μου τελικά σήμερα θα μας κάνει σουτζουκάκια σμυρνέικα.:rolleyes:

θα τα ζυμώσει ο πεθερός και θα τα ψήσει η πεθερά.:o

μα καλά είναι αυτό πρωτοχρονιάτικο τραπέζι;:roll::lol:

κιχ ο αγαπούλης. κιχ κι εγώ.:roll:

τον έχω προειδοποιήσει όμως. μία λαλακία και πήρα το παιδί κι έφυγα.

του έβαλα και στοίχημα ότι θα την κάνει την χαζομάρα του εις βάρος μου. αλλά θα έχει χρηματικό πρόστιμο.:cool: αυτή τη φορά θα βγάλω το κατιτίς μου.

αντίστοιχα μου ζήτησε κάτι κι αυτός, αν έχω άδικο. δεν λέω, δεν λέω.;)

κάτι μου λέει όμως ότι Δευτέρα απόγευμα πάω για ψώνια.:rolleyes:

πώς το έγραψες... κλάπα κλούπα κλάπα κλούπα! έτσι ακριβώς. μα ακούς τί γίνεται στο κεφάλι μου;

ούτε καν η χθεσινοβραδινή "χαρά" δεν με κράτησε χαλαρή.

στην τσίτα είμαι.:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γλυκιά μου σου εύχομαι μέσα στο 2011 να αποκτήσετε ένα πανεμορφο γερό μωρουλίνι να σας τρελάνει από ευτυχία!:D

όσο για την αντίδραση της πεθεράς... μπορεί να μην ήθελε να την δεις ή να την ακούσεις κλαμμένη.

το λέω, γιατί και στην αδερφή μου που έτυχε κάτι κακό στη 2η εγκυμοσύνη, η μάνα μας δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη. πιγόταν στο κλάμα. μιλούσε μόνο σε εμένα, για να μη ρίξει την αδερφή μου κι άλλο.

πάρτο αλλιώς. σκέψου τη θέση της. ό,τι κι αν έλεγε, θα ήταν άχρηστο. πολλοί άνθρωποι δεν το 'χουν. δεν είναι σφάλμα, είναι ανθρώπινο.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Σεβούλα μου, το λαχταρώ τόσο πολύ κι εγώ και ο άντρας μου που είναι το επόμενο βήμα για να ολοκληρώσει την ευτυχία μας..Σου εύχομαι γλυκιά μου μέσα απο την καρδιά μου και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες ότι επιθυμείτε...

Όσο για την πεθερά μου μακάρι να έβγαινα λάθος αλήθεια σου λέω, συνέβησαν πάρα πολλά, φτάνει μόνο να σου πώ πως εμείς παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο ( λόγω οικονομικών και αργότερα είπαμε με θρησκευτικό)και μετά απο 2 εβδομάδες παντρεύτηκε η κουνιάδα μου αλλα με θρησκευτικό και το αποφάσισε 2 μήνες πιο μπροστά (άλλη περίπτωση δεν μου φτάνει 1 σελίδα να τα γράφω) και ενώ εμείς το είχαμε κανονίσει περίπου ένα χρόνο πιο μπροστά, πρώτον είπανε πως ήθελα να τις κλέψω την χαρά (και το σκέφτηκα να μην τον κάναμε γι αυτό το λόγο αλλα λέω αντε ρε αποκλείεται να πούνε κάτι τόσο κακό), δεύτερον δεν έλεγε σε κανέναν ότι είμαστε παντρεμένοι και με παρουσίαζε σαν την φίλη του παρακαλώ και τρίτον στον γάμο της κουνιάδας μου έστησα κώλο με όλη την σημασία της λέξης, της έκανα τα προσκλητήρια μόνη μου χειροποίητα, την είχα σπίτι μου 3 ολόκληρες μέρες να τα φακελώσουμε, τις κουβαλούσα μπομπονιέρες, πήγα στο κέντρο να τακτοποιήσω τα τραπέζια γιατί κανείς άλλος δεν μπορούσε,την προηγούμενη μέρα την έβγαλα στην κουζίνα να πλένω πιάτα, ποτήρια όλο το βράδυ αντί να είμαι έξω ( δεν είδα κανέναν άνθρωπο) όμως κι ευχαριστώ δεν άκουσα ίσα ίσα μου την είπανε γιατί άργησα να πάω μια ώρα και το πιο Θεικό την μέρα του γάμου με έβαλε να κάθομαι απο πίσω της να μην φαίνομαι λες και είχα όρεξη, να μαζεύω τα φακελάκια ενώ τις είχαμε πεί ότι δεν θέλω να ανακατευτώ με λεφτά και με φώναζε κιόλας όταν πήγαινα δίπλα στον άντρα μου και όχι με το όνομα μου μέχρι που στο τέλος μου είπε πως χάθηκε μια λύρα και εκεί έγινα τρελήηη....είναι κι άλλα αλλα αυτά με ξενερώσανε και όπως είπα το κερασάκι στην τούρτα ήτανε με την απόξεση...γι αυτό κι εγώ είπα εύχομαι ο Θεούλης να μας το χαρίσει όποτε θελήσει ο ίδιος να μας το δώσει και θα το μάθει εφόσον το μωράκι μου θα είναι ασφαλής...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Σεβούλα μου, το λαχταρώ τόσο πολύ κι εγώ και ο άντρας μου που είναι το επόμενο βήμα για να ολοκληρώσει την ευτυχία μας..Σου εύχομαι γλυκιά μου μέσα απο την καρδιά μου και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες ότι επιθυμείτε...

Όσο για την πεθερά μου μακάρι να έβγαινα λάθος αλήθεια σου λέω, συνέβησαν πάρα πολλά, φτάνει μόνο να σου πώ πως εμείς παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο ( λόγω οικονομικών και αργότερα είπαμε με θρησκευτικό)και μετά απο 2 εβδομάδες παντρεύτηκε η κουνιάδα μου αλλα με θρησκευτικό και το αποφάσισε 2 μήνες πιο μπροστά (άλλη περίπτωση δεν μου φτάνει 1 σελίδα να τα γράφω) και ενώ εμείς το είχαμε κανονίσει περίπου ένα χρόνο πιο μπροστά, πρώτον είπανε πως ήθελα να τις κλέψω την χαρά (και το σκέφτηκα να μην τον κάναμε γι αυτό το λόγο αλλα λέω αντε ρε αποκλείεται να πούνε κάτι τόσο κακό), δεύτερον δεν έλεγε σε κανέναν ότι είμαστε παντρεμένοι και με παρουσίαζε σαν την φίλη του παρακαλώ και τρίτον στον γάμο της κουνιάδας μου έστησα κώλο με όλη την σημασία της λέξης, της έκανα τα προσκλητήρια μόνη μου χειροποίητα, την είχα σπίτι μου 3 ολόκληρες μέρες να τα φακελώσουμε, τις κουβαλούσα μπομπονιέρες, πήγα στο κέντρο να τακτοποιήσω τα τραπέζια γιατί κανείς άλλος δεν μπορούσε,την προηγούμενη μέρα την έβγαλα στην κουζίνα να πλένω πιάτα, ποτήρια όλο το βράδυ αντί να είμαι έξω ( δεν είδα κανέναν άνθρωπο) όμως κι ευχαριστώ δεν άκουσα ίσα ίσα μου την είπανε γιατί άργησα να πάω μια ώρα και το πιο Θεικό την μέρα του γάμου με έβαλε να κάθομαι απο πίσω της να μην φαίνομαι λες και είχα όρεξη, να μαζεύω τα φακελάκια ενώ τις είχαμε πεί ότι δεν θέλω να ανακατευτώ με λεφτά και με φώναζε κιόλας όταν πήγαινα δίπλα στον άντρα μου και όχι με το όνομα μου μέχρι που στο τέλος μου είπε πως χάθηκε μια λύρα και εκεί έγινα τρελήηη....είναι κι άλλα αλλα αυτά με ξενερώσανε και όπως είπα το κερασάκι στην τούρτα ήτανε με την απόξεση...γι αυτό κι εγώ είπα εύχομαι ο Θεούλης να μας το χαρίσει όποτε θελήσει ο ίδιος να μας το δώσει και θα το μάθει εφόσον το μωράκι μου θα είναι ασφαλής...

με άγχωσες, ειλικρινά!:(:(:(:(

όλα εδώ πληρώνονται, όμως, όλα!

να είστε αγαπημένοι με τον άντρα σου, γεροί και το μωράκι θα σας το στείλει η Παναγία. όλους μας ακούει, όλους μας προστρέχει!

Link to comment
Share on other sites

Λευκή.... αφιερώνω.

αργήσαμε να πάμε, λόγω του ότι νύσταξε η Χρύσπα την ώρα που ξεκινήσαμε να ντυνόμαστε.

έγινα μια κιουρία, εφαρμοστό φόρεμα μίντι ανοιχτό στο λαιμό, στυλ χαμόγελο, σούπερ σέξυ, με λιλά ζακετάκι μοδέρνο με λούκια, βαμμένη, χτενισμένη, μποτούλες, παλτό τζιτζί, τσαντούλα, σούπερ! έβαλα και το δαχτυλίδι της μάνας της πεθεράς, σκουλαρίκια ασορτί. ένα ποίημα ήηηημαααανεεεεε!

ντύνω και την κορούλα μου με το βελούδινο λαπέν κόκκινο φόρεμα(δώρο πεθεράς-υπέροχο), καλσονάκι, μποτίνια λουστρίν, μπουφανάκι άσπρο, τζιτζί και η μικρή.

παίρνουμε μαζί και το φαγητό της για ευκολία, ένα δώρο από μένα για την κουνιάδα (εσώρουχο για καυτές νύχτες με τον αγαπημένο της), μια τούρτα για το καλό... έτοιμος κι ο μπαμπάς μας.

πάμε εκεί, η πεθερά με βλέπει... πάγωσε λέμε. κιχ. ούτε μεγειά, ούτε τίποτα. μόνο με κοιτούσε για 5 λεπτά σιωπηλή και δήθεν χαμογελαστή. τον αμίλητο όμως! ζόοοοορι!!!!

καθόμαστε να φάμε. σερβ'ίρει πρώτα εμένα.

σας είχα γράψει ότι θα έκανε σουτζουκάκια σμυρνέικα.

ρε παίδες, σέρβιρε κεφτέδες μινιατούρα, 3 τον αριθμό. τα έπλασε ο πεθερός, έβαλε και πιλάφι από αυτό το έτοιμο του 10λέπτου με κύβο.

έψησε κι ένα ρολό κοτόπουλο, το οποίο στεγνωσε, σόλα, είχε τυρί, τζατζίκι έτοιμο, κάτι ετοιματζίδικες αλοιφές που σερβίρονται με ψητά (ψητά πουθενά).

στο τέλος μας σέρβιρε και λικέρ μαστίχα!!!!!!!!!!!!!!!! για χώνεψη!!!!!!!!!!!!

τί να χωνέψω καλέ! αφού δεν χόρτασα.

μ' αρέσει που είχα πει στον αγαπούλη μου ότι Κυριακή θα έψηνα αρνί με πατάτες στον φούρνο. μου απάντησε πως δεν θα χρειαστεί να μαγειρέψω, γιατί σίγουρα η μανούλα του θα μας έδινε ταπεράκι με φαγητό (αυτά τα κάνει η μάνα μου-προφανώς ζήλεψε ο αγαπούλης μου).

αφού φάγαμε.... λέμε τώρα... ο Στεφ λέει στη μάνα του βγάλε την τούρτα να φύγουμε.

είχε αλλάξει χρώματα, είχε πέσει.

φύγαμε άρον άρον!

ακόμα είναι πεσμένος!

το στοίχημα δεν το κέρδισε κανείς, καθώς όλα κύλησαν κόσμια μεταξύ μας.

αλλά πώς γίνεται ρε φούστη μου, στο σπίτι μας να μην τον χορταίνω, με πιάτα γκαστρωμένα, κι εκεί κιχ.

κατά τα άλλα στο παιδί πήραν φορμάκι λαπέν, γκίλι γκίλι ξύλινο, κούκλα της πήρε η κουνιάδα, ο πεθερός της πήρε ένα ποντίκι κι έναν λαγό.

όσο αγαπούν το παιδί, εγώ μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα....

μολις ειδα το θεμα και ειπα....ευκαιρια να μαθω νεα της Σεβης...χαχαχα!!!!

το περιμενα οτι θα σε βρω καπου εδω!!:tongue:

Καλη χρονια Σεβη...σε παω γιατι της εδωσες να καταλαβει τι εστι ανωτεροτητα ψυχης!!Μπραβοοοο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...